Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 209 svečiai
Temos


DJ Hidden: "šviečiuosi keisčiausiomis temomis wikipedijoje"

Vyras, tikintis po mirties keliausiąs tiesiai į rojų, kuriantis vienus tamsiausių garsų drum'n'bass scenoje beigi nevengiantis sušlapti kojų nenusakomo purvo hardcore baloje. Ir, kaip bebūtų keista, susitvarkantis su jo gyvenimą siūbuojančia garsų jūra kaip senas jūrų vilkas. DJ Hidden - senas drum'n'bass vandenyno Neptūnas, ketinantis trispyglę šakę smeigti į prisiekusius undergroundo gerbėjus, užsispyrusius paleisti į rudens dangų antibalistines RAKETAS.

Esi puikiai žinomas dėka savo kūrybos drum'n'bass ir hardcore sferose. Kuriai muzikai kurdamas teiki pirmenybę?

Abu žanrai turi savo stipriąsias ir silpnąsias vietas, todėl nė vienai jų neteikiu pirmenybės. Kūryba yra veikiau susijusi su mano nuotaika. Kartais ištisas dienas nė nenoriu žiūrėti į hardcore, bet, sukūręs keletą drum'n'bass "šmotų", pajuntu nenugalimą norą sukonstruoti gero hardcore.

Be minėtų dviejų stilių, kokią dar muziką kuri ar klausai?

Krūvą gero ir blogo hiphopo ir išprotėjusio IDM. Dar ir kitokio gero šlamšto: Prefuse 73, Opgezwolle, Fingathing, Buck 65, J-Zone, James Brown, Atmosphere, Young Jeezy ir viską, kas šiuo metu žudo. Namuose, kai nedirbu, visuomet maloniai ausis kutena ir ninjatuniškas jazz, tad amplitudė beprotiškai plati.
O kuriu dar ir industrial, techno, speedcore - čia The Outside Agency ribose. Mano DJ Hidden dalis kuria ir kažkiek breakcore, tuo tarpu Semiomime pusė užsiima IDM. Apskritai, siekiu kiek įmanoma sujungti žanrus ir painioti žmones. Juk tai smagu!

Ar tavęs kartais neužknisa šitas triukšmas?

Kartais... Taip. Bet nedažnai. Kadangi klausausi pačios įvairiausios muzikos, tai padeda triukšmą galvoje laikyti tvarkingai.

Ką veiki atitrūkęs nuo muzikos?

Kai nekuriu muzikos, kokia ji bebūtų, dievinu žiūrėti filmus, žaisti kompiuterinius žaidimus, atsipalaiduoti su draugais, skaityti ar važinėti dviračiu. O kartais net šviečiuosi keisčiausiomis temomis wikipedijoje.

Klausimas, nuo kurio neišsisuka nė vienas prodiuseris: koks softas ir įranga yra pagrindiniai tavo įrankiai kuriant?

Jau eilę metų mano pagrindinis įrankis - Renoise (www.renoise.com). Turėjau progos išbandyti daug programų, įskaitant ir Cubase, tačiau likimas vis blokšdavo atgal, prie Renoise. Visa mano muzika 100% yra kuriama naudojant kompiuterį, todėl verta paminėti tik Delta garso plokštę ir Dali studijinių monitorių komplektą.

Apie beisą. Domina, ar konstruoji jį sintezatoriais (vst/analoginiais), ar naudoji semplus? Išpūsime akis ir perskaitę naudingų patarimų šiuo klausimu.

Garsų šaltinis mano reece'ams paprastai yra VST, o kartais - nusemplintos gitaros ar 808 beiso garsai. Kaip bebūtų, visuomet apdoroju juos ekvalaizeriu, vėl semplinu, tada vėl EQ ir vėl semplinu. Ir taip be galo, kol pasiekiu norimą rezultatą. Tuomet jau galima garso failą kelti atgal į programą, dar šiek tiek EQ, kompresijos, filtravimo ir kartais net šiek tiek distortion'o. Daug darbo, ypač jei šnekta eina apie sunkų ir kietą skambesį, gerą bassline. Kartais užtrunku ištisas naktis.

Grįžkim prie scenos reikalų. Ar dirbi kartu su kitais prodiuseriais? Su kuo norėtum dirbti ateityje? Ar darbas komandoje sunkesnis?

Keletą projektų kūriau kartu su Eye-D. Esu dirbęs ir su Mumblz, Fixation, Mindustries ir dar krūva kitų. Artimiausiuose planuose - bendradarbiavimas su The DJ Producer. Ateičiai turiu įvairiausių planų, bet ką žinai, kaip gyvenimas pasisuks...

