Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 478 svečiai
Temos


Arminas van Buurenas: "Gali būti 65-erių ir vis dar vėžintis nuo trance" (specialiai Djscene.lt)

Pirmasis Armino vizitas Lietuvon sutapo su pirmąja mano viešnage persikėlusiame "Exit" ir, žinoma, su Nepriklausomybės diena. Pamenu, buvo labai skardu, pakilu ir šviesu. Šiemet olandas stos tarp dviejų švenčių - tos pačios Nepriklausomybės ir Valentino dienos, o kol kas tupi studijoje ir plepa telefonu. Apie meilę nekalbėjom - galbūt galėsi tai padaryti, jei vasario 15-ąją užsuksi į "Litexpo".

Ką prisimeni iš praėjusių metų vasario klube "Exit"?

Atsimenu, kad buvo tikrai geriau, nei tikėjausi. Buvau netgi kiek šokiruotas - minia buvo puikiai susipažinusi su mano kūryba ir palaikė kiekvieną kolonėlių virpesį. Negalvojau, kad kauniečiai - tokie trance entuziastai. Apskritai tai buvo šaunus, kokybiškas klubas. Dabar gi grosiu daug platesnei publikai, todėl vėl nenutuokiu, kaip mane priims. Tiesą sakant, man nėra skirtumo, kokio dydžio vakarėlyje groti - "vieną dieną valgau žuvį, kitą - kepsnį".

Šventi dešimtmečio šokių industrijoje jubiliejų. Tau tai atrodo daug?

Nežinau, kas yra daug šioje sferoje. Iš tiesų aš kuriu ir groju dar daugiau, nei dešimtmetį, o žmonėms vis dar patinka. Nemanau, kad klausantis mano muzikos svarbūs tokie dalykai, kaip amžius, spalva, tautybė ar lytis. Gali būti 65-erių ir vis dar vėžintis nuo trance, gali būti 12-os ir mėgti trance. Meilė muzikai - globalus ir amžinas reiškinys.

Kas per jausmas yra tavo nuolat vartojama frazė "A state of trance"?

Tai asmeniškas kiekvieno patyrimas. Man? Sunku pasakyti, tai ypatingo jautrumo jausmas, emocijų kalno viršūnė, tarkim, kuomet leki greitkeliu, skrosdamas kitų automobilių šviesas. Būtinai garsiai grojant muzikai. Ir ateina tas laimės momentas... Man jis ateina, kai mažiausiai to tikiuosi.

Kiekvienas gyvenime prieina savo "A state of trance", ir tai nebūtinai atsitinka klausantis mano ar bet kokios kitos muzikos. Manau, tokią būseną gali pasiekti ir bėgdamas maratoną.

Labiau mėgsti groti ar kurti?


Aš neskirstau gyvenimo į šias dvi dalis, jos labai susiję. Kadangi esu diskžokėjas, kurdamas žinau, kaip sudėlioti natas, kad šokių aikštelėje jos skraidintų žmones. Iš kitos pusės, kadangi esu kūrėjas, grodamas galiu savo kūrinius tuoj pat "naudoti pagal paskirtį". Ir vėl vieną dieną žuvis, kitą - kepsnys. Tokia pusiausvyra man labai patinka.

Kartą viename interviu su DJ Magda perskaičiau jos mintį, kad šiais laikais norėdamas būti populiariu diskžokėjumi negali būti tik juo, privalai dar ir kurti - tai padeda išpopuliarėti. Sutinki su tuo?

Ne, nesutinku. Pažvelk į Eddie Halliwellą - jis populiarus ir mėgstamas būtent už tai, ką išdarinėja už pulto, daugelis jam pavydi tokių rankų. Nors, žinoma, prodiusavimas - vienas iš kelių į sėkmę. Nemanau, kad tai buvo mano kelias, nes aš apskritai jo neplanavau.

DJ MAG Top 100 šiemet esi antras. Ar tau tai malonus jausmas, ar tik priekaištas, kad trūksta laiptelio iki pirmosios vietos?

