Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 80 svečių
Temos


Lashisha: "Nekaltybę praradau labai anksti vaikystėje..." (specialiai djscene.lt)

LashishaLashisha - slapyvardis, kurį ko gero žino ne vienas besidomintis elektronine ar tuo labiau avantgardine muzika. Tai žmogus, kurį žino visi kaip bene vienintelį tokį Lietuvoje, kuris propoguoja, puoselėje ir skiepyja "Industrial" subkultūra kitiems ir už tai atlygio neprašo.

Tu gali jį mylėti, gali jo nekesti, bet tik jo pastangų dėka Lietuvoje yra pabuvojusios tokios žvaigždės kaip Aube, Deutsch Nepal, AIT! Ir begalė kitų. Tik jo dėka mes turime tokius grandioziniais mastais pasižyminčius festivalius kaip ICETODIRON, ar šį šeštadienį įvyksiantis Nordic Audio Modern SE. Tad jūsų dėmesiui pokalbis su šia įdomia ir įvairiapuse asmenybe: apie jį patį, jo meilę industrial muzikai, artėjantį NAM SE, bei potraukį azijietėms. :)

Sveikas, papasakok trumpai apie save. Tavo vardas, kiek tau metų, iš kur kilęs, ką baigęs kada praradai nekaltybę ir t.t.
Pasakoti apie save - vienas nemalonesnių dalykų. Todėl būsiu lakoniškas. Mama vadina mane Paulium, man 33-eji, gimiau Vilniuje, baigiau teisę viename Lietuvos universitetų, o nekaltybę praradau labai anksti vaikystėje. Galiu pasidalinti smulkmenomis. Važiavau dviračiu. Buvo rami, graži, saulėta vasaros diena. Nė mažiausia savo esybės dalelyte negalėjau įtarti, kas manęs laukia. Važiuojant pro vieną penkiaaukštį, man tiesiog prieš akis ant asfalto iš balkono iškrito apkūni moteris. Ji nukrito tiesiai ant galvos. Mačiau atvirą rankos lūžį; iš mėsos styrojo kaulas. Ji gulėjo didžiuliame kraujo klane... Greičiausiai buvo nusilaužus kaklą ar stuburą, nes negalėjo pajudėti. Tačiau dar buvo gyva: gargaliuodama desperatiškai alsavo, o iš burnos kilo didžiuliai kraujo burbulai. Važiuodamas dviračiu negalėjau atitraukti nuo jos akių. O paskui tarsi užhipnotizuotas vėl grįžau - toks stiprus buvo įspūdis. Ilgai apie tai mąsčiau, o vėliau padariau išvadą, kad šis pasaulis nėra labai šviesi vieta. Taip aš praradau nekaltybę. Po to atsitiko dar daug visokių keistų dalykų, kurie jau niekada man nebeleis būti nekaltu :)

Kokia buvo tavo muzika prieš 15 metų ir kokia ji yra dabar?
Prieš penkiolika metų mano muzika buvo lygiai tokia pati kokia ir šiandien, tik šiandien jos yra nepalyginamai daugiau. Maždaug prieš 15 metų pradėjau atrasti "industrial" subkultūrą ir šiandien negaliu dar pasigirti, kad ją išsėmiau. Tiesa, tai nėra vienintelė muzika, kurios klausiausi visą gyvenimą. Patiko "metalas", "punk", "synth pop", kita elektroninė muzika, avangardinis džiazas, psichodelinis rock'as, netgi klasika, tačiau gilesnės muzikos už tą, kuri priskiriama "industrial" subkultūrai, neatradau. Tai, ką generuoja ši subkultūra, kol kas vertinu labiausiai ir daugiausiai laiko praleidžiu ja mėgaudamasis ir ją tyrinėdamas.

