Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 112 svečių
Temos


Aleksander Ananyev ("Sleepy Town Manufacture"): "...menas tampa nervingesnis ir mažiau stabilus. Jėga yra ramybėje" (specialiai Djscene.lt)

poster"Sleepy Town Manufacture" yra vieni pirmųjų tos stulbinančios Rusijos elektronikos invazijos į Vakarus dalyvių, kurie išnešė elektroninę muziką ir už didžiosios Rusijos teritorijos ribų. Grupę 1999 metais įkūrė Anton Lukoyanyčev bei Aleksander Ananyev, pastarasis kuria šiltą nepakartojamą ambientą po "Beautumn" pseudonimu ir turi išleidęs promo albumą "White Coffee".

Būtent Aleksandrą ir išvydome vieną penktadienį Vilniuje, grojantį gyvai. Šios grupės diskografijoje yra keli promo albumai, keli mp3 leidiniai, 2004 metais pasirodė 1999-2002 metų darbų retrospektyva "For You & For Me" (jis tapo vienu populiariausių tų metų virtualiu leidiniu). 2005 metais pasirodė ir pilnas jo albumas CD formate "Play Me While" (jo albumo viršelis yra Fisheye darbas iš "Intelligent Toys" rinkinio virtualios galerijos). Uždavėme Aleksandrui keletą klausimų apie kūrybą ir požiūrį į ją.

Koks tavo muzikinis išsilavinimas? Kokia muzika tave įtakojo kaip kūrėją?
Visokiausia, pradedant Edvardu Grigu, baigiant Bitlais. Mane įkvepia mano mėgstami muzikantai: "Sens Kettel", "Helios", "Vidna Obmana", "Robert Rich" ir kiti. Nors turbūt didžiausią įtaką daro žmonės, su kuriais dirbu - šiuo metu tai "Unit 21" ir "Sigal". Na, ir grupės, kurių klausiau ir klausysiu - "The Cure", "Depeche Mode", "Underworld"...

aleksander ananyevKaip susitikai ir pradėjai dirbti su Antonu Lukoyanyčevu? Ar jūs vis dar kuriate ir koncertuojate?
Mes mokėmės vienoje muzikos mokykloje, klausėmės panašios muzikos, tuo pat metu pažindinomės su elektronika. Paskui pradėjom tuo pat metu kažką kurti, ir būtent Antonas yra tas žmogus, kuris sukėlė mano susidomėjimą keista ir svajinga muzika. Būtent jis yra "STM" ideologas, aš tiesiog pasigavau jo idėjas ir jas išvysčiau.

Ar egzistavo kažkokia muzikuojančių/kuriančių žmonių scena, kuri būtų jus įkvėpusi ar edukavusi?
Labiau ne, nei taip. Mes vieni kitus pažinojome, rengėme keletą vakarėlių, tačiau nieko rimto neišėjo, išskyrus vieną kompiliaciją.

Kaip tu pradedi kurti dainą? Ar turi kažkokią idėją ar tiesiog leidi kūriniui pačiam formuotis?
Iš pradžių pajaučiu norą išgirsti tam tikrą garsą ir parenku skambesį. Paskui gimsta melodija. Dažnai visa tai gimsta galvoje ir tik daug vėliau suvedama į kompiuterį. Kartais repeticijų ar pasirodymų metu gimsta idėja, ir mes ją pasiliekam. Tada jau labai paprasta - tiesiog jauti, ko dar tam skambesiui trūksta, ir pridedi.

aleksander ananyevKai kurie kūrėjai turi tam tikrą garsų paletę, kurią naudoja kiekvienam įraše. Ar turi tokių garsų, kurie būdingi tik tam tikram kūriniui?
Na, tai yra naudojama, tačiau ne viename kūrinyje, o visame albume. Ruošiant albumą, viskas remiasi tam tikra idėja - promo leidiny tai buvo sempluoti trumpųjų dažnių garsai, "Melanoma" albume - daug sintetiškai sugeneruotų garsų ir triukšmo, kuris labai primena triukšmą gamyklų, stovinčių po mano langais. "White coffee" - ekvalaizerio "šuoliukai" ir akustiniai traškesiai ir šiugždesiai-pastuksenimai. Kartais atsisėdu ir sukuriu naują porciją garsų, su kuriais kuriu mušamųjų liniją, ir taip toliau - iki kol užsimanau ko nors naujo. Man nepatinka "užsiciklinti" ties konkrečiais garsais. Kas be ko, turiu sintezatorius, kurių garsą labai mėgstu ir kartas nuo karto prie jų grįžtu. Panašiai atsitinka ir su efektų naudojimu. Iš esmės stengiuosi ieškoti naujo skambesio. Beje, vienas pedinis garsas, mano padarytas pačioje pradžioje, vis dar naudojamas, ir jo net prašė Krys iš "Ilkae" savo kūriniams:)

