Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 112 svečių
Temos


Frank Wiedemann ("Âme"): "Supratau, kad draugystė galima ir be muzikos" (Specialiai djscene.lt)

  Žymės:
Paskutinė vasaros diena, tiksliau, vakaras, skaičiuojamos paskutinės valandos iki paros be alkoholio. "Gravity" vakaras "11", vedinas Vidžio, startuoja neįprastai anksti, o mes su Franku iš "Âme" tuo tarpu sėdim butaforiniam lėktuve ir kalbam apie tai, kad jam pirmadienį į darbą nereikia, o man - reikia. Pala, kokį darbą?

Tai iš tiesų tu esi grafikos dizaineris?

Taip, pradėjau dizaineriauti prieš dešimt metų. Iš tiesų seniau, bet profesionaliai - prieš 10. Dabar dirbu su keliais kolegomis, vienas atsakingas už interneto dizainą, kitas už pramoninį, dar už architektūrą, spaudą... O bendradarbiaudami užsiimam vadinamuoju parodų dizainu, apipavidalinam ekspozicijas, kad tai nebūtų tik paprasti prierašai po paveikslais. Patys suplanuojam, kur koks paveikslas kabės, aprašymus kūrybiškai sujungiam su objektais, pasirūpinam parodos įvaizdžiu... Dirbam Karlsrūhėje, kur ir gyvenu.

O skrajučių vakarėliams nepieši?

Anksčiau piešdavau, savo vakarėliams! Ir manau, kad ir vėl reiktų tai daryti. Nes Karlsrūhėje nesam labai populiarūs, apskritai house ten turi labai mažai fanų, taigi gal reikia dar ir meno, kad palenktume juos į savo pusę? Šiaip mūsų mieste populiarus drum'n'bass bei labai kietas techno, taigi, kaip sakiau, lengva nėra... bet ten gerai. Miestas nedidelis ir jaukus, nenoriu iš ten kraustytis. Ir Prancūzija arti...

Ar todėl vadinatės prancūziškai?


Iš dalies. Abu su Kristianu esam frankofilai, dažnai ten važiuojam atostogų... O ieškodami pavadinimo projektui dar ir vartėm žodyną. Pagalvojom, A raidė - paranki, visada būsim sąrašo viršuje.

Na, "Âme" A - ne visai A...

Tikrai taip. Todėl kartais spaudoje ji iš viso dingsta ir lieka tik "me". Arba "?me". Turim net tokius marškinėlius pasidarę. Baigiant klausimą - "Âme" reiškia sielą, o mūsų muzika jos turi, ir nemažai.

Tai kaipgi gyvendami tokioje house nedraugiškoje Karlsrūhėje tapot tokie dideli?

Tiesiog susitiko du talentai - aš ir Kristianas, cha cha... Šiaip abu seniai užsiimam muzika. Aš ir pianinu groju, ir įvairiose grupėse muzikantas buvau, ir prodiusavau, ir muziką kitiems rašiau... Tada akiratyje pasirodė nu-jazz ir mano prodiusavimas pasisuko ton pusėn. Kai tuometinis studijos partneris išsikraustė Barselonon, kaižkaip susipažinom su Kristianu ir jis pasiūlė kurti drauge. Tai buvo "Jazzanova" aukso amžius - maždaug 2000-ieji ar 2001-ieji.

Ir su house mane supažindino Kristianas. Aš tuo metu jau buvau didžėjus, grodavau šen bei ten, bet dažniausiai tai, ką reikia, o ne tai, ką jausdavau. O Kristianas, kaip ir dabar, dirbo įrašų parduotuvėj, ir aprūpindavo daugelį mūsų kokybiška muzika. Po truputį, po truputį jis pasuko mano skonį teisinga kryptimi. Ir dabar visiškai juo pasitikiu - jei neturiu kada eiti apsipirkti, jis tiesiog užneša 10 ar 20 plokštelių studijon. Ir visada pataiko!

O pirmas mano grotas house kūrinys buvo, juokinga dabar ir prisiminti, Armand van Heldeno "The Phunk Phenomena", todėl, kad tai tuo metu buvo hitas, taigi, iš reikalo. Tiesą sakant, visai neseniai jį išgirdau iš naujo ir supratau, kad iš tiesų visai neblogas. Pasidalinau šia mintimi su šią vasarą sutiktu Joshu Winku, ir jis man išdavė, kad visada tą plokštelę vežiojasi su savimi - jeigu ką. Po to, klausydamas jo seto, labai laukiau, kol uždės. Viskas sprogo!

Jei tu dirbi dizaineriu, o Kristianas stovi už plokštelių parduotuvės prekystalio, abu grojat po visą pasaulį, kada kuriat?

