Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 165 svečiai
Temos


Simon Franks (Audio Bullys): "išgarsėti kur kas lengviau dabar, jau vien dėl mūsų laikmečio teikiamų galimybių" (Specialiai Djscene.lt)

"Prisakiau nevėluot, o dabar jie patys vėluoja" - apie "Audio Bullys" atsiliepia vienas iš "Nokia Trends Lab" organizatorių, o aš fone aidint "Ladytron" soundcheck'ui stebiu beveik visą žurnalistų pulką (taip taip, kiek hiperbolizuoju) ir, nors neplanavau, žvilgsnį nukreipes į salių interjerą, pradedu mąstyti, kad vakare į Litexpo teks sugrįžti. Ir štai, prieš mane dar kiek mieguistas (vėlavo, nes tikėjosi, kad konferencija vyks viešbutyje), jau kiek kitų pakankintas, ir dar nemažai kankinimų ištversiantis Simon Franks, atstovaujantis visai savo kompanijai. Kalba angliškai su anglišku akcentu, tarpais geria kolą ir nuolat sako woeva ar cos.

Kuo skiriasi pasirodymai mažai ir didelei miniai?
Nors stengiuosi, kad jie būtų vienodi, bet vis tik jie skiriasi. Muzikiniu atžvilgiu jie vienodi, bet kai dainuoji didelei miniai jausmas kitoks - minia netgi daro šiokią tokią įtaką, kartais visas tas vaizdas ir triukšmas labiau jaudina bei įkvėpia, nė pats to nepastebi, bet labiau įsijauti į pasirodymą. Nepasakyčiau, kad labiau patinka groti didelei miniai - pasirodymas mažoje erdvėje yra kur kas artimesnis ir intymesnis. Mažoje erdvėje koncertuoji ne kažkam abstrakčiam ir neįžiūrimam, o konkretiems žmonėms, nes matai visus, kam dainuoji, jų reakcijas.

Kaip pasikeitė tavo kuriama muzika, kai tapai "Audio Bully"
Tapę "Audio Bullys" stengėmės kurti ką nors naujo ir negirdėto, kur kas pankiškesnio ir... kitokio nei muzika, kokią kūrėm ir girdėjom iki tol.

Kas įkvėpė ieškoti ko nors naujo?
"We don't care" buvo pasisekęs bandymas sukurti ką nors kitokio, nors negaliu sakyt, kad niekas jam nedarė įtakos - šiek tiek idėjų sėmėmės iš "Sex Pistols", "The Clash"... (galvoja) Tuo metu didžiausios įtakos mūsų kūrybai turbūt turėjo Arman van Helden.

Kodėl ne grynas pankrokas?
Nes užaugom dešimtajame dešimtmetyje, apsupti klubų ir elektroninės muzikos. Tuo metu tai buvo populiariausia muzikos šaka, kurios įtakos mes negalėjom išvengti. Be to, kai susipažinom, Tom jau buvo didžėjus, o ir pats visada norėjau kurti muziką būtent klubams.

Jūs esat ant ribos tarp grynosios klubinės muzikos ir popso. Kas tave traukia labiau?
Negalėčiau išskirti. "Audio Bullys" niekada neketino tapti pop grupe, kad ir ką tai reikštų. Bet... Mes.. Na... Aš mėgstu kurti ir dainas, ir kūrinius, kurie tiesiog verčia žmones šokti. Nors niekada nevadinau tokios muzikos šokių muzika; ją apibūdinu kaip hausą. Pažvelkim atgal, į ikileiblinius laikus, senųjų grupių, kaip antai "The Beatles", kūrybą - juk tai taip pat šokių muzika.

Kada buvo lengviau tapti žvaigžde - dabar ar prieš 10 metų?
Manau, kad panašiai sunku. Kita vertus, dabar kur kas daugiau vietos mažoms gru... Kai pagalvoji, pažiūrėk į septintąjį dešimtmetį - buvo kelios stiprios grupės, kurios klausomos iki šiol, ir buvo galybė tokių, kurios tik atsirasdavo ir po vieno kūrinio iškart išnykdavo. Manau, kad išgarsėti kur kas lengviau dabar, jau vien dėl mūsų laikmečio teikiamų galimybių - naudodami įvairiausias programas kurti muziką gali net vaikai, savo bandymus galima išplatinti per internetą, kuris yra iškart po ranka. Bet paprastam žmogui pradėti tikrai gerai varyti ir ne tik tapti, bet ir likti populiariam vienodai sudėtinga ir dabar, ir seniau.

Paskutinis atlikėjas, su kuriuo kalbėjau, kaip tik teigė, kad šiais laikais yra per daug muzikos ir atlikėjų, kad būtų lengva išgyventi iš muzikos ar tapti pastebėtam.
Sutinku, kad elektroninės šokių muzikos yra galybė, bet negaliu pasakyti, ar tai jau taip blogai. Jei nori iškilti, reikia kurti ką nors kitokio ir išsiskiriančio iš visos tos galybės. Daugybė prodiuserių kuria tik tai, kas madinga, nes nori tilpti į kažkokius populiarios srovės rėmus. Viena vertus, tai gerai - klube visą naktį galiu klausyti panašaus skambesio, kuris suteikia vakarėliui vientisumo. Kitą vertus, mėgdžiodamas madingą stilių didelės šlovės nepasieksi. Taigi, jei nori iškilti, būtina kurti ką nors kitokio.

Minėjai vienadienes grupes. O "Audio Bullys" kūryba ilgalaikė?
Manau, kad padarėm šiokį tokį poveikį muzikos raidai ir sukūrėm tai, kas liks amžinai.

