Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 48 svečiai
Temos


Jd Twitch aka Optimo: "kai vėliau ėjau į tualetą, tas asmuo ant manęs užšoko ir ryžtingai bandė nusukti sprandą" (specialiai Djscene.lt) (PAPILDYTA)

JD TwitchIš anksto mėgavaus nemokamu, taigi būsimu ilgu pokalbiu per "Skype" su pačiu Jd Twitch, dar žinomu kaip Optimo. Tačiau garbusis mūsų "Varpo 002" autorius, būsimasis "Everlast" svečias, tik likus keletui valandų iki sutarto laiko prisiminė, kad "Skype" nenaudoja. "Bet nieko tokio" - elektroniniu paštu atsiuntė savo numerį, - "galėsi man paskambint." Taigi teko kalbėti trumpai, glaustai ir iš telefoninio triukšmo žvejoti minčių nuotrupas....

Kadangi klausimus jau žinai, tai dabar trumpai apie tą pirmąjį...
Pradėjau groti aštuoniasdešimt septintaisiais, o iki to ėjau palaipsniui, nes turėjau galybę įrašų, kuriuos žmonės norėjo girdėti, ir prašydavo, kad juos leisčiau vienur ar kitur.

O kur šlovė, garbė ir pinigai?
Ne ne, didžėjavimas nebuvo tai, iš ko norėčiau pragyventi. Užsidirbti ketinau iš visai kitų dalykų. O populiarumu ir šlove apsikrauti taip pat neketinau. Tiesiog mėgau groti, ir po truputį viskas taip ir išsirutuliojo.

Ar sunku buvo tapti žinomu?
Ne. Man pasisekė, kad pradėjau groti kaip tik tada, kai staigiai išpopuliarėjo techno. Tiesiog buvau reikiamu laiku reikiamoj vietoj ir neįdėjęs labai daug pastangų iškilau. Tai nebuvo labai sunku.

Buvai vienas iš pirmojo Škotijoje techno klubo įkūrėju. Kaip sekėsi tas darbas?
Tuo metu nebuvo jokios klubinės scenos, o kadangi su kolegomis jau kuris laikas gaudavom iš JAV techno įrašų, kurie mums visai patiko, nusprendėm pabandyti tą muziką išpopuliarinti. Tuo metu vyravo reivas, ir kai žmonėms pagrojom techno, jiems tarsi atvėrėm naują pasaulį. Jau per pirmą savaitę mūsų klubas neįtikėtinai išpopuliarėjo.

Bet vėliau nusprendei, kad techno - nuobodu?
Dabar taip nemanau, bet dešimtojo dešimtmečio viduryje techno iš tikro pasidarė nuobodus. Po galais, tada net galvojau mesti didžėjauti - techno nebetenkino, ir vien tam, kad išlaikytum sveiką protą norėjosi daryti ką nors kitą. Tuo metu dingo visas muzikos moteriškumas, ji pasidarė monotoniškai vyriška kapokle.

Tai ko nusprendei imtis?
Neturėjau nė menkiausios idėjos. Buvau sutrikęs, pasimetęs, išsigandęs ir nė nenumaniau, ką dabar daryti. Laimei, kol nesiėmiau skubių veiksmų, atsirado "Optimo Espacio".

O kaip atsirado "Optimo Espacio"?
Taip kaip atsiranda viskas: kadangi Glazgas nėra labai didelis miestas, mane vietiniai klubai žinojo, ir vieno jų vaikinai pasidomėjo, ar kartais neturiu kokių idėjų , kurias norėčiau įgyvendinti. Pamaniau, kad turiu galybę įvairiausios muzikos ir kad būtų smagu vakarėly draugus vaišint, pavyzdžiui, punkrock.

Kai pradėjai organizuoti "Optimo Espacio" vakarėlius, ar žmonės į juos ėjo?
Visiškai ne. Kadangi lankytojų smegenys jau buvo praplautos ir jie buvo įpratę prie to paties garso visą naktį, reikėjo daug laiko, kol buvo pereita prie kitokios muzikos. Iš pradžių jie net piktinosi ir priekaištavo, siuntinėjo mus į hauso klubus, tačiau vėliau susiformavo ir mūsų auditorija, turinti platesnį požiūrį į muziką ir neapsiribojanti vienu stilium.