IndustrialNuo ko prasidėjo tavo pažintis su "industrial"? Gal gali pasakyti, kas užkabino (grupė, rasta kažkieno pamesta "Coil" kasetė, draugai)?
"Coil" kasetės nei tada, nei šiandien nesimėto :). Pirmą stiprų įspūdį padarė "GGFH". Mielai klausiausi šios grupės kasetes Lietuvoje. Anglų metalinės muzikos leidykla "Peaceville" pradėjo ieškoti naujų rinkų ir ėmė leisti kai kurias elektroninę muziką kuriančias grupes. Domėjausi šios leidyklos grupėmis, nes ji jas atrinkdavo gana rafinuotai. Tarp tokių buvo ir "GGFH". 1993 metais gyvenau Kopenhagoje ir teko pamatyti jų koncertą. Jie šildė britus "My Dying Bride". Nors man buvo gal 21, įspūdis prilygo tam, ką pamačiau vaikystėje važiuodamas dviračiu. "GGFH" įspūdžiui sukurti naudojo japonų karo dokumentiką, kitokį snuff'ą, šiurpą kėlė slegiantys semplai, agresyvūs "industrial" ritmai ir kilpos. Žodžiu, tai buvo nepakartojama. Be to, jie savo kūriniais pasakojo necenzūruotą teisybę apie tikrovę. Ten nebuvo fantazijos, o tai slėgė ypatingai. Prastovėjau išsižiojęs visą koncertą, o ir ilgai po jo negalėjau atsipeikėti. "GGFH" smarkiai pranoko tuos, kuriuos šildė, naudojo daug naujų dalykų efektui pasiekti. Bent jau man video projekcija, kaip papildoma poveikio priemonė koncerte, tuomet žinoma nebuvo. Po "GGFH" pasirodymo aiškiai supratau, jog noriu klausytis tik stiprų poveikį turinčios muzikos. Ir tokios ieškojau. Vėliau atradau "Deutsch Nepal", "Brighter Death Now", "Ordo Equilibrio", "Arcana" ir kitus švedų leidyklos "Cold Meat Industry" projektus, dar vėliau - "Lustmord", "Current 93", "Death In June" ir iki šių dienų atrandu vis naujų įdomių projektų. Draugai tokios muzikos neklausė, tačiau buvo žmonių, kurie padėjo ją atrasti.

Kuo, tavo nuomone, "industriual" muzika yra "gera"? Tuo, kad tyrinėja pasąmoninius žmogaus klodus? Tuo, kad turi aršią ideologiją? Spinduliuoja tamsia energija? Ar dar kuo?
Manau, "industrial" yra "gera" muzika dėl dviejų priežasčių. Ji stipriai veikia emocijas ir yra labai nuoširdi. Apibūdinimai, kad ji turi aršią ideologiją, tyrinėja pasąmoninius žmogaus klodus, spinduliuoja tamsią energiją, nėra visai tikslūs. "Industrial" giliau nei kiti muzikos stiliai atspindi tam tikrus tikrovės aspektus ir nebūtinai šviesius ar laimingus. Bet juk tikrovė nėra visada šviesi ir laiminga :). Tačiau norėčiau paneigti vieną iš labai bjaurių stereotipų, kad "industrial" muzika yra vien tik apie tai, kas tamsu, aršu ir bloga. Tai silpnų žmonių sukurtas šmeižtas. Žmonių, kurie bijo nuoširdumo, kuriems nepriimtinas gilesnis reiškinių pažinimas ir kurie, bijodami tikrovės, o gal net savęs paties, yra linkę viską vulgariai supaprastinti ir viską žvelgti pro stereotipų prizmę.