Ar dažniausiai pradedi vieną kūrinį ir jį užbaigi, tada eini prie kito, ar dažniau kuri keletą dainų iš karto?
Įvairiai. Tai priklauso nuo muzikos ir paties projekto. Būna taip, kad darbas prie vieno kūrinio užsitęsia mėnesį, ir, aišku, patogiau jį atidėti kuriam laikui. Mano nuomone, kūriniai yra tartum obuoliai - juos reikia skinti, kai jie sunoksta...arba patys nukrenta, mhm:)

aleksander ananyevGal gali papasakoti, kokiais instrumentais kuri muziką? Su kuriais mieliausia dirbti? Ar yra toks instrumentas, su kuriuo niekada nepavargsti groti?
O, puikus klausimas:) Taip, aš labai mėgstu vieną reverberaciją, kuri sukuria tokį šnypščiantį, tačiau labai šiltą garsą. Kartas nuo karto aš grįžtu prie jo ir mėgaujuos jo aidu bei traškėjimu. Taip pat labai patinka fortepijono (aš esu baigęs muzikos mokyklą fortepijono klasę) skambesys ir jo elektroniniai analogai. Be galo mėgstu bandyti naujus "padus", tai niekada neatsibosta - tiesiog padarai porą generatorių ir ilgai mėgaujies skambesiu. Iš esmės dažniausiai taip ir vyksta, kai neturiu aiškaus plano dėl kurio nors kūrinio skambesio. Aš tiesiog pasidedu midi klaviatūrą ant kelių ir groju įvairiausius motyvus.

Kartais esi lyginamas su "Metamatics". Ar tau tai malonu ar erzina, kai kažkas ieško panašumų tavojoje muzikoje su kitais?
O, nežinojau. Nemanau, kad mano muzika panaši į "Metamatics". O jei kalbame apie palyginimus - aš ramus, yra projektų su panašiomis idėjomis. Pavyzdžiui, kai prieš penkerius metus pirmąkart išgirdau Adamo Raizbeko aka "Sense" muziką, pirma mintis buvo, kad taip skambės mano muzika po pusmečio, aš kryptingai link to einu. Apskritai, daugelis žmonių skirtingai žiūri į daugelį dalykų, tad labai puiku, jei jie randa ką nors artimo mano melodijose.

aleksander ananyevRusija yra labai didelė šalis, taigi gana nemažai žmonių turėtų leistis įvairiausiuose leibluose. Kaip rusų elektronikos atlikėjai bendrauja tarpusavy? Ar jaučiama konkurencija?
Taip, šiuo metu yra du-trys stiprūs leiblai, po keleto metų jie išnyksta, atsiranda nauji, jau išaugę iš undergroundo, žmonės. Ir visa tai cikliškai kartojasi. Kalbant apie santykius - kaip ir visi, stengiamės draugauti. Aišku, konkurencija egzistuoja..mmm....na, mes gyvename ne sostinėje (gyvenamoji vieta - Nižnyj Novgorod - aut. past.), čia visi draugiški.

Daugybė meno formų išsivystė kaip priešpastatymas politinei neteisybei ar priespaudai. Ar pritari tam teiginiui, jog kova sąveikoja stipriau veikiantį žiūrovą ar klausytoją meno darbą? Ar tokių elementų teko matyti ar patirti Rusijoje?
Taip, turime kovotojų, pavyzdžiui, "Fulldozer". Asmeniškai aš nesiruošiu su kuo nors kovoti ir gyvenu gana taikų gyvenimą. Kalbant apie tai, jog menas įgauna stipresnį poveikį, sakyčiau, kad jis tampa nervingesnis ir mažiau stabilus. Jėga yra ramybėje.

