Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 92 svečiai
Temos


Filippo Naughty Moscatello: "tikslas sukurti gerą dainą per paskutiniuosius dvidešimt metų kažkaip nunyko." (specialiai djscene.lt)

NaughtyDj Naughty, sprendžiant iš jo pseudonimo, turėjo būti panašus į jauną Kazanovą, bet paaiškėjo, jog klube "Gravity" Partyzanų pristatytas svečias yra kur kas vyresnio amžiaus ir kažkodėl itin panašus į Anthonny Pappa. Fone grojant Partyzanams bei į mūsų pokalbį vis įsiterpiant įvariausiems žmonėms (pvz., norintiems įsigyti klubo nario kortelę), vis dėlto pavyko iš Naughty šį bei tą išgauti.

Kaip tau patinka Lietuva?
Labai graži šalis. Šilti žmonės. Nors atvykau tik šiandien, spėjau pasivaikščioti senamiestyje, dalyvavau uždaram vakarėly, buvau papietauti, viskas man čia pasirodė gražu, žmonės malonūs. Aišku, norint susidaryti aiškesnę nuomonę apie šalį, reikia joje praleisti bent keletą dienų, o aš, deja, Lietuvoje neužsibūsiu, nes paryčiais skrendu įi Miuncheną. Tačiau neliūdžiu, nes tikrai tikiuosi ir noriu čia grįžti, jei tik kas pakvies.

Kaip tau patinka Gravity?
Labai geras klubas, puiki garso sistema, žavi publika (Ei, būk atviras!). Na, tikslesnę nuomonę susidarysiu pagrojęs. Bet kai čia įėjau, tikrai nustebau: geras dj pultas, žavios merginos, estetiška patalpa.

Kiek laiko groji?
Aš didžėjauju labai ilgai, kažkur nuo 1984-ųjų, bet kaip profesionalas, kuris keliauja, kuria muziką ir groja ne vienoje vietoje, tik dešimt metų.

Kas pasikeitė per tą laiką?
Visą laiką kažkiek keitiesi, kaip ir muzika. Prieš dešimt metų grojau visai ką kitą, neturėjau geros technikos, bet, apskritai, pakraipa išliko ta pati. Vizija ir technika visą laiką keitėsi - tobulėjo, darėsi aiškesnė, nuoseklesnė. Groti man niekad neatsibos, nes tobulėjimui ribų nėra.

O kokia dabar vyraujanti muzikos srovė?
Tai, ką mes girdime dabar - neo-house su disco ir rock, taip pat groovy bei sunkesnio techno atspalviais - visas šis eklektiškas mišinys. Tačiau, aišku, žmonės kaskart tikisi išgirsti kažką naujo.

NaughtyTai kaip manai, kokie pokyčiai laukia šokių muzikos?
Nežinau, aš specialiai tų pokyčių neieškau ir nelaukiu. Muzika keičiasi su kiekviena nauja plokštele ar kompaktu. Tačiau tiek daug visko įvyko šokių muzikoje per paskutiniuosius 30 metų, kad nemanau, jog gali atsirasti kažkas visiškai naujo ir nematyto. Esminiai dalykai išlieka tie patys - klubas, vakarėlis, narkotikai, merginos, šokiai iki paryčių. Muzika keičia tik spalvą, bet ne formą - neseniai populiarus buvo minimal, o dabar balearic bei grįžtantis madon disco skambesys. O kas bus kitais metais, aš nežinau.

Tačiau vis dėlto yra prodiuserių, kurie bando sukurti kažką naujo, o ne plaukti pasroviui.
Na, aš net nesistengiu kurti kažko naujo. Net nenoriu to daryti, tiesiog noriu kurti gerą muziką. Ko pasigendu šiuolaikinėje muzikoje - tai tikrosios dainų kūrybos. Neužtenka užmesti gerą bassline'ą ir stiprų ritmą, reikia parašyti gerą dainą. O dabar visi bando atkartoti, pavyzdžiui, mėgstamą Tiefschwartz ar Blackstrobe garsą. Arba jie klauso Richie Hawtin ir bando išgauti tokį patį skambesį kaip jis. Aišku tai natūralu, nes dauguma mėgina kurti tai, kas tuo metu populiaru, net ir aš. Bėda ta, kad tik bandoma atkartoti madingą garsą, o ne sukurti gerą dainą. Šis tikslas - sukurti gerą dainą - per paskutiniuosius dvidešimt metų kažkaip nunyko.

Tai ir tu elgiesi taip pat?
Ne visai. Aš tiesiog keliauju į studiją ir kuriu, kas man atrodo yra gera ir teisinga. Taigi nebandau išrasti kažko naujo, bet išlieku savimi ir ne visada kuriu tai, kas populiaru ir madinga. Tai gali būti lėta daina, arba kažkas besiribojantis su techno. O kartais grynas disco, arba dub.