Ką tu pasakytum, būdamas ypatingai geros nuotaikos ir ramios būsenos, žmogui, kuris pasakytų, kad "power electronics" yra triukšmas ir nesąmonė?
Nieko nepasakyčiau. Pirma, kiekvienas turi teisę sukurti savo ryšį su tam tikru reiškiniu jį vertindamas. Antra, aš labai tingiu ir nematau prasmės auklėti kitus. Bet juk akivaizdu, kad šiuo atveju PE provokacija savo tikslą pasiekė :)

Sakoma, kad "industrial", tai avangardas, o avangardas - ateities "mainstreamas". Tad, tavo nuomone, kokia "industrial" muzika bus ateityje? Kokią regi viso to viziją?
Beveik neabejoju, kad tos truputį kraupios ir paslaptingos vizijos, kurias kartais projektuoja "industrial" muzika, ateityje taps tikrove, kaip ir praeities fantastika tapo šių dienų tikrove. Tačiau ar ateityje "industrial" muzika taps "mainstreamu", - abejoju. Manau, ateityje apskritai bus atrasta kažkas kokybiškai naujo, kas kurs daug stipresnius įspūdžius nei garsas. Gal kažkokia virtuali tikrovė, kur žmogaus sąmonė žais labai sudėtingus ir kraupius žaidimus. O gal tai jau vyksta ? :). Aišku "industrial" muzika turės savo vietą kultūros istorijoje ir tokiems kaip aš tai išliks įdomiu potyriu. Nesvarbu, kad tai bus kultūrinis rudimentas.

IndustrialOK, pakalbam dabar apie NAM SE. Verta ar neverta eiti ten išrankiam djscene.lt lankytojui?
Išrankiam, manau, kad verta. Kodėl? Todėl, kad šiame festivalyje jis gaus labai egzotiškų įspūdžių.

Kuo NAM SE skirsis nuo NAM 2006? Ir kodel SE, o ne NAM2007? Kur skubam? :)
Pirmiausia, tai bus daug didesnis festivalis muzikinių projektų kiekiu. Antra, jei pavasarį bunkeryje grojo daugiausia "power electronics" pasaulinės žvaigždės, garsėjančios brutaliais, bekompromisiniais manifestais, dabar dominuos visai kiti "industrial" subkultūros stiliai. Šis festivalis, manau, bus daug ramesnis ir vietoj agresyvios barikadų muzikos, klausytojas gaus daug gražios, didingos ir paslaptingos muzikos. Bus apeliuojama į visai kitas emocijas. Neskubam niekur. Paprasčiausiai NAM 2006 SE laiką ir apskritai organizaciją lėmė labai daug keistų sutapimų ir aplinkybių. "Autarkeiai" teko rinktis arba dabar, arba niekada. Mes pasirinkome - dabar :)

NAM SE turės labai didelį sąstatą grupių/atlikėjų/projektų. Bet ar nebus čia kaip toj dainoj "svarbu kiekybė, o ne kokybė"?
Jokiu būdu. Nesikuklinsiu pasakydamas, jog surinktas toks "industrial/ambient" muzikos ELITAS, kad buvo didžiulė problema sustatyti "line up'ą" ko nors neįžeidžiant. Jau teko derinti tai telefonu ir internetu. Ko gero, reikės tą patį daryti ir atlikėjams atvykus. Iš 11 projektų net 6 laisvai galėtų tapti aukščiausio pasaulinio lygio "industrial" koncerto "headlineriais". Tačiau juk "headlineriai" negali būti visi 6. Kažkas turi koncertą ir pradėti, ir užbaigti. Teko mikliai vartytis ir daug aiškinti, kodėl taip, o ne kitaip. Manau, dėl to viskas bus gerai. Kiekvienas gros tam tikru laiku pagal gerai apgalvotą renginio strategiją. Atsisakę kai kuriuos projektus pristatyti šiame festivalyje, antros tokios galimybės nebeturėtume, kadangi "industrial" muzikos pasaulyje honorarai ir jų dydis toli gražu ne viską išsprendžia.

OK, dabar pakalbam apie pačius atlikėjus. Paminėk tris, dėl kurių AŠ NAM SE PRIVALAU būti.
"Megaptera" - kultinės grupės paskutinis koncertas. Turbūt paskutinė galimybė pamatyti "death industrial" stiliaus pradininkus. "Desiderii Marginis" - tiesiog labai graži, skandinaviškai šalta ir svajinga elektroninė muzika. "Karjalan Sissit" - sunku net įsivaizduoti didingesnę muziką. "The Protagonist" - aukščiausias pilotažas "industrial" muzikoje. Sukurti tai nėra lengviau nei operą.