Kaip ką tik sakiau, populiarumo specialiai neplanavau, taigi ir pirmoji DJ MAG topo vieta nėra mano prioritetų sąraše. Neneigiu, kad to norėčiau, parodyk man bent vieną, kuris nenorėtų vieną dieną tapti pirmuoju. Kuriu ir groju trance (nors gali vadinti tai kaip nori) ne dėl to, kad tai populiaru, o todėl, kad tai mano muzika. Galėčiau būti ir 10 000-asis, man nesvarbu, širdžiai neįsakysi.

Vienas dalykas, kuris DJ MAG rinkimų atveju man tikrai malonus - fanų palaikymas. Pora šimtų tūkstančių neabejingų žmonių internete atidavė savo balsus man - na, tikrai geras jausmas. Ir to užtenka! Neapleisiu trance jokiu atveju, kad ir kokiu keliu jis bepasuktų, nes tai mano skambesys.

Kaip tas skambesys tavo gyvenime atsirado?

Manau, dar iki žodžio "trance" pritaikymo šiai muzikai. Na, ji bent jau nebuvo tokia visa apimanti, kaip dabar. Iš tiesų, kaip jau sakiau, tas pavadinimas visiškai nesvarbus - esmė skambesyje.

Ar gali išduoti olandų paslaptį? Tu, Tiesto, Ferry Corstenas, Sanderis Kleinenbergas - visi populiarūs, geidžiami, valdot mases...

Aha, pasakysiu tau tą paslaptį, bet po to turėsiu tave nušauti. Po to, kai išspausdinsi interviu, gerai? Ha ha ha... Tai va, mes valgom specialų pudingą, kurio išties labai sunku gauti net ir visko mačiusioje Olandijoje. Suvalgom ir tampam superžvaigždėmis!

Jei rimčiau, mes Olandijoje - jau antra ar trečia diskžokėjų karta, taigi semiamės patirties ir jėgų iš senos, didelės ir kokybiškos šokių scenos istorijos. Reivai vyksta jau bene dvidešimt metų. Be to, mūsų šalies radijas visada buvo atviras kokybiškai šokių muzikai. Tai viena priežasčių kodėl aš pats tapau tuo, kuo esu - daug klausiausi radijo.

Na, o kitos šalys apie mus išgirdo įsigalėjus internetui. Kol turėjom tik vakarėlius ir vinilus, tai buvo visiškai olandiška, o visiems susijungus į vieną tinklą užkrėtėm ir kitus.

Kaip įsivaizduoji DJ darbą ateityje? Kas dar laukia po "Ableton" ir panašių dalykų?

Nesvarbu, iš ko groji, svarbu, ką, ir kad tai linksmintų žmones. Neseniai skaičiau puikią knygą pavadinimu "Last night a DJ saved my life". Jos autoriai pasakoja, kad diskžokėjas yra tas, kuris nuolat šalia. Plokštelės, kompaktai, kompiuteriai - tai jau nebe taip svarbu.

Aš asmeniškai dažniausiai groju su CD, nes taip lengviausia, galiu kai ką pridėti gyvai. Manau, viskas tik skaitmenizuosis, o vinilas, deja, tikrai skaičiuoja paskutines dienas. Reikia pripažinti, jis atsilaikė tikrai ilgai - juk CD ir MP3 šokių aikšteles užvaldė ne taip ir seniai. Nekenčiu MP3 - tai labiausiai žudantis muziką formatas. Na, bet turim su tuo gyventi. Jei nori būti "up to date" - turi groti muziką tokiu pavidalu, koks yra.

Vaikštai į klubus?

Ne, nes ten ir taip praleidžiu 11 mėnesių per metus. Kiek galima? Nebent kai būnu Majamyje ir negroju, tuomet einu pasižvalgyti po pažįstamų vakarėlius. O šiaip laisvalaikiu darau viską, tik ne klubinėju. Pavyzdžiui, neseniai nusipirkau "Nintendo Wii", o kitą savaitę važiuosiu slidinėt.

Pabaigai - klausimas iš oro. Kokio žanro filmui norėtum sukurti garso takelį?