Iš kur semiesi idėjų dainoms?
Nežinau, kartais tiesiog jaučiu, kaip ir ką daryti. O kartais kur nors eidamas pradedu niuniuoti kokią nors melodiją, o tada ją įrašau į mobilųjį telefoną ir bėgu į studiją jos užrašyti. Pasitaiko, kad būnu studijoje, nebežinau nuo ko pradėti, maigau bet ką ir staiga: "O!", pagaunu kažkokį sąskambį ir iki vakaro dainą jau būnu baigęs, o ta daina tampa hitu. Geriausios dainos būna tos, kurias sukuri per vieną dieną ar net 2-3 valandas. Būna dainų, kurioms skiri vos ne pusę metų, bet geriausios sukuriamos per itin trumpą laiką.

Kompaktas ar vinilas?
Svarbiausia yra muzika, bet jei galiu rinktis, visuomet renkuosi vinilus. Tačiau dažnai gaunu naujausios ir visiškai šviežios muzikos, kuri dar nėra išleista plokštelėmis, iš savo draugų ir jei noriu ją sugroti ir ja pasidalinti, tada groju iš kompaktų. Arba kartais tiesiog nespėju įsigyti norimo įrašo, nes plokštelės iškart išperkamos, tuomet vėl tenka groti iš kompaktų. Aš užaugau su vinilu ir esu įpratęs prie jo. Tačiau dabar tokie laikai, kai muzikos galima parsisiųsti , taigi groti kompaktais visai normalu.
Galbūt tavo amžiaus žmonės, užaugę su kompaktais, nėra dvasiškai prisirišę prie vinilų. Klubo atmosferą nulemia ne tai, kuo groji - kompaktais ar vinilais; svarbiausia yra muzika.

Tai kodėl tu taip prisirišai prie plokštelių?
Vinilas skamba kur kas geriau. Tu gali jį liesti, jausti, man jis - meno kūrinys. Aš pradėjau groti, kai nebuvo kompaktų, miksavimas buvo neatsiejamas nuo skretšavimo... Man plokštelės sukelia nostalgiškus jausmus. Juk kaip tik besisukančios ant Technics'o plokštelės vaizdas mane taip pakerėjo, kad susidomėjau dj'avimu. Besisukanti plokštelė - stebuklingas grožis.

P-Shaver & NaughtyMinėjai Technics, o ar pripažįsti kitas firmas?
Myliu Technics. Tai kaip religija - būni tik katalikas arba tik judėjas... Nors gal paliekam religiją nuošalyje, geriau tiktų palyginimas su kompiuteriu. Štai vieni pradeda dirbti su Macintosh'u, kiti - su PC. Mano draugas, pradėjęs su PC, teigia: "PC pigus, su juo gali daryt viską, jis geriausias" ir panašiai. Mano pirmasis kompiuteris buvo Macintosh, ir aš visad dirbau su juo, taigi man nėra geresnio už jį. Aišku esu grojęs ir kitais patefonais, pavyzdžiui, Vestax, kurie turi 50% pitch'as ir kt. privalumų. Jei būčiau pradėjęs nuo jų, galbūt nemėgčiau Technics'ų. O iš CD player'ių pripažįstu tik Pioneer. Čia kaip ir su mašinom: visą gyvenimą važinėjęs mersedesu, nepirksi japoniškos mašinos.

Ką labiau mėgsti - groti ar kurti?
Aš 100% Dj'us. Ir įsivėliau į kūrybinę veiklą tik per Dj'avimą: man kur kas labiau patinka remiksuoti dainą nei pačiam kurti. Aš ne toks, kad nuolat sėdėčiau prie midi klaviatūros ir maigyčiau klavišus tikėdamasis ką nors išgauti. Aišku sugebu ir tai, bet dj'auti man labiausiai patinka.

Kokia buvo aplinka, kai pradėjai groti?
Buvo labai sunku. Elektroninė muzika buvo naujovė, ir žmonės į ją reagavo ganėtinai santūriai. Labai sunkiai sekėsi įtikinti, kad ši muzika verta dėmesio. Tai buvo tarsi kova, kuri tęsiasi net iki šiol. Kai kuri ir myli muzika, esi žingsniu priekyje, nes kūrėjo skonis yra šiek tiek kitoks nei minios. Tačiau net ir dabar, kai elektroninė muzika išpopuliarėjo, kartais būna sudėtinga sugroti savo įrašus taip, kad jie patiktų miniai. Pavyzdžiui, aš groju ne tik greitą muziką, bet ir lėtą, tarkim, 100 BPM, o žmonėms klube norisi greitos muzikos. Aišku, ne tik čia, net ir Berlyne, todėl stengiuos jungti sete greitą ritmą su lėtu, mėgstu kilti ir leistis.

