Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 117 svečių
Temos


Eleven Tigers: 100 km įkvėpimo per dieną (Specialiai Djscene.lt)

Eleven TigersKasdien iki priešpiečių Jokūbas savo keistoku dviračiu numina 50 kilometrų pačiomis pavojingiausiomis gatvėmis pasaulyje. Iki vakaro, net ir lyjant lietui, jis numina dar 50 km. Jam tai nėra kažkokia beprotybė, jis - Londono kurjeris dviratininkas ir jis pirmasis Lietuvos dubstep kūrėjas: Eleven Tigers

11T: Pats svarbiausias dalykas ryte - tinkami pusryčiai su puodeliu pieniškos arbatos, kitaip būčiau nekoks visą likusią dienos dalį. Tada šoku ant dviračio ir lekiu į miestą. "11 Jokūbas, labas rytas, labas rytas," radijo ryšiu susisiekiu su dispečeriu.

"Labas rytas Jokūbai, laaabas rytas, labas rytas" - atsako Džeris man dar riedant nuo Hackney link mano nuolatinio pradžios taško West Smithfields. Ten yra puiki aikštelė, kur susirenka kurjeriai ir pasidejuoja apie orą, valdžią, policiją, taksistus ir pėsčiuosius. Man patinka ten sėdėti laukiant pirmojo užsakymo, išgerti dar vieną puodelį arbatos ir su vaikinais papliurpti apie niekus. Kartais darbo tenka laukti visą amžinybę, o kartais vos spėju pradėti mėgautis arbata ir jau tenka kilti, tada jaučiuosi žiauriai, nagi, o kur mano laikas tūlikui?

Pavargau jau vien apie tai klausydamas. Ko gero, negalėčiau net įsivaizduoti, kad iš Hackney iki Smithfields galima nusigauti be taksi ar helikopterio. Fizinė darbo pusė akivaizdi, bet jėga nėra reikšminga muzikos kūrime. Taigi kaip atrodo protinė ir psichologinė darbo pusė?

11T: Taisyklės ganėtinai paprastos. Dispečeris pasako kur reikia nuvykti, tu nuvyksti, pasiimi siuntinį ir nuveži laimingam klientui, gauni parašą ir lauki naujų dispečerio užduočių. Karštomis dienomis, kai gauni penkis darbus vienu metu, būna smagiausia. Turi planuoti, minti greitai ir nardyti tarp automobilių ieškant tarpų. Dispečeris žiauriai nekantrus ir nuolatos skambinėja klausdamas "kada pristatysi šį EC1?", taip pradedi nervintis ir dar labiau didinti tempą.


Beprotiškos kurjerių dviratininkų lenktynės

Jis pasakė tempą, ne greitį, nesunku suprasti, kad kalba muzikantas. Jis kalba atvirai apie savo tikrą darbą. Muzikantai dažnai linkę apsimetinėti gyvenantys žavingą ir nuostabų gyvenimą, tačiau nuolatinis laukimas oro uostose nėra jau toks įkvepiantis. Jokūbas turi puikią idėją, įkvėpimo semtis gatvėse, tačiau šis darbas nėra lengvas, todėl sunku įsivaizduoti kaip stresas, greitis ir skausmas virsta gražiu atmosferiniu dubstep?

11T: Aš atsipalaidavęs, kadangi labai gerai žinau Londono gatves. Įgavus patirties tai vienas iš puikiausių dalykų - pažinti gatves ir daugiau nepergyventi dėl jų, jaustis tarsi namie.

Eleven TigersTapti kurjeriu buvo naudinga - linksma, praktiškai jokios įtampos ir palaikai puikią fizinę formą. Man visada atrodė, kad būti kurjeriu labai smagu, man buvo pavydu vien juos stebėti. Tokio laisvės pojūčio negausi niekur kitur, o man to reikia ir aš tai turiu. Muzikos kūrimas labai panašus į mano darbą kadangi niekada nežinau kur ir kaip toli mano mintys mane nuneš, kiek tam reikės pastangų, ar ši diena tam tinkama ar ne ir t.t. Kartais jaučiuosi visiškai bejėgiu dėl visos šios įvairovės, norėčiau savo panaudoti geriau, bet ko gero mano vidinis valdiklis nėra toks patyręs kaip kad Jerry...

Netikėtai prisiminiau vieną esminį skirtumą tarp muzikos kūrimo ir važinėjimosi dviračiu Londono gatvėmis: kuriant muziką rizika susižeisti ar žūti žymiai mažesnė.

11T: Stengiuosi apie tai negalvoti. Aš žinau, kad jeigu kas nors nutiks, vadinasi taip buvo lemta. Mirtis nėra pabaiga.

Atrodo, pradedame filosofuoti, ta proga Jokūbas pasidalina savo mintimis apie įkvėpimą.

11T: Labai daug laiko skiriu dalykams susijusiems su ateitimi, esu tiesiog apsėstas trans- ir post- humanizmo. Nuolatos ir visur ieškau raktų, kad suprasčiau, kaip žmogaus gyvenimas keičiasi, plėtojasi ir nusirita į nebūtį. Aš žinau, kad daugelis dalykų, kuriuos kraunuosi į galvą, yra tiesiog media priemonės skirtos kontroliuoti tokius vaikus kaip aš, tačiau jaučiu, kad iš visų šitų priešingybių ateina ir šis tas vertingo. Kartais tai savotiškas džiaugsmas dėl to, kad aš mąstau ir esu, kartais tai muzika ir tai suteikia prasmės visame šitame informacijos sraute tęsti įkvėpimo medžioklę. Šį procesą aš vadinu "Fantasy Hunt"...

