Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 116 svečių
Temos


Andy Vaz: "Vinilas ir DJ kultūra man vis dar svarbiausi"

Andy Vaz - tai didžiulis minimalistiškai orientuotos elektronikos upės intakas. Kitąmet dešimtmetį minimalizmo judėjime atšvęsiantis muzikantas aktyvią veiklą pradėjo 1997 metais. Tuomet A. Vaz gimtajame Diuseldorfe įsikūrusi "Background" pradėjo leisti minimal aureole apsigaubusią muziką. Lietuvoje jau viešėjo Andy leible besileidžiantys minimalistinės elektronikos grandai iš San Francisko Sutekh bei Stewart Walker.

Be jų, "Background" diskografijoje aptiktumėte ir Monrealio augintinius Deadbeat bei Akufen, amerikiečius Geoff White ir Baby Ford bei šiandien labai populiaraus šokinio minimalo sostinės Berlyno atstovai Oliver Hacke bei Jan Jelinek. "Background" vardas šiandien žinomas kiekvienam į minimalistinę elektroniką įbridusiam melomanui.

Po trijų aktyvios muzikinės veiklos metų, 2000-aisiais, Andy Vaz jau buvo įkūręs dar tris leidybines kompanijas. Tai - "Deep Night Essentials", "A Touch of Class" bei "Soundvariation". Pastaroji - originalios kūrėjo koncepcijos vaisius. Visi dešimt leidinių - devynios plokštelės bei nuostabus gyvas pasirodymas Tokijuje - sukurti paties Andy Vaz, naudojant vienos elektroninės instrumentuotės beribį garsinį potencialą.

Andy Vaz yra užsitarnavęs minias išjudinančio Dj bei subtilių live pasirodymų autoriaus reputaciją. Begalėje garsiausių pasaulio klubų bei mases žiūrovų pritraukusiuose festivaliuose (tarp jų "Mutekh" Meksike ir "Liquid Room" Tokijuje) grojęs muzikantas ruošiasi skrydžiui į Vilnių.

Besirengdamas kelionei į Lietuvą, kur 2007 sausio 26 dieną gros Techstylism 5 metų jubiliejaus renginyje Andy Vaz pasidalino savo mintimis apie minimal, jos meką ir mūsų šalį :)

Kyla kokių nors asociacijų išgirdus Lietuvos vardą? Ką žinai apie mūsų šalį?

Žinau neperdaugiausiai. Neseniai tapote Europos sąjungos dalimi. Manau, tai turi pozityvios įtakos jūsų ekonomikai, turistiniam įvaizdžiui. Taip pat žinau, jog turėsiu išsikeisti pinigų lietuviškam alui nusipirkti. Juk euro įvedimą jūsų valstybėje nukėlė. Iš tiesų nekantrauju atvažiuoti į jūsų šalį. Apmaudu tik, kad vizitas bus trumpas, norėčiau Vilniuje apsidairyti. Bet neabejoju, kad gerai praleisim laiką.

Atvažiuoji gyvam pasirodymui. Koks jis bus? Kaip atliksi savo kūrinius?

Garso šaltinis bus mano kompiuteris. Muzikinę medžiagą "Ableton Live" pagalba kontroliuosiu midi valdykle "Korg Mikrocontroll"

Niekada neteko girdėti tavo Dj seto. Esi gyvų pasirodymų šalininkas?


Nors niekada nesu grojęs dj seto, manau, vinilas ir patefonai - visos elektroninės muzikos vystymosi ašis. Esu pamišęs vinilo vergas nuo dvylikos. O tada dar neturėjau žalio supratimo apie house ar techno. Plokštelėje man svarbu viskas: kaip ji atspausta, įpjovos prieš ir tarp kūrinių, kiekviena raidelė ant paties disko. Jau nekalbu apie viršelį. Laikausi nuomonės, jog vinilas yra geriausias pavidalas muzikai klausyti, kolekcionuoti ir žinoma groti. Būdamas penkiolikos pamačiau klube grojantį dj ir buvau pakerėtas. Ir šiandien galiu valandų valandas stebėti technišką grojiką.

Ką manai apie virtualias leidybines įmones? Ir tavo įkurtos "Background" dukterinė įmonė turi skaitmeninių leidinių.

Tai - logiškas žingsnis. Elektroninių įrašų paklausa vis didėja, tad ir mes siūlome savo leidinius elektroniniu pavidalu. Ir nepriklausoma leidybinė įmonė yra verslas. O verslo esmė - tenkinti paklausą. Be to, negali kritikuoti žmonių už nelegalių įrašų siuntimasi, jei nesuteiki galimybės pasirinkti legalaus varianto. Kaip bebūtų, pagrindinis mūsų tikslas buvo ir bus - įrašų vinilo formatu leidyba.

