Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 100 svečių
Temos


Boris Dlugosch: "Vaikai vis daugiau pinigų išleidžia kitoms pramogoms, o ne įrašams ar vakarėliams"

boris dlugoschPernai metų pabaigoje vokietis Boris Dlugosch gelbėjo "Nokia PlugIn - Fashion" organizatorių "užpakalius" kai Kosheen paskutinę minutę pranešė apie savo nedalyvavimą renginyje. Rugsėjo 23 dieną Boris'as sugrįžtą į Lietuvą, klubą "Gravity", šį kartą ne kaip "gelbėtojas", bet kaip pagrindinis vakaro vinis.

Žvaigždžių prodiuseriu bei remiksuotoju vadinamas Boris Dlugosch ne tik šokių, bet ir visą muzikos rinką drebina savo remiksais, kuriuos įrašinėja ryškiausioms pasaulio muzikos žvaigždėms, tarp kurių "Röyksopp", Beverley Knight, Mary J. Blige, "Daft Punk", Jimmy Somerville, Moby, "Basement Jaxx", "Jamiroquai", Satoshi Tomiie, Roger Sanchez, Mousse T., Aaliyah, "Lighthouse Family", "Tiefschwarz", David Morales ir dar daugelis kitų. Na, o garsiausiu ir stipriausiu jo "BOOM" tapo "Moloko" super hito "Sing It Back" remiksas, bet apie viską geriau tegul pasakoja pats Boris.

Papasakok trumpai kada ir kodėl susidomėjai elektronine muzika ir DJ'avimu?
Įrašus pirkti pradėjau kai man buvo 10 metų. Visada mylėjau muziką. Visa mano šeima mylėjo muziką. Klausydavau tėvo ir sesers įrašų, o apie atlikėjus, kurie man patikdavo, stengiausi sužinoti daugiau, todėl eidavau pirkti įrašų. Tuo pat metu pradėjau groti būgnais mokyklos grupėje. Kaip ir daugelis paauglių ėmiau vis labiau domėtis šokių ir elektronine muzika. Mokykloje teko pirmą kartą išbandyti savo jėgas studijoje ir būtent tada nusprendžiau, kad ateityje norėsiu dirbti studijoje ir norėsiu kurti savo muziką.

boris dlugoschRemiksuoji įvairius kūrinius nuo 1989m., ir per visą šį laiką sugebi išlikti vienu iš geriausių. Kaip sugebi pritapti prie nuolat besikeičiančių muzikos madų?
Muzika ir muzikos stiliai nuolatos keičiasi. Esu didelis muzikos mylėtojas, muzika - mano kasdienybė, todėl aš nuolatos stebiu jos tendencijas ir įgyvendinu jas kurdamas bei DJ'audamas. Išgirdęs ką nors naujo grojant klube ar tiesiog naujoje plokštelėje, įkvepiu tai, o atėjus į studiją tai tampa įkvėpimu. Manau, kad kiekvienas muzikantas tai jaučia.

Tau svarbios šokių muzikos tendencijos?
Na... sukant plokšteles ir grojant tai kas "ant bangos" lengviau priversti žmones šokti. Iš kitos pusės žiūrint, manau, kad nuobodu groti vien tik madingą muziką. Reikia turėti savo stilių. Man patinka groti senas, naujai madingas plokšteles.

Kaip keitėsi tavo paties muzikinis skonis per šiuos metus? Ar tave taip pat paveikė electro house bumas?
Būdamas paaugliu grojau būgnais vienoje rock'o grupėje. Vėliau važinėjausi riedučiais ir riedlente, tada klausydavau electro ir breakdance. Mano tėvas grojo trombou vienoje Jazz grupėje, sesuo klausydavo pop muziką. Visa tai darė man įtaką. Kai aš pradėjau DJ'auti, 1985, praktiškai visa šokių muzika buvo 100% elektroninė. Taigi tai nėra visiškai nauja, tai tik tapo ypač madingu dabar. Bet man tai patinka! Man jau buvo pabodę groti vocal house, jis nejudėjo į priekį. Gal būt ateityje jis vėl taps madingu, kas gali žinoti...

