Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 140 svečių
Temos


Snow (.eXitLabEl.): "Gyvenime norėjau šio to daugiau nei mokytis" (specialiai djscene.lt)

Ponai iš .eXitLabEl. djscene.lt pagerbiami jau antrą kartą. Bet žinodamas, kad vieni iš nedaugelio Lietuvos prodiuserių jau kurį laiką reziduoja kažkur Anglijoje ir visai netyčiom susipažinęs su Snow klubelyje "Play" nepraleidau progos pasišnekėt apie tai, ką reiškia būti nekomercinės muzikos prodiuseriu ir ar Anglijoje gyventi geriau.

Kaip kilo mintis užsiimti muzikine veikla?
Net nežinau, tai buvo taip seniai... Mano tėvas buvo pasakorius, tad aš nuo gimimo augau su muzika ir menu. Devyniasdešimt penktaisiais atėjo naujos bangos, nauji garsai, prasidėjo šioks toks perversmas, tada kažkaip ir įsitraukiau į tokią veiklą.

Kokiu būdu į ją įsitraukei?
Pradėjau groti. Devyniasdešimt penktieji metai, kasetnikai, juostiniai magai, eksperimentai, litavimai... Iš ko galėjai, ką galėjai pasidaryti, tuo ir bandydavai grot. Paimdavome du magnetofonus, juos praardę įlituodavome pitch'ą. Tebūnie tai pitch'as kaip belt-drive'o, bet iš tikrųjų juo miksuoti kur kas sunkiau. O kai jau miksuoji, prireikia patefonų...
Netrukus atsirado patefonai "Elektronika", kurie jau turėjo pitch'ą. Jį reguliuodavai sukinėdamas rankenėlę... Taigi pradėjome daryti techno vakarėlius. Groti nebuvo labai patogu, bet vėliau pasirodė tobulesni patefonai, po to dar geresni. Tačiau beveik tuo pat metu, devyniasdešimt šeštaisiais, nebeužteko tik groti.

Tuomet ir pradėjai kurti?

Taip. Kaip tik tais metais atsirado .eXitLabEl., du žmonės, gyvenom šalimais, o susipažinom muzikos mokykloje. Dabar galvoju, ką kūriau pradžioje, neprisimenu savo pirmojo gabalo... (galvoja) Aaa.... tai buvo house maišytas su breaks. Apskritai, iš pradžių daugiausiai kūriau techno, nes tai ir grojau, o vėliau bandžiau maišyti jį big beat, breaks. Taip ir įklimpau į breaks pelkę: pradėjau laviruoti nuo pačių žemiausių BPM iki dramo - nors nesu jo gerbėjas, bet kartais jį kurti man yra malonu.

Kaip skleidėte savo kurybą?
Pačioje pradžioje organizuodavome tūsovkes, festivalius, juose ir grojome. Tais laikais dalyvavome ir DrumClub veikloje. O kai vieną dieną atsirado "Will-News sounds", įrašėm šimtą kompaktų - ėjom gatve ir dalijom juos žmonėms, kurie, bent mums taip atrodė, galėtų susidomėti mūsų muzika. Iš jų tepaprašėm, kad parašytų savo nuomonę. Aišku, parašė kur kas mažiau nei tikėjomės, bet tada žmonės sužinojo, kas yra .eXitLaBel. - o sužinoję, kas groja vakarėly, arba šiaip, kas mes tokie esame, pradėjo sakyti: "A, mes jus girdėjom".

Kaip sekėsi organizuoti vakarėlius, gal prisimeni kokių smagesnių įvykių?
Pats grojimas vakarėlyje dažnai būna labai juokingas; pavyzdžiui, groji savo setą, o kas nors prieina ir paprašo užleisti "Ruki Verch", arba per naujametį grojom savo paruoštą programą, ir merginos tiesiog kabinosi ant kaklo, bučiavo, kalbino nekreipdamos dėmesio į tai, kad dirbi, ir panašiai, neįsivaizduoju, ko jos buvo užsimetusios.

O nebūdavo problemų su teisėsauga?
Būdavo. Groji antrą valandą nakties, pats vakarėlio pikas, bet štai užeina policininkas ir sako: "Kaimynai skundžias, išjunkit muziką". Tačiau negali to daryti, nes tiems, kurie šoka, čia nebus smagus "prikolas", tad pažadi pritildyt garsą, o kai policininkas išeina, užrakini duris ir jo daugiau nebeįleidi. O baigdavosi tokie pasilinksminimai įvairiai - kartą po pareigūno veiksmų supratau, kad geriau vakarėlį nutraukti...

Kodėl pradėjai groti?
Aš geriau pasakysiu, kodėl aš pradėjau kurti. Pradėjęs groti, grojau, grojau ir grojau. Tačiau, kas yra tas grojimas - kaip pasakė Marius Ivanoff, tai tik "skaičiavimas iki keturių". Manęs skaičiavimas netenkino, norėjosi daugiau nei plokštelės galėjo duoti. Panašiai buvo ir su grojimu - buvau lankęs muzikos mokyklą, todėl man grojimas visąlaiką buvo įdomus, klausyti nebeužteko.

