Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 52 svečiai
Temos


Dixon aka Wahoo: "Leiskite man groti septynias valandas..." (specialiai Djscene.lt)

dixon"Leiskite man groti septynias valandas ir paskutines dvi valandas žmonėms pradės patikti tokia muzika, kur jie net neįtarė, kad jiems gali patikti.", taip apie savo DJ setus kalba 28-erių metų gurmanas ir mados specialistas Steffen Berkhahn. Šis tamsaus gymio mėlinakis berlynietis elektroninės šokių muzikos fanams iki šiol geriausiai buvo žinomas kaip "Dixon", o dabar su kiekviena diena kraunasi vis didesnį piniginį ir žinomumo kapitalą kaip vienas projekto "Wahoo" narių ir šokių aikštelių super hito "Make 'Em Shake It" autorių.

Lietuvos publika dviem įsimintinais vokiečių "house" vunderkindo setais galėjo pasigėrėti spalio 7 ir 8-ą dienomis nepriklausomų renginių organizatorių "Kitoki" vakarėliuose "SONAR KOLLEKTIV and Kitoki present M I X I N G" Vilniuje ir Kaune. Djscene.lt siūlo kiek platesnę pažintį su Steffen "Dixon" Berkhahn.

Kaip ir daugelis žmonių, dirbančių elektroninės šokių muzikos srityje, "Dixon" pradėjo nuo plokštelių kolekcionavimo, "Klausiausi klubinės muzikos, o tada pradėjau didžėjauti..." Kaip didžėjus "Dixon" Vokietijoje žinomas jau senokai, į germaniškos "house" istorijos puslapius jis jau įrašytas nuo 1996 m. su savo vakarėliais "Audio Video Disco" viename iš įtakingiausių Vokietijos klubų "WMF".

Po didžėjavimo natūraliai sekė prodiusavimas. Šiek tiek simboliška, kad pirmą jo prodiusuotą kūrinį 1998 m. išleido tik įkurta kolektyvo "Jazzanova" leidybinė firma "Sonar Kollektiv", kurioje iki šiol dirba ir kaip didelėje draugiškoje šeimoje gyvena Steffenas. Nuo 1998 m. jis spėjo surinkti pirmą ir antrą "Sonar Kollektiv" pristatančią muzikos kolekciją, įrašė ir išleido tris Itin aukštai vertinamų bei šokių muzikos klišes laužančių miksuotų "house" rinkinių "Off Limits" dalis, o taip pat remiksavo visą eilę didžiausios pagarbos vertų elektroninės šokių muzikos, "hip-hop" ir "afro beat" atlikėjų, tokių kaip Femi Kuti, "Attica Blues", "Jazzanova", "Atjazz", "I-Cube", "Beanfield", "Fauna Flash" ir dar daugelį kitų.

dixonKol kas didžiausia komercinė sėkmė Steffeną kaip prodiuserį aplankė visai neseniai - rugpjūčio pabaigoje "house" leidybinis gigantas "Defected" perleido jo ir kolegos Georg Levin suburto projekto "Wahoo" praėjusių metų hitą "Make 'Em Shake It" su "dance electronica" legendų "Masters at Work", Sandy Rivera ("Kings of Tomorrow") ir "Isoleé" remiksais, todėl visai nekeista, kad kūrinys jau atsidūrė garsiausių pasaulio didžėjų, Pete Tong, Roger Sanchez, "Tiefschwarz" ir Simon Dunmore, plokštelių krepšiuose bei kelia euforiją pasaulio šokių aikštelėse.

Maža to, Steffen artimiausiu metu žada dar labiau praplėsti leidybines savo ir "Sonar Kollektiv" galimybes. Jis pradėjo specialią leidinių seriją "Innervisions", kuri pristatys šviežiausią "house" muziką iš Berlyno. "Viena didžiausių "Sonar Kollektiv" stirprybių, didžiulis atlikėjų sąrašas ir jų stilistinė įvairovė, tuo pačiu yra ir šioks toks trūkumas, kai kalbama apie marketingą. Žmonės viską "dėlioja į stalčiukus", ir pavyzdžiui, kaikurie didžėjai rečiau atkreipia dėmesį į kokybiškus "SK" "house" ledinius dėl to, kad yra susidarę "SK" = "nu jazz" arba "downtempo" stereotipą." Panašu, kad jis teisingame kelyje, "Innervisions" promo leidinius (oficialiai išleista dar tik viena, "Tokyo Black Star", plokštelė), puikiai vertina ir groja tokie skirtingi didžėjai iš viso pasaulio kaip Pete Tong, Ashley Beedle, Joe Claussel, Francois Kevorkian, Spinna, Damian Lazarus, Ivan Smagghe, Satoshi Tomiie, Richie Hawtin.