Tiems, kurie yra žingeidūs ir be galo nori prieš ateidami į NAM SE turėt bent kokį nors išankstinį įspūdį, apibūdink visus likusius projektus plius minus trim žodžiais.
"Pain Nail" - geras klasikinis "industrial". Stipru. "Gustaf Hildebrand" ir "Visions" - kosmoso didybė ir paslaptis, įkūnyta "dark ambient" stiliuje. "Troum" - transas, ritualas, archaika. Labai įdomiai generuoja garsą. "Grunt" - skandalas. "Des Esseintes" - puikus, skandinaviškai masyvus ritmas. "Aeoga" - šamanistinių pasaulių asociacijos garse.

Vakaro vinis bus kultinis projektas "Megaptera". Čia, kaip mes žinom, jie surengs savo paskutinį pasirodymą ir nutrauks egzistenciją. Kodėl būtent Marijos žemėje? Jie krikščionys?
Lietuva ne tik Marijos žemė. Čia gyvena daug barbarų. Be to, Lietuvoje jūros pigaus ir kokybiško alkoholio, o ten, kur daug alkoholio, visada tvyro nebloga atmosfera :). Iš tikrųjų, nežinau, kodėl būtent Lietuvoje. Gal todėl, kad "Autarkeia" leidykloje atsiras jų jubiliejinis leidinys, o gal dėl tos nežinomos priežasties, dėl kurios visiems švedams labai patinka Lietuvoje koncertuoti... :)

IndustrialRenginio pertraukų metu gros latvis DJ Olivers. Kodėl ne koks lietuvis ar kad ir pats tamsta? Juk grojai plačiai nuskambėjusiame renginyje "Elektroniniai ritualai".
Na, koks DJ užpildys koncerto pertraukas, visiškai nesvarbu. Tai tikrai antraeilis dalykas. Pats aš tikrai neturėsiu laiko stovėti prie "mikšerio", o DJ Olivers yra mano draugas ir tai puiki galimybė su juo susitikti.

Po šio "megadidelio" festivalio, "Autarkeia" organizacijoje tu žadi reformaciją ir pertvarkymus. Gal gali pusę lūpų išduot apie organizacijos ateities planus?
Po festivalio, manau, bus apie tai paskelbta "Autarkeia" puslapyje. Galiu tik paatvirauti, kad bus daug daugiau leidinių su "Autarkeia" kentauru ;). Geros muzikos leidyba taps prioritetine darbo sritimi.

Ar tai bus paskutinis "Nordic Audio Modern"?
Dabar negaliu atsakyti. Tai tikrai bus ne paskutinis koncertas, tačiau, ar ateityje bus "Nordic Audio Modern", - nežinau. Jei ir bus daromi festivaliai šiuo pavadinimu, jie bus labai reti. Gal kartą per kelerius metus. Autarkeia organizuodama festivalį Nordic Audio Modern savo strateginius tikslus jau įvykdė.

Beje, kodėl "Lashisha", ir kodel "Autarkeia"? Ka simbolizuoja/reiškia šie skambūs žodžiai?!
Lashisha - atrodo, viena iš skandinavų ugnies ir klastos dievo Loki inkarnacijų. Man patiko viena istorija, aprašyta germanų mitologijoje, todėl kažkada netyčia panaudojau šį pseudonimą parašęs kažkokį straipsnį. Vėliau taip stipriai prilipo, jog dabar tik mama vardu ir bevadina. "Autarkeia" yra graikiškas žodis, pažodžiui verčiamas kaip "savęs patenkinimas". Be to, tai reiškia uždarą, savo poreikius tenkinančią valstybę, išgyvenančią iš savo vidinių išteklių ir nepriklausomą nuo ūkinių santykių su kitomis valstybėmis. Perkeltine prasme žodis vartojamas išreikšti pilnatvę ir nepriklausomybę, tad "Autarkeia" sąvoka idealiai atspindi nepriklausomos organizacijos idėją.

