Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 94 svečiai
Temos


Markus Schulz: "Dideliuose festivaliuose žmonės laukia didelių garsų"

Eidama į šį susitikimą prieš neeilinę "Olympia" sesiją Kauno "Exit" jaudinausi kažkaip sau nebūdingai. Ne dėl to, kad kreipčiau dėmesį į vietas topuose, ordinus ir titulus, bet tokia muzika, kaip trance ir tokie vardai, kaip Markus Schulz, man visada atrodė kiek pakilę nuo žemės. Bet Markus pasirodė paprastas ir prisipažino interviu naudojantis kaip psichoterapiją. Trečiadienį, beje, paaiškės, kaip pasikeitė Markuso vieta DJ Mag top 100 - pernai jis buvo 19-as.

Eee... tai kaip sekasi?

Tikrai gerai! Šią popietę atskridau tiesiai iš Amsterdamo. Ten vakar vyko mūsų vakarėlis "Amsterdam Dance Event" proga, buvo visiškai nerealu. Taigi tikiuosi šiandien pratęsti linksmybes.

O ar lauki DJ Mag top 100 rezultatų, kurie paaiškės kitą savaitę?

Taip, labai. Didžėjų tarpe turiu daug gerų draugų, o šiemet, atrodo, visi dirbome tikrai smarkiai, taigi tikrai įdomu, ką fanai apie mus galvoja. Tai kaip pažymių knygelė metų pabaigoje! Kai ką žinau, taigi, tikrai esu laimingas ir kiek nervinuosi!

Ar tokie topai svarbu tiems, kurie laukia didžėjaus šokių aikštelėje? Ar žmonės šoka kitaip, jei tu esi penktas, pirmas ar dvidešimtas?

Manau, su topais ateina ir kiek daugiau jaudulio. Žinoma, kuo aukštesnėje pozicijoje esi, tuo daugiau žmonės iš tavęs tikisi. Manau, jie eina tavęs pamatyti kitaip nusistatę, o klube taip atsiranda daugiau energijos. Žmonės tiesiog eina, nes jiems įdomu, dėl ko toks sujudimas.

Ar būdamas vienu iš TOP didžėjų turi laiko sau? Ar turi laiko draugams, nedalyvaujantiems muzikos versle?

Kai didžiąją darbo dalį praleidi keliaudamas, pradedi bičiuliautis su kitais muzikos verslo atstovais. Kai keliaujame drauge, darome ir dalykus, nesusijusius su muzika, supranti! Taip užsimezga ryšys. Drauge keliaujam, drauge grojam, ir susidraugaujam... Kai nekeliauju, mėgstu tiesiog grįžti į Majamį ir atsipalaiduoti. Majamyje netgi neinu į klubus - keliauju prie vandenyno ir savotiškai persikraunu.

Į Majamį persikraustei iš Berlyno, kai kiti muzikantai tuo tarpu keliauja būtent ten...

Taip, gyvenu Majamyje, bet kadangi daug laiko praleidžiu Europoje, turiu butą ir Berlyne. Ypač daug laiko praleidžiu ten vasarą, kadangi Europoje tuomet vyksta daug festivalių, be to, kiekvieną antradienį groju Ibizoje - turiu ten rezidenciją. Taigi pasirodė logiška turėti namus ir Europoje. Galų gale, esu vokietis, gimiau Vokietijoje, ir myliu Berlyną! Manau, jo nuotaika - labai šauni. Turėti butą tame mieste - tikrai įkvepiantis dalykas. Majamyje mėgstu tiesiog atsipalaiduoti, bet vasarą neturiu tam laiko.

Kaip vieta, kurioje gyveni, atsispindi tavo kūrybiniame procese?

Atsispindi, ypač Berlynas. Žinau, kad daugeliui užsiminus apie Berlyną į galvą ateina minimal, techno ir panašūs dalykai. Aš iš to miesto pasiimu kai ką kitą. Matau kitą Berlyno pusę, kitą jo nuotaiką, kuri mane įkvepia. Tai nuotaika, kurios Majamyje nerandu. Manau, ji - tai tiesiog Berlyno žmonės. Būna, važiuoju traukiniu tarp berlyniečių ir galvoju "Aha, jaučiu kažką, kažkas tvyro ore". Tai ir pasiimu iš Berlyno.

