Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 60 svečių
Temos


Kafka: "Vienus žmones erzina, kitus juokina, kai pasiimu sau už pimpalo, bet nieko negaliu su tuo padaryti" (specialiai Djscene.lt)

Karolis Buržinskas (23 m.), dar žinomas kaip Kafka, - entuziazmu ir kūrybiniu maksimalizmu trykštantis atlikėjas iš Kauno. Lietuvoje ir dar keturiose šalyse, Kanadoje, Vokietijoje, Portugalijoje ir Suomijoje, jis išleis savo antrąjį albumą "Everything I want to say". Tačiau šiam įžanginiam žodžiui privalu paminėti, kad jis - išskirtinė, nebijanti laužyti stereotipų asmenybė. Ragavęs metalisto, hiphoperio ir popso atlikėjo duonos, dabar pasinėręs i emo/electronics Kafka kuria savitą stilių ir deklaruoja asmenybės laisvę. Šiaip ar taip, saldžiais žodeliais jo pusėn nesisvaidysiu - pakalbinsiu ir leisiu spręsti patiems.

Tavo solinis albumas vadinasi "Almost Everything I want to say". Sakyk, Karoli, ką gi tu norėjai pasakyti savo muzika?
Visų pirma, laba visiems skaitantiems! "Almost Everything I want to say" bus kalbama apie įvairiausius jausmus, kuriuos išgyvena paprastas žmogus. Į tekstus sudėjau visą save, bet man taip pat daro įtaką žmonės, kuriuos sutinku (kartais tiesiog gatvėje), nes matau jų išgyvenimus ir mane tai labai veikia. Kartais viskas išsirutulioja iki tokių kuriozų, kad teksto rašymas užtrunka net 2 savaites kaip, pvz., dainai "Let Us Flow". Sutikau vieną labai įdomų žmogų ir mane tiesiog pakerėjo jo tamsus mąstymas, liūdna jo meilės istorija... Tad pasikviečiau jį pas save trumpam pagyventi ir per tas dienas kiek įmanoma stengiausi įlįsti į jo kailį, pajusti, ką jis jaučia. Visas kūrybos procesas, t.y., įsijautimas, teksto rašymas ir grįžimas į normalų pasaulį užtruko apie 2 savaites. Beveik visos dainos yra išgyventos skirtingų personažų perspektyvomis. Manau, kad jei savęs nerasi nors vienoje iš tų dainų, tai turėtum būti visiškai bejausmis arba tau viskas turėtų būti po**ui. Bet tai nėra blogai!

Minėjai, kad Tavo kūriniuose yra elektronikos, politikos, agresijos ir grožio. Kuo šie dalykai pasireiškia tavo kūriniuose?
Žinok, Kristuk, tuo ir pasireiškia! Tai elektroninė muzika, kurioje neišgirsime, nei vieno gyvo instrumento. O grožis ir politika mane labai įkvepia... Kartais iki agresijos...(vargšė mano klaviatūra - patrankau ją kartais).

Kodėl pasirinkai tokį stilių mišinį?
Muzikanto karjerą pradėjau mokyklos laikais, kai paėmiau į nagus akordeoną.. Tu net neįsivaizduoji! Grojau ir mokyklos renginiuose, ir šarvojimo salėse... Bet apie tai patylėsiu. Viskas baigės tuo, kad likus metams iki diplomų įteikimų mokytoja mane pakvietė "pasifotkinti" vienam laikraščiui... Tai buvo pirmas debiutas viešumoje, tik straipsnis vadinosi "Yra ir kitokių vaikų". Taip... Ten rašė apie šiek tiek protiškai atsilikusius vaikus - mat mano mokytoja mokė ir tokius, bet visai kitoje įstaigoje. Neįsivaizduoji, ką teko išgyventi mokykloje kai kas antras klausinėjo, ar aš ne daunas. Vos pats tuo nepatikėjau. O gal aš tikrai šiek tiek atsilikęs? Hm... Kodėl pasirinkau tokį stilių mišinį? Perėjau per daug stilių - nuo metalo iki hiphopo ar tos pačios elektronikos. Galų gale viską sudėjau į krūvą ir išėjo ši stilių mišrainė, kuriai analogų sunkoka būtų rasti... Čia panašiai kaip Lego su Puzle sulipdyt - gerai apkramčius šį derinį viskas įmanoma.

