Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 109 svečiai
Temos


“Utah Saints”: “Jei kas paprašo sugroti tik oldschool setą, visada atsisakom” (Specialiai Djscene.lt)

Kai "Gravity" ir "Boogaloo" ėmė ir pranešė atgabenantys "Utah Saints", uždariau tą laišką, vėl atidariau ir vis dar negalėjau patikėti. Nes būtent jie drauge su "Underworld" tapo pirmomis mano elektroninėmis grupėmis, nors ir praėjus ne vieneriems metams po savo šlovės viršūnės. Taigi už mane vyresniems tai išvis tapo metų naujiena! Visgi tąnakt "Gravity" visu žadėjusių taip ir neišvydau... Senatvė? Atrodo, Jezui Willisui and Timui Garbuttui ji dar negresia. Jie kikeno pasakodami apie darbus su "Van She" ir panašiais naujaisiais reiveriais, džiaugėsi nauju kontraktu su "Ministry of Sound" ir tikrai nežadėjo baigti. Niekada!

Kaip jums Lietuva?


Tim: Na, pirmas kartas, bet mums patiko. Patiko, kad minia atvira visokiausiems muzikos stiliams. To niekad nesužinai, kol neįsivažiuoji į setą. Tuomet jau gali spręsti, ar groti tą ar aną. Kai atvyksti į nepažįstamą vietą, būna sudėtinga!
Jez: Taip, bet jūs pasirodėt tikrai atviri.

Nuo kada nebegrojat gyvai?

Jez: Visada grojom ir gyvai, ir kaip didžėjai, bet grupę "paleidom" maždaug prieš dešimt metų.

Kodėl?

Jez: Nes nuo pat pradžių norėjom būti didžėjais! Tuo metu, kai pradėjom, žmonės nebuvo tam pasiruošę, taigi buvome priversti sukurti grupę. Tik taip galėjom patekti į festivalius, keliauti su U2 po Ameriką ir panašiai. Kai tik iškilo tokie, kaip "Chemical Brothers", Fatboy Slim ir kiti, galėjom grįžti prie to, ką mėgom labiausiai.

Buvot pirma stadioninė reivo grupė...

Jez: Gal tai buvo KLF!

Taigi pats Billas Drummondas taip pasakė! Nesvarbu, tai negi nepatiko toks statusas?

Jez: Per penkiolika metų teišleidom du albumus, kiti du taip ir nepasirodė. Antrąjį įrašėm apie 1995-1996 metus, bet neišleidom. Taigi neturėjom albumo, dėl to negalėjom vykti į turą, vadinasi, neturėjom sąlygų įrašinėti toliau, ir taip toliau, ir taip toliau. Išlaikyti grupę tapo brangu!

O kodėl tas albumas neišėjo?

Tim: Įrašų kompanijos politika!
Jez: Kai Jungtinėje Karalystėje tavo kūrinys tampa hitu, o sekantis sukasi ne aukščiau 10-os topų vietos, viskas baigta.
Tim: Kai pirmą kartą pasirašėm svarbesnį kontraktą, neplanavom būti stadionine house grupe. Taip įvyko todėl, kad įrašus puikiai pirko. Mes gi buvom viso labo vaikiai, kuriantys muziką miegamajame - kaip ir dabar daro šimtai kitų jaunuolių. Tiesiog mūsų įrašus pirko - neplanavom to.

Turbūt ir negalėjot planuoti, jei jau buvot vieni iš pirmųjų.

Tim: Būtent! Už mūsų nebuvo scenos, nebuvo "gyvos šokių muzikos grupės" kaip pavyzdžio. Taigi galbūt galima sakyti, kad pradėjom kiek per anksti.

Kaip pradėjot mash-upinti?

Jez: Kai groji, visada galvoji apie įrašą, kuris seks po to. Mash-up - tai šiek tiek daugiau. Kai nebegali laukti ir dedi įrašą ant viršaus! Taip ir mąstai - kuris čia tiktu įpinti?

Ir vis dar tai darot - šiandien girdėjau daug senų, bet naujų dainų!

