Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 121 svečias
Temos


Nic Fanciulli: "Namuose galiu groti ambient, disco, ką tik nori!"

Spalio 6-ąją greičio ruožus "Exit" vieną po kito kirtęs Nic Fanciulli prieš išskrisdamas kitą rytą dar spėjo susitikti Vilniuje ir papasakoti apie ... aišku, kad apie viską. Prieš įjungiant diktofoną Nicas nustebino, kad Lietuvoje vieši jau trečiąkart (ir mūsų atmintis šlubuoja), vėliau pasidžiaugė, kad su kolegomis pradėjo rengti klasikos vakarėlius. Juose groja acid house ir kitus panašaus laikotarpio perlus, nuo kurių ir prasidėjo tik auganti meilė šokių muzikai. Ir pasigyrė, kad visą plačią jo vinilų kolekciją į skaitmeną jam perrašė brolis - visai kaip Magda Richie Hawtinui! Visa kita - "klausimų-atsakymų" žaidime.

Kaip tau patiko trečiasis kartas Lietuvoje? Ar, palyginus su praėjusiais, klubinė situacija pas mus gerėja?

Kaune grojau pirmąkart, ir buvo gerai! Labai patiko vieta, "Exit" rūsys turi tokio "oldschool" jausmo. Minia buvo puiki! Man išties patinka groti 3 ar 4 valandas - tuomet galiu pradėti lėtai ir po truputį kelti įtampą... Taigi nakties pabaigoje buvo tiesiog nuostabu.

O jūsų scena be abejonės gerėja. Paskutinįkart Lietuvoje grojau gal prieš ketverius metus - iš pradžių Klaipėdoje, kartu su Mindaugėliu, tada "Forum Palace", "Nokia Plug-In" renginyje. Tiesą sakant, ir tada buvo labai gerai - nes buvo nauja ir netikėta.

Kaip sekasi bendradarbiavimas su James Zabiela?

Gerai! Mes su Jamesu - seni draugai. Prieš keletą metų šiek tiek pagrodavom kartu, vėliau netikėtai suradom po laisvą pusmetį savo darbotvarkėje, taigi nusprendėm įrašyti CD, pakeliauti, pasilinksminti ir pasisemti įkvėpimo. Pradėjom darbus sausį, o turas startavo jau kovą, "Miami Winter Music Conference" metu. Per mėnesį autobusu apvažiavom Ameriką, vėliau keliems festivaliams nulėkėm į Australiją, dar po to - į Aziją ir ką tik baigėm "apgroti" Europą. Buvo tikrai smagu - galima sakyti, pusę metų gyvenom vienas kito kišenėse.

Su kuo dar norėtum padirbėti?

Su daugeliu asmenybių! Man patinka tikrai platus muzikos spektras, taigi, pavyzdžiui, mielai padirbėčiau su Goldie. Taip pat su vienu savo herojų - Laurentu Garnieru, dar Francois K, gal net Beth iš "Portishead" - ji galėtų įdainuoti mano kūrinį.

Kas svarbiausia tokioje "dvipusėje" kūryboje?

Svarbiausia - išgirsti vienas kito garsus. Mano su Jamesu bendradarbiavime man labiausiai patinka tai, kad abu atsinešėm muziką iš skirtingų arenos pusių, sudėjom ją į vieną vietą, ir rezultatas skambėjo tikrai gerai. Svarbu tinkama pusiausvyra.

Vis dar pagroji savo gimtajame mieste...

Taip, Maidstone, "Club Class", prasidėjo mano, kaip šokių muzikos fano ir didžėjaus, karjera. Buvau pačiame pirmame vakarėlyje ten, vėliau vis kišdavau promoteriui savo miksų kasetes - būtent, ne kompaktus, o mixtapes! Deja, pamiršau ant kasetės užrašyti savo telefono numerį, taigi promoteris, stengdamasis mane surasti, užtruko kelias savaites... Taigi, jis ištarė: "Ar nori būti klubo rezidentu?". Taip viskas ir prasidėjo.

Manau, galimybė vis dar reziduoti "Club Class" - nuostabus dalykas. Susitinku su draugais ir taip toliau... Pas mus svečiavosi visa plejada žvaigždžių - tas pats James, Sasha, Digweedas, Carlas Coxas... Klube telpa tik 400 žmonių! Prieš porą metų jame įrašėme "Essential Mix" Pete Tongui. Žodžiu, man ten labai patinka. Aš vis dar gyvenu Maidstone, taigi tikrai gera grįžti namo ir prieš griūnant į nuosavą lovą dar pagroti...

Ar kelias į didelius klubus tikrai buvo toks paprastas, kaip atrodo?

Manau, kad viskas ėjosi labai natūraliai. Mano požiūris į didybę toks: tai tik house. Tu tiesiog groji muziką, ir jei žmonėms patinka, tai - bonusas. Niekada neturėjau plano ar strategijos, kurią sekdamas daryčiau tą ar aną. Man tiesiog patinka dirbti studijoje, patinka didžėjauti ir patinka keliauti. Taigi, turiu idealų darbą!

O jei nebegalėtum groti?

Vis tiek sėdėčiau studijoje ir kurčiau muziką, dirbčiau su ja. Tačiau nenoriu apie tai galvoti - būtų liūdna!

Kaip manai, koks didžiausias tavo pasiekimas?

Na, esu remiksavęs nemažai gerų atlikėjų - patiko dirbti su "Underworld", "Tiefschwarz"... Pernai būtent mūsų "Buick Project" remiksavo "Tiefschwarz" kūrinį "Damage", kuriame dainavo Tracey Thorn. Remiksas buvo nominuotas "Grammy"! Taigi šiemet nuvykom į apdovanojimus... nelaimėjom, bet vis tiek labai malonu, kad underground įrašas sulaukė tokio pripažinimo. Kiti vardai kategorijoje buvo Beyonce ir "Coldcut"! Taigi, tuo tikrai didžiuojuosi.

