Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 130 svečių
Temos


Tiga: "netgi pop kultūra pradeda "alsuoti" šokių muzika" (specialiai djscene.lt)

Nokia Trends - elektroninės muzikos festivalis sudrebinęs Lietuvą praeito savaitgalio metu. Be galybės ten grojusių didžėjų, grupių ar projektų, ryškiausiai, be abejo švietė kanadietis pasivadinęs pseudonimu Tiga. Ko gero ne vieno maža ar netgi didžiausia svajonė buvo pamatyti šį electro-house dievuką Lietuvoje. Ir ji tapo realybe Nokia Trends dėka. Turėjau dešimt minučių, tuščią galvą, beveik tuščią skrandį, diktofoną, marlou laikantį mane už rankos ir... Na, ir taip pakalbinau aš Tiga!

Sveikas, kaip laikaisi, kaip Lietuva?

Puikiai! Tiesa jaučiuosi kiek pavargęs, nes iš tikro ką tik atvykau. Bet kol kas viskas čia puiku: tiek žmonės, tiek atmosfera.

Kelionė buvo ne kokia, kad pavargęs?

Na, tiesiog praeitą naktį beveik nemiegojau. Nuėjau miegoti tik kokią penktą ryto, nes darbavausi studijoje, Belgijoje, o po to turėjau skristi iš Briuselio į Kopenhagą, na ir štai aš atsidūriau čia.

Papasakok ką veikei studijoje. Dirbi ties nauju albumu ar projektu?

Panašiai. Iš tikro dirbome su Soulwax ties naujomis dainomis. Tai bus mūsų bendras projektas.

Papasakok plačiau apie tai. Ar tai bus kažkas naujo, kažkas kitokio? Ar tiesiog nenukrypsite nuo senos vagos?

Emm, net nežinau - sunku pasakyti. Manau per daug neeksperimentuosime. Tačiau ko gero skambesys taps labiau melodingesnis, spalvingesnis. Gana ryškiai vyraus disco stiliaus įtaka, šiek tiek pop. Ko gero žinai gabalą "Good As Gold" iš albumo, tad bus kažkas panašaus, tik kažkiek įmantriau. Ko gero kažkiek netgi "pasunkinsim" skambesį.

Kada išvysime šį tvarinį parduotuvėje ant lentynų?

Kol kas dar tiksliai negaliu pasakyti, nes mes vis dar dirbame ties tuo. Bet kai tik baigsime - pas save lentynoje jo tikrai nelaikysime.

OK, pakalbėkime apie šiandieninį tavo pasirodymą: grosi kaip visada, įpinsi ko nors naujo, ar bus visko po truputį?

Manau, visko po truputį. Nauji gabalai su Soulwax dar ne pabaigti, tačiau aš turiu paruošęs šį tą naujo. Ne per seniausiai padariau remiksą amerikietiškam grupsui "The Killers", taipogi turiu galybę kitų atlikėjų naujų relyzų, kuriais norėčiau pasidalinti su čionykšte publika, nes man niekada nebuvo įdomu groti tą patį. Žinoma, daug kas priklausys ir nuo pačios publikos, nuo jos reakcijos, tad tikiuosi pasirodymas jus nustebins ir bent jau nepaliks abejingais.

Be electro-house ką tu dar mėgsti groti? Techno? Ar esi grojęs Drum and Bass?

Hm, tikrai ne drum and bass, tiesiog nesu šios muzikos gerbėjas. Techno taip - kartais, tačiau ir čia sunku pasakyti, nes kiekvienas tą patį interpretuoja skirtingai. Vieniems techno asocijuojasi su pigiu "bumčiku", kitiems tai labiau "minimal", man, pavyzdžiui, tai experimentinė elektroninė muzika.

Ar tau neatrodo, kad šokių muzika dabar yra šiokioje tokioje stagnacijoje? Kada vėl bus toks "BOOM", kaip, kad buvo prieš keletą metų su "electro"?

Hm, geras klausimas ir pastebėjimas. Man atrodo, kad viskas juda tam tikrais ciklais. Sakykim trijų - penkių metų ciklais, kaip, kad šiuo atveju tu paminėjai buvo su ta pačia "electro" muzika. Industrijoje įvyksta sprogimas, o po to kurį laiką vėl būna ramu. Prieš sprogimą gi, būna keletas drąsių ir išradingų žmonių, kurie nebijo eksperimentuoti ir kurie įžiebia tą ugnį. Eksperimentuodamas, tu ieškai kažko nauja ir tuo pačiu sena. Imi tą, imi aną, dėlioji, bandai... Iš pat pradžių tai labiau panašėja į "nevykusį kokteilį", o ne į "kažką tokio". Tačiau staiga netikėtai išleidžiamos kelios plokštelės, "iš rūsio" iškyla nauji didžėjai, atlikėjai ir taip įvyksta sprogimas, nauja banga.

O kas dabar yra tas dancefloor'o mados stilius-diktatorius?

Hm, tiesa pasakius sunku pasakyti. Man asmeniškai atrodo, kad šiuo metu nėra tokio kaipo "diktatoriaus" ar visa vienijančio stiliaus. Yra visko po truputį. Be abejo, vis dar jaučiama labai daug electro ir įvairių šio stiliaus atmainų. Manau, kad po truputį į madą grįžta techno ir netgi sunkusis techno. Tarkime netgi pati pop kultūra pradeda "alsuoti" šokių muzika, nes tokių atlikėjų, kaip Justin'o Timberlake'o ar Robbie Williams'o relyzai, jau menkai skiriasi nuo to, kas grojama klubuose ar propaguojama klubinėje kultūroje.