Kas įkvepia kurti?
Meilė, maistas, kompiuteriniai žaidimai, celibatas (be "bajerio").

Neseniai debiutavęs Golden Parazyth susilaukė itin daug dėmesio. Kaip manai, ar jį pralenksi?
Jis yra beprotiškai mielas ir šiltas žmogutis! Jo muzika labai šilta ir spalvinga. Ne pralenkt, o "pasitūsint" su juo noriu!

Atrodai gana atsipalaidavęs ir atviras žmogus. Koks yra Kafka, kai lieka vienas?
Ai, kad toks pats... Tik gal tylesnis.

Teko girdėti, kad dainuodamas gyvai laikai susiėmęs už savo "pasidižiavimo". Ką reiškia šis ritualas?
Ritualas tai tik lovoj prieš miegą. Šiaip dainuodamas "žiauriai" įsijaučiu. Vienus žmones erzina, kitus juokina, kai pasiimu sau už pimpalo, bet nieko negaliu su tuo padaryti.. Too bad, too sad !

Ar turi kitų ritualų susijusių su kūryba, pasirodymais?

Ne... tik tą vieną. Juokauju!

Kaip vyksta kūrybinis procesas?
Pirmiausia įsijungiu savo kompą, tada mylimą sintezatorių "Photone" (mylimi keičias kas savaitę, bet šitas tikrai pats pats pats) ir pradedu kurti bei modeliuoti savo skambesį nuo sinusoidės. Tuomet prisikuriu padų, bosų ir t.t. Vėliau įsijungiu mylimą grooveboxą "LimeLite" ar "Krypt" susikurt bugnų takui skirto briedo, na, ir tada įsijungiu bet kurį sekvensoriu ir baigiu kurti muziką. Galiausiai išgyvenu tekstą ir einu parūkyt. Dar pavalgau, vėl parūkau, paklausau ar gėrį sukūriau ir ir viskas. Jei rimčiau - vienas stipriausių mano kozerių yra garso dizainas. Jis man padėjo prasiskint kelią į kelias mažutes kino kompanijas, kurių pavedimu karts nuo karto kuriu reklamai ar kokiam filmukui muziką. Iš to ir maitinu savo alkana žvėrį pilve..

Minėjai, kad vedi derybas su "PHOGG Music Management group". Kaip sekasi?
Ai... ne vien tik su jais, bet čia išėjo toks "bajeris", kad atlėkti koncertuoti į Ameriką man pasiūlė mano panelės draugai. Žadėjo viską suorganizuoti, bet daug kalbėjo, o mažai darė. Galiausiai pats susiradau porą kompanijų ir savo nestandartinėm idėjom juos sudominau.

Savo šūkiu "Šiuolaikinei roko grupei, gitaros nereikalingos" nustebinai "PMMG" vadybos direktorių. Kodėl gi jos nereikalingos? (kad yra elektroninių būdų išgauti tokį garsą, aš jau žinau)
Amerikoje, kad ir kaip bespindėtų, viskas iš tikrųjų gerokai atsilikę. Visos crazy idėjos dažniausiai ateina iš Europos. Gal todėl, kad čia žmonės labiau atsipalaidavę? Nežinau. Roko muzika yra roko muzika, bet pirmiausiai, tai yra kultūra. O kultūra nėra vien tik gitaros ir fuzas. Paprasta. Tačiau, matyt, reikės ilgai kariaut su tikrais metalistais.

Kokie tavo planai ateičiai?
Išlikti stabilios psichikos.

Minėjai, kad būrėjos ir astrologės Tau pranašauja svaiginančią karjerą. Ar tiki pranašystėmis?
Tikiu, kad jei sėdėsi apsi*ikęs ir lauksi stebuklo, tai nieko neturėsi. Reikia daug ir sunkiai dirbti, kad kažką pasiektum.

Save laikai "nurautu" žmogum. Kuo Tu išsiskiri iš kitų?
Gal tuo, kad niekam nelendu į subines? Gal todėl, kad man nusispjaut į visus šiuolaikinius standartus ir normas? Šiandien koncertuoju metalistų vakarėlyje, rytoj hiphopo, poryt elektronikos. Man patinka viską daryti atvirkščiai. Ir šiaip - jei nebandyčiau išsiskirti ir stengčiaus pritapt prie masės šito interviu čia nebūtų, nekurčiau savo stiliaus ir savotiškos kultūros, o turėčiau šiltą vietą Lietuvos popscenoj. Patikėk manim. Deja, manęs nedomina vartotojiška liaudis... Ji pilka, niūri ir vienadienė.