Turėtumei sulaukti kalno prašymų remiksams. Kaip atsirenki, ką remiksuoti, o ko - ne?
Tai labai paprasta: remiksuoju tai, kas man patinka ir iš ko, mano nuomone, galiu padaryti gerą remiksą. Praėjusią savaitę turėjau problemų su "Aha" remiksu. Įrašų kompanijai nepatiko mano padarytas remiksas, todėl turėjau daryti antrą, tačiau nežinojau, ką galiu padaryti geriau. Galiausiai įrašų kompanija pasirinko antrą variantą, kurio aš tiesiog nekenčiu. Tai ir yra sudėtingiausia. Galiausiai remiksavimas tampa prievole.

boris dlugoschGirdėjau, kad Moloko, David Morales ir Roger Sanchez remiksus darei nemokamai. Ar tai tiesa?
Tik Moloko! Atidavėm jį įrašų kompanijai, nes labai norėjom, kad jį išleistų. Mums labai patiko "Sing It Back"! Net neįsivaizdavome, kad ši daina taps pasauliniu hitu.

Ar skiriasi DJ'avimas nuo darbo studijoje?
Žinoma! DJ'audamas groji prieš publiką, kuri, tikiuosi, šoka pagal mano muziką. Studijoje dirbi vienas, programuoji muziką ir nematai žmonių reakcijos.


DJ'aus triukas kuris privertė tave sušukti "AAAAAAAAHHHH"?
Na, 1985, pradėjus DJ'auti, dviejų plokštelių grojimas kartu buvo kažkas tokio. Tuo metu tai buvo mano svajonė - idealiai suvesti du skirtingus kūrinius ir juos "užauginti".

Vokietijoje labai daug puikių prodiuserių ir DJ'ų... tarkim apie Italiją ar Prancūziją to pasakyti negalėčiau. Turi minčių šiuo klausimu?
Na, šiuo metu jaučiama vokiška banga, prieš keletą metų šokių muzikoje karaliavo prancūzai: "Daft Punk", "Cassius" ir "Air". Sekantys bus Prins Thomas, Lindstrom ir kiti vaikinai iš Oslo, Norvegija. Gal būt vėliau ateis ir Lietuvos laikas. Viskas įmanoma. Kaip ten bebūtų, tai tik spaudos dėmesio klausimas.

Ar muzika vienintelis tavo užsiėmimas dabar?
Aha, nieko daugiau negaliu daryti.

boris dlugoschSunku išgyventi dirbant muzikos versle? Kalbu apie pinigus, konkurenciją...
Tai tikrai nėra lengva! Bet gyvenimas niekada nebūna lengvas, ar ne? Ypač sunku dabar, kai rytuose atsiranda naujos šalys ir naujos rinkos. Įrašų pardavimai su kiekvienais metais smunka vis labiau. Vaikams, kurie visą laiką buvo pagrindiniai įrašų pirkėjai, mobilių telefonų melodijos ir "Playstation" tapo svarbesnės už muziką. Jie vis daugiau pinigų išleidžia kitoms pramogoms, o ne įrašams ar vakarėliams.

O kaip nelegalūs MP3 ir kiti piratavimo būdai? Ar tiesiogiai jauti jų daromą žalą?
Žinoma. Bet to negalima pakeisti. Turime ieškoti naujų būdų savo muzikos pristatymui.

