Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 123 svečiai
Temos


Pete Herbert: "Jis sumaišė mane su kitu Herbertu..." (Specialiai Djscene.lt)

Savo mylimą kosminę muziką šį rudenį Lietuvai pristatyti rimtai nusiteikęs Saulty per mėnesį atveža mums jau antrą įvykį. Rugsėjo 1-ąją švilpavom į Simon Lee iš "Faze Action" natas, mėnesį baigsim su įvairių kalibrų meistru Pete Herbert. Arba "Reverso 68", arba "Optimus", arba "L.S.B.", arba dar krūva vardų... Tropikai iš Londono, apgroję pusę pasaulio - penktadienį "Woo"!

Iš kur tavo kūryboje visi tie saulėti kosminiai Balearic garsai? Ar norėtum būti gimęs kiek labiau į pietus?

Visa tai prasidėjo seniai, mat septynerius pirmuosius savo gyvenimo metus praleidau Trinidade. Ten tuomet dirbo mano tėtis, iš ten greičiausiai ir saulėtos gaivios tendencijos. Ir, be abejo, aš tikrai mieliau gyvenčiau ten, kur karščiau ir tropiškiau, nei rytų Londonas!

Kada įsimylėjai disco?

Visada mylėjau gerą muziką, koks stilius tai bebūtų (klišė nr. 1!), taigi disco su visomis savo atšakomis visada buvo šalia manęs.

Kokie tavo santykiai su kosmosu, planetomis ir žvaigždėmis? Ar norėtum būti kosmoso turistas?

"Spaced out" būsena man neblogai pažįstama, be kitų intergalaktinių vardų, man dažna klijuojama "mėnulio vieneto" etiketė... Skaitosi?

Be abejo. Ar niekad nepabodo būti didžėjumi, juk tavo karjera trunka jau gana ilgą laiką?

Manau, kad ir kaip tau patiktų tai, ką darai, kai ima tiesiog nebepatikti - laikas baigti ar bent jau padaryti pertrauką. Kol kas, laimė, su didžėjavimu man tai neatsitiko. Tiesa, pailsėti nuo tokių užsiėmimų visada į naudą. Bent jau tam, kad vėl pajustum įkvėpimą. Tas pats galioja ir kelionėms. Jei užsibūnu Londone per ilgai, jis sunaikina mano entuziazmą viskam, kas man miela.

Ar grodamas labiau mėgsti išsitraukti senus gerus kūrinius, ar pademonstruoti naujausius?

Kai kurie didžėjai velkasi nuo kūrinių, kurie yra "ką tik iš keptuvės", leidimo, bet labai gali būti, kad iš tiesų jie ne tokie jau ir karšti. O pabandyta ir išbandyta muzika tikrai nenuvils. Todėl renkuosi abu.

Kokio BPM niekad neperžengtum?

Nenorėčiau susidurti su įpykusiu psy-tranceriu.

Keisčiausias komentaras apie tavo muziką.

"Tavo albumas nerealus, ar pagrosi ką iš jo šiąnakt", - vieną kartą tarė man promoteris. Esmė tame, kad tuo metu aš nebuvau išleidęs jokio albumo. Jis sumaišė mane su kitu Herbertu... "Žinoma", - atsakiau, "Be problemų, ir gal gali atnešt dar vieną romo su kola, prašau?"

Ar disco atgimimas - realus terminas? Ar disco buvo miręs?


Londone disco populiarus maždaug taip ilgai, kiek galiu atsiminti. Nors buvo periodų, kai jis tiesiog neskambėjo pakankamai kietai. O dabar, manau, kuriama tikrai daug puikios disco įkvėptos muzikos, kas man tikrai netrukdo, anaiptol.

Kaip vyksta tavo kūrybinis procesas - klausaisi senų įrašų, naudoji juos, naudoji semplus?

Darau viską.

Kuris tavo talentas didesnis - remiksavimo ar prodiusavimo?

Man labai patinka daryti ir tai, ir tai. Ypač kai remiksuojamas kūrinio originalas - geras. Mėgstu įtampą, kuri užklumpa remiksuojant kitų kūrybą - manau, tai rezultatams gali pridėti dar vieną dimensiją. Tiesa, ne veltui egzistuoja posakis "You can't polish a turd" (negali blogo dalyko paversti geru). Na, ir, aišku, buvo atvejų, kai autoriui tiesiog nepatiko mano remiksas...

Tavo projektai "Bakazou", "Cuica", "Frontera", "L.S.B.", "Optimus", "Reverso 68"...Kaip padalini save? Kam tenka daugiausiai Pete'o?

Visus šiuos projektus dalinuosi arba dalinausi su gerais draugais, myliu juos vienodai, ir patinka jie man vienodai. Dirbti su kitais žmonėmis - puikus dalykas, tai įkvepia. Ir patogu, kai nori įgriūt į pub'ą 3 ryto...

Mes žinom tavo projektą "Optimus", ir esam ne blogiau susipažinę su škotų "Optimo", ir abu šie projektai gyvena po "Eskimo Recs" vėliava... Kaip pavyksta išvengti nesusipratimų?

Mūsų "Optimus" irgi vadinosi "Optimo". Prieš keletą metų išleidom keletą puikių kūrinių ir remiksų. O tada sužinojom apie "Optimo" iš Glazgo, kurie ėmė leisti muziką šalia mūsų, ir pasidarė tikras jovalas... Tuomet mes buvom tie, kurie kiek pakeitė savo vardą - visgi škotai pradėjo pirmieji, be to, jie tikrai smagūs vyrukai. JD Twitch daug žinomesnis už mane!

Kas naikina muziką?

Ego.

Kas išlaiko ją gyvą?

Disco sausainiai!

---

Originali interviu versija.
Daina D., 2007 Rugsėjo 26, 15:12

Komentarai

  • macola
    macola @ 2007 Rugsėjo 30, 02:34

    "Tavo albumas nerealus, ar pagrosi ką iš jo šiąnakt", - vieną kartą tarė man promoteris. Esmė tame, kad tuo metu aš nebuvau išleidęs jokio albumo. Jis sumaišė mane su kitu Herbertu... "Žinoma", - atsakiau, "Be problemų, ir gal gali atnešt dar vieną romo su kola, prašau?"
    Zvengiau is sito;D Manau Pete Herbert'as turi neralu humoro jausma, as sioje situacijoje buciau suglumintas... Zodziu saunuolis.

    0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.