Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 101 svečias
Temos


Nookie: "Beje, girdėjau, kad Qumulus yra nekaltas!"

Spalį "Zip FM" eteryje užveista dviejų lietuviškos drum'n'bass scenos ryklių - JaZzy ir Cr-edit vedama laida "Amenų broliai" jau netrukus perlips radijo studijos sienas ir žygiuos į "Gravity". Balandžio 19-ąją klubo scenoje pasirodys Jungtinės Karalystės d'n'b scenos pažiba DJ Nookie su kolega DJ Qumulus, su jais šiame puslapyje ir diskutuoja vienas renginio kaltininkų JaZzy. Be abejo, klausimų apie seksą neišvengta. Gaila, bet dar viena būsimo vakaro dalyvė - MC Lady Free - pokalbyje nedalyvavo.

Jūs abu scenoje jau seniai. Ir abu dirbate ne tik su drum'n'bass muzika. Ar vistik drum'n'bass jums iš visų propaguojamų muzikos krypčių yra pati įdomiausia ir mieliausia?

Nookie: D'n'b man buvo svarbiausia visos mano muzikinės karjeros metu ir, sakyčiau, tai yra įvairiausia ir įdomiausia šokių muzikos kryptis. Iš esmės dėl to, kad ji apima daug kitų muzikos žanrų - reggae, soul, hip-hop, jazz, net rock ar heavy metal! Taip pat pradedu leisti deep house ir downtempo po vardu "Urban Deep".

Qumulus: Iš tikrųjų nesakyčiau, kad tai mano vienintelė mėgstamiausia muzika, manau teisingiau sakyti, kad tai vienintelis muzikos stilius, kurio kūrimui, grojimui ir išleidimui skiriu daugiausiai laiko pastaruosius kelis metus. Aš vis dar labai didelis house ir hip-hop gerbėjas. Kiek įmanoma daugiau dairausi ir kitų muzikos stilių. Sunku likti motyvuotam tik vienos krypties, kuomet aplinkui tiek daug nuostabios muzikos.

Daug jaunų vaikinų nori pradėti didžėjauti arba kurti muziką. Nuo ko jūs pradėjot?

Nookie: Buvau jaunas mobilus didžėjus, daugiausiai grodavau gimtadienių vakarėliuose. Tai buvo geri laikai, nes su bičiuliais gaudavom nemokamų gėrimų ir susipažindavom su daug merginų. Vėliau išvykau į Londoną, dirbau įrašų parduotuvėje, tad teko susipažinti su kitais didžėjais ir prodiuseriais. Pradėjau kurti muziką būdamas maždaug penkiolikos metų, daugiausia gaminau hip-hop ritmus ir dirbau su vietiniais reperiais bei jų komandomis.

Qumulus: Mano vyresnis brolis kadaise pradėjo kolekcionuoti plokšteles ir ilgainiui tapo didžėjumi. Taigi įsisukau į visa tai labai anksti, kai man buvo apie 15 metų. Daug anksčiau, nei pats nusprendžiau imti didžėjauti. Pradėjau groti, nes jaudino tai, kad galėsiu be perstojo leisti savo mėgstamiausią muziką. Dar įdomiau pasidarė, kai pirmąkart patyriau ta jausmą: groji savo mėgstama muzika krūvai žmonių klube ir jie taip pat ja mėgaujasi!

Gal žinot atsakymą į klausimą "kaip tapti populiariu"?

Nookie:
Sukurti hitą! Šiomis dienomis vadinamasis "profailas" vaidina didelį vaidmenį muzikos versle, pavyzdžiui savęs reklamavimas "Myspace" ar "Facebook", nuotraukos ant skrajučių ir t.t. Turėti savo logotipą ar internetinį puslapį taip pat pravartu.

Qumulus: Nemanau, kad jau žinau atsakymą į šį klausimą. Populiarumas yra reliatyvi sąvoka, ar mes kalbame apie popžvaigždės, ar apie LTJ Bukem tipo populiarumą?

Rytų Europoje, taip pat ir Lietuvoje, nemažai žmonių mėgsta sunkų bei tamsų d'n'b. Kaip jūs manot, kai ateini į vakarėlį, turi linksmai ir su gera nuotaika praleisti laiką, ar išsitaškyti iki apsvaigimo? Koks linksminimosi būdas jums buvo priimtinesnis kaip buvot jauni berniukai?