O, labai gerai žinau. Filmas turėtų būti panašus į "Bladerunner".
Daina Dubauskaitė, 2007 Balandžio 09, 13:25

Komentarai

 • Riicka
  Riicka @ 2010 Sausio 10, 05:56

  As 120% uz Armino kurinius ir jo mintis.. taipat ir uz trance,nuostabiauses stilius,as esu niurus piktas zmogelis,bet joke kita muzika neprivercia manes sipsotis,apart sita stiliu.. manau tai universalus stilius,kuri klausitusi ir mano mociute,jei as ji buciau atrades,kai ji dar buvo gyva..

  0  0
 • Cluendo
  Cluendo @ 2010 Sausio 09, 11:51

  Mldc jis yra :D Trance valdo, kas neigia si stiliu, ir aplamai AvB muzika, galiu drasiai tegti kad nera muzikos zmones :) Nes sia muziak reikia pajausti o ne sikti cia raidem kad "pigu" "sudas" "neidomu" .. Tu man pasakyk kas nepigu ? :DDD Ciuju mozzartas irgi kaikam pigu ane ? Is pradziu baikit muzikos mokyklas, patys domekites muzika, lankykit burelius, zinokit ir atskirkit visus stilius, o poto savo vaikisa nuomone reiskit :)
  Peace 4 all sorry uz izeidziancius galbut zodzius bet negaliu ziuret kaip kiti suda mala :)

  0  0
 • Sniffles
  Sniffles @ 2007 Lapkričio 04, 09:37

  Del skonio nesigyncijama nepatinka kam trance apleiskit tema o nefloodinkit su savo nesveikais pasisakymais

  0  0
 • Dance Planet
  Dance Planet @ 2007 Rugsėjo 30, 05:17

  Va šis tranco kūrėjas tai yra mano "soul of trance" Pats mėgstamiausias ir mylimiausi kūriniai viską daro tik iš širdies ir tokie kūriniai jo tiesiog skraidina į dangu kaip skant pakyli jo kuriama muziką virš kasdienybės ir tiesiog visiškai atpalaiduoja kūną, kad jis net savaime juda pagal ritmo sąskambius, kai staiga nutyla eina palėtintai ir tik pokšt kaip smogia galingas trance ritmas ir pakelia kūną į orą. Didžiulis Respect šiam diskžokėjui ir Luv jo music sound's.;]
  It's my DJ Soul of Trance - Armin van Buuren.;]

  0  0
 • aiwars26
  aiwars26 @ 2007 Rugpjūčio 25, 02:21

  ne nu aisku Trance = Pigus sudas, zmones netur ka weikt jy kurdami

  0  0
 • neverk
  neverk @ 2007 Gegužės 10, 05:13

  nelabai ji megstu bet vistiek respect him :D

  0  0
 • Flat Dzo
  Flat Dzo @ 2007 Kovo 21, 11:41

  Nemanau,kad trancas kada nors bus populiarus Lietuvoje,kad ir ka kas sakytu...

  0  0
 • Dj Andry Maniac
  Dj Andry Maniac @ 2007 Kovo 02, 04:52

  jei neturit ka komentuot tai sh... nemalkit kaip cia kai kas daro pastebejau, ir kdl trance pigiausia muzika? pasakei tik del to kad pats klausai sh... atsiprasant o argumentu realiu neturi... pats kuriu trance stiliaus muzika ir tai tikrai nelengva yra, padaryt toki gabala kad daugumai patiktu,
  trancas lietuvoje nera dar toks populiarus, daug kas jo dar nesupranta ir nesuvokia kaip su tokia muzika galima tusintis, lietuviam tai va popsas, rokas, hip hopas, nu sytie eilinei kurinukai, o uzsienyje ta prasme europoj ir pan, trance valdo zmones, tik paziurekit kiek susirenka zmoniu i tokiu kaip dj tiesto, armin van buuren, ferry corsteno koncertus, tukstantines minios pasitodymai kartais net lauke daromi po atviru dangum, o lietuvoj? bent karta toks buvo koncertas? nu tikrai nepamenu, bet gera zinia ta kad trance po truputi stumasi ir lietuvoj!

  0  0
 • mobstar
  mobstar @ 2007 Vasario 18, 04:12

  sienna geriau manes norek butu realiau

  0  0
 • Silvano :D
  Silvano :D @ 2007 Vasario 16, 02:20

  The best dj!!!:))

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.