Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 224 svečiai
Temos


Esse: "aš žinau ką darau, žinau kaip darau ir kad tai, ką darau, visada stengiuosi padaryti gerai" (specialiai Djscene.lt)

Esse & NostraSu Esse ir Nostra susitikom sekančią dieną po SCSI-9 pasirodymo. Susitikom, kad pasiimčiau jų miksą. Nors vaikinai visą parą globojo SCSI-9 ir dar buvo nemiegoję, trumpam prisėdom puodeliui kavos. Puodelis kavos virto valandiniu pokalbiu.

Viskas prasidėjo nuo jų pasakojimo apie jau šį šeštadienį kavinėje "Romantika" prasidėsiantį renginių ciklą "Blip The Blap"...

Renginiai vyks kas mėnesį?
Esse: Mes planavom daryt kas mėnesį, bet jeigu su užsienio svečiais, tai išeis rečiau. Stengsimės išlaikyt kokybę, kad viskas būtų gerai organizuota, o kas mėnesį ar ne - priklausys, kaip mums seksis. Mes ten planuojam padaryt bent jau penkis vakarėlius, jeigu pamatom, kad šūdas gaunasi - tai viskas, o jeigu viskas bus gerai, tai laukia daugiau nei penki vakarėliai. Ir ne tik Romantikoj, nes vieta mums nėra svarbiausia - svarbiausia pats vakarėlis. Pirmasis vyks jau ateinantį šeštadienį, grosime mes ir Mantas (Partyzanai). Kitam vakarėliui, kuris vyks kovą, jau kalbam su užsienio atlikėjais, yra keli variantai ir dabar renkamės tinkamiausią.

Kiek kainuos bilietas?
Esse: Bilietas kainuos tikrai nedaug - 15 litų.

Kaip išvis tokia idėja atsirado?
Nostra: mane pakvietė pagroti į vieną vakarėlį Romantikoj, po pasirodymo priėjo Romantikos atstovas ir sako: man labai patiko, bla bla bla.. Ir aš jam pasiūliau ką nors daryti. Tą dieną mes tiesiog abstrakčiai pakalbėjom ir viskas. Vėliau susiskambinom, susitikom. Iš pradžių nusprendėm daryti tiesiog paprastą, lietuvišką renginuką. Po to prie mūsų prisijungė Esse, kilo idėja atsivežti ką nors iš užsienio ir visiems tai tiko ir patiko.

EsseEsse: iš tikrųjų mes senai šito laukėme ir pasitaikius progai nusprendėm ją išnaudoti.

Esse, kurį laiką buvai Londone, žinau ten ne tik uždarbiavai, bet ir grojai. Dabar vėl sukiesi Lietuvoje, negalvoji grįžti į Londoną?
Esse: aš planuoju nuvažiuoti, grįžti - ne. Nuvažiuot, brolį pamatyt, reikia studijinių monitorių. Norim rimčiau užsiimt muzikos kūrimu.

O turi jau ką parodyti?
Nostra: aaa, pas mane dar tik pati pradžia, dar tik idėjos. Dabar neturiu tam sąlygų.

Juk ir taip turi ką parodyti, bet vis kukliniesi...
Esse: aš suprantu, mano rezultatų kol kas niekas nemato. Dabar įvyko savotiškas lūžis, labai svarbus momentas, kai pradedu suprast, ką daryt, kaip daryt ir t.t. Norisi įžengti į normalią rinką. Tai labai ilgas ir ne toks jau paprastas procesas.

Tu idealistas?
Esse:
Taip. Net kalbant apie vakarėlius, kuriuose groju. Jeigu idėja yra puiki ir mane užkabina, tai galiu groti ir nemokamai, bet jeigu jis nėra niekuo ypatingas - tada viskas remiasi į finansus. O jeigu pats organizuoju - kas be ko, esu idealistas.

Manai tai yra gerai?
Essse:
tai yra nesaugu, ypač kai darai renginį.

O kūryboje? Turbūt tavo hardas užkistas tavo asmenine kūryba, kurios niekas nėra girdėjęs...
Esse: Labiau mano galvoje esantis hardas užkištas informacija ir idėjomis. Taip, turiu kelis užbaigtus kūrinius, kurių niekas nėra girdėjęs, bet jie yra labai kokybiški.