Papasakok apie savo leidybines įmones.


"Background" savo dėmesį skiria minimal techno muzikai iš viso pasaulio. Norėjome to paties stiliaus muzikoje atsiskleisti autorių individualių kultūrinių fonų įtakojamą individualų skambesį. "A Touch Of Class" - minimal krypties įrašai, turintys house muzikos prieskonį. Po to, įkurta "Sound Variation". Čia leidausi savo kūrybą. Tai - dešimties leidinių serija, kuri turėjo jau numatytą pradžią ir pabaigą. Jau Greitai pasirodysiantis paskutinysis, dešimtasis leidinys ir užbaigs visą seriją. Jame bus mano draugų ir muzikos leidyklos partnerių: Oliver Hacke, James Din A4, Further Details ir Jeff Milligan remiksai.O balandį bus įkurta nauja mano įmonė "Yore", kurioje išleisiu Todd Sines, Rick Wade, Terrence Dixon ir dar daug kitų atlikėjų. Leidiniai turės senosios Detroito mokyklos skambesį, bus šokamesni ir kiek griežtesni. Nepamirškite pavadinimo "Yore"!

Nebuvo minčių palikti Diuseldorfą ir persikraustyti į šokių muzikos meką Berlyną?

Kaip tik prieš pusmetį ir persikėliau iš Diuseldorfo ir gyvenu šalia Kiolno (30 minučių automobiliu). Esu prieš stereotipinę vokiečių nuomonę, kad visi žmonės, susiję su kultūrine veikla, turi gyventi Berlyne. Juk tokiu atveju visa likusi šalis kultūriškai išdžius. Manau reikia atkurti balansą tarp Berlyno ir likusių Vokietijos regionų.

Pastaruoju metu susidaro įspūdis, jog elektroninė muzika vienodėja. Gal ji jau pasiekė savo viršūnę?

Sutinku, yra savotiškos stagnacijos apraiškų. Bet savo viršūnės ši muzika niekada nepasieks. Tiesiog didelių naujovių išgirsime kaskart vis rečiau, todėl kad vis daugiau žmonių kuria muziką. Vietoj to, kad ieškotų savito garso, kūrėjai sąmoningai ar nevalingai stengiasi kažką atkartoti.

Klausaisi gyvų instrumentų muzikos?

O taip. Po 16 metų elektroninėje scenoje vis dažniau pasiklausau jazz'o, soul'o ar p-funk'o įrašų.

Tavo nuomone geriausi 2006-ųjų leidiniai?

Pirahnahead - Solid: (A Moment) In The Mind Of Pirahnahead [Mahogani Music]
Rotating Assembly -Seasons Of My Life / Feedback [Sound Signature]
Move D. - Kunststoff [City Center Offices]
Tin Man - Love Sex Acid [Keys Of Life]
Iken - Aspects [Real Soon] Ron Hardy - House Classics
min_for, 2007 Balandžio 09, 13:27

Komentarai

 • pedro
  pedro @ 2007 Sausio 28, 07:39

  sutekh jau viena karteli buvo. aisku galetu ir dar kada uzsokti. intervo pavadinimas buvo suglavotas pirmiau nei pabaigtas intervas. taip ir isejo.
  o gimtadienis buvo puikus.

  0  0
 • Dag
  Dag @ 2007 Sausio 28, 12:56

  Tik dabar atkreipiau demesi, kodel sio straipsnio toks kreivas pavadinimas?

  0  0
 • Nostra
  Nostra @ 2007 Sausio 25, 11:43

  Min_for saunuoliai!!! Geras interviu, dar geriau, kad sio atlikejo sulauksime musu zemeje!
  K+++

  0  0
 • maximil
  maximil @ 2007 Sausio 24, 02:05

  dekui uz interva.

  0  0
 • infektion
  infektion @ 2007 Sausio 24, 12:55

  geras interviu ir su Sutekh. Sitas tai prikolnas bicas :) Galetu jis i musu lietuvele uzsukt koki karteli... :>

  0  0
 • shn
  shn @ 2007 Sausio 24, 06:32

  oftopikas:

  kito ryskaus veikejo interviu:


  www.minimal.lt

  0  0
 • shn
  shn @ 2007 Sausio 23, 09:23

  minimal and short inteviu;]


  cheerz, flashy

  0  0
 • infektion
  infektion @ 2007 Sausio 23, 09:14

  Labai saunus, issamus interviu! mldc min_for.

  Andy Vaz buvo ir bus vienas geriausiu (na bent jau man tai tikrai) minimal scenos atstovu. Palinkeciau jam taip ir toliau judet, kaip iki siol.

  O siaip, reiks laukt, ziuret kas gero is to "Yore" bus... :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.