Nookie: Kai buvau jaunesnis, vyko daugybė didelių įvairios muzikos vakarėlių, taigi turėjome didelį pasirinkimą. Ir visa tai būdavo įvairių mėgstamų didžėjų, grojančių patinkančią muziką, "čekinimas", o ne kažkas daugiau. Tuo metu visa šokių muzikos scena dar tik vystėsi, ir mes buvome naujų krypčių atsiradimo liudininkai. Pavyzdžiui, Grooverider nieko nereikšdavo po uplifting vocal house gabalo paleisti kažką tamsaus iš Detroit techno, ir visiems patikdavo. Šiandien yra tiek daug stilių ir postilių, kad daugelis didžėjų tiesiog turi savo kryptį ir, be abejo, jos bei savo pasekėjus. Galbūt dėl to daugelis ir galvoja, kad drum'n'bass = Pendulum?

Qumulus: Aš pasiilgau to, kas būdavo, kuomet aš augau vakarų Londone. Visi stiliai gyveno po vienu stogu, o šiandien kiekvienam skambesiui rengiamas kitas renginys. Aš nemanau, kad tai nėra progresyvu. Tikrai nieko neturiu prieš bet kokį skambesį, geros muzikos mišinys nepakenkė nei vienam. Niekas neturėtų sakyti, kad viena muzika geresnė už kitą, nes tai reikštų, kad jei tu klausai kažko, ko niekas kitas neklauso, tai, vadinasi, kažkas negerai su tavim. Bet aš vis dar manau, kad geras oldskoolinis reivas sandėlyje, rūsyje ar laukuose yra geriausia. Ir aš niekada nesutikau su tuo, kad norit gerai praleisti laiką, tu privalai apsinešt...

Kaip jau minėjau, augdamas Vakarų Londone teikdavau pirmenybę būtent "visų stilių po vienu stogu" vakarėliams. Jie tebėra geriausi - vienoje salėje groja sunkus lyriškas d'n'b, kitoje - deep house, trečioje - hip-hop. Yra labai nuostabios muzikos ir žmonėms tai turėtų būti parodyta.

Neseniai grojote Lenkijoje. Kaip jums mūsų kaimynai?

Nookie: Grojau Lenkijoj daug kartų - nuo Lodzės iki Krokuvos, nuo Varšuvos iki Sopoto, net pragare grojau! Lenkijoje visada geri vakarėliai, žmonės - šilti ir svetingi didžėjams iš užjūrio. Ten yra daug gerų prodiuserių, pradedančių reikštis ir už Lenkijos ribų, ir tai džiugus postūmis d'n'b skambesiui bei tarptautiniams santykiams. Nors aš stebiuosi, kad vakarėliai Lenkijoje yra pilni žmonių - juk dauguma lenkų yra Didžiojoje Britanijoje ir Dubline!

Qumulus: Scena ten pakankamai nauja. Jie turi labai šviesią perspektyvą šioje muzikoje ir jie tikrai žino, kaip leisti laiką vakarėlyje. Be to jie yra puikūs šeimininkai ir mes jautėmės išties labai šiltai priimti. Tikiuosi grįžti ten vasarą.

Kuris vakarėlis per visą DJ karjerą buvo geriausias jums? Kur jūs norėtumėte sugrįžti groti dar kartą ir dar kartą?

Nookie: "Liquid Rooms" Tokijuj 1998-aisiais. Neabejotinai nuostabus klubas maždaug 25-tame aukšte, tąnakt ten linksminosi apie 2000 išprotėjusių japonų. Legendinė vieta! Tuomet ten pristatinėjau savo albumą, su Ray Keith, Five Alive ir dainininke Beverly išleistą japonų "Sony Records".

Qumulus: Tiesą sakant, vienas geriausių vakarėlių buvo, kai dar mokiausi mokykloje. Mokslo metų pabaigoje suorganizavau reivą, apie kurį žmonės kalbėjo dar daug metų! Kai buvau jaunesnis, taip pat mėgau rengti house vakarėlius.

Nookie, kodėl negaliu įsigyti tavo albumo "Beyond Blue" plokštelėse, visi siūlo tik CD? visose parduotuvėse tik CD?

Nookie: Deja, jis buvo išleistas tik CD, kai kurie kūriniai buvo remiksuoti ir išleisti plokštelėse kaip singlai.

Dar vienas klausimas asmeniškai Nookie. Klausiau tavo remiksuotą Crix kūrinį "I Don't Wanna Loose You". Jo skambesys nebūdingas tavo kuriamai muzikai. Ar jo originalas buvo sunkus, ar čia tu jį tokiu sunkiu padarei?

