Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 82 svečiai
Temos


Murray Richardson: "Gali būti, kad atkeliausiu pasidabinęs kiltu ir kitais škotiškais atributais" (Specialiai djscene.lt)

Škotijos deep house scenos veteranas Murray Richardson prieš kurį laiką savo tėviškę iškeitė į saulės nestokojančią Katalonijos pakrantę, ir niekas nesiruošia jo dėl to teisti... Nes tai nesutrukdė Murray su kolega Stuartu Pattersonu tapti ir būti vienos giliausių house naktų Jungtinėje Karalystėje (dabar - ir Barselonoje) - "Rebel Waltz" - šeimininkais. Iš vakarėlių ciklo pavadinimo galima spręsti, kad Murray tikrai mėgsta "The Clash". Dar žinoma, kad mėgiamiausia jo knyga - didžėjų antologija "Last Night a DJ Saved my Life", o spintoje tikrai kabo tradicinis škotiškas kiltas. Be DJ pulto, kita mėgiama Murray vieta - studija, kurioje jau bene 11 metų draugauja su Johnu Vicku. Rugsėjį su "DJ Mag" pasirodė būtent Barselonoje, klube "La Terazza", vakarėlio "Rebel Waltz" metu įrašytas Murray (ir Stuart) miksas, o Halloweeno proga jis atkeliauja į Kauną.

Tavo romanui su house jau beveik dvidešimt metų. Kokie jo pliusai ir minusai?

Svarbiausias dalykas man - tai, kad užteko sėkmės sudalyvauti Škotijos scenos gimine ir pakilime bei taip suvokti, kad noriu būti didžėjumi. Tai ir visa tuo metu nauja mane supusi muzika: nuo ankstyvųjų house ir techno garsų iki originaliųjų garage ir hip house, drauge su visa ankstyvąja šios rūšies europine kūryba... puikus metas būti paaugliu ir muzikos mylėtoju!

VIenas didžiausių nusivylimų - ankstyva ir perdėta žiniasklaidos, valdžios, policijos ir piliečių reakcija į šią sceną ir tai, kas joje vyko. Reakcija buvo neigiama ir viską norėta "užrišti". Tiesa, scena sėkmingai gyvavo bei augo ir nustumta į "undergroundą" bei klubus, tačiau man visada atrodė, kad jei tik būtume turėję galimybę, būtų pavykę atidaryti dar daugiau durų ir išnaudoti dar daugiau galimybių.

Apsilankius tavo "myspace" kyla klausimas - acid ar deep?

Tiesą sakant, vienodai... Acid house buvo scena, kurioje tilpo labai daug muzikos tipų... o aš tiesiog "hausagalvis". Pagroju ir techno, ir minimal, ir deep, ir ką tik nori, bet jei reikia apsibrėžti - house.

Kadaise laimėjai "bedroom DJ" konkursą, ir tai padėjo tau kilti aukštyn...

Taip, žurnalo "Muzik" mikso konkurso laimėjimas buvo didelis postūmis aukštyn - ėmiau apšildyti kitus didžėjus renginiuose ir klubuose visoje Jungtinėje Karalystėje, tai reiškė, kad įpratau groti miniai bei girdėti save per tinkamas garso sistemas. Vis dėlto manau, kad jei ir nebūčiau laimėjęs to konkurso, manyje būtų užtekę užsidegimo tapti didžėjumi ir išpildyti ambicijas.

Kaip iš Škotijos atsidūrei Barselonoje? Kada nors to gailėjaisi?

Šį klausimą girdžiu tikrai dažnai! Standartinė situacija... Į Barseloną persikrausčiau tik todėl, kad sutikau žavią katalonietę... Mums nieko neišėjo, bet Barselonoje sugebėjau užsibūti penkerius metus. Tai buvo puiki patirtis, sužinojau daug dalykų apie save. Be to, išmokau užsienio kalbą - maniau, niekad nesugebėsiu! Taigi tikrai niekada nesigailėjau atsidūręs Barselonoje. Visiems rekomenduočiau - tai puiki vieta gyventi, o be visų kitų privalumų, ir oras visada geras!