Aš esu iš Londono, kur niekas giliai nemąsto, tam tiesiog nėra laiko. Jokūbas turėtų būti atsargus, jis gali gauti į galvą jeigu pradės taip kalbėti kokiam pub'e. Manau, jo įkvėpimas yra pasąmoninis reiškinys ir jo neįmanoma išreikšti žodžiais. Jeigu pradėsi tai stipriai analizuoti - prarasi žavesį. Nieko blogo, jeigu tu nežinai ką tu darai ir kodėl tu darai. Nesugadink visko kalbėdamas nesąmones.

Jokūbas - lietuvis, jam įprasta daug kalbėti apie mišką, gamtą ir panašiai, jo muzika graži ir magiška, akivaizdu, kad jis ne iš Londono ar Berlyno. Jo mintys gilios ir persunktos motinos gamtos, sunku suprasti, kodėl jis saviraiškos nusprendė ieškoti tokioje urbanistinėje ir minimalioje muzikos formoje? Ar jis publikai nori pasakyti kažką specifinio ar mes turėtumėme būti pasimetę?

Eleven Tigers11T: Tai mano asmeninis pasaulis ir man norisi nedidelę jo dalelę parodyti publikai. Taip aš ieškau ryšio su žmonėmis, būdamas nuoširdus. Tu girdi tai, ką aš jaučiu.

Aš negaliu klausytojui pasakyti kažko labai specifinio, nes kiekvienas garsus interpretuoja skirtingai, savaip, aš galiu nebent palikti keletą raktų ir tikėtis geriausio. Viskas būtų paprasčiau jeigu mano muzikoje atsirastų vokalai, tačiau tai nėra vienas iš mano pagrindinių tikslų.

Didžioji dalis šokių muzikos yra apie kolektyvinį hedonizmą, rūpesčių atsikratymą, išsikrovimą savaitgaliais ir gerą laiką be didesnių galvojimų. Jokūbui tai atrodo per paprasta. Jis - mąstantis žmogus, atkuria pačias atmosferiškiausias Londono ir Lietuvos nuotaikas. Jis įsiskverbia į tavo smegenis ir priverčia darbuotis tavo vaizduotę. Ar jis su tokia protine galia negalėtų išgelbėti visos planetos?

11T: Galvodamas apie šiandienines galimybes aš sukurčiau miestą kuriame visa transporto sistema būtų po žeme, su gatvėmis, jungiančiomis pastatus ir nuosavomis stovėjimo aikštelėmis, kuriose galėtumei palikti savo automobilį. Išmetamosios dujos galėtų būti surenkamos ir perdirbamos atgal į kurą. Transporto sistema veiktų žymiai efektyviau, kadangi jos taip stipriai neįtakotų oro sąlygos. Viršuje nebūtų jokių automobilių, tik traukiniai ir dviračiai... Tai tik apie transporto sistemą, yra ir daugiau dalykų, tokių kaip dirbtinis intelektas, kuris valdytų pramonę, strategines sistemas ir vykdytų kitas užduotis taip nuimdamas krūvį nuo žmonių, kurie daugiau laiko galėtų skirti esminėms veikloms. Skamba kaip utopija?

Ahh, na jo, tu tik muzikos kūrybos neapleisk, gerai?
Mark SPLINTER, 2008 Balandžio 22, 20:12

Komentarai

 • Kaori
  Kaori @ 2008 Rugsėjo 20, 09:58

  Nepasikeitęs tas Jokūbas. Kiek pamenu iš senų laikų, dar toks pat plaukiantis savo nuosava kryptimi;] Jėga!

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2008 Gegužės 21, 11:06

  pseudojutiminis dalykas. fantastika.

  0  0
 • shn
  shn @ 2008 Gegužės 04, 07:55

  aciu uz interva

  0  0
 • chille
  chille @ 2008 Gegužės 03, 06:22

  Joa.. Jokubas paskendes savame pasaulyje kaip ir visada, tik idomu kiek tame yra vietos paprastiems zmones kaip mes.

  0  0
 • just turned 27
  just turned 27 @ 2008 Gegužės 03, 03:10

  New Oxford Street'e ir Oxford street'e ten laksto kaip pamise...

  :)

  Tii

  0  0
 • More Evil Than Satan
  More Evil Than Satan @ 2008 Balandžio 28, 12:28

  perskaiciau, kad anglui patinka lietuvio paprastumas, ir tai jis vadina filosofija.

  Kaip ten nebutu, 11T - shaunuolis!

  0  0
 • o0o
  o0o @ 2008 Balandžio 27, 03:06

  skaityt tai as moku.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Balandžio 27, 11:34

  eBo: apie 11t.

  0  0
 • Selffocus
  Selffocus @ 2008 Balandžio 27, 07:17

  aaaa ka?

  0  0
 • o0o
  o0o @ 2008 Balandžio 26, 09:59

  aaa... apie ka sitas interviu?:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.