Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 191 svečias
Temos


Flash Brothers: "Electro skambesį pradėjom naudoti dar 2002 metais, o jis išpopuliarėjo tik dabar" (specialiai Djscene.lt)

Net pats nustebau, kokie panašūs pasirodė paskutinieji interviu. Nors Optimo - anglas, dirba vienas ir groja eklektiką, o "Flash Brothers" - izraeliečiai, net gyvus pasirodymus rengia trise bei groja daugiausia electrified progressive, apie Rytų Europą jie kartojosi vos ne žodis žodin. Jūsų dėmesiui tai, ką per Valentino dieną klube "Heaven" papasakojo trečiasis žybsnio brolis Ilanas, praktiškai neleidęs prasižioti kitiems dviems.

Kodėl iš šokių aikštelės užsikorėt prie pulto?
Ilanas: Nuo pat jaunystės laikų mėgom elektroninę muziką - matyt, įtaką padarė tėtis, kuris nuolatos klausydavo disco. Ruvenas pirmasis iš mūsų pradėjo klausyti tokių grupių kaip "Depeche Mode". Kiek vėliau atsirado house ir kitokia elektroninė šokių muzika, kurios jau klausėmes visi. Kadangi tik žavėtis buvo gana nuobodu, visi norėjom tokią muziką kurti.
Taigi kaltas Ruvenas?
Ruvenas: Taip, aš vertas atskiro paminėjimo.
Ilanas: Iš dalies - jis turėjo įtakos, bet veikė ir muzika, kurios klausėsi tėvas, ir pati aplinka - gyvenome mažame Izraelio miestely, kuriame nelabai buvo ką veikti.
Jau du kartu kuriantys broliai nėra dažnas reiškinys, o jūs trise.
Ilanas: Augome nedideliame name - atskirų kambarių neturėjom, tad jau vaikystėje teko derintis ir įprasti vienas prie kito. Gyvenant kartu atsirado ir bendri pomėgiai - taigi ir muziką klausėm panašią. Gal ji kiek ir skyrėsi, bet pakankamai gerai vienas kita pažįstame, kad žinotume, kas kam labiau patinka. Pradėjom kurti drauge, nes turėjom vieną bendrą viziją, ką ir kaip norime daryti, - jau vaikystėje svajojome, kaip smagu turėtų būti prodiuseriais.
23 vieta "DjMag" tope - geriausia, kokia įmanoma, ar kilsit ir aukščiau?
Deja, tą sprendžiam ne mes, o klausytojai visame pasaulyje. Mes visai patenkinti - šiaip ar taip, jokio skirtumo, kokioje sąrašo vietoje esame -- pirmajame ar antrajame šimtuke, - vis tiek kurtume tokią pat muziką, grotume visame pasaulyje - niekas nepasikeistų. Čia tik skaičius, nors aišku malonu, kai žmonės mus įvertina. Iš tikrųjų, sąrašo vieta didesnę reikšmę turi klubams ir renginių organizatoriams nei mums. Kol kas "DjMag" tope mes kylam - pirmąkart į jį patekom 2004, apskritai, buvom pirmieji Izraelio prodiuseriai, patekę į šį šimtuką. 2005 šiek tiek pakilom, o dabar jau džiaugiamės 23-čia vieta.
O vis tik, kaip manai, ar šie metai bus sėkmingi?
Metų pradžia labai intensyvi. Turime tiek užsakytų remiksų, kad jau nebėra laiko, kada patiems kurti, o kur dar pasirodymai. Bet tai yra gerai. Jau dabar darbo turim daugiau nei pernai, tad gal ir kilsim aukštyn.
Neseniai kalbėjau su "My My", kurie pripažino, kad darbas studijoje - tai tikras darbas ir didžėjauti yra kur kas smagiau.
Ruvenas: Man vienodai patinka ir groti gyvai, ir didžėjauti, ir kurti.
Ilanas: Gal prodiusavimas ir yra šioks toks darbas, nors man jis taip pat gana smagus, bet visą prodiusavimo vargą atperka ta akimirka, kai galų gale sukuri kūrinį ir netveri savam kailyje laukdamas, kada gi ateis tas vakarėlis, kad galėtum savo kūrybą pademonstruoti klube. Kai groji ne tik svetimus, bet ir savo kūrinius, didžėjavimas tampa kur kas prasmingesnis.
Ruvenas: Kaip tik taip - matai, kaip publika mėgaujasi tavo kūryba, be to, smagu, kad be tavęs to gabalo niekas neturi.
Progressive atlikėjai retokai groja gyvai. Kodėl neapsiribojot tik didžėjavimu?