O tai ko lauki?
Esse:
supranti, aš laukiu kol prisijungs kitas žmogus

NostraIr tada su juo turėsi pasidalinti šlove?
Esse:
che... ne, sakau, tai yra idėja ir man patinka kooperuotis. Kai vienas kuri - tai labai gerai ir man labai patinka vienam kurti, bet norisi ir su kuo nors, šiuo atveju su Nostra.

Kaip pats taip greitai prasimušei, aš kalbu apie grojimus?
Nostra: mano grojimai prasidėjo pakankamai seniai, maždaug prieš tris metus, bet iš pradžių grojau schranz, techno, po to buvo metų pertrauka, per kurią susiformavo mano muzikinis skonis, pardaviau visas schranz plokšteles, nusipirkau patefonus.

Esse: po to aš grįžau iš Londono ir mes pradėjome kažką chimyčinti.

O tavo, Esse, kaip ir kada prasidėjo grojimai?
Esse: labai paprastai prieš penkis metus. Brolis pradėjo ir aš pradėjau. Jo, labai paprastai. Žinai, kaip koks lopas - brolis pradėjo ir aš.

Prisimenat kaip savo pirmąsias plokšteles nusipirkot?
Esse: Taip. Kas be ko. Tiesą sakant, ne aš ją pirkau. Brolis žinojo, kad man tuo metu labai patiko deep house, tai jis man padovanojo kažkokią dvigubą šūdino deep house plokštelę, o kai pats pradėjau pirktis, tai jau buvo techno ir minimal.

Nostra: pirmos plokštelės istorija buvo labai įdomi. "Bodege" išsirinkau neblogą techno electro plokštelę ir ėjau namo. Pakeliui sutikau pažįstamą merginą, kuri apžiūrinėdama mano plokštelę apsuko ją ir vinilas iškrito iš voko ant žemės ir sudužo.

Jūs kartu kažką darot ne per seniausiai, tiesa ?
Esse: Kažkas tokio buvo ir anksčiau. Tiesiog aš pats vakarėlių neorganizuoju. Nostra šimtą kartų siūlė kažką organizuoti, bet manęs tai nedomino, man labiau patinka groti. Iš kitos pusės, yra idėjos, tarkim dabar Romantika, kurios man tikrai įdomios ir aš pasiryžęs pilnai joms atsiduoti. Bet jeigu kalbėtume apie kažkokius eilinius vakarėlius - man tai neįdomu.

Kodėl?
Nostra: Nesinori nekokybiškų renginių. Daryti kažką eilinio - niekam neįdomu.

Esse: per penkis metus buvo tiek eilinių vakarėlių...

Bet reikia pripažinti, kad tai, ką jūs darot yra undergroundas ir čia yra lengviau, tiek finansiškai, tiek idėjų prasme, nei, tarkim, kokiam masiniam judėjime...
Esse: kokybišką renginį visada sunku daryti, nesvarbu, ar tai undergroundas ar ne. Gal būt undergrounde paprasčiau, kadangi investicijos mažesnės.

EsseO publika? Nemanai, kad undergrounde šiek tiek labiau muzikaliai išprususi publika?
Esse: gal būt. Žinok aš nesilankau masiniuose renginiuose, todėl neįsivaizduoju kas ten dedasi.

Nostra: ko gero ne visas undergroundas toks. Būna tokių renginių, kur susirenka visiškai buka publika, kuriai reikia vieno - kad taškytų.

O kas į Romantiką rinksis?
Esse: mes tikimės, kad rinksis tikrai normalūs žmonės. Mes norime kviesti ne vardus, bet atlikėjus, todėl tikimės, kad ir publika ateis ne tik į šokius, bet ir pasimėgauti muzika.

Nostra: tikimės, kad ateis tie žmonės, kurie nusimano apie muziką. Dabar didžioji dalis publikos tenkinasi, tuo kas jiems pateikiama ir nesistengia patys ieškoti.

Kiek pinigų dabar išleidžiat muzikai?
Esse: che, per paskutinius tris mėnesius neišleidau nei lito. Pirkau nešiojamą kompiuterį ir t.t., todėl muzikai neužteko, o šiaip, tai kiek aš uždirbu iš grojimų - tiek būna plokštelių. Visi pinigai iš grojimų ir dar daugiau investuojami į plokšteles.

Nostra: aš tai visus kiek turiu išleidžiu.

Ir viskas į plokšteles? Jokių CD ar downloadų?
Esse:
jeigu aš groju iš CD, vadinasi groju savo gabalą.

Nostra: ne. Tik vinilai.