Nookie: Pagrindinis originaliosios versijos rifas buvo pakankamai tamsus ir sunkus, jei atvirai, tai buvo geriausia originalo vieta. Bet kūriniui reikėjo kietesnių ritmų, aranžuotei trūko geresnio "tekėjimo", kad kūrinys gerai tiktu skambėti klubuose.

Gal pradėsi kurti sunkų ir tamsų drum'n'bass?

Nookie: Man patinka kurti įvairią muziką, jei paklausytum mano ankstesnės kūrybos, išleistos '94-95 metais, išgirsi piktų ir tamsių garsų. Aš pasinėręs į įvairiausią muziką, bet ji turi būti gera, jokio triukšmo, prašyčiau.

Qumulus, kiek perverčiau parduotuvių, visur tavo promo leidiniai. Mano draugai ir aš mėgstam ploskšteles su pilnom iliustracijom, o ne "whitelabel" tipo. Kada gi pasirodys normalios?

Qumulus: Geras pastebėjimas, bet iliustracijų kainos ir delsimas su išleidimu yra rimti faktoriai. Jei turėčiau daugiau laiko, o leidybinė kompanija sutiktu mokėti daugiau pinigų, tuomet pasirūpinčiau iliustracijomis. Tuo tarpu kol kas man svarbiausia, kad mano kūryba pasiektų publiką taip greitai, kaip tik įmanoma ir be delsimo vien dėl to, kad aš noriu paveiksliukų ant viršelių. Esu kalbėjęs apie tai su leidybinėmis kompanijomis ir platintojais, ir jie taip pat sutinka, kad produktai turėtų būti patrauklūs ir vizualiai, taigi, tikiuosi mano ateities darbai pasirodys su iliustracijomis.

Nookie, grįžtam prie tavo kūrybinio darbo. Kas yra "Urban Deep"? Papasakok.

Nookie: "Urban Deep", kaip jau sakiau, yra mano house ir downtempo projektas su vokalistu Daniels. Iš esmės aš kuriu muziką, o Ryan rašo žodžius ir dainuoja. Atrodo, puikiai dirbasi kartu. Pasirašėme sutartį su "Irma Records" Japonijoje, taigi pirmasis singlas ir pilnas albumas pasirodys kovo mėnesį. Koncertuosime kaip DJ ir vokalists, taip pat rengsime 6-7 žmonių grupės pasirodymus. Pasiklausyti galima "MySpace" arba www.urbandeep.co.uk.

Tai gal vieną dieną "Urban Deep" atvyks ir į Lietuvą? Galiu supažindinti su vietiniais house vakarėliu organizatoriais.


Nookie: Taip, tai būtų visai smagu. Mes neseniai grojome dviejuose vakarėliuose Maskvoje, jie praėjo tikrai gerai, taigi mes be abejonės esame atviri pasiūlymams.

Beje, kiek jums abiems metų? Jūs vedę?

Nookie: 28-eri, nevedęs.

Qumulus: Man 29-eri, nevedęs. Nesenai persikėliau į miestelį už Londono, pradėjau dirbti naują darbą, mėgaujuosi viengungio gyvenimu.

Ką darysit, jei susituokus žmona ims reikšti pretenzijas dėl dažnų kelionių ir nebuvimo namie, su vaikais ir t.t.?

Nookie: Aš ją pakeisčiau į jaunesnį modelį. Šiaip ar taip, gerų santykių paslaptis yra lauktuvės iš "duty free" parduotuvių, pavyzdžiui, kvepalai!

Qumulus: Pirmiausia aš ją įspėčiau koks yra mano gyvenimo būdas ir ji turėtų jį priimti, jei ji norėtų būti mano gyvenimo dalimi. Bet gyvenimas didžėjams ir prodiuseriams nėra vien rokenrolu klotas, aš taip pat mėgstu ramius vakarus su buteliu vyno ir geru filmu.

Iš savo patirties galiu pasakyt, kad muzika ir seksas yra susiję. Ar neteko pastebėti, kad po sekso darbas studijoje arba prie DJ pulto einasi geriau?

Qumulus: Norėčiau manyti, kad mano muzikinis darbas yra geras ir su tuo ir be to. Tačiau, jei yra kas norėtu man padėti išbandyti šią teoriją, tuomet jos labai laukiamos!

Nookie: Mažiausia, ką aš norių daryti po sekso, tai sėdėti prie kompiuterio ir kurti ritmus! Paprastai mane gerai veikia rūkymas. Beje girdėjau, kad Qumulus yra nekaltas!

Kas jums, kaip kūrėjams, daro didžiausią įtaką?