Na ir pabaigai... Ką palinkėtum į renginį atsinešti lankytojui? Toną geros nuotaikos, kilogramą parako ar puslitrį skrandyje?
Šiek tiek proto nepasigerti iki žemės graibymo. Ir šiek tiek pagarbos kitiems lankytojams, kad festivalis praeitų sklandžiai ir ramiai.

Blicas

Alus ar degtinė? Manau, alus. O degtinė - ant viršaus. Ne, atvirkščiai :)
"Pogo" ar "moonwalk"? "Moonpogo".
"Coil" ar "Merzbow"? Būtų įdomu išgirsti "Coil" vs "Merzbow", bet J.Balance jau nebėra.
Juodaodė ar azijietė? Gal azijietė. Gal ji mažiau dvokia.
Irakas ar Amerika? Tai ne futbolas. Ten gyviems žmonėms lyg avims lėtai nupjauna galvas. Dabar.
Chlapuškė ar automatas? Automatas. Ir su geru duslintuvu.
Laidotuvės ar vestuvės? Gal vestuvės. Tik jei kieno nors kito. Kitu atveju - nėra skirtumo... :)
Už ar prieš? Prieš įdomiau.
Internetas ar knyga? Internetas - darbui, knyga - poilsiui.
Darbas ar poilsis? Antras turi prasmę tik tuomet, jei yra pirmas.


Ačiu už pokalbį!
Morandis, 2007 Balandžio 09, 13:36

Komentarai

 • abstract
  abstract @ 2007 Sausio 15, 12:29

  Nieko sau...... nekaltybes praradimas.Niurios mintys ir taip toliau man patinka.

  0  0
 • _madafaka_
  _madafaka_ @ 2007 Sausio 13, 01:01

  geras geras

  0  0
 • z00me
  z00me @ 2006 Gruodžio 27, 11:39

  intervas=xujervas
  bunkeriai-]]]

  0  0
 • lina
  lina @ 2006 Spalio 11, 02:18

  labai geras intervas.

  0  0
 • bij303
  bij303 @ 2006 Spalio 10, 08:13

  YEAH

  0  0
 • Rikis Jonas
  Rikis Jonas @ 2006 Spalio 09, 03:48

  ten su ta nekaltybe ir apkunia moterim tai geras prikolas!!...
  cool!!
  pademonstravo moteriske gera show, ir paskatino Lashisha igyti pesimistini poziuri i gyvenima ir propaguoti "niuria" muzika :)
  cia viskas pagal kazkokiu aukstesniu jegu plana matyt vyksta.. :)

  0  0
 • ST
  ST @ 2006 Spalio 09, 12:19

  reti tokie intervai :( xooldog'o buwo artimiausias.. saunu, kad neuzmirstama elektroninio undergoundo, tik va apetitas atsiranda bevalgant :) reik daugiau ponai zurnalistai, daugiau !!! :)

  0  0
 • Tokiku
  Tokiku @ 2006 Spalio 09, 09:31

  geriausias 2006 Intervas! graziai kulturingai informatyviai idomiai! malaciu CMD ;-) gera buvo Nordic'e... ehhh... noriu atgal sugryzt ir vel pajust tai kas ten buvo tik jau viska girdejus.. kaip ir antra karta pildyt save nepakartojamais ispudziais

  0  0
 • kss
  kss @ 2006 Spalio 08, 03:17

  puikus interviu, idomi ir nekasdieniska djscene tema. perskaiciau su malonumu!
  autoriui draugiskai: akis bado klaidos, ypac izangoje.

  0  0
 • gandubas
  gandubas @ 2006 Spalio 07, 01:43

  you go boy.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.