Ir, žinoma, "Essential Mix" įrašymas tokiame miestelyje, kaip Maidstone, buvo tikrai geras momentas. Ne tik man - visiems, su tuo susijusiems.

Kas tokio ypatingo vyksta Jungtinėje Karalystėje, kad jos muzikos scena tokia vešli?

Tikrai nežinau! Kaip tik aną dieną sakiau Jamesui - keliaujam po įvairias šalis, jose sutinkam daug talentingų didžėjų, kuriuos greičiausiai matom pirmą ir paskutinį kartą gyvenime... O Anglija tiesiog tokia, neturiu atsakymo - pritariu tam, kad tikrai turim daug gerų artistų ir didžėjų, cha cha...

Ar yra kažkas, kas tave erzina populiarume?

Ne, problemų dėl to neturiu. Įvairūs žmonės apie mano darbą turi įvairius supratimus ir susidaro įvairias nuomones. Visi turim tam tikrų diskžokėjų mėgimo fazes, tada nusibosta ir keliaujam prie sekančių.

Kaip gyvena "Skylark" ir kiti tavo projektai?

Su kolega iš "Skylark", Andy Chatterlay, nusprendėm naudoti daugiau vardų. "Skylark" produkcija pradėjom užsiiminėti prieš penkerius ar šešerius metus, nudirbom tikrai daug. O išbandyti kitą stilių naudojantis tuo pačiu vardu kiek sudėtinga - žmonės pradeda painiotis. Taigi pradėjom dar ir "Buick Project", kuris kiek elektroniškesnis. Be abejo, kurdamas "pasirašinėju" ir Nic Fanciulli vardu. Manau, smagu turėti daugiau pseudonimų - taip klausytojai negali nuteisti vien pamatę pavadinimą, dar reikia ir išklausyti.

Kokia tavo mėgstamiausia ne house muzika?

Labai daug! Užaugau su tokiomis grupėmis, kaip "Happy Mondays"... taigi greičiausiai ir būtų "Happy Mondays" kūrinys "Kinky Afro" iš jų albumo "Pills, Thrills and Bellyaches". Mėgstu ir drum'n'bass, ir techno... Pakeliui į Lietuvą klausiau labai nuostabaus "Coldcut" albumo!

Ar groji tokią muziką klubuose?

Yra tekę! Kai groju Maidstone, tai trunka 6 ar 7 valandas. Galiu pradžioje groti ambient, disco, ką tik nori! Smagu ir man, ir publikai. Svečiose šalyse kiek sudėtingiau - bijau, kad publika nepagalvotų: "Kas per velnias tie "Happy Mondays?".

Kaip ir daugelis, pradėjai nuo meilės vinilui. Kaip dabar?

Anksčiau dirbau įrašų parduotuvėje, taigi natūralu, kad prasidėjus CD madai buvau visiškai anti-kompaktinis. Prisimenu pokalbį su draugu, irgi didžėjumi. Jis sakė: "Pamatysi, CD yra tai, kas pakeis vinilą", o aš atsakiau: "Niekada jais negrosiu!". Po dviejų mėnesių jau grojau... Vieno turo metu naudojau "Ableton", bet man visgi patinka turėti ką veikti fiziškai. O šiaip CDJs - velniškai patogus dalykas, vienas geriausių išradimų nuo "Technics1200"! Juk CD dėkle gali vežtis 2000 ar 3000 kūrinių, praktiškai visą įrašų kolekciją. O vinilų keise telpa tik šimtas ar panašiai...

Manau, negalima teisti žmonių dėl jų naudojamos technologijos. Kol muzika gera ir vakarėlis sekasi, gali naudoti ką nori!

-----
Originali interviu versija.
Daina D., 2007 Spalio 23, 22:07

Komentarai

 • Silent Hill-300
  Silent Hill-300 @ 2007 Spalio 23, 09:52

  na muzikike tikrai gerai valdo ponulis, ir gana piktai groja :) kas yra laaabai saunu

  0  0
 • melynake
  melynake @ 2007 Spalio 22, 02:04

  lenkiu galva uz interviu, ech Fanciullis , mano meile:) Laukiam sugriztant!

  0  0
 • slenys
  slenys @ 2007 Spalio 20, 06:27

  Įdomus dj.

  0  0
 • manchini
  manchini @ 2007 Spalio 19, 08:12

  nu ka Nic'as sianakt Dubline ,klube Tripod. JAMAM sita tusa!

  0  0
 • manchini
  manchini @ 2007 Spalio 19, 08:09

  HAHAHAHA eMO tu tikrai buvai labai jauna :)
  jis grojo Dada klube :) buvo dar maziau zinomas ir pigiau jamamas :P

  0  0
 • カミュ
  カミュ @ 2007 Spalio 18, 10:59

  Geras interviu tikrai lb aciu Daivai D.:)

  0  0
 • Nijolė Oželytė
  Nijolė Oželytė @ 2007 Spalio 18, 10:31

  Oba,jis ir Klaipedoj yr buves.Respektas.Jauciu ash tuo metu dar popso karaliene buvau :D

  0  0
 • 415
  415 @ 2007 Spalio 18, 10:16

  patiko interviu :)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Spalio 18, 10:06

  Tanx! Puikus zmogus.
  Dabar ziuriu, kad reikejo apie broli jaunesniji paklaust, irgi didzejus pasirodo ;)

  0  0
 • just turned 27
  just turned 27 @ 2007 Spalio 18, 06:59

  Nuostabus interviu :)

  Tii
  www.myspace.com

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.