O ką tu manai apie apie paminėtąją pop muziką? Ar tu klausai Maiklo Džeksono?

O, taip, man patinka Maiklas. Man patinka jo muzika. Na aš niekada nebuvau labai didelis jo gerbėjas, neturiu visų jo albumų, bet man patinka ką jis daro, ar, tiksliau darė.

O ar tau patinka grupė "Queen"? Apskritai papasakok apie savo muziką.

Be abejo, man patinka ir Merkuris. Na... iš tikro aš klausau viską. Man gera muzika yra "gera", o ne ta ant kurios priklijuota kažkokia etiketė. Tarkim tu kartais tiesiog nesi pribrendęs ar pasiruošęs klausyti vienos muzikos, kaip, kad aš šiuo metu nesu didelis džiazo fanas... Bet beveik net neabejoju, kad ateis tas laikas kada aš su malonumu atrasiu ir šią muziką. Nes kai muzika yra kokybiška, turi savyje jausmą ar kažkokią tai užslėptą energiją, ji ankščiau ar vėliau įtraukia tave ir tiesiog tereikia išlaukti to momento. Šiuo metu aš klausau tiek tą patį pop, tiek aštuntą dešimtmetį, disco ir netgi hip-hop'ą. Tad tikrai nesu apsiribojęs ties kažkokiu vienu griežtai apibrėžtu rėmu.

Papasakok dabar apie save ką nors intriguojančio. Ar esi ženotas? Ar turi ne santuokinių vaikų?

Vaikų neturiu. Ir žmonos taipogi ne. Bet neesu "single".

Lucky you, kad neturi žmonos. Kiek žadi laiko praleisti Lietuvoje? Ar užsibūsi čia nors kiek?

Na, būsiu čia dar kokias... aštuoniolika valandų. Rytoj išskrendu į Londoną. Taip, žinau, kad tai nėra gerai, man ir pačiam tai nepatinka. Čia ir yra ta blogoji didžėjavimo pusė - tu aplankai daugybę vietų, bet nematai nieko daugiau apart aerouostų ar viešbučių. Ir kartais sunku susidaryti bent menką įspūdį apie aplankytą vietovę ar šalį... Tokia ta realybė, bet, manau, kad tai vis šis tas, vis geriau nei nieko.

Ką gi, dėkoju už pokalbį ir už sugaištą laiką. Gero tau seto ir audringos publikos!

Crazy Midnight Dancer, 2007 Balandžio 09, 13:34

Komentarai

 • Goober
  Goober @ 2008 Spalio 28, 04:36

  gal dainu turit tiga ?

  0  0
 • aiwars26
  aiwars26 @ 2007 Rugpjūčio 25, 02:25

  Tiga yra mana diewas ;)

  0  0
 • J.V.
  J.V. @ 2007 Kovo 20, 10:21

  o mane jo pasirodymas papiktino. nei pakartot, nei uzbaigt kurinio (blue monday), na bet vis tiek jis saunuolis... aciu uz pasirodyma (aisku jau gan kiek paveluotai)

  0  0
 • a44a
  a44a @ 2007 Sausio 23, 10:48

  Techno Techno Techno Techno Techno

  0  0
 • nanyna
  nanyna @ 2006 Gruodžio 08, 02:35

  nu skaiciau as si straipsni. nu pasakysiu.
  visu pirma straipsnio autorius negerbia skaitytojo. nes kad ir apie ka tekstas butu, jis turi buti tvarkingas. vien uz tai duociau i aki "kaipo", "pas save", "dalinti" "Lucky you, kad neturi žmonos" ir t.t. skaitytojas nera kvailys, kuriam gali pateikti bet koki suda.
  visu antra kaip autorius pateikia mums Tiga? cia niekas nenori gilintis. o as matau (is autoriaus vertimo) ta tiga - visiska durneli, tokia vidutinybe, kuri nemoka sneketi, bendrauti. net sakinio suregzti.
  taigi tekstas nenuslifuotas.

  juk tai viesas straipsnis. manyciau, skaitytoja turetumei gerbti.

  o pagirsiu tik uz tai, kad klausimai pakankamai idomus.
  ir straipsnis geresnis, nei mtv svetaineje buvo idetas - interviu su tiga. kazkokio ten zmogeno. apie ta, tai isvis tyliu.

  beje mtv sudas.

  0  0
 • dj carlo
  dj carlo @ 2006 Lapkričio 20, 05:58

  Interviu tikrai visai neblogas... o jesus tau pritariu!! Straipsnis puikus.. o shokiu muzika yra viena, o popsas yra kita..

  0  0
 • Nijolė Oželytė
  Nijolė Oželytė @ 2006 Lapkričio 19, 06:18

  malou...:)))
  leiskite pasitaisysiu "NEnusisekes INTERVIU"

  0  0
 • St.Stereo
  St.Stereo @ 2006 Lapkričio 18, 04:16

  na tikrai ne stebuklas:p

  0  0
 • kaske
  kaske @ 2006 Lapkričio 17, 06:09

  jau nupopsejo ir nupopsejo kokius metus

  0  0
 • Domshe
  Domshe @ 2006 Lapkričio 16, 11:08

  as taip galwoju kad tiga nupopses ,pridarys kwailu dainusku..neswarbu kad siais metais buwo isrinktas geriausiu electro muzikos dj.. wisada ateina laikas kai ''nusidainuoji'' :D taip ir cia bus ..u will seeeeeeeeeeeeeeee :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.