Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 114 svečių
Temos


Kiki: "... internetu negali parsisiųsti gyvų pasirodymų, jų nuotaikos"

kikiTrečius metus "Gravity" klube naujausią elektroninę muziką propaguojantys "Patyzanai" šiemet žada karščiausią sezoną, kurį pradės kultinės vokiečių įrašų kompanijos "Bpitch Control" atstovas suomis Kiki.

"Kiki - tai perliukas tarp Berlyno ir Londono. Jam būdingas ir vokiškosios šokių muzikos mokyklos subtilumas bei britiškas žaismingumas ir šokių nuotaikos" - apie pirmąjį "I Hate Dancing" svečią sako "Partyzanai". Prie ypatingai ilgų vakarėlių Berlyne pripratęs Kiki žada pasistengti, kad ir Lietuvoje vakarėlis užsitęstų iki pat vėlyvo ryto ir bent trumpam visus nukeltų į elektroninės muzikos sostine vadinamą Berlyną, o prieš ilgą naktį - trumpas pokalbis...

Papasakok trumpai, kaip susidomėjai elektronine muzika.
Tai prasidėjo apie 92 metus nuo hip hop'o. Tuo metu gangsta rap tapo dideliu, o scena - pigi ir grėsminga, o ne kūrybinga ir taiki. Laimei, nelegaliuose Helsinkio reivuose man pavyko atrasti skambesį, kurio ieškojau.

Esi baigęs architektūrą, vėliau "ryšių dizaino" studijas. Kodėl visgi pasirinkai muzikanto karjerą?
Tai nebuvo sprendimas, tai tiesiog įvyko ir tiek. Manau, kad dizaino kūrybiniai procesai ir muzikiniai projektai turi daug bendro, todėl nedrįsčiau naudoti žodžio "visgi". Dirbdamas su "Bpitch Control" aktyviai bendradarbiauju su mūsų dizaineriu Pfadfinderei, kuris buvo viena iš pagrindinių mano atsiradimo leible priežasčių.

Gal gali papasakoti šiek tiek plačiau apie prisijungimą prie "Bpitch Control" komandos? Ar tiesa, kad visi atlikėjai gyveno viename name?
Keletą kartų teko labai smagiai pasigroti su Ellen Allien, todėl buvo akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau ji išleis mano plokštelę. "Bpitch" pastate Berlyne turėjau savo studiją, bet, kaip ir Sascha Funke, perkėliau ją į savo namus maždaug prieš 2 metus, kadangi ten buvo ganėtinai prasta akustika ir, kaip sakė Modeselektor, nuolat aplinkui zujant žmonėms, sunku nuveikti, ką nors gero. Dabar ten įsikūręs leiblo biuras ir dizaino studija + Modeselektor studija.

kikiJori Hulkkonen, kaip ir tu, kilęs iš Suomijos ir, neabejoju, geri bičiuliai. Ar Jori kaip nors įtakojo tavo kuriamą muziką?
Na, mūsų muzika iš pirmo žvilgsnio skamba skirtingai, bet reikia pripažinti, kad abu turime panašią muzikinę praeitį. '90-ais mes vaikščiojom į tuos pačius vakarėlius, kadangi abu žavėjomės Detroit ir Chicago skambesiu.
Be to, jis mane išmokė kaip turi skambėti elektroninės muzikos albumas. Manau, kad jo albumai yra idealus namams ir klubams skirtos muzikos kokteilis!

Esi sukūręs nemažai bendrų darbų su Phonique, Silversurfer, Captain Comatose, nesenai su 2 Dawgs po "Mood Music" vėliava. Tau patinka kurti muziką draugijoje?
Na, tiesą sakant, muzikos kūrimas man yra pakankamai intymus darbas. Tai tarsi savo sielos rodymas viešai, todėl darbas su kitais atlikėjais man yra ganėtinai sudėtingas užsiėmimas. Tik su Silversurfer viskas kitaip. Tarp mūsų yra stebuklingas ryšys, kuris nereikalauja jokių žodžių.

Ar tavo kūrybą kaip nors įtakoja tavo viršininkė, Ellen Allien? Ar ji labiau užsiėmusi leiblo administraciniais darbais?
Mes dažnai pasikalbame apie kūrybą ir išleistas plokšteles. Ji tikrai moka būti griežta, bet, manau, tai tik į gerą. Ji visada stengiasi iš tavęs išspausti maksimumą, bet jeigu ne ji, kas tai darytų?

Šiandien Berlynas tavo Europos kultūros sostine. Daugelis prodiuserių ir DJ'ų kraustosi gyventi į Berlyną dėl pigaus nekilnojamo turto, didelės auditorijos, elektroninės muzikos ir t.t. Ar išties Berlyne yra taip paprasta pragyventi iš to, ką daugelis laiko tiesiog hobiu?
Niekada apie tai negalvojau, kadangi asmeniškai man, viskas klostėsi natūraliai... Po 15 metų DJ'avimo man tai vis dar yra tiesiog hobis!!!

