Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 154 svečiai
Temos


My My: "Norėčiau dabar išgirsti tą kompaktą - visiškai neprisimenu ko ten prikūrėm" (specialiai djscene.lt)

My MyPenktadienį "Gravity" pasirodę "My My" ne tik nustebino netikėtai puikiu ir gana aršiu live pasirodymu, nelabai derančiu su albumo "Songs for the Gentle" pavadinimu, bet ir sutiko pašnekėti. Nors dėl Manto iš "Partyzanų" kaltės (!) dalies pokalbio nepavyko iššifruoti, atmintyje vis dėlto kai kas užsiliko - Lee Jones prasitarė, jog priima beveik visus, kas tik nori išleisti savo kūrybos vaisius "My My" įkurtoje leidybinėje kompanijoje.

Dažniausiai interviu prasideda klausimu "kaip viskas prasidėjo" ar panašiai, tokie klausimai neužknisa?
Lee Jonesas:
Aha. Gal ne tiek užknisa, kiek yra nusibodęs... nors vis tik gal ir užknisa. Tai ilga istorija, o žurnalistai visada to klausia ir dažniausiai, kaip sakei, interviu pradžioje, todėl pusę laiko reikia smulkiai pasakot tą pačią istoriją.
Nickas: Mes suprantame, kodėl žmonės nori žinoti viską nuo pat pradžių, bet tai visada pirmas klausimas ir visada tenka pasakoti tą patį... bet jei tau įdomu, Lee papasakos (juokiasi išsisukęs).
Lee: Kiekvieną kartą ta istorija darosi vis trumpesnė ir trumpesnė. Visi trys gyvenom Berlyne, lankėmės vakarėliuose, susipažinom per bendrus pažįstamus. Kai susipažinom - jie grojo, o aš norėjau pradėti kurti tokio tipo muziką...
Nick: Iš pradžių esmė buvo ne muzikos kūryba, o tik labai daug linksmų vakarėlių ir bendras smagus laisvalaikis. Kai susipažinom, Lee gyveno kitam Berlyno krašte, bet vėliau atsikraustė arčiau manęs ir Carsteno. Kai galėjome matyti vienas kitą kasdien, pradėjome ne tik baliavoti, bet ir dirbti. Bet, kaip minėjau, viskas prasidėjo nuo bendro laisvalaikio. Aš daug grojau, Lee dalyvavo kiekviename mano vakarėlyje...
Lee: Jo, buvau praktiškai didžėjaus kekšė.

Jei jau pradėjot - kada įvyko tas lūžis, kai pradėjote ne tik linksmintis, bet ir dirbti?
Nick: Po pirmos plokštelės. Ši buvo visai nerimta, viskas buvo kuriama šiaip, pramogos dėlei. Kai ją išleidom - visiškai nieko nesitikėjom.

Kiti rimtai dirba metus ar daugiau iki pirmo išleisto įrašo, o jūs dirbti pradėjot tik po jo. Kaip jūs tą plokštelę sugebėjot išleist?
Nick:
Kadangi visi buvom susipažinę su muzikos kūryba, tai bepramogaudami kartais ir ja užsiimdavome.
Lee: Trečiasis iš mūsų - Carstenas - prisidėjo daugiausia.
Nick: Jis buvo dirbęs kažkokioje įrašų studijoje susijusioje su "Playhouse" leidybine bendrove, tad kažką ten susirado, su kažkuo pakalbėjo, ir jie paprašė mūsų, kad atsiųstume demo. Tačiau mes atsakėme, kad dar nesame tam pasiruošę, bet po šešių mėnesių jie vėl mus prisiminė. Tada išsiuntėm jiems 12 kūrinių, iš kurių 9 net nebuvo baigti. Bet tie trys, kurie buvo baigti vaikinams iš "Playhouse" patiko ir viskas baigėsi gerai.
Lee: Norėčiau dabar išgirsti tą kompaktą - visiškai neprisimenu ko ten prikūrėm.

Rašoma, kad savo vakarėliuose nevengėte narkotikų.
Lee: Taip, bet jie kenksmingi.
Lee & Nick 1Nick: Narkotikai yra smagu ir šiek tiek naudinga iki tam tikros ribos. Bet vėliau tai darosi pavojinga.
Lee: Berlynas yra pavojingas miestas. Čia labai sunku susigaudyti, kiek yra jau perdaug -- nors atrodo paprasta, nejauti ribos, o visi aplink, lyg tave ramindami, elgiasi lygiai taip pat. Kartais bandai pažvelgti į save iš šalies, bet tik pasimeti.

Kas įkvėpė albumui?
Lee: Manau, vėlyvosios vakarėlių valandos, ankstus rytas, miestas.
Nick: Sunku pasakyti, kas tiesiogiai darė įtaką. Ko gero, viskas po truputį, bet labiausiai ambicijos ir noras išleisti albumą, bet ne šiaip dainų rinkinį, o vientisą, rimtą kūrinį. Palyginus su tuo ką mes leidome anksčiau, tai jau darnus ir rimtas darbas. Leisdami pirmus įrašus mes eksperimentavome, keitėme stilius nuo abstraktaus iki techno ar popsiškesnio house.