Norėtumei gyventi iš grojimo?
Esse:
o kaip tu manai, aišku norėčiau. Kažkada man daug kas aiškino, kad tai yra negerai, nes tada tai tampa komercija. Dabar aš manau, kad tai nėra jokia komercija. Tiesiog darai tai, kas tau patinka. Kas gali būt geriau?

EsseŽinau, kad Kazantipe tu sugebėjai praganyti pusę savo plokštelių?
Esse: eee... na prie manęs priėjo kažkoks lochas, tiksliau labai mielas žmogus, tik po to aš supratau, kad jis lochas, ir pradėjo bendrauti, klausinėti, iš kur aš, ką groju, kaip patekau į Kazantipą. Paprašė padovanoti plokštelių, aš sakau plokštelių nedovanoju, bet galiu duoti miksą. Tada pradėjo prašytis į Lietuvą groti ir t.t. Kvailiausia, kad per visą Kazantipą aš net negėriau, o brolis dešimt kartų lūžęs buvo ir nepametė nei vienos plokštelės, o aš specialiai negėriau nes žinojau, kad ten tokie dalykai vyksta. Mes turėjom groti trečią kartą, o brolis kažkur šventė. Aš ėjau su plokštelėm, ausinėm ir tuo vaikinu ir kai man reikėjo užlipti ant scenos, tas vaikinas sako - tai tu palik plokšteles - palauksiu. Nieko net nepagalvojęs palikau...Tik po kokios minutės pagalvojau - su kuo aš palikau savo plokšteles, bet buvo per vėlu. Buvo šokas. Po to dar geras tris valandas ieškojau - bet veltui. Ten buvo mano naujausios plokštelės...

Bet dabar jau atsinaujinai savo fonoteką?
Esse: turbūt taip buvo lemta. Nes iškart po Kazantipo variau su broliu į Londoną, iš kur parsivežiau ir ausines, ir dėžę, ir gausybę plokštelių.

Bet jūs visur kartu su broliu. Ar ne?
Esse: na, dabar ne. Bet anksčiau taip. Maxas mane paimdavo, aš - jį. Komfort.

O kaip dabar?
Esse:
Komanda egzistuoja, tik brolis Anglijoj, o aš - čia. Nei šis, nei tas, bet ką padarysi. Maxui dabar ten geriau. Jis vis tiek pasinėręs į muziką ir juda ta linkme. Ateis laikas ir vėl bus galima kažką keisti, kažką daryti.

Nebijai, kad judviejų muzikinis ryšys nutruks, brolis ten atras kažką, kas tau visiškai nepriimtina?
Esse: Nemanau. Visų pirmas mes esame broliai. Visą laiką grojome šiek tiek skirtingą muziką. Jam patiko sausesnis, man - gilesnis minimal.

Esse & NostraO kaip sekasi bendrai dirbti. Ar Esse labai reiklus?
Nostra: jeigu kalbame apie muziką, tai aš turbūt reiklesnis. Mes tarkim įrašom miksą, Essei viskas labai gerai, o aš po poros valandų skambinu ir sakau - ne, negerai, ten ir ten klaidos.

Esse: aš esu reiklus, kai kalbam apie finansus. Net ir Nostra jau pastebėjo, kad visada pabrėžiu: "kas mums iš to?". Kartais jis sako, kad nėra skirtumo ir panašiai, bet aš groju pakankamai seniai ir vakarėlių buvo labai labai daug. Šiandien aš tikrai negaliu pasakyti, kad man nesvarbi finansinė pusė. Kažkas to nesupranta ir sako, kad aš pasikėlęs, bet manęs tai nejaudina, nes aš žinau ką darau, žinau kaip darau ir kad tai, ką darau, visada stengiuosi padaryti gerai. Manau, kad tai turi būti įvertinta. Žinoma, jeigu idėja gera, ją visada galima palaikyti grojant nemokamai.

O kokia idėja yra gera ir kaip tai įtakoja grojimą?
Nostra: grojimas neeiliniame vakarėlyje. Kai pačiam yra malonumas būti vakarėlio dalimi.

Esse: iš tiesų, dabar aš 10 minučių pabendravęs su žmogum galiu pasakyti kokio lygio vakarėlis tai bus. Tiesą sakant, aš dažniau atsisakau groti, nei sutinku. Kai žmonės tau sumoka, jie rūpinasi, kad tu gerai sugrotumei, jie tikisi kažkokios kokybės ir jie atitinkamai tuo pasirūpina - ir aparatūra, ir kitais dalykais. Atitinkamai ir aš galiu kokybiškai atlikti savo darbą.