Ką?
Na, mūsų pirmasis albumas - jis kitoks, išskirtinis. Jis dvelkia tuo, kuo visa kita pop muzikos klasika. Manau, kai kurie žmonės klausys jo ir po penkiasdešimties metų. Nors... Gal... Tikiuosi.

Ką apskritai manai apie savo muziką? Ji gera?
Man ji patinka. Daugelis kūrinių, kuriuos išleidom nebuvo tobuli, be to, ne itin profesionalūs, bet dėl kažkokios priežasties suėjo. Aišku, kaip ir daugelis, mes stengiamės tobulėti ir kurti vis geriau. Man iš tikrųjų patinka kurti - šiaip ar taip, tai mėgiamiausias mano dalykas pasaulyje.

Sakai mėgiamiausias? Į muziką iškeistum netgi...
Aha, mėgiamiausias, na, išskyrus meilę. Taip taip, graži mano draugė ar šeima yra svarbiau už muziką, bet net ir čia ji įsiterpia. Be muzikos negalėtum turėti tokių gražių bendrai praleisto laiko prisiminimų.

Kai klausai svetimos muzikos, ar bandai ją lyginti su sava?
Kai klausai kokį nors gerą kūrinį, teikiantį džiaugsmo, tai geras kūrinys ir nėr ką čia lygint. Nors kartais paklausyti svetimos muzikos ir lyginti ją su sava naudinga, nes tai neleidžia užmigti ir suteikia galimybę stebėti, kas vyksta, įvertinti tendencijas, bet, kita vertus, neverta į tuos lyginimus labai koncentruotis.

Dirbate dviese, tenka nuolat priimti kompromisus. Ar taip neprarandi savitumo, ypatingo, tik tau būdingo skambesio?
Ne, nelabai - šiaip ar taip, mano balsas ir liks mano balsu. Aišku, kartais mūsų nuomonės išsiskiria, kiekvienas laikosi įsikabinęs savosios ir atsiranda nesutarimų, kas labai nervina. Tačiau mūsų nuomonės dėl to, kaip turi skambėti kūrinys, dažniausiai sutampa.

Ar buvo kūrinių, kurie dėl nuomonių skirtumo taip ir neišvydo dienos šviesos?
Kartais pasitaiko, bet jeigu kūrinys net ir nebaigtas jau yra geras ir turi potencijos, jis visąlaik "išlys" iš tos krūvos nebaigtųjų ir "pralys" į albumą, net jeigu dėl to reikės tartis su kažkuo kitu.

Tau labiau patinka dirbti dviese, ar vienam?
Man kur kas labiau patinka dirbti poroje, nes, kai yra daugiau žmonių, ir pats jaučiuos įpareigotas, ir jie padeda kūrinį užbaigti. Kai kuriu vienas nestokoju idėjų, puikiai pradedu jas realizuoti, bet praktiškai niekada kūrinių nesugebu užbaigti.

Geriausias būdas praleisti laisvalaikį?
Chillint, leisti laiką su mergina.

Dar vaikštai į klubus kaip lankytojas?
Kartais, kai turiu laiko.

Už bilietus moki?
Dažniausiai tai sutvarko mano vadybininkai, bet jei einu kur impulsyviai, iš anksto nesuplanavęs ar labai noriu nueiti ko nors paklausyti, visąlaik sumoku.

Kas pasikeitė muzikinėje scenoje nuo "Audio Bullys" atsiradimo?
Kai mes išleidom pirmą albumą 2003... Kiekvieno dešimtmečio pabaigoje atsiranda kažkokia kulminacija ir prasideda naujas dešimtmetis. Dešimtasis dešimtmetis buvo elektroninės šokių muzikos šlovės akimirka. Ji skambėjo visur. Jos buvo gal net per daug. Po 2000-ųjų atsirado "The Streets", mes ir daugelis kitų, kurie buvo įkvėpti roko muzikos, bet neatsisakė ir elektroninės muzikos elementų. Tada atsirado "The Strokes", kurie pakeitė viską, po jų "Arctic Monkeys" ir kiti. Taigi galima sakyti, kad dabar yra naujas roko dešimtmetis - pagrindinė srovė, bent Anglijoje, yra rokas. Dabartinės roko grupės netgi pranoksta daugelį buvusių.
Sv. Velnias, 2007 Birželio 03, 02:41

Komentarai

 • GANTER
  GANTER @ 2007 Birželio 19, 01:54

  asilas.// išvis, man jie nepatinka.

  0  0
 • laura
  laura @ 2007 Birželio 05, 04:27

  toks minčių išsakymas prie kavos:)

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2007 Birželio 03, 08:24

  Matos toks bishki tinginys:]

  0  0
 • SPC
  SPC @ 2007 Birželio 03, 03:38

  Man visai patiko ;)

  0  0
 • Tea Leone.
  Tea Leone. @ 2007 Birželio 03, 11:59

  Už bilietus moki?

  Dažniausiai tai sutvarko mano vadybininkai, bet jei einu kur impulsyviai, iš anksto nesuplanavęs ar labai noriu nueiti ko nors paklausyti, visąlaik sumoku.


  shita dalis labiausiai patiko, nes kazkaip niekada iki siol neskaiciau tokio klausimo lietuviskuose interviu! super

  0  0
 • Julian Corp
  Julian Corp @ 2007 Birželio 03, 03:12

  Kazkaip labai jau glaustai atsakineja i klausimus :/
  Matyt nuvarges buvo

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.