Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 160 svečių
Temos


Pagalvė: "sulaukęs tokio klausimo, manau, kad ketini mane jau nurašyti, o tai daryti dar ankstoka" (specialiai Djscene.lt)

Pagalvė - bene mieliausias daiktas, juk ją apsikabinęs paskęsti į ramų poilsį, pamiršti dienos rūpesčius. Ją apsikabinęs pabundi į naują rytojų. Bet šįkart apie Pagalvę, kuri neleidžia ramiai miegoti. Pagalvė - vienas pirmųjų Lietuvos techno Dj'ų, atstovavęs Electronic Assault komandą, o dabar gyvenantis po ryškiaspalve "Techstylism" vėliava.

Pagalvė groja jau daugiau nei dešimtmetį ir jį sutikti buvo galima visur. Tiek Sagos reivuose ar privačiuose vakarėliuose, tiek tamsiuose rūsiuose ar šiuolaikiniuose šokių klubuose. Šiuo metu valdo Knobs "netlabel'į" ir net grasina gyvais pasirodymais. Apie Pagalvę galima būtų pasakoti ir pasakoti, bet šįkart tegul šneka jis...

Sveikas, ar jau atsigavai po gimtadienio?

Labas, jei taip atvirai, tai nelabai, būtų gerai dar pailsėti, bet nėra kada.

Kaip pats gimtadienis? Ar pavyko visus lūkesčius įgyvendint?

Šiaip dažniausiai "Techstylism" gimtadienių nešvenčiam, čia buvo jubiliejus. Savo lūkesčius įgyvendinom, sakykim, kažkur 80 proc., visada yra kur stiebtis ir galima padaryti geriau. Aš asmeniškai likau patenkintas ir svečiais, ir vietiniais atlikėjais.

Bet gimtadienyje buvo pats Neilas Landstrummas - ar gali dar kas būti geriau?

Kalbant apie svečius, tai iš esmės yra labiau kiekvieno asmens skonio reikalas, kai kam gali būti geriau, kitam - tikrai ne. Landstrummas, aišku, yra garsenybė, daugelis Lietuvoje augo su jo muzika, tame tarpe ir aš, ir tai, manau, yra didelis įvykis Lietuvos techno muzikos mylėtojams.

Gerai pradėkime iš pagrindų -nuo ko viskas prasidėjo, kaip pasinėrei į muziką?

Ėmiau ir nėriau ... Jei taip atvirai, nelabai atsimenu jau. Iš pradžių meinstrymas kaip ir visiems, aišku, po to po truputį pradėjau kapstytis elektroninėje muzikoje. Kadangi tuo metu su muzika Lietuvoje buvo sunku, turiu omeny, sudėtinga rasti, tai džiaugdavausi iš kur nors ką nors įdomesnio nusipirkęs. Būdavau muzikinių kioskelių ir pogrindinių kasečių kepyklėlių siaubas, haha. Išleisdavau beveik visus pinigus muzikai ... O pažintis su techno prasidėjo nuo 1990 metų Joey Beltramo - Energy Flash, kuris man tada padarė didelį įspūdį.

Kaip prasidėjo tavo dj karjera? Kada buvo pirmas užlipimas ant scenos? Dauguma pradėjo nuo mokyklos šokių, o tu?

Hehe, ne aš ėmiau aukščiau. Pradėjau nuo savo gimto miesto kultūrkės, haha ..
Pradėjau kažkur 94-95 metais su kasetėmis, tada greit patobulėjau ir pasidariau juostinius magus su greičiais. Linksma buvo, dar dabar kažkur turiu juostą su Maurizio kūriniais...
Plokštelėmis pradėjau groti '96 metais su rusiškais patefonais, nes Technics'us įkasti tada dar buvo per maži dantukai finansams ..

Pradėjus groti, kokie atlikėjai, leiblai tave įtakojo?

Tuo metu daugiausia Rob Acid, Bam Bam, Maurizio ir Joey Beltram, o dėl leiblų, savaime aišku, Tresor, Synewave, Construct Rhythm ir t.t. Taipogi visa detroit techno scena su Mills'u priešaky.

Ar per tuos metus išlikai ištikimas jiems ar pasisukai į naujus veidus, vardus?

Haha, su jais tikrai nesituokiau ir amžinos ištikimybės nežadėjau. Gerų naujų vardų, veidų visada pilna - tik reikia mokėti ieškoti.

Pernai atšventei 10-metį scenoje, Lietuvoje esi praktiškai pirmosios kartos dj. Ar manai, kad pamatai jau sudėti kitai kartai?

Manau, pamatai jau netoli pabaigos, bus galima tuoj dėti perdangas, o kol kas juos dar stiprinam, kad pastačius pastatą, jis nenuvirstų. Be to, sulaukęs tokio klausimo, manau, kad ketini mane jau nurašyti, o tai daryti dar ankstoka. Haha

"Techstylism" jau penkeri, o kas buvo iki atsirandant "Techstylism"?

Iki atsirandant "Techstylism" buvo jo užuomazgos, hehe. Tiksliau, nemėgstame šokti per griovį nepasakę "op". Buvo "Electronic Assault" komanda su manimi, Daimonu ir Androidu, buvo "Good Will People", kuriai priklausė Moon Disco ir Hallucin, buvo daug darbo, daug treniruočių, daug piligriminių kelionių akiračio praplėtimui ir esmės suvokimui.

Jei neklystu, paskutinį kartą "Electronic Assault" buvo paminėta 2004 metų sausį vakarėlyje "True face of electronic assault". Vadinasi, "Electronic Assault" ir "Good Will People" - jau nebeegzistuojančios komandos?

