Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 109 svečiai
Temos


Sandy Rivera: "Nusprendžiau, kad paprasčiau bus pačiam pradėti leisti savo kūrybą" (specialiai Djscene.lt)

Sandy Rivera - vardas, kuris turėtų būti žinomas kiekvienam house muzikos mylėtojui. Pradėjęs groti nuo hip-hop, vien dėl savo antro kūrinio įsteigęs nuosavą įrašų leidybos kompaniją, po "Kings of Tommorow" pseudonimu išleidęs nemažai puikių kūrinių afroamerikietis mielai skyrė laiko trumpam pokalbiui, prieš savo pasirodymą "Fashionclub". Ar girdėjote ką nors apie reggaetone?

Groti pradėjai devyniasdešimt antraisiais, ar tuomet buvo lengviau prasimušti?
To meto ir dabartinė klubinė scena labai skiriasi. Šokių muzikos verslas dabar yra pergrūstas prodiuseriais, dj'ais, turi būti velniškai geras ir talentingas, kad prasimuštum. Anksčiau buvo kur kas mažesnė konkurencija. Kita vertus, tai nereiškia, kad tuomet nereikėjo talento - žmonės, kurie grojo nuo pat pradžių, klojo pamatus šiai kultūrai, o tam taip reikėjo gebėjimų.

Koks buvo populiariausias stilius tavo aplinkoje?
Tai buvo kaip ir mišinys - house muzika maišyta su hip-hop, šiek tiek lėtesnė nei house. Tuomet buvo daug gabalų, bet jie turėjo daug gerų vokalų, tad galėjo vadintis dainomis, o dabar, praktiškai, kepami tik gabalai. Aš pats pradėjau groti ne nuo house o nuo hip-hop. Tada tai dar nebuvo populiariausia srovė... tai buvo puiki, jaudinanti ir kokybiška muzika.

Tai tavo požiūris į hip-hop populiarėjimą yra neigiamas?

Nee... che che che - mano žodyne nėra žodžio "neigiama". Aš apie nieką taip negalvojų. Kiekvienas dalykas anksčiau ar vėliau išpopuliarėja, nenuostabu, kad taip atsitiko hip-hop. Populiaru reiškia, kad to klausomasi. Tai labai gerai, nes visada atsiranda opozicija - jei ieškosi naujų, nekomercinių dalykų, pamatysi, kiek kokybiškos produkcijos kuriama undergrounde. Vėliau jame sukuriama kažkas ypatingo, kas pradeda iš jo skverbtis. Ką nors girdėjai apie reggaetone? Tai nauja hip-hop atmaina - regis sumaišytas su West coast hip-hop ir ispaniškais tekstais. Sukurtas puertorikiečių iš undergroundo jis itin sparčiai populiarėja - Londone žmonės jau teiraujasi vienas kito: "Ar girdėjai ką nors apie reggaetone?".

Tavo nuomonė teigiama tik apie hip-hop undergroundą?
Aš apie visus undergroundinius stilius puikios nuomonės. Gyvenu Londone, kur yra bent jau po klubą kiekvienam stiliui, nes kiekvienas jų kuria vis kitokią atmosferą. Nors man labiau patinka kitokia - ilgesingesnė - muzika, bet kažkam poilsiui reikia ir sunkios kapojančios muzikos bei jos kuriamos atmosferos. Pats ir mėgstu groti sunkiau: tek-house, house garage.

Taigi lankaisi klubuose ne tik kaip dj?

Taip, kaip paprastas lankytojas. Nueinu į klubą, linksminuos, nusigeriu - smagiai leidžiu laiką. Aš turiu itin gražią merginą, o su ja juk būtina kažkur išeiti, nueiname į klubą, pasilinksminam, pasiautėjam, grįžtam namo...che che che, ir taip toliau.

Sakai nusigeri...:)
Na nesu alkoholikas, bet man kaip dj'ėjui visi labai bando gėrimus įsiūlyti... Labiausiai mėgstu Bacardi su kola. Bet apskritai aš gi nepanašus į alkoholiką - tokį tikrai atskirtum.