Kitas tau artimas Ispanijos taškas - Ibiza. Kur ta jos magija?

Jei nuoširdžiai, manau, aš nebejaučiu tos baltosios salos magijos. Buvau ten galybę kartų, o per pastaruosius metus regėjau tikrai daug pasikeitimų. Be abejo, vis dar yra aplankytinų vietelių, sala vis dar graži ir ypatinga... Bet muzika, manau, prarado daug savo ypatybių, dėl kurių buvo tokia "special", o vakarėliai labai sukomerciškėjo.

Trys tavo plokštelės prieš keletą metų buvo išleistos leible "20:20 Vision". Ar jų pavadinimai - "Dazed And Confused", "Armed And Dangerous", "Alive And Kicking" susiję prasmiškai?

Ne itin... Bet labai gali būti, kad kiekvienos jų pavadinimas išreiškia mano savijautą įrašinėjant!

Ar vis dar dirbi su Johnu Vicku?

Tai aišku! Tiesą sakant, kaip tik praėjusią savaitę grįžom į studiją ir dabar, kai kalbu su tavimi, kai ką kuriame. Buvome padarę ilgoką pertrauką, nes Johnas studiją renovavo ir išplėtė. Jis sunkiai dirbo, bet dabar viskas baigta ir esam pasirengę rokenrolui!

Pats pripažįsti, kad kaip didžėjus turi daugiau talento nei kaip kūrėjas...

Visada laikiau save labiau didžėjum, nei prodiuseriu, nes didžėjavimas - tiesiog mano pirmoji meilė. Prodiuserio darbas man labai patinka, mėgstu gaminti savo garsus studijoje, visgi niekas neatstoja didžėjavimo energijos. Todėl grojimas - visada pirmoje vietoje mano sąraše.

O jei labai nenori groti?

Visada noriu groti, nesvarbu, kas. Aišku, pasitaiko atvejų, kai būnu fiziškai išsekęs nuo keliavimo ar grojimo naktį prieš tai. Bet ir energijos nebuvimą galima įveikti, cha cha!

Kas būtina kūriniui, kurį pasirenki transliuoti diskotekoje? Kas jame priverstų palikti įrašą lentynoje?

Man patinka gilios, narkotizuotos boso linijos, kurios tiesiog įtraukia. Nekenčiu tų netikusių minimal garsų, kuriems "neužtenka kiaušų" to padaryti, bei rėkiančių "cheesy" electro nesamonių!

Ar jau turi šių metų favoritų sąrašą?

Šiemet, be daugelio kitų, man labai patiko Magik J, DJ Dennis, Deemah, Andy Cato, Jamie Anderson, Jet Project, MR Sol ir Tyler Lewis. Man patinka ir garsas, kurį "stumia" "RyRalio" - kokybiška house muzika!

Mus aplankysi per Halloweeną. Ar tau, kaip didžėjui, svarbu šventės ir datų pavadinimai? Tarkim, Naujieji metai?


Groti per Naujuosius metus visada labai smagu, dažniausiai tai tampa viena geriausių metų naktų - bent jau man taip nuolat atsitinka. Esu keletą kartų grojęs ir Halloweeno vakarėliuose. Praėjusiais metais Londono "The End" vyko mūsų "Rebel Waltz" naktis. Mano DJ partneris Stuartas Pattersonas buvo persirengęs triušiuku su kulkosvaidžio ištaškytomis žarnomis. Buvo juokinga!

Lietuvoje dar apskritai nesu grojęs, taigi įdomu patikrinti jūsų "vaibą" ir sudalyvaut Halloweene Kaune. Nesu tikras, ar kažkaip persirengsiu, bet gali būti, kad atkeliausiu pasidabinęs kiltu ir kitais škotiškais atributais...

Kokį kūrinį pagrotum ateiviams, norėdamas, kad šie suprastų mus?

The Mackenzie "No Promises" (Mackenzie Records)... Check it out!

---

Originali interviu versija.
Daina D., 2007 Spalio 22, 13:03

Komentarai

  • goulas
    goulas @ 2007 Spalio 22, 07:44

    taip laukiau, taip laukiau, o sudalyvaut ,deja, nepavyks... :(

    0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.