Turim vieną dieną kūrybai. Studijoje visada susitinkam pirmadieniais. Nenustebk, juk tai visai gera diena - savaitgalį atgroji, sekmadienį išsimiegi, taip pat ir pirmadienį ryte gali pasnaust ilgiau, nes ne į biurą eini. Tada susitinkam studijoj ir įtemptai padirbam.

Ir "Rej" gimė pirmadienį?

Ne, trečiadienį, anksčiau dirbom trečiadieniais. Beje, gal be reikalo pakeitėm dieną, gal tai buvo sėkmės garantas, cha cha...

Kad nepamirščiau - o ką reiškia "Rej"?

Na, be dizaineriavimo ir muzikos, aš dar susijęs su karate... Anksčiau tuo užsiiminėjau rimtai. Taigi, žodis "rej" vartojamas sveikinantis ir atiduodant pagarbą. Šis pavadinimas, beje, vienas iš nedaugelio mano sugalvotų šiam projekte.

Kaip įsiliejot į "Sonar Kollektiv"?

Labai graži istorija, naudodavom ją pranešimuose spaudai... Kristianas kažkada pasitiko Dixoną, atvažiavusį groti Karlsrūhėn, oro uoste. Na, ir, aišku, įteikė jam mūsų kūrinio "Tonite" demo įrašą. O tada "Tonite" atsirado Dixono kompiliacijoje "Off Limits 3", išleistoje jo asmeniniame "Recreation Records", tapusiame "Sonar Kollektive" šeimos dalimi. Taip ir draugaujam! Tiesa, Alexą iš "Jazzanova" pažinojau dar nuo tada, kai kurdavau nu-jazz su kitais žmonėm - siųsdavom jam demo, o jis dalindavo tikrai naudingus patarimus.

Ar leidžiatės kituose leibluose?

Ne, mūsų singlai pasirodo tik "Innervisions". O remiksai ir licenzijavimas - jau visai kitas reikalas.

Tikiuosi, bent jau klausai kitų leiblų muzikos, cha cha.

Klausau, žinoma. Mano mėgiami dažnai nėra patys žinomiausi ar didžiausi, be to, dažnai yra taip, kad pažįsti žmogų - pažįsti ir jo muziką... Nors, tiesą sakant, šiemet mano požiūris kiek pasikeitė. Labai daug keliavau po festivalius, o ten susidūriau su daug naujų žmonių. Pavyzdžiui, tuo pačiu Joshu Winku. Nepasakyčiau, kad mėgstu jo muziką - 90 % jos ne mano skonio. Bet kaip žmogus jis nuostabus, keliskart matėmės pastaruosius mėnesius, ir kiekvienąkart susitikt būna be galo smagu. Taigi supratau, kad draugystė galima ir be muzikos.

Smagu festivaliuose?

Galima sakyti, taip. Šiemet aplankiau ispaniškus "Sonar", "Creamfields" Andalūzijoje, "Loveland" Nyderlanduose, tiesa, ir "Amsterdam Dance Event" ne už kalnų. Dar buvau tikrai daug kur, bet nebepamenu... Visi tie festivaliai kažkaip supanašėjo, ar ne? Dar viena jų problema - garsas dažniausiai būna tragiškas. Arba groji kokioj nors visiškai neakustiškoj palapinėj, arba dešimčiai tūkstančių pasimetusių žmonių, o tokią minią valdyti labai sunku... O kur dar užkulisiai, kur niekad nepasijausi taip, kaip atvažiavęs groti į jaukų klubą! "Čia gali pasidėt daiktus, ten pavalgyt...", ir viskas. Iš kitos pusės, jau pasakojau apie naujas netikėtai smagias pažintis. Dėl to festivaliai gerai. Gerai ir tai, kad jie būna dažniausiai vasarą, taigi yra kada pailsėti. Nors... netrukus išskrendu į Australiją, o ten - jau beveik vasara!

Papasakok, ką dabar veikiat pirmadieniais, kai susitinkat su Kristianu?

Ką tik baigėm, tiksliau, dar ne visai baigėm remiksą naujam "Underworld" kūriniui "Crocodile" iš jų būsimo albumo. Remikso autoriai - mes, Dixonas ir Henrikas Schwarzas.

Ta prasme, "Innervisions Orchestra"?

Na, taip, tai vienas iš mūsų pavadinimų, nors ne jame esmė. Tiesiog norim kuo daugiau dirbti kartu. Planuojam kompiliaciją... Viskas po truputį juda.

O ką veikia asmeniškai "Âme"?