Kieno kuriamas garsas tau kelia pavydą? Kitaip tariant, kur sėmiesi įkvėpimo?

Yra daug prodiuserių, kurie puikiai išmano, ką daro. Sąrašas neturi pabaigos, tačiau jei reikėtų pripažinti, kas mane traukia prie jų muzikos, sakyčiau, kad tai garso unikalumas - tai, kuo jie išsiskiria iš kitų. Didžiuojuosi, kad, bėgant metams, susipažinau ir/ar tapau draugais su nemažai žmonių, kurie, mano galva, yra tikrai pažengę. O išgirsti, kad tie žmonės panašiai galvoja apie tavo muziką, kaip ir tu apie jų, yra pats didžiausias komplimentas.

Ko galėtų pasimokyti drum'n'bass publika iš hardcore publikos ir atvirkščiai?

Mano nuomone, geras didžėjaus setas yra kiek įmanoma labiau nenuspėjamas. Neturi trūkti muzikos, kurios neveikia laikas, ir labai gera matyti, kai publika tai vertina. Kas dėl drum'n'bass scenos, yra vienintelis dalykas, kuris iš tiesų neduoda ramybės - tai dubplate kultūra.
Nors ir pats nevengiu renginiuose groti savo naujos muzikos ir stebėti žmonių reakcijų, o gal ir kažkiek pareklamuoti prieš įrašo išleidimą, tačiau tai daug kam tapo pernelyg svarbu, jei jau įdomi mano nuomonė. Nebėra saiko. Hardcore scenoje taipogi elgiamasi panašiai, tačiau čia niekas nedaro taip, kad kūrinys tampa "senu" dar iki jo oficialaus išleidimo.

Ar šėlsti pagal savo paties muziką?

Be jokios abejonės. Tačiau jei kur nors groju, dažniausiai daugiau stoviniuoju. Ne dėl to, kad nenorėčiau šokti, bet, ypač prieš savo setą, noriu būti tikras, kad visą energiją atiduosiu vien tik pasirodymui.

Ko dar sieksi ateityje?

Ateityje labai norėčiau kurti garso takelius filmams. Tai, ko gero, akivaizdu, klausantis mano kūrinių intro. Visa mano muzika eina ta linkme, ir čia nėra jokio atsitiktinumo. Man labai patinka dėti sluoksnį ant sluoksnio ir taip sukurti tamsią ir gilią atmosferą.

Tavo galva, ar liksi nenubaustas už visą tamsą, kurią sukūrei? Tikiesi kelialapio į rojų?

Be menkiausios abejonės!
Vault Execution Team, 2007 Rugsėjo 17, 23:30

Komentarai

 • MEWZIQ
  MEWZIQ @ 2007 Spalio 23, 05:51

  l;abai aciu tam kas ydejo! dj hidden - jis jau uzsitarnaves roju!

  0  0
 • Nijolė Oželytė
  Nijolė Oželytė @ 2007 Rugsėjo 30, 03:00

  kazhkodel itariu kad Nervas :)

  0  0
 • Fryk
  Fryk @ 2007 Rugsėjo 26, 12:57

  O kas konkrečiai parašė šitą dalyką (idomumo dėlei)? Labai teigiamai užkliuvo žurnalistinė įžangą :)

  0  0
 • holera
  holera @ 2007 Rugsėjo 25, 09:39

  gerulis :)

  0  0
 • Nijolė Oželytė
  Nijolė Oželytė @ 2007 Rugsėjo 22, 11:53

  atsiimu savo zodzhius rashytus praeita diena cia :DD

  0  0
 • Artis
  Artis @ 2007 Rugsėjo 22, 11:58

  Idomus zmogus :)

  0  0
 • marta
  marta @ 2007 Rugsėjo 19, 01:28

  va cia tai zmogus :)
  malonu bus paklaustyi jo kuriamos muzikos Raketose!

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2007 Rugsėjo 19, 01:00

  ho ho Renoise draugelis! nice! :)

  0  0
 • Nijolė Oželytė
  Nijolė Oželytė @ 2007 Rugsėjo 19, 01:26

  na jau ne skandinavinskas,ash tikiuosi daug darkstep'o ish jo,hardcore'a lai palieka namuose ;)))

  0  0
 • blitzz
  blitzz @ 2007 Rugsėjo 18, 09:30

  geras interviu. gerai galvoja. bigup.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.