Kaip dar leidi laiką?
Aš atostogauju: labai mėgstu plaukioti, tad pasiimu atostogas, keliauju į Ibiza, ten maudausi. Šiaip vaikštau į kiną... Aš labai užsiėmęs, tad turiu labai mažai laiko, kai keliauju po pasaulį, bet visada stengiuosi tose kelionėse pasilikti kažkiek laiko sau. Pavyzdžiui, vakar buvau Varšuvoje, susirinkau daugybę informacijos, tik va, ji visa susijusi su linksmybėmis ir vakarėliais.

O Lietuva?
Vilnius man labai primena Romą. Tai tarsi mažytė Romos dalelė - bažnyčios, senoviniai namai... Vilnius - tai mažas gražutis kambarėlis.

Ar esi ką nors girdėjęs apie Lietuvą iš pažįstamų dj'ų?

Bendrauju su ne tiek jau daug dj'ų, ir dauguma jų visai nekeliauja po pasaulį, o groja vienoje šalyje. O su tais kurie keliauja... Na, mes nuolat keliaujame, susitinkame retai, o kai susitinkame... Kai susitinkame, mes švenčiame, che che che. Niekas nekalba apie keliones ir vietas kur grojo.

O ką manai apie narkotikus?
Kai kuriose vietose narkotikai vis dėl to tampa problema, pavyzdžiui, buvusiose Sovietų Rusijos šalyse, kur tai yra naujovė, nes čia tik kuriasi klubinė kultūra. Senas mentalitetas susiduria su kažkuo nauju, ir dažnai tai tampa nekontroliuojama.

Kai pirmą kart lankeisi Lietuvoje grojai dideliame "Nokia Plugin" renginyje, o dabar - mažame "Fashion" klube. Kuo skiriasi grojimas tokiose vietose?
Grojant dvidešimt penkiems tūkstančiams gali parinkti energingesnę muziką, su ilgesniais intarpais be ritmo, taip sulauksi kur kas didesnės ir audringesnės reakcijos iš minios, o kai groji trims ar keturiems šimtams žmonių viskas vyksta artimiau, intymiau, juk ir dj nėra taip atskirtas nuo publikos, todėl leidi jau kitokia, ne tokią energingą, saldesnę muziką.

Kai norėjai išleisti antrąją savo dainą, tam įkurei savo leiblą. Kodėl?
Kai įsitraukiau į muzikinę sceną jau buvau pakankamai pavėlavęs. Nunešęs antrąją savo dainą į vieną leiblą, pamačiau, kad tądien dar 30 žmonių ten atnešė savo gabalus. Nusprendžiau, kad paprasčiau bus pačiam pradėti leisti savo kūrybą. Pradėjau domėtis kiek kainuoja išleisti singlą, kiek kainuoja jo išplatinimas, o viską susižinojęs tai ir padariau.

Nebijojai bankroto?
Nebankrutuosi, jei viską gerai apgalvosi ir veiksi protingai prieš pradėdamas. Pradėjau dirbti su mažais tiražais, kurie po truputį didėjo, kol įsipaišiau į klubinę sceną. Be to, aš žinau save - visada susitvarkysiu gerai, che che che.

Kodėl po įrašų kompanijos įsteigtą leiblą Blackwiz pakeitei leiblu Deep Vision?
Seni partneriai ir kita... Norėjau pradėti iš naujo. Nors, tiesą sakant, neseniai uždariau Deep Vision ir vėl atidariau Blackwiz. Du metus tiktai grojau ir Deep Vision tapo kažkuo užsilikusiu iš praeities. Kur kas geriau užbaigti tai, kas buvo ir pradėti iš naujo.

O kaip tavo darbas su Kings of Tommorow? Kodėl išsiskyrei su partneriu?
Nes... (galvoja) jis yra kvailas. O aš - protingesnis.

Ar jautėsi klausytojų priešiškumas, dėl to, kad esi tamsiaodis?
Taip. Mano karjeros pradžioje nuotaikos prieš afroamerikiečius buvo kur kas stipresnės, nei dabar... Dabar žmonės pradeda suvokti, kad visi esame lygūs. Seniau ir Amerikos žmonės norėjo baltos tautos, bet mes šią stadiją beveik praėjome ir tapome kaip ir pavyzdžiu likusiam pasauliui. Mano nuomone, po dviejų šimtų metų visi bus tokios pačios odos spalvos ir laikys vieni kitus lygiais.

