Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 190 svečių
Temos


Marco Bailey: "Kuo toliau, tuo sunkiau iš elektroninės muzikos pragyventi, nes jau kurį laiką pasiūla viršija paklausą" (specialiai Djscene.lt)

Penktadienis nebuvo pati sėkmingiausia diena. "Ead&Wine", suorganizavę vakarėlį su Marco Bailey klube "Galaxy", greičiausiai patyrė nuostolių, nes techno gerbėjų, pasirodo, nėra tiek daug, kiek skelbiasi forumuose. Pats didžėjus buvo nekantrus ir nervingas, mat 5 žvaigždučių viešbutyje "Crowne Plaza" vėlyvą vakarą negavo ne tik pavalgyt, bet ir išgert, nes itin "svetingai" nusiteikusi ir išraiškingomis grimasomis džiuginusi padavėja patingėjo suplakti paprašytą kokteilį. O aš, aš apie savo nesėkmę sužinojau tik šiandien, kai pamačiau, kad interviu failas dar pačiame mp3 grotuve neatstatomai "susivarė", nors per du su puse metų mylimasis "PQI" nė karto nebuvo pavedęs. Tarsi "Ead&Wine" priešininkai kelios dienos iki vakarėlio būtų pas šamaną apsilankę.

Džiugu tik tiek, kad interviu spėjau paimti prieš tai, kai viešbučio tarnautojai atsisakė iš didžėjaus paimti pačių duotus kuponus gėrimams. Tada jau ir Marco vadybininkui sunkiai sekėsi įtikinti atlikėją eiti į kambarį pasitikrinti atsivežto bagažo, užuot bandžius išaiškinti gero tono taisykles angliškai nesuprantančiam personalui.

Paskutiniu metu tavo darbai pasidarė kur kas lėtesni, turi mažiau techno ir daugiau electro skambesio.
O kodėl tai jau nebe techno? Ne kūrinio tempas lemia, techno ar koks kitas stilius. Juk svarbiausias yra kūrinio skambesys, jis turi lemiamą reikšmę. Nors neneigiu, kad mano kūryboje atsirado daugiau minimalizmo, electro sąskambių. Tas greitesnis techno - jau praeitis, nebenoriu tokio kurti. Juk kuriu virš penkiolikos metų, negalima visą laiką daryti to paties, be to, ir pats požiūris į muziką laikui einant keičiasi. Tiesiog seniau pats geriausias būdas išreikšti save ir buvo senasis skambesys, o dabar - lėtesnis, bet ne mažiau sunkus techno.

Tai nėra ėjimas kartu su electro banga?
Ne, tikrai ne. Tiesiog, to greitesnio techno klausytojai labai jauni. Aš ir buvau labai jaunas ir man tai patiko, bet metai slenka. Apskritai tų bangų buvo labai daug, muzika nuolatos keičiasi, tad žmonės žiūrintys į savo kūrybą labai siaurai patiria kur kas didesnių sunkumų, kad išliktų. Kitą vertus, niekada nesistengiau sekti madų - vienu metu populiariausia techno atmaina buvo itin greitas techno su itin ryškiu ritmu - niekada tokio nekūriau. Man jis tiesiog svetimas, jame neradau nieko, kas man patiktų.

Ar nemanai, kad per tuos penkiolika tavuosius kūrybos metų pati elektroninė muzika apskritai niekur nepažengė - viena banga keičia kitą, bet iš esmės tai daugiau kažko kartojimas, nei kūrimas visiškai naujo.
Nežinau. Iš tikro dabar, kai muzikai kurti užtenka kompiuterio ir programinės įrangos, kurią tikrai paprasta gauti, tos elektroninės muzikos prikurta tiek daug, kad galbūt tų naujų dalykų mes tiesiog nepastebime. Juk naujus dalykus visąlaik užspaudžia, ignoruoja, kritikuoja, ir jie turi įveikti sunkų kelią, kol pasiekia mases ir tampa žinomi. Manau tų naujų dalykų yra labai daug - juk ateina vis naujų stilių bangos, nors tam daro įtaką ir išlepę klausytojai. Šiais laikais jiems viskas itin greit nusibosta ir vos ne kas metai reikia kokio nors naujo stiliaus, nes senasis įgriso.

Bet electro, minimal - iš esmės visa tai yra labai sena.
Kadangi nauji dalykai masių nepasiekia, tai mes ir matome tai, kas sena. Vakar kelioms valandoms buvau įsijungęs MTV ir pamačiau, kad yra perdaryti absoliučiai visi seni gabalai. Tikrai liūdna, kad prodiuseriai sėdi ir galvoja, kaip čia perdaryti seną popsovą gabalą, kad jį vėl visi mėgtų, užuot bandydami sukurti ką nors savotiško ir įdomaus. Bet tą galima ir paaiškinti - jei žmonės ir taip klauso seno gabalo, tai jo perdirbta versija negali neturėti pasisekimo, nes jos klausys ir nauji žmonės, ir seni to gabalo mėgėjai. Masėms patinka tai, kas paprasta ir primityvu, tik nedaugelis yra pakankamai išprusę, kad sugebėtų priimti kažką kitokio nei mainstream'as.