Balandžio 21 dieną laukiam tavo pasirodymo Djscene.lt arbatoje. Kokio pasirodymo galime tikėtis?
Nežinau... Tai priklausys nuo nuotaikos. Jei ji bus prasta, prastas bus ir pasirodymas... Nesidedu kaukės prieš lipdamas scenon. Bet kad pasirodymas bus įdomus, duodu visus 100%.

Ačiū už išsamius ir nebanalius atsakymus.
Tai tau ačiū! Ir visiems, kurie perskaitė iki šio žodžio! Peace!
kityy, 2007 Balandžio 22, 16:10

Komentarai

 • JoSe [UB]
  JoSe [UB] @ 2007 Gegužės 02, 01:03

  Paklausiau keleta darbeliu. Paliko labai gera ispudi. Kaikur gal truputi prasimusa angliskas akcentas, bet melodijos ir ritmika man labai artimos.

  Taigi palieku intervus, fotosesijas ir imidzus masems ir sprendziu apie ji pagal jo muzika.

  0  0
 • BaGGi
  BaGGi @ 2007 Balandžio 29, 03:29

  siais laikais ir nebesuprasi, ar snobas yra snobas, ar snobas tas, kuris sako "dejau ant snobu"...

  +1  0
 • mantb
  mantb @ 2007 Balandžio 24, 05:01

  man nepatiko visai siaip, iskenciau tik kelis gabalus, bet pats geriau nepavaryciau paliubomu!;]

  0  0
 • shn
  shn @ 2007 Balandžio 24, 01:32

  na nzn, man tikrai idomiau, nei ten visokie tusciabyciai prog ir panasiai. vietomis tas emo, tie banaloki dainu zodziai lenkia i paaugliu klausoma muzika ir norint pasiekti isrankesne klausytojo ausi dar reiketu pasitengti;]
  bet anw - sekmes ir buvo malonu susipazinti.

  o del povyzos - cia gal visiems, kazkiek i rnb ir hiphop budingas toks stilius?

  0  0
 • Daris.B
  Daris.B @ 2007 Balandžio 23, 03:23

  Geri gabalai, gerai kuria, ypac Under Red Flag suuuper!!!
  Gaila per arbata turejau iseiti, buciau dar prisijunges paklykaut i mikrafa :D

  0  0
 • BiL2
  BiL2 @ 2007 Balandžio 20, 05:25

  idomus interviu ;-)

  0  0
 • Kafka
  Kafka @ 2007 Balandžio 20, 02:24

  gryba supjausiu specialiai del taves ! :))) kad paskiau turetum dziaugsmo :D joke ! kzn nu zesim kaip ten ryt bus... ;)~

  0  0
 • mantb
  mantb @ 2007 Balandžio 20, 01:25

  pazesim ka moki per arbata!

  0  0
 • Kafka
  Kafka @ 2007 Balandžio 20, 12:24

  techniškas dekui :) kritika as priimu ir man labai svarbi visu nuomone kol tai nera izeidinejimai :) tea leone persistenge o as irgi pasikarsciavau... ir jai ateiti nedraugausim su juo tai pasistengsim aplenkt visus gincus ;))

  darkarta pasikartosiu !!! man rupi kiekvieno is jusu nuomone ir jai kas nenori jos reiksti viesai gali su savo pastabom parasyti man i skype ;) nickas Karolimantas

  dekui visiems uz spalvotus komentarus :))
  ir visiems gero savaitgalio !!!

  :)~

  0  0
 • mantb
  mantb @ 2007 Balandžio 20, 11:49

  nu vaidina kieta stara.daug gyrimosi,

  aisku man pajabat, bet kai poto pats dar pradeda gincytis su komentatoriais ir nemoka priimt kritikos, tai tik parodo savo neprofesionaluma..

  det skersa ant sutemu viesai - didele klaida;]mes gi LT gyvenam...

  ir kai paziuriu i jo foto- tai gal tegu jis POPstaras buna.

  sybjektyviai

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.