Kaip gimsta tavo muzikinės idėjos? Ar yra tave įtakojančių žmonių ar kitų veiksnių?
Kaip ten dainuoja "Bloc Party" - "You'll find it hiding in shadows You'll find it hiding in cupboards It will walk you home safe every night It will help you remember". Matau atsakymus mylimos merginos akyse ir girdžiu muziką, kvėpuojant jai man į ausį. Viskas paprasta:)

aleksander ananyevTavo darbų galime paklausyti lietuviškam leible - Sutemos. Ką patyrei "Intro" klube, daugybė lietuvių tave žino ir mėgsta. Ar tu pats žinai bent keletą lietuvių kūrėjų?
Taip, tai buvo įspūdinga ir labai malonu:) Prieš susipažįstant su "Sutemomis", pažinojau Shnare.sys ir klausiausi Skardo. Jie man patinka, šaunuoliai. Aišku, dabar jau žinau daug daugiau.
Ar jūs turite "normalius"darbus? Ar jūsų kūryba neša kokį pelną?
Taip, yra darbas. Aš, pavyzdžiui, pagal profesiją esu inžinierius-elektrikas ir gilinu garso režisieriaus įgūdžius. Ne, leidyba praktiškai jokio pelno neduoda. Na, nebent truputį nuo prekybos internetu.

Aš tavo muzikoje randu tam tikrą muzikinę poeziją. Ar tave domina kitos meno formos? Ar vizualinis ar žodinis kito kūrėjo darbas gali tave įtakoti kaip ir muzika?
O, dėkui:) Manau, tie dalykai mane veikia, tačiau muzika turi didžiausią poveikį. Nemanau, kad kada nors rimtai imsiuos rašymo ar piešimo, tačiau tai netrukdo mėgautis kitų darbais.

Ką tu, kaip kūrėjas, nori duoti žmonėms? Kokia žinia slypi tavo muzikoje?
Man patinka šviesaus liūdesio jausmas, būtent jį mes ir pasistengėme perteikti mūsų paskutiniame albume "Play Me While". Noriu dalintis šviesiais ir šiltais jausmais. Tačiau tai netrukdo retkarčiais sukurti kažką tamsaus ir niūraus. Turbūt kai ką kuriu sau. Žinia? man patinka lipdyti savo nuotaikos gabalėlius tam tikru momentu, sukurti vidinės būsenos atvaizdą.

aleksander ananyevAr improvizuoji ar gyvai kuri savo dainas? Kiek improvizacijos būna tavo gyvuose pasirodymuose?
Kartais mes susitinkame ir sukuriame ką nors naujo, ir tai kartais būna panaudojama. Labai puiku, kai negali visko kontroliuoti ir skambesyje atsiranda kažkas, ko visai neplanavai ir nesitikėjai. Tačiau labiau mėgstu įrašinėti naują kūrinį vienas, su ausinėmis. Kiekvienas naujas kūrinys įrašomas su improvizacijomis. Labai džiaugiuosi, kad naudoju tokią programą, su kuria tai įmanoma atlikti. Nemėgstu programų, kurios surenderina kompoziciją per pusę minutės, o tu net piršto nepajudini - o kaip gi pasukinėti rankenėles, sugroti keletą natų? Kas be ko, kai įrašinėju tikslų ir tolygų kūrinį, naudoju tik efektus, filtrus. Ambientą stengiuosi įrašinėti vienu ypu. Man labai smagu pasinerti keletui valandų į kūrybą, ir visiškai nebaisu, jei tai pavyksta tik po dvidešimties bandymų.

Vilniuje buvo tavo pirmasis pasirodymas užsienyje. Ar tau patiko čia groti? Kuo šis pasirodymas skiriasi nuo pasirodymų Rusijoje?
Man beprotiškai čia patiko, nuostabi publika! Viskas buvo suorganizuota taip greit ir puikiai, aš labai džiaugiuosi, kad taip viskas pavyko. Kai grojau kūrinius su pauzėmis, žmonės po kiekvienos plojo - tai buvo labai malonu. Per tas dvi valandas visiškai nepavargau, man tai gana neįprasta, hah. Dažniausiai grojam dviese apie valandą ir viską atiduodam. Turbūt visko paslaptis - puikus palaikymas. Juk daug ramiau, kai tavęs įdėmiai klauso ir šiltai priima. Dar viskas skyrėsi tuo, kad dažniausiai grojame dviese su "Sigal" ir naudojamės bosisto ar klavišininko pagalba. Per paskutinį pasirodymą grojome kartu su "Unit21", buvo puiku! Labai tikiuosi, kad kada nors tokia sudėtimi koncertuosim Lietuvoje.