Tas ne mainstream'as, elektroninę klubinę muziką klausantys žmonės; ar tai jau kažkokia klubinė kultūra, ar tą kultūrą mes tik įsivaizduojam pridengdami pavienius būrius extasy vartotojų?
Mane nervina, kad visi tą klubinę kultūrą sieja su narkotikais. Tai du atskiri dalykai ir juos sieti tikrai nebūtina - juk tikrai ne visi klausantys elektroninę muziką juos vartoja. O dėl tos klubinės kultūros - man jau čia pernelyg gilu (juokiasi). Klausk gal jo (rodo į savo vadybininką), jis labiau gilinasi į tokius dalykus. Aš tiesiog kuriu muziką, groju per vakarėlius ir stengiuos suteikti žmonėms džiaugsmo, laisvu laiku nekankindamas savęs klausimais, ar tikrai aš esu klubinės kultūros dalis, ir ar toks dalykas apskritai egzistuoja. Ir taip turiu ką veikti.

Tai savo muzikos ideologiją tu suvoki taip paprastai - skleisti žmonėms džiaugsmą? Tada techno, be skambesio, nesiskiria nuo kokio nors roko.
Ko žmonės ateidavo į roko koncertą, pavyzdžiui, Vudstoką? Tam, kad paklausytų muzikos ir džiaugtųsi ja bei koncertu. Kodėl žmonės ateina į techno koncertus? Manau, kai kuriuos vakarėlius galima vadinti ir taip. Tam, kad paklausytų muzikos, pašoktų ir džiaugtųsi renginiu. Tad tiek roko, tiek techno, tiek dar kažkokios muzikos tikslai yra vienodi.

Kadangi taip rūpi skleisti džiaugsmą, groji tai, ką nori groti pats, ar tai ką nori girdėti salėje esantys žmonės?
Svarbu nenueiti į nei vieną iš šių kraštutinumų, o išlaikyti viduriuką. Jei grosi tik tai, ko nori žmonės, ir kas nepatinka tau, tai būsi lyg pigi marionetė, bet jei grosi tik tai, kas įdomu tau, ir grosi tik iš egoizmo, kad save patenkinti, niekam nebūsi įdomus.

Esi įkūręs leidybinę kompaniją skirtą nežinomų, jaunų atlikėjų muzikai leisti. Ar tau kas nors padėjo būti išgirstam?
Turiu du draugus didžėjus, kurie man labai padėjo pačioje kūrybinio kelio pradžioje. Jei man ir dabar reikia pagalbos, jie visada padeda, kaip ir aš jiems, - vieni kitais galime pasikliauti. Yra daug žmonių galinčių man padėti padaryti vieną ar kitą, ir aš galiu padėti daugeliui žmonių, bet visiems jauniems atlikėjams nepadėsi. Kaip minėjau, dabar muziką kurti gali praktiškai kiekvienas, nereikia įsirenginėti itin sudėtingų studijų, todėl jaunų atlikėjų ir prodiuserių yra milijonai. Elektroninė muzika dėl to atsidūrė krizėje - kasdien kuriamos vis naujos leidybinės kompanijos, atsiranda gausybė naujų atlikėjų, ir gali atrodyti, kad ši muzikos pakraipa klesti, bet dabar tų atlikėjų ir muzikos yra tiesiog per daug. Kuo toliau, tuo sunkiau iš elektroninės muzikos pragyventi, nes jau kurį laiką pasiūla viršija paklausą. Be to, kai muzikos tiek daug, sunku atrasti kažką gero, tarp gausybės nieko vertų kūrinių.

Tai jei viskas taip blogai, kam apskritai įkūrei tokią leidybinę kompaniją?
(Mąsto) Na, tai buvo prieš kokius šešerius metus, kai padėtis nebuvo tokia prasta.

Kokią muziką klausai namuose?
Laisvalaikiu stengiuosi klausyti kuo mažiau techno (juokiasi). Iš tikro bandau klausyti labai įvairios muzikos, neapsiriboti tik ties vienu stiliumi. Žiauriai mėgstu "Boards of Canada", Aphex Twin'ą, Jimmy Tenorą, praktiškai visą "Warp" leidžiamą muziką. Jų kūryba tiesiog fantastiška; Aphex Twin'as apskritai yra genijus. "Warp'u" niekaip negaliu nustoti žavėtis; būtų smagu, jei pačiam kada tektų... Ai, nieko. Dar klausau įvairios gyvos muzikos, pavyzdžiui, roko. Net pati pirma plokštelė kurią esu nusipirkęs buvo "Deep Purple", mėgstu ir "U2", "Led Zeppelin". Iš tikrųjų noriu klausyti kuo įvairesnės muzikos.