"Âme" šiuo metu turi palaukti. Nors... dabar dirbam su projektu "Shut up and Dance", tai elektroninis baletas... (Apie jį djscene.lt jau rašė - D.D) Buvau jo premjeroje - neįtikėtina! Apskritai pirmąkart buvau balete. Jame šoka geriausi šiandieniniai Vokietijos šokėjai, na, ir muziką kūrė neprasti atlikėjai... Mūsų kūrinys scenai - 15 minučių trukmės, dabar norim išleisti klubinę jo versiją plokštelėje. Tiesą sakant, turim ją baigt iki rugsėjo vidurio...

Be to, dirbam su Henriku ir Dixonu prie antrosios "Where We At" dalies. Jau turim paskirtą masteringo datą, ir visi vis klausinėja, kada baigsim, varo į stresą! Mes su Kristianu dirbam lėtai - visgi tik pirmadieniais.

Girdėjau, bus "Fabric" kompiliacija?

Oi, tikrai tik kitąmet. Datų dar nežinom. Pirmiausia noriu ten pagroti - įsivaizduoji, visada groja tik Kristianas, man vis netenka! Planuoju spalį, o tada ir kompiliaciją galėsim leist, cha cha...

Ar kada nors grojat kartu?

Grojam, tiek Vokietijoje, tiek svetur. Tiesiog promoteriams dažnai atrodo per brangu pirkti du lėktuvo bilietus, užsakyti du viešbučio kambarius ir dar sumokėti du honorarus...

O kaip pasirenkat, kur kuris skris?

Labai retai būna taip, kad galėtume rinktis. Dažniausiai vienas jau turi suplanavęs vieną ar kitą datą, be to, stengiamės groti ten, kur jau grojom, kur publika pažįstama - taip ir dalinamės. "Fabric" spalį turėtume groti kartu.

Tai kur esi grojęs daugiau nei kartą? Kur patinka labiausiai?

Mėgstu Berlyno "Panorama Bar", ypač sekmadienių popietėmis, kai visi vis dar šoka. Didžiausias tos vietos pliusas - žmonės ten eina ne pasirodyti, o dėl muzikos. Prieš paskutinį sekmadienio grojimą ten iš vakaro buvom "Weekend", Dixono vedamoj "Innervisions" nakty. Buvo labai turistiška - daugelis atrodė, lyg apskritai pirmą kartą didžėjus matytų. Taigi apie trečią jau ėjom miegot, atsikėlėm 11 ryto, papusryčiavom ir keliavom į "Panorama" grot. Buvo nerealu. Sakau, ten visi išbūna vedini didelės meilės muzikai. Ir garsas ten nuostabus - tą labai vertinu.

Dar mėgstu groti Ciūriche, iš dalies dėl asmeninių priežasčių - mano mergina ten gyvena. Dažnai groju klube "Zukunft", ten turim "Innervisions" naktį. Tai tikrai įdomi vieta - ją tvarko šeši vaikinai, visi šeši ten pat ir groja, ir visi šeši turi nemažus fanų būrius. Ir būtent vietiniai vardai ten kelia didesnį susidomėjimą, nei svečiai! Atsimenu, vienas iš savininkų patarė skrajutėje rezidentų vardus užrašyti ne mažesniu šriftu, nei mūsų - sakė, tai pilno klubo garantas. Ir tai - puiku, tai irgi parodo žmonių nuoširdumą ir atsidavimą muzikai, o ne užsienio stabams. Dėl panašių priežasčių dar mėgstu klubą "Robert Johnson".

Tiesą sakant, kiek esu grojęs Paryžiuje, o tai atsitiko, atrodo, triskart, visada buvo super, nors daugelis apie tą miestą atsiliepia kaip apie "neturintį normalių klubų". Man kažkaip vis nuskyla su publika!

Ar turi kokių paskutinio meto muzikinių atradimų, kuriuos leidi diskotekos karštymečiu?

Dabar dažnai maišau seną su nauju. Labai mėgstu "Chateau Flight" remiksą "Poni Hoax" kūriniui. Apskritai I:Cube - genijus! O apie mėgstamų žmonių mėgstamą muziką jau sakiau, nors ne dėl to ji ten atsiduria - tiesiog sutapimas.

Kalbant apie naujienas, labai įdomu, ka savo "Fabric" iškrės Ricardo Villalobosas. Nesu didelis jo fanas, bet tai, ką jis veikia kaip prodiuseris, ypač pastaruosius porą metų, yra neįtikėtina ir nepakartojama. Keista, kad daugelis vadina jį minimal atlikėju - jis yra absoliučiai viskas, su daugybe įtakų ir daugeliu metų patirties.

Apibendrintai "Âme" skambesys vadinamas house. O jei lįstum giliau?