Neseniai išleidote naują albumą. Papasakok apie jį.
Taip taip, "Play Me While" leible "Shum Records" . Tai mūsų geriausi kūriniai per pastaruosius trejus metus, hah. Tiesiog pernelyg ilgai užsitęsė derybos su "Neo Ouija" leidžiant šį diską, mes nuo to pavargome ir išleidome jį Rusijoje. Albumo viršelyje panaudota nuotrauka, padaryta Tomo Černiševo, jis iš Lietuvos;) Visas kitas dizainas - mūsų dizainerio Grigorijaus Kočenovo aka Names. Jis puikus dailininkas, dievinu jo darbus ir labai džiaugiuosi, kad jis populiarus Rusijoje:) Muzika albume nelabai panaši į tą, kuri skamba per mūsų gyvus pasirodymus - mes jau spėjome pasikeisti, ir kitas mūsų albumas jau bus kitoks. Beje, jame bus tie kūriniai, kurie buvo įtraukti į "Sutemų" rinkinį. Taip pat išėjo mano solinio projekto pirmasis diskas "White Coffee". Aš labai laukiau šio leidinio. Iš esmės, mes jau gyvename kita diena.

Kokie jūsų ateities planai? Gal numatyti kokie bendri projektai?
Aš įrašiau muziką kompiuteriniam žaidimui "Star Heritage", jis pasirodys po keleto mėnesių. Manau, bus išleistas garso takelis atskirai. Jau baigiame mūsų ir "Unit21" bendrą darbą. Dar nenusprendėme, kaip jis vadinsis, tačiau šis darbas tęsėsi visą vasarą. Tai labai šilta muzika, šiuo metu ja gyvenu. Taip pat ateityje norisi padirbėti su "Kettel" ir "Secede". Turbūt tiek. Na, ir dar reikia pabaigti tą albumą su dainomis "O Nei" ir "Long Time No See". Jis, atrodo, jau beveik baigtas. Ačiū už klausimus:)"Sleepy Town Manufacture" nemokamai
Unit21 & Sleepy Town Manufacture - Lain: We Care EP
Sleepy Town Manufacture - For You & For Me
Sleepy Town Manufacture - Latatoo EP
Sleepy Town Manufacture - Miss EP
V.A. - Red, Gree, Blue And Other Summer Feelings
V.A. - Intelligent Toys 2
V.A. - Intelligent Toys
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:04

Komentarai

 • Dowyte
  Dowyte @ 2006 Gruodžio 21, 08:20

  as cia ne i tema bet vistiek :D pdekit susipazinti su dj darbu

  0  0
 • lina
  lina @ 2005 Lapkričio 08, 08:58

  suprantu, visiems tai buna. Su laiku ishmoksi atsainiau ziuret i viska ir priimt tik tai, ko reikia;)

  Tau taip kuo geriausiu! Jei pamatysiu pazanga, busiu pirmoji, tave pagyrusi:)

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2005 Lapkričio 07, 10:49

  is tikro tai as wisai nesupykau...tik tuo metu nervinis galwos mechanizmas isderintas buwo...nu anyway, kritika priemiau nuosirdziai - taisysimes ;)

  P.S. O atkast tai sunku tikrai nebuvo :P

  Geru straipsniu ir interviu

  0  0
 • lina
  lina @ 2005 Lapkričio 07, 09:22

  Pauliau, atkasei mane?:D

  o jei rimtai, nenorejau "apdergti" autoriaus, norejau patarti. tik patarti.

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2005 Lapkričio 05, 10:33

  kad ir kaip noreciau pasakyt ka nors bloga, negaliu. Is vienos puses del to kad nenusileisiu iki tokio lygio, is kitos del to, kad interviu geras. Einu geriau knygeles apie "stiliu" paskaityt ;)

  0  0
 • Bliblu
  Bliblu @ 2005 Lapkričio 01, 11:37

  nice nice :)

  0  0
 • shn
  shn @ 2005 Spalio 28, 04:47

  "...menas tampa nervingesnis ir mažiau stabilus. Jėga yra ramybėje"
  ..mhm. ramiai ir giliai*

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2005 Spalio 27, 09:27

  Wajej Lina nu ir ishklausinejaj tu juos, anyway labaj geras intervas ir + gera ju muzika, labaj gajliuosi kad nebuvau..net nzn kodel:/

  0  0
 • lina
  lina @ 2005 Spalio 26, 08:31

  ta ta pati:)*

  0  0
 • dar2M
  dar2M @ 2005 Spalio 26, 06:57

  lina blyna ;) ar cia neta? nu anyway! puikus interviu ! ;)*

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.