Dirbate trise. Ar atsiranda nesutarimų dėl skirtingo požiūrio į tai, ką kuriate?
Nick:
Tai svarbiausia priežastis, kodėl muzika iki albumo buvo tokia skirtinga - kiekvienas darė tai, ką norėjo. Tačiau po pirmųjų plokštelių pradėjom rimčiau mąstyti apie tai, ką norime kurti. Šiaip ar taip, didžiąją dalį albumo sukūrė Lee, taigi ir nebuvo dėl ko ginčytis.

Norėjau klausti, ar turit lyderi, bet jau aišku.
Nick: Be abejo, Lee yra "My My" lyderis.
Lee: Nors iš visų aš esu produktyviausias, bet lyderiu nesijaučiu. Juk tai maža jauki grupė, visi esam geri draugai, pasitikim vienas kitu.

Ir nekonkuruojat?
Lee: Na, ne. Nors aš dirbu konkuruodamas.
Nick: Tai teigiama konkurencija. Jei matau, kad Lee dirba ir "kepa" kūrinius vieną po kito, negaliu nedirbti. Privalau prisėsti, stengtis, taip pat sukurti ką nors gero. Mūsiškė konkurencija nesukelia trinties, tiesiog skatina dirbti.
Lee: Būtent.

Priimtumėt merginą į grupę, jei kokia prašytųsi?
Lee: Tai aišku.
Nick: Jei ji galėtų kažkuo prisidėti - kaip dainininkė ar kaip prodiuserė - tada taip. Bet iš tikrųjų mes dar negalvojom apie ateitį, taigi nieko konkretaus negaliu pasakyti. Dar tik du mėnesiai kaip išleistas albumas, laukia jo pristatymo turas, darbui studijoje nebėra laiko. Tačiau kai visa tai baigsis, galbūt vasarą, prisėsim ir mąstysim, ką toliau daryti. Mes net turim kandidatų, bet dar nežinom, ar norėsim plėstis iki normalios grupės dydžio.
Lee: Kol kas labai gerai, kai grupė nedidelė ir viskas labai paprasta, bet būtų įdomu plėstis, pradėti žiūrėti į veiklą rimčiau. Kitam albumui gal ir reikėtų dainininkės, žmonių, kurie grotų instrumentais.

My MyAr be "My My" kur nors dar dirbat?
Nick: Šiek tiek padedu pažįstamiems vadovauti leiblui, kartais dar užsiimu žurnalistiniais darbais - PR rašymu ir pan. Tačiau daugiausia laiko groju ir kuriu. Man tai gana nauja - tik du metus gyvenu iš muzikos, prieš tai dirbau žurnalistu ir įrašų studijoje.
Lee: Su muzika gyvenu jau seniai. Iki šiol dirbau prie visiškai kitokio projekto - "Hefner", kūriau remiksus, bet nesijaučiau užsitikrinęs pragyvenimo, po to persikėliau į Berlyną, kurį laiką praktiškai neturėjau pinigų, bet dabar vėl pradedu uždirbti.

Kai sukūrėte "My My", ar numanėte, kad būsite pakankami žinomi?
Nick: Ne, nors, kita vertus, tikėjomės - dėl "My My" net išėjau iš darbo. Tiesa, dar turėjau smulkių darbelių, bet išėjau iš pagrindinio, kad daugiau laiko galėčiau skirti muzikai. Aišku, buvo rizikinga, nes nebuvau tikras, kad mums pasiseks iš to pragyventi, o ir santaupų turėjau ne per daugiausia. Tačiau pabandžiau, ir mums pasisekė. Iš tikrųjų manėme sulauksią keleto teigiamų atsiliepimų apie savo albumą, bet nesitikėjom, kad jis bus toks geras ir komerciškai nusisekęs.

Tai kuri bendra veikla smagiausia - šventimai ir vakarėliai, grojimas ar kūryba?
Nick:
Kartais atrodo, kad labiausiai mėgstu pramogauti, bet kartais - kad kur kas smagiau groti gyvai, nors už tai smagiau didžėjauti. Šiaip ar taip, jei reikėtų rinktis tik vieną, rinkčiausi didžėjavimą.
Lee: Man labiausiai patinka linksmintis, bet kai tai vyksta dažnai, pradedu save graužti, kad tik švaistau laiką ir reikėtų nuveikti ką nors rimto. Tada kurį laiką džiaugiuosi darbu, bet dažniausiai kurdamas studijoje nejaučiu džiaugsmo ar malonumo. Tačiau malonumą jaučiu tuomet, kai darbas jau baigtas, ypač jei išgirstu ką nors jį grojant.
Nick: Palyginti lengva ir malonu sukurti idėją kūriniui, bet kai reikia ją įgyvendinti ir kūrinį užbaigti, tai tikrai tampa darbu, kartais pasidaro net nuobodu.