Dėl "Good Will People" pasakyti nieko negaliu, čia jau reiktų klausti buvusių jos narių, ar ji egzistuoja, dėl "E_Assault" - tai ji niekur nedingo, mes iki šiol visi esame labai geri draugai, kartu grojame labai dažnai, tiesiog "E_Assault" dabar yra štilyje, ir visa veikla vyksta po "Techstylism" vėliava iš mūsų su Daimon pusės, kai tuo tarpu Android'as dirba su "Evilspot".

"Techstylism" sudaro keturi asmenys. Gali kiekvieną pristatyti vienu sakiniu?

Iš tiesų, vienu sakiniu pristatyti šiuos žmones yra tikrai labai sunku, galėčiau apie juos kalbėti valandų valandas.
Kalbant iš muzikinės pusės, visi esam pakankamai skirtingi; Daimon yra fantastiškai grojantis eksperimentatorius, Moon Disco yra nuostabus electro atlikėjas - profesionalas, o Hallucin - muzikos kolekcionierius, bet kada galintis nustebinti savo grojama muzika net ir išrankiausią melomaną, o aš... O apie save nesakysiu nieko..

Po "Techstylism" vėliava slepiasi leiblas "Knobs", žinau, kad esi jo savininkas, taigi papasakok apie "Knobs" plačiau.

Kad nelabai yra ką pasakot, "Knobs" reikia klausyti. Kadangi aš jį prižiūriu, tai jame leidžiama muzika puikiai atspindi mano mėgstamą muziką. Stengiuosi labai neapriboti ribų leidžiamai muzikai, bet faktas tas, kad tai turi buti skambesys, tiesiogiai susijęs su techno. Tai gali būti deep, minimal, ar kitas techno postilis.

Ar išduosi kas bus išleista #KNOB007?

Turėtų būt vasario viduryje. Jei taip atvirai, iki balandžio mėnesio pabaigos planuojamas trijų įrašų išleidimas. Visi trys bus pakankamai skirtingi dėl stilistikos, bet labai geri.

Kadangi į pensiją nežadi eiti, kada sulauksime tavo gyvų pasirodymų?

Kalbant apie live pasirodymus, tai šiuo metu esu ne pensijos, o vaikų darželio lygyje. Hehe, tai labai rimtas ir atsakingas dalykas, ir vis pritrūkstu laiko tam rimtai pasiruošti... Bet visgi manau, kad metų laukti nereiks - debiutuosiu gal dar net iki vasaros.

Kada jau galima tikėtis Pagalvės debiutinio albumo?

Oj dar tikrai negreit ...

Savo kūryboje prioritetą teiki 'software' ar 'hardware'?

Žiūrint, iš kurios pusės žiūrėsi. Jei turėčiau daug "hardware", tai pirmenybė, aišku, būtų jam. O dabar tenkinuosi tuo, ką turiu.

Nuo praėjusio amžiaus važineji po įvairius šokių muzikos festivalius, esi buvęs ir legendiniame Tresor. Ką patartum aplankyti? Ir kur visada norėtum pats sugrižti?

Sunku pasakyti. Faktiškai, įspūdis dažniausiai priklauso ne nuo pačių klubų, bet nuo renginių, kurie juose vyksta, ir į kuriuos tu eini. Tas pats pasakytina apie festivalius. Vienais metais būna labai geras line-up, kitais - atvirkščiai - tragedija. Man asmeniškai iki šiol didžiausią įspūdį paliko dabar turbūt jau nebeveikiantis "Ostgut" Berlyne. Ten mane teigiamai šokiravo viskas - nuo apsauginių išvaizdos iki aerodromo ilgio atitvertos pagrindinės salės su temą atitinkančiu apšvietimu, garsu ir 1,5 metro skersmens industriniais ventiliatoriais sienose. Aišku, verta paminėti ir dušą antroje, mažesnėje salėje - kai temperatūra vasarą šokių aikštelėje pakyla iki 30 laipsnių, jis įsijungia automatiškai. Pabandykit įsivaizduoti kaip tai atrodo, kai ta aikštelė pilna žmonių.

Tokios kelionės nebūna be nuotykių. Koks buvo smagiausias nutikimas?


Nuotykių, aišku, būna, bet visgi smagiausia yra grįžt namo, į Lietuvą.

Techno testas

Gayle San - vyras ar moteris?

Haha. Moteris, aišku, iš Singapūro.

Klubas U63011 yra ...?

Frankfurte.

Tresor buvo uždarytas po 13 ar 14 gimtadienio?

Metų neskaičiavau, bet, įtariu, po 14.

Cristian Vogel debiutinis albumas "Inevitable Technology" buvo išleistas cd ar kasetėje?

Kasetėje.

Ispanijos sostinė: Madridas ar Barselona?

Haha. Niujorkas.
Juokauju. Madridas, aišku.

Paskutinis testo klausimas buvo ne šiaip sau - žinau, kad esi užkietėjęs turistas, ir tik to dėka dabar esi Pagalvė. Primink šią istoriją.

Nuo universiteto laikų likusi pravardė. Turistaudamas gamtoje, kalnuose ir visur kitur su savimi didelėje kuprinėje nešiodavausi mažą dryžuotą pagalvėlę. Dėl to bendrakeleiviai juokdavosi, kam ją imu, kad tik bereikalingai vietą užima. Viskas baigėsi tuo, kad gavau šią unikalią pravardę būtent dėl tos pagalvėlės. Ilgainiui taip vadinti mane pradėjo visi draugai, tai ir nesukau galvos, kokį dj nicką susigalvoti. Be to, šis nickas yra juokingas iš dalies, ir manau, tikrai geriau, nei koks DJ MIX ar DJ BEAT su DJ RHYTHM. Hahaha.
marlou, 2007 Balandžio 09, 13:23

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.