Trumpai save Steffen pristato taip: "Esu didžėjus ir prodiuseris iš Berlyno. Didžėjauju jau 14 metų ir nuolatos groju tokiuose Berlyno klubuose kaip "Tresor", "E-Werk", "WMF", "Watergate", o dabar dar ir "Weekend". "Dixonas" labai džiaugiasi savo dabartine rezidencija, jo mėnesinis renginys "Inner City" pats populiariausias klube "Weekend". "Berlyne jau kiek anksčiau atslūgo "electro" banga, nebėra dominuojančio stiliaus, vėl klesti įvairovė, ir tai mane labai džiugina. Kolegos "Tiefschwarz" į vakarėlius "Weekende" surenka mažiau žmonių nei aš.", nusišypso Steffenas.

dixonO tada "važiuoja" toliau, "Kaip prodiuseris ar remiksų autorius išleidau daugybę dalykų. Šiuo metu įrašinėjame "Wahoo" albumą kartu su Georg Levinu. Mano diskografiją galite rasti www.innercityvisions.com. Be to, aš turiu restoraną ir tuoj ruošiuos pristatyti rūbų liniją." Tiesa, savo santykio su mada Steffenas plačiau nekomentuoja, "Viskas bus paleista kitą mėnesį ir viską bus galima rasti mūsų tinklapyje."

Neabejotinas muzikos gurmanas Steffenas neslepia ir pomėgio geram maistui bei visada noriai kalba apie savo restoraną, kurį laiko labai svarbia savo gyvenimo dalimi... "Tai restorano ir kavinės derinys. Tai tiesiogiai nesusiję su muzika, tačiau restoranas yra tokioje vietoje, kurioje mes visi, muzikos ir vakarėlių žmonės, gyvename, kur yra daugybė biurų ir įrašų parduotuvių, todėl pas mus lankosi daug, labai daug kūrėjų ir atlikėjų, kurie čia leidžia laiką kasdien. Tokie žmonės kaip, Steve Bug, "Tiefschwarz", "Jazzanova", Miss Kittin, Phonique..." Tiesa, "Dixon" tuo pačiu prisipažįsta, kad nemėgsta ruošti maisto ir nėra toks geras maestro prie puodų ir keptuvių kaip muzikinėje virtuvėje, "Man patinka geras maistas, bet aš nesu geras virėjas. Deja..."

O čia dar keletas spalvingų štrichų, pateikiančių pilnesnį Steffen "Dixon" Berkhahn gyvenimo būdo bei muzikinės virtuvės vaizdą:

Sakyk, kaip susitikote su Georg'u ir kaip startavo "Wahoo"?
Georgas davė savo demo Alex'ui iš "Jazzanova", kurią Alexas perdavė man, nes pamanė, kad turėčiau užsiimti prodiusavimu su Georgu. Ir kaip sakoma, visa kita jau istorija...

Kada "Wahoo" albumas išvys dienos šviesą, paskutiniu metu apie tai buvo nemažai kalbama?
Kitą pavasarį.

Ar manai, kad bendradarbiavimas su "Defected" gali būti esminis lūžis tavo karjeroje? Gal jau atėjo laikas didesniam pripažinimui ir didesnei komercinei sėkmei.
Žiūrėsime. Singlai nėra tokie svarbūs. Jie ateina ir išeina, svarbiausia yra albumai. Taigi, ateitis parodys.

Kita vertus, ar manai, kad tikras kūrybiškumas ir komercija yra suderinami?
Taip. Pavyzdžiui Timbaland.

dixonAr šiuo metu daug keliauji kaip didžėjus? Kurios šalys ir klubai tave žavi labiausiai?
Japonijoje ir Portugalijoje dažniausiai nuostabiai leidžiu laiką. Bet man taip pat patinka "Rosegarden" Helsinkyje. Bet geriausi vakarėliai yra mano dabartinė rezidencija Berlyne. Grodamas ten labai gerai jaučiuosi. Tai geriausia rezidencija, kokią esu turėjęs per pastaruosius tris metus.