Ilanas: Kad mes grojam ne visai progressive. Renginiuose šio stiliaus gal ir leidžiam daugiau, tačiau iš tikrųjų mums nesvetini ir kiti stiliai - rock, trance, techno, house. Mes save suvokiam kaip elektroninės šokių muzikos, o ne progressive atlikėjus.
Ruvenas: Progressive - tai visa progresuojanti muzika...
Ilanas: ...o ne kažkoks vienas stilius, kurį groja, tarkim, Sasha ar Johnas Digweedas.
Electro Jūsų kūryboje atsirado populiarumo sumetimais?
Ilanas: Izraelyje mes buvom tokio skambesio pionieriai, o ir visam pasauly tuo metu tai grojo tik Ericas Morillo, Felix da Housecatas ir keletas kitų. Naujasis Electro mums buvo labai artimas bei parankus, nes vaikystėje buvom apsupti tikro senojo electro. Dabar populiarėja minimal, tech-house. Mes šiuos stilius gal ir priimsim, bet juos pritaikysim savo stiliui - suteiksim daugiau melodingumo arba kokio trance elementų, devintojo dešimtmečio skambesio - užflashinsim.
Tai nelabai linkę žengti koja kojon su mada?
Ilanas: Electro skambesį pradėjom naudoti dar 2002 metais, o jis išpopuliarėjo tik dabar. Mes nemėgstam sekti bangų - visi dabar pradeda groti minimalą, lyg jis tik dabar būtų atsiradęs. Tikras minimal mūsų pernelyg "nekabina", nesukelia jokių jausmų ar emocijų. Juk mes minimal žinom jau seniausiai, nuo to laiko jis sukomerciškėjo ir tiek. Nematome nieko naujo, dėl ko vertėtų keisti savo stilių.
O kaip reagavo tėvai sužinoję, kad visi trys sūneliai trankosi po naktinius klubus ir vadina tai darbu?
Ilanas: Jie susitaikė su tuo, kai mes išsikraustėm gyventi ir dirbti į Tel Avivą - didžiausią menininkų centrą Izraelyje. Tėvai žinojo, kad mes turime tam tikrus tikslus, esam užsibrėžę jų siekti, taigi iš jų sulaukėm tik palaikymo - visada žinojom, kad jei kas nepavyks, galėsim grįžti namo.
Ar labai skiriasi Izraelio ir Vakarų Europos klubinė scena?
Ilanas: Labiau skiriasi Rytų ir Vakarų Europa. Rytų ir Vidurio Europoje vyksta nepalyginamai geresni vakarėliai, tokių šalių kaip Lietuvos ar Lenkijos publika yra kur kas aktyvesnė. Šiose šalyse žmonės neturi tiek pinigų, gyvenimas čia sunkesnis, todėl jie laukia savaitgalio kur kas labiau ir džiaugiasi vakarėliu daug aistringiau nei, pvz., Italijoje ar Vokietijoje.
O Izraelis?
Ilanas: Izraelio klubinė scena niekuo neypatinga - ji egzistuoja jau gana seniai, jei pameni, pirmasis "Global Underground", išleistas 1996-aisiais, buvo pavadintas "GU: Tel Aviv". Tiesą sakant, klubinis gyvenimas tais laikais buvo kur kas intensyvesnis, net prieš du metus čia buvo kur kas daugiau klubų, pvz., veikė "Pacha", kuris dabar buvo uždarytas.
Kokios to priežastys?
Ilanas: Net nežinau, tiesiog didžiulių klubų, kuriuose telpa po kelis tūkstančius žmonių, atsidarė tiek daug, kad visi jie nuolat būdavo pustuščiai. Gal dar įtakos turėjo ir ekonominė bei politinė situacija.
Atvažiavot iš šalies, kuri yra ne vienos religijos centras. Ar esate religingi?
Ilanas: Nelabai. Mes esame žydai, bet netikintys. Pavyzdžiui, mūsų religija draudžia mums dirbti šeštadieniais - o kiekvieną šeštadienį mes grojame kokiame nors klube. Tačiau gerbiam visas religijas.
Grosit Valentino dienos proga - ar ši šventė dar turi kažkokį ideologinį pagrindą, ar tai labiau šventė prekybos centrams?
Ilanas: Nežinia, iš tikrųjų, gal ir gerai, kad visame pasaulyje žmonės turi dar vieną progą švęsti.
Naudojatės išskirtiniu dėmesiu?
Ilanas: Na... (nutęsia, įtartinai). Nelabai, stengiamės susikaupti ties savo darbu ir profesionaliu pasirodymų, o po to... (nutęsia, jau svajingai)
Sun: Aha, nepaneigė!
Ruvenas: Trys taškeliai.
Sv. Velnias, 2007 Balandžio 09, 13:13