Kas pasikeitė nuo to laiko?
Elektroninė muzika išpopuliarėjo, žmonės tapo draugiškesni, naujoji karta kur kas atviresnė naujovėms, platesnių pažiūrų.

Techno tau nusibodo per keletą metų, o kaip punkrock'as maišytas su elektronika? Ar nereikia vėl kažko naujo ir visiškai kitokio?
Galbūt, tačiau kadangi neapsistoju ties vienu stilium ir groju praktiškai viską, muzika, kurią gali iš išgirsti mano vakarėliuose, nuolat kinta. Tačiau neprieštaraučiau ir didesniam perversmui,, kaip tada.

Kokia tai galėtų būti muzika?
Dabar apie tai mąstau, bet nieko nesugalvoju.

Netikėčiausias įvykis grojant?
Pora dienų po to, kai rugsėjo vienuoliktąją buvo subombarduotas pasaulio prekybos centras, viename klube užleidau "Jimi Hendrix - Star Spangled Banner" ir kažkas pabandė mane užmušti. Ketinau pagerbti puikų atlikėjo talentą, bet kažkuris lankytojų suprato tai kaip įžeidimą ir pasišaipymą iš Amerikos po šio teroro akto, taigi metė į mane butelį, kuris praskriejo per centimetrą nuo mano veido. O kai vėliau ėjau į tualetą, tas asmuo ant manęs užšoko ir ryžtingai bandė nusukti sprandą. Laimei, visi, kas klube linksminosi, subėgo manęs gelbėti ir nutraukė nuo manęs tą vaikiną.

Ar dažnai pasitaiko tokių nesklandumų?
Taip. Praeitą vasarą begrojant Madride kažkas susprogdino ašarinių dujų granatą ar balionėlį. O kai prieš tris mėnesius grojau Vienoje... beje, groju ir nešiojamuoju kompiuteriu. Taigi begrojant vėl kažkas metė butelį, kuris pataikė į tą kompiuterį ir jį sudaužė. Tokių įvykių pasitaiko gan dažnai.

Ar nesusimąstai apie to priežastis?
Aš bandau žiūrėti pozityviai ir manau, kad tai energinga reakcija į tai, ką aš groju, tik aišku būtų smagu, jei žmonės rastų ne tokių žiaurių būdų savo įsiaudrinimui išreikšti.

Jei problemų kyla su publika, tai kaip tada su įstatymais?
Su jais problemų nebuvo. Nors kartą turėjom šiokią tokią problemėlę - savo pasirodymų metu kartais demonstruojame įvairius filmus. Per vieną vakarėlį rodėm tokio niujorkiečio filmą, bet atėjo autorinių teisių apsaugos atstovė, kuri iškvietė policiją. Ši atvykusi liepė nutraukti seansą ir filmo daugiau neberodyti grasindami, kad kitaip prarasim licenziją.

JD TwitchAr grotum kur nors nemokamai?
Jei kas pakviestų groti į vakarėlį ir tas vakarėlis būtų tikrai smagus ir geras, tikrai gročiau - esmė juk muzika, o ne pinigai.

Ar žmonės per vakarėlius dažnai prašo užleisti vieną ar kitą gabalą?
Nuolat. Nuolat! Bet jei aš turiu tą gabalą - tai ir sugroju, nors ir stengiuos groti įvairius ir vis naujus kūrinius. Tačiau jei žmogui, išgirdus seną gerą gabalą, kurį aš turiu, vakarėlis pasidarys fantastiškas, kodėl gi ne.

Kokius įrašus nusičiumpi vykdamas į naują šalį?
Kadangi nežinau publikos skonio, stengiuosi pasiimti kuo daugiau ir įvairesnių dainų, kas nėra itin sudėtinga, kadangi grodamas naudoju ir nešiojamąjį kompiuterį.