Alex iš "Jazzanova'os" sako, kad Dixon'ui reikia leisti groti ilgus setus, norint atrasti jo geriausias didžėjaus savybes. Papasakok apie savo didžėjavimo įpročius?
Niekada neskubu "įtikinėti" ir "papirkinėti" žmonių muzika, kurią groju. Aš negroju hitų vieną po kito. Reikia laiko, kad žmones užvaldytų tinkama nuotaika, kad jie pajustų tą "groove'ą". Mano pagrindinis uždavinys yra "parduoti" gabalą, kuris man patinka, bet nėra didelis komercinis hitas. Leiskite man groti septynias valandas ir paskutines dvi valandas žmonėms pradės patikti tokia muzika, kur jie net neįtarė, kad jiems gali patikti.

Gerai, papasakok mums apie savo jau legendomis apaugusius vakarėlius "Inner City"?
"Inner City" mėnesiniai vakarėliai vyksta "Weekend" klube Berlyne. Klube talpa 700 žmonių, bet jų visada ateina apie 1000. Klubas būna sausakimšas, labai karšta, žmonės šoka ir prakaituoja. Klube įrengta nuostabi garso sistema, o pats klubas yra pačiame miesto centre. Veiksmas vyksta dvyliktame aukšte, aplink langai, taigi mėgaujamės nepakartojamu miesto vaizdu. Visada puiku matyti patekančią saulę.

Kaip viskas einasi su Sonar Kollektiv, kaip viskas vyksta iš tikro? Stebint iš šalies "SK" atrodo kaip didelė šeima?
Viskas tikrai labai asmeniška. Mes vienas kitą pažįstame pakankamai ilgai. Ir man tai labai patinka.

O Berlynas? Vokietijos sostinė šiuo metu atrodo kaip vienas didelis aktyviai kunkuliuojantis kūrybingumo puodas, kaip jautiesi gyvendamas šiame mieste?
Esu tikras Berlynietis, kas čia nėra labai dažna. 90% šioje scenoje besisukančių žmonių yra ne iš Berlyno. Šiomis dienomis netgi ne iš Vokietijos. Taigi, bendravimas su skirtingos kultūrinės kilmės žmonėmis visada įkvėpia.

dixonTu atstovauji šokių muzikos skambėsį, kuris gali būti apibūdinamas kaip "abstraktus", "gilus" ir "įvairialypis", bet ar manai, kad "intelektualios" šokių muzikos sąvoka turi prasmę?
Ar šokis gali būti intelektualus??? Tik ne klube. Taigi, muzika yra visiškai "neintelektuali". Ji gali būti gili, su daug jausmo, bet ne intelektuali. Netikėk žmonėmis, kurie taip sako. Tai muzika - tu ją jauti arba ne. Ir daugiau nieko.

Kaip manai, ar šių dienų muzikoje dar yra tikrų naujovių ir progreso?
Ne. Jokių naujovių, bet tikrai daug progreso. Pakankamai, kad jausčiausi laimingas.

Kurie atlikėjai, prodiuseriai ir nauji kūriniai tave vis dar stebina ir įkvepia?
I-Cube, "Ame", Alix Alvarez.

Trys dalykai be kurių negalėtum gyventi?
Mano mergina, mano mažas restoranas ir mano telefonas.
Djscene.lt, 2007 Balandžio 09, 16:05

Komentarai

 • Smash
  Smash @ 2005 Gruodžio 03, 06:03

  Koks Dj jei jis gali buti be muzikos :DDD

  0  0
 • l.v.
  l.v. @ 2005 Spalio 19, 09:18

  3 dalykai...
  muzikos net nepaminejo...!!!

  0  0
 • fake
  fake @ 2005 Spalio 18, 09:35

  ooo so nice....%) mergina pirmoje vietoje...
  ... dazniausiai merginaaa nukonkuruoja muzika, ir, manau, del to galima ilgaaai gincytis...

  0  0
 • Chris
  Chris @ 2005 Spalio 18, 12:26

  "......Klubas būna sausakimšas, labai karšta, žmonės šoka ir prakaituoja......" - cia tipo privalumas -No Air Ventilation- +

  3 Dalykai: Mano mergina, mano mažas restoranas ir mano telefonas. - na o kur dingo taip dievinama muzika?

  Tikrai geras straipsnis !, tiek informacijos jus istraukiate.. pagarba djscene kolektyvui. :) !

  0  0
 • foOb
  foOb @ 2005 Spalio 17, 08:54

  Geras Interviu ;-) Respect Dixon! ;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.