Mūsų kūriniams, kad ir kaip tai banaliai beskambėtų, svarbi siela. "Âme" muzika negali būti šalta. Visi kūriniai auga ypatingomis trajektorijomis... Ritmas juose - ne svarbiausia, todėl jie nėra tik įrankiai didžėjams. Net pasakyčiau, kad tai labiau dainos, nei kūriniai. Kiekvienam jų ieškom atitinkamų instrumentų bei jų derinių, stengiamės ne kartot, o kiekvieną kartą eksperimentuoti. Įdomiai nutiko su "Rej" - turbūt gali pagrindiniame leitmotyve atpažinti seno gero "Isolee" kūrinio "Beau Mot Plage" įtakas? Tai va, mes jų neplanavom. Iš tiesų mus įkvėpė pastarųjų metų "Isolee" skambesys, perkusinis, su užmaskuotu saksofonu, bet ne tas senasis. Na, bet nutiko visai neblogai, ar ne?

Ar planavot, kad taip nutiks?

Ne. Ir kai pirmą kartą sugrojus "Rej" klube jis visus nunešė, tikrai nustebom. Tada galvojom: "Oho, turbūt čia kol kas sėkmingiausias mūsų kūrinys". Nekūrėm jo kaip topų viršūnių skabytojo. Niekada taip nekuriam.

Net Jeff Millsas jį groja...

Žinau. Su Jeffu buvo juokingai. Grojom "Sonar", o jis stovėjo mums už nugarų - atrodo, laukė pasirodant Miss Kitten, kuri turėjo mus pakeisti. Aš jaučiau pareigą kažkaip susipažinti su juo, bet sugebėjau tik įduoti plokštelę su "Balandine". Deja, tai buvo "whitelabel" - be vardų, be pavadinimų... Po to jaučiausi kiek kvailai - maždaug, ateina kažkoks, ir įbruka Millsui plokštelę, o anas turi suprasti, kas čia per muzika. Bet, atrodo, suprato.

Kalbant apie legendinius didžėjus - norėtum toks būti, tarkim, po dešimties metų?

Nežinau, kaip su legendomis, bet neturiu nieko prieš didžėjaus karjerą. Dabar viskas labai smagu, tame matau prasmę, ir tai man svarbiausia. Dabar esam populiarūs, bet pripažinkim, prieš keletą metų deep house taip gerai nesisekė. Aš net neabejoju, kad dar po kelerių bus tas pats. Bet ką gali žinoti - gal ir mes eisim kiek kita kryptimi? Bet to paties daryti dar 10 metų neatsisakyčiau. Blogiausiu atveju, visada turiu grafinį dizainą ir galiu prodiusuoti kitiems.

Fone publika prie "Pub'o" dainuoja "Jūreivio dainą" (atsidūrėm Domininkonų gatvėje)

Gal gali atsiųsti man šitą, padarysim remiksą?
Daina D., 2007 Rugsėjo 18, 09:04

Komentarai

 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Rugsėjo 24, 05:23

  i mane nesikreipkit, as zinau tik tiek, kiek cia parasyta :)

  0  0
 • melynake
  melynake @ 2007 Rugsėjo 24, 04:50

  Aciu aciu uz patikslinima:)na, mano japonu kalbos zinios minimalios, taip, kad jei iskils klausimu del kalbu, zinosiu kur kreiptis :D

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Rugsėjo 23, 11:07

  tariasi kaip ir rasosi - rej, cia gi japoniskas zodis ;)

  0  0
 • melynake
  melynake @ 2007 Rugsėjo 23, 08:05

  liuks interviu-toks mielas, siltas:) beje, dabar susimasciau kaip tariamas Rej-lietuviskai su J gale ar Rež???

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Rugsėjo 18, 05:19

  tuo paciu metu pasirodes australiskas pokalbis su Frank ;-) irgi ilgas ir issamus.
  thejazzdiaries.blogspot.com

  0  0
 • Ital
  Ital @ 2007 Rugsėjo 18, 05:11

  Labai gerai susikaite.Jaucia kad zmogus nuosirdziai ir is sirdies kuria,bei groja.
  Cheers Daina !

  0  0
 • Arteque
  Arteque @ 2007 Rugsėjo 17, 09:14

  Âme, nostalgijas kelianti grupe... :)

  0  0
 • lina
  lina @ 2007 Rugsėjo 17, 01:29

  fainas labai intervas!

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2007 Rugsėjo 15, 08:43

  Jureivio Daina (Âme "Sailing the Seas" Remix) =]]]]]]

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2007 Rugsėjo 15, 04:55

  Suvalgiau kaip saldaini :)) aciu, skanu buvo!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.