Tim: Taip. Reikalas toks, kai groji senus įrašus drauge su naujais, išlenda daug techninių neatitikimų...
Jez: Seni įrašai - tylesni, garsas silpnesnis.
Tim: Taigi juos perdirbame, kad tiktų su vos vakar išleistais. Tiesą sakant, senieji daug geriau skamba galvoje, nei tada, kai visas laimingas juos ištrauki ir uždedi! Tada kartas pagalvoji "o, velnias!". Bet taip galima nuveikti daug įdomių dalykų.
Jez: Ir dar. Dabartiniai įrašai kažkaip trumpesni... Gal todėl, kad momentinė atmintis sutrumpėjo?

Mano draugė šiandien klausė - kodėl žmonės vis groja senas dainas? Ar tai sentimentai, ar piniginis klausimas?

Jez: Mūsų klausia kaip tik atvirkščiai. "Kodėl grojat naują muziką, jei esat tokie seni?".
Tim: Leedse turim savo naktį klube. Kviečiam tokius, kaip "Stanton Warriors", "Krafty Kuts", "Justice", Erolas Alkanas... Taigi matom, ką jie daro, girdim naują muziką.
Sunku groti tik savo mėgiamus įrašus, nebent puikiai pažįsti publiką ir tapatiniesi su ja. Svetimose vietose tai ypač pavojinga.
Jez: Jei kas paprašo sugroti tik oldschool setą, visada atsisakom. Taigi pinigai čia nevaidina didelio vaidmens.

Ar visada grojate kartu?

Jez: Ne.
Tim: Muzika išlieka panaši, nors esam atėję iš kiek kitokių pasaulių, taigi turim "savų" dalykų.
Tiesą sakant, kuo esi senesnis, tuo daugiau muzikos patinka. Kai pradėjom, žmonės būdavo reiveriai, reperiai arba rokeriai. O dabar, ypač Britanijoje, viskas pasikeitė. Galima mėgti drum'n'bass ir naują "Klaxons" įrašą kartu.

Taip ir laukiau, kol pasakysit "Klaxons".

Tim: Gerai, arba "Justice"!
Jez: Arba "New Young Pony Club", arba "Van She", arba "Soulwax". Manau, šie projektai - puikus šiandienos pavyzdys. Rokas liejasi su šokių muzika, ribų nebėra.

Kaip manot, kodėl taip yra? Kodel nebereikia priklausyti konkrečiai žanro grupuotei?

Jez: Anksčiau mada muzika buvo labia glaudžiai susiję. Pažiūrėjęs į žmogų galėdavai pasakyti, ką jis klauso. Dabar viskas kažkaip susimaišę! Vieną savaitę jaunimas sako "šitas įrašas cool", kitą savaitę jis jau nebe cool.
Tim: Žmonės dabar turi daug daugiau galimybių laisvalaikiui. Anksčiau eidavai į reivą ir tiek. O dabar gali išsinuomoti reivo DVD arba žaisti "Playstation" ir klausyti mėgstamų įrašų. Arba leisti vakarą "Myspace".
Jez: Be to, su tokiais dalykais, kaip "Pop Idol", žmonės tapo ciniškesni tam, ką gauna. Muzika nebėra toks kultūriškai įtakingas dalykas, kaip anksčiau.

Ko dar pasiilgstat iš tų laikų?

Jez: Tuo metu jautėm, kad esam didelio judėjimo dalis. Policija nutraukdavo reivus ir didžėjus sodindavo į kalėjimą... O dabar vakarėliai tiesiog vyksta.
Tim: Kaip jau sakiau, Leedse turim savo naktį. Taigi šeštadieniais vežam didelius vardus. Bet klubas kitoj gatvės pusėj irgi tai daro. Ir klubas kitam kvartale. Taigi Leedse kasvakar gali pasirinkti tarp penkių A klasės didžėjų! Sunku.

Tai kaip sugebat vis dar daryti tą patį? Kiti seniai dirba bankuose ir panašiai...