Ką manai apie naujas technologijas DJ'avime ir elektroninėje muzikoje? Legalūs MP3, kompiuteriniai DJ'ai, "Final Scratch" ir t.t.
Tai suteikia DJ'avimui naujas formas, suteikia kūrybingumo, leidžia muziką keisti tiesiog pasirodymo metu. Aš pats darau nemažai "re-edit'ų"

Kokią įrangą naudoji studijoje?
Labai daug visko! Pradedant senukais "Moog", "Korg" ir "Roland", baigiant naujausiu "Apple Mac G5" su "Logic" ir kalnu "plug-in'ų". Mėgstu "Ableton Live"! Ypač 5 versiją. Paskutinę savo kompiliaciją "Bionic Breaks" sukūriau vien tik su "Ableton Live". Jis tiesiog nuostabus.

Mėgstamiausias įrangos komplektas DJ'aunant?
2 Technics 1210, 2 Pioneer CDJ, Pioneer 600 Mikšeris su efektais ir šiek tiek šalto alaus!

Tai bus antrasis tavo grojimas Lietuvoje, ar ne? Pirmą kartą grojai "Nokia Plug In", tai buvo ganėtinai didelis reivas. Dabar grosi "Gravity" - mažoje, bet jaukioje vietelėje. Tau pačiam labiau patinka groti dideliuose renginiuose, ar mažuose klubuose?
Tiesą sakant, viskas priklauso nuo vakarėlio ir nuo nuotaikos. Dideli reivai gali būti ne ką mažiau smagūs nei maži, nors ir lengviau mažą klubą užpildyti gražiais žmonėmis. "Nokia" buvo tikrai nemažas, bet mane maloniai nustebino puiki vakarėlio nuotaika ir atmosfera.

boris dlugoschKo turėtumėme iš tavęs tikėtis šį kartą ir ko tu tikiesi iš mūsų?
Na, turėtumėte tikėtis šauniausios šokių muzikos, šiek tiek elektroninės, bet vis tiek "housey". Ne per daug minimal, keleto rock kūrinukų... Aš labai tikiuosi kaip reikalas visus prigriebti ir pakylėti į viršų! Viskas, ko aš noriu iš klaberių, tai, kad jie priimtų mano muziką ir ištemptų savo subines į šokių aikštelę :)

Ko tau reikia, kad vakarėlį pavadintumei nuostabiu?
Gerų organizatorių ir šilto sutikimo, skanios vakarienės, puikaus plokštelių krepšio ir kuo daugiau žmonių, pasiruošusių gerai pašėlti. Tai viskas, ko man reikia :)

Na ir pabaigai, tavo artimiausi leidiniai?
Nesenai sukūriau keletą kūrinių tokiems atlikėjams kaip Princess Superstar, Louie Austen ir Kid Alex. Taip pat sukūriau remiksą norvegams "Aha", kuris bus įtrauktas į jų naują albumą. Daina vadinasi "Celice".
Arbuzas feat. Tea Leone, 2007 Balandžio 09, 16:10

Komentarai

 • sun_lover
  sun_lover @ 2005 Rugsėjo 25, 12:07

  mmm,tell me plzzzzz,how it was ? :)
  Nokia part in New Yer,tada buvo gerai,bet pansu i COCteil party,o kaip dabar?

  0  0
 • [Edgaras]
  [Edgaras] @ 2005 Rugsėjo 19, 09:06

  Siuolaikiniai vaikai, daugiau pinigu isleidzia alui ir cigaretems, kad kieme ant soliuku galetu pasitusinti :)

  0  0
 • Jaxx 303
  Jaxx 303 @ 2005 Rugsėjo 15, 09:12

  Towa Tei - Funkin' for Jamaica (boris dlugosch's & michi lange's radio edit)

  :}

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2005 Rugsėjo 14, 04:28

  labai (!!!) patiko man per Nokia, nors nezinojau, kad ten jis - tik po to pasake Smitas nou scenos. O ir remixai skanus :)

  0  0
 • Bosiakas
  Bosiakas @ 2005 Rugsėjo 14, 11:46

  Savas zmogus...

  0  0
 • lina
  lina @ 2005 Rugsėjo 13, 05:11

  Louie Austen miksuoto noreciau paklausyti....
  dar dabar gyvas mintyse "I was hoping...you'll ask for dancing..."

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.