Kaip savo įkvėpimo šaltinius esi minėjęs tokias grupes, kaip "Pink Floyd" ir "Led Zeppelin". Ko ta muzika tave išmokė?

Ypač "Pink Floyd". Kai jų klausaisi, patenki į kelionę. Jei daina prasideda vienoje vietoje, nereiškia, kad ji ten ir pasibaigs. Ta erdvė jų muzikoje yra tai, ką aš imu iš "Pink Floyd". Kai buvau mažas, sėdėdavau savo kambaryje įsijungęs radiją ir tiesiog pasimesdavau muzikoje. Ta praeitis, kuri daro man įtaką, nėra konkrečios dainos ar konkretųs instrumentai. Tai nuotaika, kurią jausdavau klausydamas tos muzikos - "Pink Floyd", "Led Zeppelin", "The Doors", "Electric Light Orchestra"... Mėgstu įtakos ieškoti tiesiog ore, taigi... Kai klausydavau tos muzikos, ore tvyrodavo savotiška atmosfera, kurią dabar atsimenu sėdėdamas studijoje. Prisimenu, kaip ji keldavo man šiurpulius. Tai mane uždega.

Kaip ir kada pamilai tą garsą, kurį atstovauji dabar?

Pradėjau didžėjauti būdamas labai jaunas, tuomet breakdance vakarėliuose grodavau hiphopą. Mano mėgiamas hiphopas buvo truputėlį kitoks, su electro įtakomis, spalvingomis melodijomis... Kiek vėliau ėmiau groti klubuose ir susipažinau su house. Irgi mėgau būtent melodingą europietišką house, "Limbo Records" ir panašius leiblus. Taigi mane visuomet traukė melodijos. Man persikrausčius į Londoną, šalia manęs studiją įsikūręs vaikinukas kurdavo drum'n'bass. Nuolat girdėdavau tas riebias jo muzikos boso linijas! Kita studija šalimais priklausė roko muzikantams. Klasydavau jų gitarų... Girdėdavau drum'n'bass, gitaras, trance, house... Sudėjau viską, kas labiausiai iš šių garsų patiko - drum'n'bass boso linijas, house "grūvus", trance melodijas... Tai mano garsas, tai garsas, kuris man patinka.

Ar jis skirtas didelėms auditorijoms?

Na, kai groju dideliuose festivaliuose, trenkiu smarkiau. Labai daug muzikos festivaliams netinka. Manau, čia tampa svarbūs mano ilgamečio didžėjavimo įgūdžiai - suprantu, kaip vieną ar kitą garsą suvokia publika, kas ją veikia, kas ne. Kai ką groju tik setų pradžioje, kai ką - tik mažesniuose klubuose, kai ką apskritai tik radijuje. Dideliuose festivaliuose žmonės laukia didelių garsų.

Ar publika tau žaislas, draugas, ar bosas?

Man publika visų pirma įkvėpimas. Pažiūriu į minią ir iš jos gaunu energijos, ji pripildo mane, naudoju ją pasisukdamas ar darydamas bet ką kita. Man labai patinka vakarėliai, kuriuose jaučiuosi minios dalimi, nes myliu šią muziką taip pat, kaip ir jie. Nors grodamas esu ten kažkur, noriu patirti muziką drauge su publika, tiek pat, kiek ji. Nes esu toks pats fanas, kaip jie. Kai taip susijungiu su minia, vakarėlis būna tikrai geras...

Taip nutinka dažnai?

Tikrai taip! Ypač mažesniuose klubuose, kuriuose groju ilgesnius setus. Festivaliuose dažniausiai gauni valandą, pagroji didžiausius hitus ir daugmaž žinai, ką veiksi. Mažose erdvėse, kur gali groti penkias valandas, nutinka ypatingi dalykai, tuomet man tikrai patinka... Nesuprask klaidingai - nėra jausmo, kuris galėtų atstoti tą, kurį jauti grodamas 10 ar 20 tūkstančių žmonių! Visgi tuo pačiu mėgaujuosi ir 700 ar 1000 klausytojų auditorija mažose erdvėse.

Savo radijo laidą "Global Dj Broadcast" transliuoji milijonams. Kaip vis dar randi jai laiko?

Radijuje esu jau daugiau nei dešimtmetį, taigi tai yra įprotis. Kur randu laiko? Pats nežinau, kartais tikrai būna sunku! Tenka laidas gaminti ir lėktuve su ausinėmis... Bet aš prie to pratęs, kiekvieną trečiadienį įkrauti naują laidą - disciplinos reikalas. Tai mano savaitinio tvarkaraščio dalis.