Ar Lietuva vis dar jus įpirks, kai būsit didelės žvaigždės?
Lee: Jo, čia tai problema... (susimąsto)
Nick: Labai smagu gauti pinigus už tai ką mes darome, bet manau neturėtume itin "pabrangti", net jei ir taptume žvaigždėmis. Juk reikia visąlaik atsižvelgti, kur važiuoji - jei šalies klubinė scena nedidelė, klube netelpa tūkstančiai, savaime aišku, kad suma, kurios prašysime sumažės.

Jei viskas, kas susiję su muzika, tiesiog dingtų nuo Žemės paviršiaus, ką darytumėte?
Lee: O velnias... (atrodo išsigandęs, lyg nebūtų išgirdęs "jei")
Nick: Bandyčiau tapt režisieriumi.
Lee: Aš taip pat mėginčiau užsiimti veikla, susijusia su filmais ar teatru - tai studijavau universitete.

Ar esat gavę nepadorių pasiūlymų iš fanių?
Nick: Nuolat.
Lee: Aš, tiesa sakant, šokiruotas. Kadangi tik neseniai pradėjau kurti šokių muziką, man tie pasiūlymai buvo kažkas visai naujo. Keista, jei tik užimi kažkokias pareigas - esi didžėjus, užtenka netgi dirbti klube prie baro, ir tokių pasiūlymų iškart atsiranda.

Lee & Nick 2O iš fanų?
Lee: Taip, siūlo ir vaikinai.
Nick: Aš esu gėjų mėgstamo klubo rezidentas. Gėjams patinka apkūnūs barzdoti vyriškiai, tad jei kelias savaites nesiskutu ir bandau nueiti nuo didžėjaus pulto, kad ir į tualetą, esu ne tik apipilamas įvairiausiais pasiūlymais, bet dar ir kiekvienas jaučia pareigą plekštelti man per subinę.

Ar turit kokių planų ateičiai?
Nick: Man jau trisdešimt ketveri metai, ir žinau, kad negalėsiu groti amžinai, planuoju iki keturiasdešimties. Iki tol tikiuosi kažkiek užsidirbti ir pasitaupyti. Tačiau vis tiek norėsiu būti susijęs su muzika, dirbti užkulisiuose.
Lee: Aš norėčiau dar šiek tiek padirbėti su savo "Hefner" projektu, pabandyti kurti kitokią, ne tik šokių muziką. Tačiau žinau, kad tikrai nenorėsiu kurti muzikos, kai būsiu keturiasdešimt penkerių.

Čia Mantas T. užleido kažką itin sunkaus su neįtikėtina bosų linija, tokia galinga, kad iš likusių šešių ar septynių pokalbio įrašo minučių liko tik cypimas, kokį mano mp3 grotuvas paprastai skleidžia, jei bandau įrašinėti klube stovėdamas prie pat kolonėlės :)

Sv. Velnias, 2007 Balandžio 09, 13:31

Komentarai

 • pandora
  pandora @ 2007 Sausio 11, 11:48

  pagrojo tai jie isties nuostabiai

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Sausio 11, 12:44

  Vau, tas Hefner projektas gana galingas, nieko apie toki pries tai negirdejau. Vienas is labiausiai quality downtempo koki teko girdeti.

  0  0
 • roole
  roole @ 2007 Sausio 09, 12:47

  Jo albumas jų išties puikus. O live gaila neteko būti.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2007 Sausio 09, 11:46

  man labiau patiko albumas, nei live, o pokalbis jega, gal del to, kad jie nera dar tokie BIG:)

  0  0
 • maximil
  maximil @ 2007 Sausio 09, 10:31

  www.everlast.lt maciau linka i video

  0  0
 • Smogas
  Smogas @ 2007 Sausio 08, 05:44

  He, siek tiek iseje vyrukai, greitai suzibeje, nepasakyciau kad labai auksine ir ju ta kuryba, bet albumas visai nais. Thumbs up jiems ir velniui velgi.

  0  0
 • idol
  idol @ 2007 Sausio 08, 02:15

  lieka tik pritariamai palinkseti galva

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2007 Sausio 08, 01:58

  gerai pasakyta roole

  0  0
 • roole
  roole @ 2007 Sausio 08, 12:46

  O man visai įdomu būtų paklausyti to, ką jie pasakė per likusias minutes. Aš juos vertinu ne dėl to, kad jie vartoja narkotikus ar juos smerkia. Jie moka kurti muziką. Todėl tokių žmonių įdomu paklausyti. O narkotikai kiekvieno asmeninis reikalas, kol tai netrukdo kitiems.

  0  0
 • BaGGi
  BaGGi @ 2007 Sausio 08, 12:36

  -Vartojate narkotikus?
  -TAIP!

  heh... :) idomu ka per likusias 6-7 minutes pasake... gal ir gerai, kad neisgirsim :)))~

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.