Nookie: Įtaką man daro tiek visų krypčių muzika ir prodiuseriai, tiek patirtis, kurios įgaunu savo kasdieniniame gyvenime. Kai buvau jaunesnis, brendau klausydamasis daug soul, hip-hop ir techno, taigi mano drum'n'bass skambesys sudarytas iš visų šių dalykų.

Qumulus: Man įtaką daro žmonės. Jie neprivalo būti žinomi ar genijai, jie tiesiog turi būti tikri ir įkvepiantys. Taip pat įvykiai. Dalykai, kurie nutinka mano gyvenime, paveikia mano požiūrį ir, be abejo, muziką, kurią nusprendžiu groti arba kurti. Yra šimtai muzikantų ir atlikėjų, dariusių man įtaką pastaruosius 15 metų, bet nevardinsiu jų.

Kodėl jus nenorite važiuoti į Lietuvą be MC Lady Free? Jūs gal ją slapta įsimylėję?

Nookie: Nes ji elgiasi kaip mūsų mama, o mes elgiamės kaip jos padūkę vaikai, bėgiojantys aplinkui, keliantys sumaištį... Taigi mums reikia kažko, kas neleistu mums nuklysti ir užtikrintų, kad elgtumėmės kaip pridera.

Qumulus: Anita yra puiki vokalistė ir neabejotinai svarbi mūsų pasirodymų dalis. Ji yra dirbusi su įvairiais atlikėjais, taigi ji turi patirties. Ji buvo ir yra svarbi "Atmosphere" dalis.

Dar kartą apie muzika. Ką jūs galvojate apie Jungtinėje Karalystėje populiarų new skool jump up aka clownstep?

Nookie: Kiekvienam to užvaldytam aš pasakyčiau, kad niekad nepriklausiau mainstream muzikai ir niekada nesiekiau "būti minioje". Manau, daug svarbiau turėti savo paties identitetą.

Qumulus: Tas dalyka, atrodo, veikia ir yra populiarus, taigi turbūt negalėčiau ant jo "varyti". Aš nesu su juo susijęs ir jame nėra nieko, kas mane trauktų. Teikiu pirmenybe melodingai, organiškai muzikai, kuri turi sielą ir emocijas. JK pastaruosius dešimet metų perėjo per daug muzikinių fazių, ir šiandieninis clownstep yra viso labo atspindys to, ką klauso dauguma. Tai nereiškia, kad aš nustosiu groti ir kurti tai, ką pats mėgstu.
JaZzy, 2008 Kovo 27, 20:47

Komentarai

 • JaZzy
  JaZzy @ 2008 Balandžio 12, 03:57

  Qumulus atsakymas i shita Nookie fraze: "maybe i wont be a virgin when i get back to London?"

  :-)

  0  0
 • Chingis O_o
  Chingis O_o @ 2008 Balandžio 12, 01:37

  "Beje girdėjau, kad Qumulus yra nekaltas " xe xe geras Nookie šposas xD

  0  0
 • Laimis S.
  Laimis S. @ 2008 Kovo 31, 02:39

  Dar įdomiau pasidarė, kai pirmąkart patyriau ta jausmą: groji savo mėgstama muzika krūvai žmonių klube ir jie taip pat ja mėgaujasi!


  va kas yr achujieniausia!! :)

  0  0
 • JaZzy
  JaZzy @ 2008 Kovo 27, 11:04

  R-S-K, nu man labai idomu, ka gi jie galvoja... o realiai tai provokacija. nes visi normalus diedai nemegsta clown'o, "oficialiai" visaip kaip vartosi... va pvz kaip nookie ir qumulus... vietoj to kad pasakytu, jog dejo skresa ant to sh.

  0  0
 • Nightjar
  Nightjar @ 2008 Kovo 27, 08:03

  hahaha ! geras =]

  nuo pat ryto gera juoko doze,

  big up

  0  0
 • chignyza
  chignyza @ 2008 Kovo 27, 01:34

  Deshru tema irgi jau tampa Jazzio firmine :)

  0  0
 • Roadsman
  Roadsman @ 2008 Kovo 27, 12:57

  na ir kaip be firminio jazzy klausimo- "ka jus galvojate apie ... clownstepa?" 8)

  0  0
 • Intakz
  Intakz @ 2008 Kovo 27, 12:52

  Plius minus..

  0  0
 • mope3
  mope3 @ 2008 Kovo 27, 12:52

  nice! Galbūt dėl to daugelis ir galvoja, kad drum'n'bass = Pendulum? xa :)
  patinka ju poziuris i muzika!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.