Vasarą leible "Armada" pasirodė tavo studijinis albumas "Progression". Kaip jam sekasi?

Atsiliepimai tikrai nuostabūs. Kas man patinka apie antrąjį albumą... Na, į pirmąjį sudėjau visa tai, kas galvoje tūnojo nuo vaikystės, o antrąjį, "Progressions", tiesiog pradėjau švaria galva ir gerai leidau laiką jį kurdamas! Dažnai tiesiog kvailiodavau studijoje... Pirmasis albumas visada bus labai svarbus dvasiškai, bet antrasis man irgi daug reiškia, kadangi jį ruošdamas galėjau atsiminti, ką reiškia linksmintis kuriant.

O kas dabar vyksta tavo studijoje?

Na, šiuo metu ji tuščia, cha cha... Vasarą prisėsti studijoje man tikrai sunku, kadangi ji - Majamyje, o aš daug laiko leidžiu Berlyne. Bet jau ruduo, taigi nekantrauju ten grįžti ir išguldyti tas kelias idėjas, kurios jau kuris laikas sukasi mano galvoje.

Kiek per savo gyvenimą esi davęs interviu?

O, varge! Tikrai daug, bet man tai labai patinka. Tiesiog kalbu sau ir kartais pats save nustebinu. Tai kaip lankytis pas psichoterapeutą - kalbi kalbi ir staiga suvoki: "Geras, nebuvau apie tai pagalvojęs!". Duoti interviu man patinka, nes taip susijungiu su fanais. Noriu, kad jie pažintu tikrąjį mane. Tai darau todėl, kad myliu muziką ir noriu, kad žmonės tai pajaustų. Manau, tam ir atsiradau šioje žemėje - kad kurčiau muziką. Nes nieko daugiau nemoku!

---

Originali interviu versija.
Daina D., 2007 Spalio 23, 23:57

Komentarai

 • SvarcuS
  SvarcuS @ 2007 Lapkričio 07, 10:34

  Jeigu jau transeris tai nereiskia kad pasikelias ;) Peace. Tiesiog trance kultura, kitokia muzikine erdve...

  0  0
 • kaske
  kaske @ 2007 Lapkričio 02, 12:56

  As irgi myliu Berlyna :D

  0  0
 • abstract
  abstract @ 2007 Spalio 24, 08:30

  Stilingas ,romantiskas gyvenimelis.....pavydziu.

  0  0
 • 415
  415 @ 2007 Spalio 24, 07:24

  nais

  0  0
 • Arski
  Arski @ 2007 Spalio 24, 06:33

  Labai trance pokalbis apie atmosfera. Tikrai gerai. Kaip pastebiu techno, house ir is tos puses daznai interviu buna apie tusus, gerimus, nemiegotas naktis, kazkokius lakstymus, pasukavimus, o cia ramiai, net jei tai ir promo mintinai ismoktas tekstas zurnalistams, kas gal taip ir nera, taciau labai maloniai nuteike, kaip ir Van Buurenas.

  P.S. Kapoklinio techno beje ir nebeklausau del to, kad tai tokia muzika, kuria klausant reikia prisigert...isskyrus dub mini atmosferas.

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Spalio 24, 04:40

  pavemt ;))))

  geras interviu, man atrodo, kad schulz'a labai veikia kazkokia nostalgija, vaikystes ar seip praeities. Nu anyway grazu.

  good work agejn

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Spalio 24, 04:23

  tai nueik ispazinties kita karta, kai bus ziauri diena, o ne pavemt internete. specialiai tau - www.neburnok.lt

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2007 Spalio 24, 03:49

  Kas kam neaišku? Jei pasakiau, kad pasikeles, reiskia pasikeles.

  O jei rimtai, man siandien ziauri diena :D

  0  0
 • angryman
  angryman @ 2007 Spalio 24, 03:28

  Fainas interviu,Markus Schulz vienas is megstamiausiu dj ir prodiuseriu ;) Ir tikrai jis nepasikeles kaip kazkas sake,paprastas zmogus ir tiek.mylintis muzika

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Spalio 24, 03:28

  per kuria vieta jis tau pasikeles? kaip tik sako viska, kaip yra ;-) ir jei jam svarbu dj mag top 100, tai jo reikalas

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.