Jeigu paprašyčiau tavęs patarimo, kur būtina apsilankyti norint praleisti gerą savaitgalį Berlyne...
Yra labai daug gerų vietų! Pati mano mėgstamiausia, tai WMF, bet dėmesio verti ir "Weekend" (už vaizdą), "Berghain" (už išprotėjimą ir pačius ilgiausius vakarėlius), "Wategate", "Deep", "Bar 25" (tik vasarą) ar "Club der Visonäre" (tik vasarą). Žinoma, yra ir dar daugiau puikių vietų.

kikiDažnai groji Britanijoje. Kuo skiriasi Vokietijos ir Britanijos publika? Kaip skiriasi visa klubinė scena šiose šalyse?
Na, visų pirma vakarėliai prasideda visiškai skirtingu metu! Berlyne klubai dirba tiek laiko, kiek nori. Dažniausiai tai reiškia, kad ne trumpiau nei iki 10 val. ryto. Britanijoje klubai užsidaro apie antrą nakties, arba bent jau baigiama prekyba alkoholiu. Manau, tai daro vakarėlius šiek tiek įtemptus. Berlyne viskas daug laisviau.
Iš kitos pusės, Britanijoje vakarėliams skiriama daugiau dėmesio - turiu omenyje garsą, šviesas ir t.t., o prie klubų nesidriekia kilometrinės eilės!!!

Ar esi buvęs Baltijos šalyse? Rytų Europoje? Ar prieš pasirašydamas kontraktą su "Gravity", klausei Michael (Phonique) ar Ali ir Basti iš Tiefschwarz apie Lietuvos klubinę sceną?
Ne, dar neklausiau, bet dabar būtinai paklausiu! Vienintelį kartą teko groti Taline, bet tai buvo prieš daugelį metų. Įsivaizduoju, kad pas jus turėtų būti panaši klubinė scena kaip ir Helsinkyje, bent jau savo dydžiu ir kūrybingais bei draugiškais žmonėmis! Ai, dar pamenu, kad prieš keletą metų apie jus gerai atsiliepė Elbee Bad ("La Rhon" / "Gigolo")...


Ką bendrai galvoji apie Europos klubinę sceną?
Kur tik nukeliauju, pastebiu, kad klubinė scena auga Auga vakarėliai, didėja ir kūrybinės laisvės erdvės, niekas negroja senų įrašų. Šią vasarą aplankiau keletą nuostabių festivalių: "Sonar", "Benicassim", "Dour" ir t.t.

Ką galvoji apie interneto ir mp3 įtaką elektroninei muzikai?
Tu negali to sustabdyti, todėl reikia su tuo susigyventi. Svarbiausia yra tai, kad internetu negali parsisiųsti gyvų pasirodymų, jų nuotaikos. Manau, kad šia linkme ir turi judėti visa klubinė kultūra. Be to, pasaulyje vis dar yra daugybė žmonių, kuriems, be garso, yra labai svarbus ir grafinis apipavidalinimas, kūrinių sąrašas ir t.t.
Tiesą sakant, turiu sukūręs dainą apie visa tai: "tai yra mūsų pažystamo pasaulio pabaiga..."

kikiO kaip virtualūs leiblai? Ar perklausai jų leidžiamą muziką? Nemanai, kad būtent virtualūs leiblai netrukus taps pilnaverčiais elektroninės muzikos rinkos dalyviais?
Aš pirmenybę atiduodu vinilui, tik nežinau ar ilgai tai tęsis... Bus matyt. Bet kokiu atveju, daugelis leiblų dabar siuntinėja mp3, o ne promo vinilus, kadangi mp3 nieko nekainuoja. DJ'ai patys nusiperka vinilą, jeigu kūrinys jiems tikrai patiko. Tai puiki išeitis mažiems leiblams!

Keletas anketinių klausimų:

Karščiausia plokštelė?
Silversurfer: Dirty Dishes (Crosstown Rebels)

Karščiausias albumas?
Mathias Aguayo(kompakt)

Mėgstamiausias leiblas?
Nuolatos keičiasi. Šiandien tai yra "Kompakt" - už du nuostabius albumus ir neįtikėtiną sub-leiblą!

Karščiausias pop kūrinys?
Gorillaz: Dare - DFA remix

Mėgstamiausias gėrimas?
Priklauso nuo nuotaikos: vanduo / Raudonas ispaniškas vynas / Degtinė

Geriausia vieta groti?
Bet kur, kur yra geras garsas ir gera publika!
Mr.Vicious + arbuzas, 2007 Balandžio 09, 16:07

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.