Jez: Kai kurie žmonės kuria muziką, nes galvoja, kad tai jiems patinka. Kiti gi kuria muziką, nes turi kurti muziką.
Tim: Visas tas reivo laikotarpis man ir dabar atrodo kaip vakar. Kol jaučiam tam aistrą, vadinasi, tai teisingas pasirinkimas. Tai yra tai, ką turime daryti. Kai ateisim į klubą ir uždėsim įrašą tik todėl, kad reikia, bus ženklas, kad reikia sustoti. Arba tada, kai nebejausim kontakto su tais vaikais, kurie ateina pašokti. Mums beveik po 40, bet vis dar kontaktuojam!

Tai ką tada veiksit?

Tim, Jez: To nebus!
Jez: Na, gal ir bus. Bet reikia mokėti prisitaikyti.
Tim: Dabar sunku, taigi ir suktis reikia mokėti. Turim naktį Leedse, turim mažą leiblą "Bombstrike", kuriam muziką videožaidimams... Išleidi gabalą, jį naudoji didžėjaudamas, arba vienas iš tavo kūrinių atsiduria reklamoje ir gauni honorarą už tai...Vien tik iš įrašų leidimo gali pragyventi tik tuo atveju, kai esi "major" muzikantas.

Juk kurti šiandien gali bet kas.

Tim: Ir tai nėra blogai! Visgi manau, kad turi turėti tam pagrindą. Su ta technologija, kuria pirmąjį kūrinį įrašėm mes, dabar studijoje tai kainuotų gal 2000 svarų. Todėl jaunimas eina į internetą, nemokamai parsisiunčia programas ir imituoja instrumentus. Ir "Photoshop" gali turėti visi, bet ar visi moka piešti ranka? Manau, reikėtų mokėti. Kad ir kiek technologijos būtų aplink, idėja - svarbiausia.

Dar pakalbam apie tas senas dienas. Kada baigėsi jūsų "Sex, drugs & rock'n'roll"? Šiandien negėrėt!

Jez, Tim: cha cha cha cha, nesibaigė, cha cha...
Tim: Šiandien negėrėm, nes už keturių valandų sėsim į lėktuvą. Leedse ryt pas mus vieši DJ Yoda, taigi...
Jez: Na gerai, baigėsi. Nors niekad nebuvom labai linkę į narkotikus. Ne dėl to pradėjom kurti muziką.
Tim: Buvome reivo kultūros dalis, ir taip, ta kultūra tikrai buvo labai paveikta narkotikų. Taigi leidom įrašus ecstasy paveiktiems žmonėms, nors patys taip niekada ecstasy ir nevartojom. Na, nesu aš labai anti-narkotiškas, bet manau, kad narkotikai atskleidžia tą tavo paslėptą "aš". O man jį atskleidžia muzika, kad ir kaip banaliai tai beskambėtų.

Koks jūsų visų laikų mėgstamiausias kūrinys?

Jez, Tim: Oooooooooooj...
Tim: O tavo?

---

Pokalbis angliškai.
Daina D., 2007 Gruodžio 07, 11:43

Komentarai

 • SvarcuS
  SvarcuS @ 2007 Gruodžio 15, 04:35

  ishties idomu buvo skaityt.
  "leidom irasus ecstasy paveiktiems zmonems"

  0  0
 • Nijolė Oželytė
  Nijolė Oželytė @ 2007 Gruodžio 11, 03:02

  Na, nesu aš labai anti-narkotiškas, bet manau, kad narkotikai atskleidžia tą tavo paslėptą "aš"...nu kazhi kazhi...noreciau pasiginchyt.

  0  0
 • TOUCHED
  TOUCHED @ 2007 Gruodžio 10, 11:55

  Geras interviu! :)

  0  0
 • idol
  idol @ 2007 Gruodžio 09, 11:18

  apie programu prieinamuma ir Photoshopa tai 100% pritariu. na ir siaip patinka man intervai su zmonem, kurie yra istorijos dalis :)

  0  0
 • Jake Emerald
  Jake Emerald @ 2007 Gruodžio 08, 11:34

  Geras intervas ;] pabaiga liuks ;D

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2007 Gruodžio 07, 01:06

  Fainas interviu.Kalbant apie mush up`us tai ta vakara gravity jie labai daug kvailu tu mush up`u pagrojo, nu bet overall buvo faina.paskutinis klausimas ;]]]]

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.