Ką ketini nuveikti artimiausiu metu?
Užbaigsiu albumą, išleisiu miksą. Vėlesnėje ateityje rimtai pradėsiu užsiimti labdara - tai natūralus progresas. Kartais žmonės užstringa tam tikram gyvenimo tarpsnyje ir pasiekia aklavietę, nes niekas nebeturi prasmės. Aš neužstrigau, nes suvokiau, kad galiu padėti žmonėms per labdarą, kurią, manau, skirsiu vaikams.

Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:10

Komentarai

 • bij303
  bij303 @ 2005 Spalio 12, 08:32

  DZE: May i ask in which conditions and for how long have you been "working" with Sandy ? you booked him once to Fashion Club ? And who are all the other "difficult" artists you were working with, if Sandy was the easiest ?
  I spent days with him, as Distance label's booking agent, not just 24 hours...
  And about being quiet, that's not me, sorry ;)

  0  0
 • bij303
  bij303 @ 2005 Spalio 11, 07:04

  good for you, maybe he changed ? once again it's my personal opinion, you have yours, and the world is made of differences....

  0  0
 • DZE
  DZE @ 2005 Spalio 11, 06:19

  TO B...

  I was reading your opinion on Sandy and finally I lost patience. I usually never comment but this time I have to say - I have met and worked with Sandy and he is a great person and very easy to work with. He is actually one of the nicest persons that I have ever worked with.
  So now you can be quiet.
  Peace out:)

  0  0
 • bij303
  bij303 @ 2005 Spalio 04, 09:46

  2 house:
  you are a very unpolite person and you deserve your ass to be kicked... Nevertheless i take good note of your pleasant words.
  Just be aware that my words about Sandy are founded on my experience of work (as booking agent) and life with this guy (taking the baby-sandy on tour). You would probably be sorry to hear how this dude was behaving (cocaine is hell of a drug), not only with me but with almost all the people that had the missfortune to work with him (at least in France and in the years 1998-99, when you were probably still sucking your thumb and pissing your pants). I am not a bitch so i will not give you any crusty detail but if you wanna find out more just ask Sandy about it...
  And please stay polite or learn how to use the english language correctly, if you dont do it for me, do it for your poor mum.

  PS: I wouldn't suck your balls but i'd gladly squeeze them... dont let them hang to close ;)

  0  0
 • house
  house @ 2005 Rugsėjo 29, 08:39

  BIJ.
  sorry, but you are piece of fat dog's shit.
  i have nothing to say more about you.
  look at your posts and think what kind of bitch you are.
  suck my balls.
  no offence
  peace/

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2005 Rugsėjo 25, 09:41

  Nu kiek zinau supranti lietuviu kalba. As tau asmeniskai nieko nesakau, tu buvai su juo tu zinai, taciau nervina tie kurie turbut pirma karta pamate si varda ir sako kad cia kazkoks gaidys. I belange juos ;)

  0  0
 • bij303
  bij303 @ 2005 Rugsėjo 18, 09:33

  hey vidocq, i never said this guy wasn't doing good music, just that he is personally an asshole... Meet him, spend time with him, work with him and then tell me... I dont need to seat with Elton John to know he is gay, i didnt have to get drunk with Jim Morisson to find out he was an alcoholic, and i just tell you my truth: S.Rivera is an ASS humanly speaking. I bought some of his releases, played them and will probably do it again, nevertheless i cant stand the man.
  What are you doing with your life big boy ?

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2005 Rugsėjo 15, 11:09

  Nesupratau kodel cia pasipyle tokie komentarai? Bij komentaras itakojo? Sitas ponas padare daugiau negu jus visi kartu sudejus padarytumet per savo whole life.

  0  0
 • blitzz
  blitzz @ 2005 Rugsėjo 10, 03:21

  yo beltbuckle is kul :) kryzhokas

  0  0
 • shn
  shn @ 2005 Rugsėjo 10, 01:44

  fake boy

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.