Ką žinai apie Lietuvą?
Žinau, kad Lietuva, Latvija ir Estija priklausė Sovietų Sąjungai ir gana neseniai yra nepriklausomos. Taip pat girdėjau, kad pas jus labai šalta. (Susirūpina) Ar dabar šalta? (Pakraupsta išgirdęs atsakymą - kalbėjomės žvarbų pirmadienį.)

Kas turėtų atsitikti, kad atvykęs groti į klubą, jame negrotum?
Gročiau bet kokiu atveju, net jei klube kas nors kalentu kulkosvaidžiu.

Ar pagalvoji, ką darysi, kai būsi kokių šešiasdešimties?
Būsiu miręs! Tai nėra pats sveikiausias gyvenimo būdas. Šiaip ar taip, ką bedarysiu, manau tai bus susiję su muzika.

Ką veiki laisvalaikiu?
Bandau išsimiegoti. Kadangi nuolat keliauju, tai miego labai trūksta. Pailsėti galiu nebent pirmadieniais, jei aišku, neduodu kokio nors interviu lietuviui. Paprastai visada dirbu, nes kuriu remiksus, reklamuoju vakarėlį, klubą, atsakau į laiškus. Bet man visa tai taip patinka, kad praktiškai tai nėra darbas.

Jei gautum savaitę atostogų - jas praleistum dirbdamas?
Matyt, nes daugiau nežinočiau, ką veikt. Anksčiau ar vėliau pradėčiau domėtis naujais įrašais ar pats pradėti kurti muziką.

Ar skiriasi skirtingų šalių publika?
Šiaurės Europoje minia dažniausiai būna kur kas aktyvesnė ir įdomesnė negu pietuose.. Šiaip ar taip šiauriečiai smagūs, turi daug energijos ir iš tikrųjų džiaugiasi vakarėliu.

Ko niekada nepadarytum per pasirodymą?
Net nežinau... Va - niekad nenusigerčiau begrodamas.

Ar vis dar dalyvauji "afterparčiuose"?
Ne, aš tam jau per senas. Jei baigiu apie penktą, norisi tik miegoti.

Kadangi ponas Optimo vakarėlyje pasirodė esąs labai malonus ir lengvai bendraujantis, pasinaudojau proga prisėdęs atgauti kvapą po jo pasirodymo ir užduoti dar keletą klausimų.

Po interviu sulaukiau priekaištų, kad mat per mažai klausinėjau apie muziką, tai rėžk dabar ką nors protingo.
Užteko tų klausimų apie muziką, tikrai. Ką čia pasakot - stengiuos propaguot skirtingus stilius, jungti įvairius skambesius, nežinau, nematau nieko ypatingo, ką apie muziką būtų galima pasakoti. Tiesiog, tai, ką aš groju, gal ir keista tiems, kas manęs negirdėjo, bet tiems, kas mane žino, ir man pačiam yra per daug įprasta, kad pasakyčiau ką nors ypatingo.

Kaip patiko vakarėlis?
Maniau, kad čia žmonės bus kur kas uždaresni, santūresni, tikrai nesitikėjau tokios audringos ir aktyvios publikos. Ji beveik tokia pat šauni kaip Škotijoj. Pvz., Berlyno klubų lankytojų niekuo nenustebinsi - jie jau įpratę prie žvaigždžių gausos vakarėly, jiems tai nėra nauja ir jie kur kas pasyvesni, nei publika, kuriai gojau šiandien.

Paprastai didžėjai džiaugiasi (o ir pats taip pat) Šiaurės bei Rytų Europa, ar mes tikrai tokie šaunūs?
Geriausia publika Škotijoje, nes aš ten gyvenu. Bet iš tikrųjų, rytų europiečiai labiau įsijaučia į vakarėlį.

Kaip manai, kodėl?
Tai kažkas kraujyje. Čia vis tik šalta, gan ilgai būna tamsu, žmonės neturi labai daug pinigų, todėl jiems reikia kažkokios atsvaros, ir manau, kad jie ją randa išreikšdami emocijas per vakarėlį.