Komentarai

 • Dance Planet
  Dance Planet @ 2007 Rugsėjo 30, 05:42

  Ou jes man ir labai nuoširdžiai patinka electro music soundai , nes kaip ir trance stilius mane tiesiog pakyli virš visko kas mane slegia nuima ta našta nuo pečiu ši muzika man.;]
  O kiti net nesupranta kaip man gali patikti klubine muziką klausytis dienų dienas nieko nevartojant ir t.t net per uždarus tūsus tieasiog nerealiai atsipalaiduoju ir susilieju su šios muzikos ritmais ir keliauju tokioje erdvėje kur esu tik aš ir tokie ritmai sklandantys aplinkui, skraidinantys kūną ir sielą.;]
  Electro ir Electronic music taip pat "Electro good sound's movin";]
  Jes Flash Brothers sėkmės jūms ir toliau.;]

  0  0
 • Ital
  Ital @ 2007 Kovo 18, 12:40

  Flash Brothers...vieni mano megstamiausiu...Tik interviu buvo biski nuobodus

  0  0
 • Space Rocker
  Space Rocker @ 2007 Kovo 09, 10:13

  broliai shaunuoliai :)), sekmes darbe.

  0  0
 • pushyni
  pushyni @ 2007 Kovo 02, 05:10

  skywalker: nu kada religija, tautybe ar odos spalva turejo reikshmes kuryboj?

  0  0
 • skywalker
  skywalker @ 2007 Kovo 02, 03:56

  parasiau gal ir nesamonyngai na bet parasiau ka galvoju...

  0  0
 • Pablo
  Pablo @ 2007 Kovo 01, 11:00

  Galit sakyt ka norit bet Flashbrothers setai patys melodingiausi ir bent jau man smagiausiai klausomi :) Tikrai kazkas isskirtinio,kas reta siais laikais clubinej kulturoj.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Kovo 01, 09:31

  skywalker, ka cia per nesamone parasei, suvoki bent?

  0  0
 • aLen kremenchug
  aLen kremenchug @ 2007 Vasario 28, 10:50

  nors muzikos juju girdeti neteko, straipsnis neblogas,
  vyruciai nebloga ivaizdi pasirinke :)

  pacanciki

  0  0
 • skywalker
  skywalker @ 2007 Vasario 28, 07:56

  nebutu zydai!!! jau ir cia prikise nagus ;]

  0  0
 • atomiq
  atomiq @ 2007 Vasario 28, 01:47

  kazkoks nekoks interviu :/

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.