Dažnai groji Kaune, "B.O." bare. Ten kas, gera idėja, ar geri pinigai?
Esse: ten pinigai tikrai nedideli. Man ten patinka liaudis ir groju tik dėl publikos. Aš turiu puikių house plokštelių ir jeigu groju jas Vilniuje, žmonės nesupranta. Jie tai vertina kaip nusigrojimą, o Kaune niekas dėl to nesuka galvos, priešingai - labai šiltai sutinka ir ragina.

O jūs ruošiatės prieš pasirodymus?
Esse:
asmeniškai aš visada žinau pirmą gabalą, visa kita - improvizacija. Dažniausiai stengiuosi jo nekartoti, nebent labai nauja plokštelė. Žinoma, yra gabalų, kurie axujenai limpa. Jeigu aš matau, kad publika užsivedus, tai panaudoju tas kombinacijas. Mano galvoje šimtai kombinacijų - viskas priklauso nuo vakarėlio ir situacijos.
Tada Esse mobilų pradėjo atakuoti atsigaunantys SCSI-9 ir pokalbį teko paskubomis užbaigti...
Arbuzas, 2007 Balandžio 09, 13:29

Komentarai

 • Ishdeekele
  Ishdeekele @ 2007 Sausio 26, 08:22

  Esse zino,kad jis saunuolis ir as ji tikrai palaikysiu:)

  0  0
 • SINUSAS
  SINUSAS @ 2007 Sausio 25, 06:36

  ...respect Esse;)

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2007 Sausio 23, 12:28

  Case, manau tai tu per puse metu atsiradai o ne shitie vaikinai ;)

  0  0
 • Esse_Komfort
  Esse_Komfort @ 2007 Sausio 22, 10:13

  Sveiki. Tikrai atsiprasau uz visus nepatogumus. Negaliu kontroliuoti kas kur vemia ir kas renkasi prie duru, juo labiau kas kur susimuse lauke ir t.t. Kas be ko, tokie zmones musu vakarelyje nepageidaujami, kita karta nesikuklinkit prieiti ir pasakyt jei vyks kazkas panasaus i tai iskart bus sureaguota. Kas liecia mano draugus, tai jie visi ejo nemokamai, todel prie duru nesitrine, o kadangi pazista mane nemazai zmoniu, tai ir sako kas papuola, kad yra mano draugas/drauge. Mano draugai tikrai nieko nemuse, na nebent prisigert galejo. Anyway, aciu uz pastabas i jas tikrai bus atsizvelgta, o kai vakarelis bus su uzsienio sveciu, face control'as bus grieztesnis. Bet uz tai kas apsivems tikrai neatsakau, nes deja sito tikrai kontroliuot negalesiu. Aciu, kad atejot.

  0  0
 • kaske
  kaske @ 2007 Sausio 22, 08:23

  Manau perdaug lietuvoj tu dj atsirado per paskutinius puse metu ir tie dar cia kazhka peza is kur jie atsirado?

  0  0
 • mantb
  mantb @ 2007 Sausio 22, 05:46

  ir siaip reiktu isanksto pagalvot ka atsakinet i reporteriu klausimus.nes "bazaras" geras toks siame straipsnyje :)

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2007 Sausio 22, 05:25

  ogo! o ash galvojau kad tik per dnb vakarelius kartais snukius dauzho :)

  0  0
 • trigger
  trigger @ 2007 Sausio 22, 04:12

  O kas į Romantiką rinksis?
  Esse: mes tikimės, kad rinksis tikrai normalūs žmonės.

  acipeikek! tie normalus tavo DRAUGAI? kur pries tai puole nekaltus zmones lauke ir tik tavo (ar tavo drauges stovejusios prie duru) iniciatyva pateke i vidu, paskui sulauze dekoracija ir priveme ant grindu...nezinau.gal ir normalus.

  0  0
 • mantb
  mantb @ 2007 Sausio 22, 02:00

  ta muzika kuria girdejau sestadieny gal ir nieko buvo.bet saika susirinkus tai ojoj...
  net neturejau tokios minties kad machalkes gali but tokiam renginy..o dar poto tas kur apsivemes, pradzioj buves "kietas snarglys" , poto sedejo ant grindu zemes pardaves ir romantika apderges...
  kokybiskas renginiu organizavimas..

  taip ir toliau krc

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2007 Sausio 21, 07:14

  ish antro karto perskaiciau :)
  keep on rockin'!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.