Kaip pradėjai dirbti "Gigolo records"?
Dj Hell buvo mano draugas, kadangi kūriau muziką, jis pasiūlė dirbti drauge.

Kaip susipažinai su Dj Hell?
Organizavau vieną vakarėlį ir pasikviečiau jį groti. Aš jam patikau kaip Dj'us, radome bendrą kalbą, pradėjom bendradarbiauti ir tapome draugais. Jis tuo metu dirbo "Disko B" ir paprašė, kad sukurčiau ką nors tam leiblui. Perklausęs sukurtą dainą, jis nebenorėjo jos atiduoti "Disko B", o gavęs dar vieną David'o Carretta dainą, įkūrė "Gigolo".

NaughtyAr dabar dar organizuoji vakarėlius?
Ne, nes kiekvieną savaitgalį groju vis kitoje šalyje, bet kartais suorganizuoju vakarėlius išleistam įrašui paminėti ar dar kokia proga. Kai pradėjau didžėjauti, mano grojama muzika nebuvo populiari, nes visi klausėsi komercinės muzikos, tokios kaip hip-hop'as, o ir gyvenau mažam pietų Vokietijos miestelyje, todėl teko organizuoti vakarėlius, nes kitaip nebuvo kur groti. Pradėjęs nuo ketvirtadieninių vakarų draugo valdomame klube, po truputį skleidžiau elektroninės muzikos kultūrą ir, kai baigiau šią veiklą, mano vakarėliai jau buvo virtę dideliais renginiais, vykstančiais šeštadieniais. Tačiau aš labiau esu Dj'us, o.ne organizatorius.

Papasakok apie darbą su Dj Hell.
Na, Dj Hell labai draugiškas žmogus, bet, tiesą sakant, "Gigolo" nebedirbu - dirbu "Eskimo".

Kodėl?
Tai tarsi buvusi mergina - tu ją myli, bet nebegali kartu su ja būti. Šis pokytis neturi nieko bendro su muzika ar menu, tiesiog nesijaučiau toks artimas "Gigolo", kaip pradžioje. 2000-aisiais jį palikęs, keturis metus nieko nekūriau, bet dabar vėl pradėjau, tik jau "Eskimo". "Gigolo" nebuvo labai laimingi, bet tai vis dar puikus leiblas, kurio įrašus aš groju.

Kodėl tiek prodiuserių važiuoja į Berlyną?
Nes jis pigus. Kosmopolitinė vieta, kur bet kokios tautybės prodiuseris gali gyventi be jokių problemų. Čia daug kas vyksta, galybė renginių; manau, kad Berlynas vienas geriausių miestų pasaulyje - kur kas geresnis nei Londonas ar Niujorkas.

Ką veiki be grojimo?
Kaip ir visi - džiaugiuosi gyvenimu.

Ir kokiais gi būdais?
Na, mėgaujuosi maistu, vaikštau į parodas, teatrus, kultūrinius renginius, leidžiu laiką su savo mergina, bet to laiko nėra labai daug.

Ką žinojai apie Lietuvą prieš čia atvykdamas?
"Good place to rock the house!"
Sv. Velnias, 2007 Balandžio 09, 13:57

Komentarai

 • Tea Leone.
  Tea Leone. @ 2006 Sausio 18, 12:53

  visai jau butu nieko nauja straipsni perskaityt:))))

  0  0
 • Dj.Valter
  Dj.Valter @ 2006 Sausio 15, 02:23

  Bicas is Yokohamos!
  Gal ir nieko...

  0  0
 • laura
  laura @ 2005 Gruodžio 14, 09:36

  Arski,ar bandei?

  0  0
 • Arski
  Arski @ 2005 Gruodžio 07, 07:18

  Faina, kad po tavo zeme vaikshto zmones, kurie savo darbu ir mintimis nusipelno pagarbos, o ne todel, kad bando irodyti savo tushtybe. Turbut daug atiduociau, kad galeciau kalbeti apie muzika is tokios pozicijos... :)

  0  0
 • ToLoud
  ToLoud @ 2005 Gruodžio 02, 02:15

  matos, kad zmogus vertina tai,ka jis daro

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2005 Lapkričio 29, 07:23

  Jo swarbu nepasikeles...shjep net kejsta kajp jis tajp atwiraj apie sawo muzika sushnekejo

  0  0
 • hooah
  hooah @ 2005 Lapkričio 29, 02:59

  Nu Naughty atrodo tikrai rimtas, nepasikeles ir savo reikala ismanantis bicas. Patirtis.

  0  0
 • Rise-T
  Rise-T @ 2005 Lapkričio 29, 12:47

  xix nepamirsta graziu zodziu :) saunus straipsnis,manau kad dar karta uzsuks i lietuvele toosas buvo nerealus :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.