Jei jau taip įvairiai, kaip su klasika, operom?
Che che, klausau ir jų. Jau gan senokai svajoju atrasti laiko ir nueiti į tikrai gerą ir įdomią operą. Senovinės muzikos klausyti visuomet įdomu, o be to ji nebūtinai skamba senoviškai. Apskritai klasika ir ypač orkestras itin pagyvina elektroninę muziką. Pats ne kartą didžėjavau kartu su gyvai grojančiu saksofonininku - man šie pasirodymai labai patiko. Teko matyti ir Jeff Millsą grojantį kartu su orkestru, tik didžioji dalis žiūrovų išsigandę žvalgėsi ir nesuprato, kas čia per velniava. Tokie projektai labai įdomūs, bet irgi ne visiems, iki jų dar reikia priaugti.

Koks tavo išsilavinimas?
Prastas. Deja, baigiau tik vidurinę, o kitą dieną jau keliavau padėti dirbti tėvui - jis turėjo įmonę, susijusią su sunkvežimiais ir krovinių vežimu. Nuolat stengiausi nuo to pabėgti (juokiasi) ir štai iki kur atbėgau. Šiaip labai gailiuosi, kad neturiu muzikinio išsilavinimo. Aišku, esu įsitikinęs, kad ir dauguma kitų didžėjų, kad ir garsiausi, kaip Tiesto, jo neturi. Elektroninę muziką galima kurti ir muzikinio išsilavinimo neturint, bet tikrai norėčiau būti labiau išprusęs.
Sv. Velnias, 2007 Gegužės 13, 02:17

Komentarai

 • Juozus
  Juozus @ 2007 Liepos 22, 06:17

  Tabaluga :)

  0  0
 • kityy
  kityy @ 2007 Gegužės 16, 03:29

  jo... nors man ir renginio metu buvo nekokia nuotaika, ir seip galaxy nera mano megstamiausia vieta, bet garso buvo tikrai daug ir vaizdo projekcijos labai teigiamos. zodziu saunuoliai vyrai.
  O Marco tai nors neishsilavines , bet atrodo ishmintingas zmogus :)

  0  0
 • ZaQc1a
  ZaQc1a @ 2007 Gegužės 14, 11:47

  Tikrai geras tusas. zmoniu mazokai, bet tie, kas atejo tusintis, o ne ieskot ideju kritikai, tie manau liko labai patenkinti. Smagu, kad nesusikoncentruota tik i dj- labai didelis demesys garsui, apshvietimui, projekcijoms, staigmenoms ir t.t. :)
  lauksim kito, dar geresnio tuso !!!
  ACIU :)

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2007 Gegužės 14, 07:53

  kartosiuos, bet:

  "Be to, kai muzikos tiek daug, sunku atrasti kažką gero, tarp gausybės nieko vertų kūrinių "

  Ir is komento:

  Galaxy man senokai atbaidanti vieta. Matomai kitiems ji irgi tokia atrodo.

  TRUE

  Puikus interviu, kuo daugiau klausimu apie muzika tuo geriau.

  0  0
 • Likerty
  Likerty @ 2007 Gegužės 14, 12:33

  Marco teisingai daro - ieshko savo, bando atrasti kashka naujo - super!
  O, tusas Forume buvo visai geras, tik zmoniu mazokai..Teisingai ten kashkas pasake, kad Galaxiui budinga erdve buvo gerokai sumazinta dekoraciju ir projekciju pagalba - net ir nedideliui kiekiui zmoniu visai gerai tusinosi, O, garsas... O, garsas buvo nerealus!!!!!!!!!!!! Krutines lasta sugeriau kiekviena Marco nata:P

  0  0
 • JoSe [UB]
  JoSe [UB] @ 2007 Gegužės 14, 12:09

  Puikus intervas! Aciu autoriui.

  Na del Ead&Wine isties gaila. Visu pirma manau viska nukilino kaina, neteisingas PR'a ir neteisingai parinkta vieta vieta.
  Kazkaip man nuo pat pradziu sukele itarima stipriu sponsoriu nebuvimas.

  Megstu techno, bet 80 lt man per brangu. Tuo tarpu 40 uz Jeff Milsa
  sumokejau be sirdgelos.

  PRe galejo suvardint visa stiliu misraine... na cia ilga diskusija.

  Galaxy man senokai atbaidanti vieta. Matomai kitiems ji irgi tokia atrodo[?]


  Tikekim, kad viskas jiem baigsis laimingai, pasimokys is klaidu ir sulauksim dar ne vieno renginio.

  0  0
 • natrio glutamatas
  natrio glutamatas @ 2007 Gegužės 13, 10:29

  'nes techno gerbėjų, pasirodo, nėra tiek daug, kiek skelbiasi forumuose'
  atsiprashau, bailey techno labiau kabutese negu shiaip techno.
  beto nekiekvienas sau gali leisti tiek moket ..dar ir uzh bailey..

  0  0
 • Deephis
  Deephis @ 2007 Gegužės 13, 10:00

  gaila kad buvo nedaug zmoniu.vakarelis man labai patiko.garsas virpino kuna:)pasidaviau savo emocijom ir mane uzvalde marco :)

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2007 Gegužės 13, 09:12

  super interviu.patiko tiek klausymai, tiek atsakymai.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Gegužės 13, 07:44

  oi per anxti paspaudziau ok
  siaip patiko jo nuosirdumas kalbant apie warp..

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.