Daugelis čia atvykusiųjų temato oro uostą ir viešbutį, gal tau pasisekė labiau?
Kadangi Lietuvoje esu jau nuo pietų, nepraleidau progos pavaikštinėti po Vilnių, sutikau daug šiltų ir malonių žmonių. (Gatvėj?) Ne, kalbu apie tuos, kurie mane lydėjo. Man labai patiko Vilniaus architektūra - ji tarsi atspindi audringą jūsų istoriją - sovietų okupaciją, nacių okupaciją. Senamiestis man labai patiko.

Su kuo niekada nestotum kartu prie pulto?
Tiesto. Neturiu nieko prieš jį, galbūt iš tikro jis labai šaunus ir mielas vyrukas, tačiau jo muzika yra siaubinga.

Knygos.
Vienas smagesnių užsiėmimų, kai randu tam laiko. Nėra kažkokio vieno stiliaus, tiesiog skaitau, ir viena knyga veda prie kitos.

Gyvūnai.
Laikos, kurios šiaurėje kinkomos į roges.

Muzika.
Klausausi įvairiausios muzikos, pavyzdžiui, džiazas, klasikinė arba afrikietiška muzika tikrai nėra prastesnė už tą, kurią girdime čia, tiesiog daugeliui ji netinka, nes neturi stipraus ritmo. Dėl to ir klubuose jos neišgirsi.

Artimiausi planai?
Šiek tiek išgerti, pažiūrėti kaip toliau klostysis vakarėlis, grįžti į viešbutį ir pabandyti numigti.

Sv. Velnias, 2007 Balandžio 09, 13:20

Komentarai

 • trigger
  trigger @ 2007 Kovo 02, 07:52

  sheilom acipeikek..paziurek i klausima .

  0  0
 • Silent Hill-300
  Silent Hill-300 @ 2007 Vasario 26, 07:02

  Bet koks jis baisus, eina sau :DD

  0  0
 • o0o
  o0o @ 2007 Vasario 24, 09:29

  nelabai. biski buki klausimai. tie patys kur grotum, kur negrotum, gyvunai, knygos. cia panasus pokalbis kai gezas kabina kokia merga.
  shudas vienzo.
  bene dazniausiai lieva interviueri gelbeja protingas pasnekovas.

  0  0
 • sheilom
  sheilom @ 2007 Vasario 24, 01:15

  man rodos cia tiesto su juo nestotu grot o ne jis su tiesto:))) biski perdejo vyrukas:) bet seip interviu geras:)

  0  0
 • Silent Hill-300
  Silent Hill-300 @ 2007 Vasario 23, 11:58

  manau linksmas zmogus ir dj jis :) patiko intervas

  0  0
 • SPC
  SPC @ 2007 Vasario 21, 08:32

  Nu nice! Ypac patiko apie lietuvio interviu ir apie Tiesto =DDDp

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Vasario 21, 02:08

  Oi, pavydziu baisiai:-) tokiu sms gavau live from optimo..et.

  0  0
 • Gigapus
  Gigapus @ 2007 Vasario 20, 12:01

  o ka as sakeu? G betonas trukinejo kai jis grojo. sypsena veide neisblesta dar ir dabar o teigiamos energijos pakrove keliems metams i prieki. Viva OPTIMO!!!

  0  0
 • St.Stereo
  St.Stereo @ 2007 Vasario 17, 04:15

  labai smagus interviu:] "Pailsėti galiu nebent pirmadieniais, jei aišku, neduodu kokio nors interviu lietuviui" - cia geras;DDD

  0  0
 • Monq
  Monq @ 2007 Vasario 16, 01:37

  ka veiki laisvalaikiu? bandau issimiegoti. :))

  paprastas ir aisku intervas. kazkas norejo daugiau apie muzika, bet imo buvo idomiau skaityt pacia intervo pradzia apie pradzia ;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.