Ar esate išleidę albumų?
Ne. Gaila, bet ne. Nepavyksta to padaryti. Arba ta muzika, kurią mes kuriame, nėra madinga, arba mes esame per dideli tinginiai ir įsitraukę į savo keliones po muziką, garsus ir taip toliau. Iš tikrųjų mes kalbėjomės, stengėmės išleisti, bet: susitinki ir supranti, kad tavo muzika nėra komercinė, ji labai eksperimentinė. Gali nueiti į "Maximą", kur guli kompaktai su įrašytais paukščių čiulbesiu ar "japoniškais" garsais ramiam pasiklausymui. "Ar galime mes čia pakliūti?". Atsakymas būtų: "Baikit chebra, na ką jūs čia darot?".

Kaip gimsta tokie eksperimentai?
Atsiranda idėja, dingsta visi pasaulio reikalai. O galų gale kažkelintąjį kartą renderini į .wav ir supranti, kad jau baigei. Visa tai, kas vyksta tarp idėjos ir paskutinio .wav, yra žodžiais neapibūdinama, transo būsena. Būna, kad eini Londono gatve ir išgirsti dainuojančią merginą. Kažkas užgauna širdį - pats jos balsas, dainavimas, o gal net ir pati mergina, nes ji labai subtiliai atrodo - štai ir idėja, pradedi suvokt, kaip turėtų atrodyti gabalas.

Užsiminei apie Londoną, tai papasakok kodėl apskritai .eXitLabEl. išvažiavo į Angliją?
Didesnės galimybės, lengviau gyventi. Uždirbdamas pinigus, tu ten užsidirbi. Pavyzdžiui, Lietuvoje buvo labai sunku įsigyti reikiamos aparatūros, Anglijoje tai gali padaryti po pirmo darbo mėnesio, o parduotuvių pasirinkimas... Galinga. Lietuvoje mes taupom kiekvieną centą - gerai būtų, jei sutaupytume, - ten taip nėra.

Kaip priimama jūsų muzika Anglijoje?
Yra žmonių, kurie sako: "Great", kiti: "Yeah yeah, You must do something". Tačiau visko esmė yra rinka, o mes dar neatradom to plyšio, pro kurį galėtume prasiskverbti į klubinę sceną. Grodami klubuose, radijuje supratom, kad tokios muzikos, kokią kuriame,centras yra Londonas, o mes gyvenam šiek tiek atokiau ir tai turi įtakos mūsų veiklai.

Kokia Londono klubinė kultūra?

Man Lietuvos klubuose kur kas maloniau, o ten įkarštis jau atvėsęs. Dabar žmonėms reikia kuo stipriau ir kuo aukščiau. Nekalbu apie tai, kad ten geriausios garso sistemos, barai, ventiliacijos, Dj'ai. Žmonės atsipalaidavę, na bet pats pagalvok - užmesk narkotiką, klubinės kultūros komuniją, ir visi pasijus labai laimingi. Tačiau ten žmonės jau žino, kur eina, juos traukia ne klubai, o Dj'ai. O Lietuvoje lemia svarūs argumentai - "Žinai, geras tūsas bus, po liubomu".

O ką pats manai apie komuniją?
Man patinka natūralioji evoliucija - kaip viskas turi būti, taip ir bus. Tai turi ir pliusų ir minusų. Pats aš komunijos nepriimu, bet tai tik mano principo reikalas. Dažniausiai narkotikai tėra mada, tarsi einat į klubą būtina ir narkotikų paimt. Čia kaip su hip-hop kultūra Japonijoje. Ten viskas tiek išplitę, kad... "Kodėl klausaisi repo?". "Nes tai yra jėga." Kažkas panašaus ir su narkotikais.

Kokią muziką klausai namie?
Drum'n'bass, Hip-hop, jazz, ambient paklausau ir populiariosios radijos... sutartinės, velniškai geras dalykas, lietuviškos.

Ar naudoji liaudies muzikos motyvus savo kūryboje?
Taip. Išvažiavęs į Angliją pradėjau suprast tokius dalykus kaip papročiai, iš kur aš kilęs. Nesu patriotas, tiesiog esu žmogus, gerbiantis savas tradicijas ir tėvynę.

Koks tavo išsilavinimas?
Esu baigęs 12 klasių, muzikos mokyklą (triūbos klasę), 2 kursus verslo ir informacijos vadybos ir nebaigiau nė pusės kurso psichologijos, nes tada išvažiavau gyventi į Angliją.

Kodėl mokslų nebaigei?
Gyvenime norėjau šio to daugiau nei mokytis. Norėjau gyventi, kurti, uždirbti pinigų. Nesakau, kad universitetinis išsilavinimas nesvarbus, manau, kad universitetą pabaigsiu vėliau. Kiekvienas jaunuolis privalo jį baigti - to tiesiog reikia, kaip ir mokyklos. Bet aš tam neturėjau laiko, pavyzdžiui, organizavau renginį "Kablyje", o kitą dieną iš pat ryto laikiau egzaminą. Išlaikiau jį, bet tuo metu daugiau laiko skyriau renginiui, o ne egzaminui. Nemokėjau laviruoti tarp tų dviejų dalykų, todėl pasirinkau man šiuo momentu svarbesnį ir savo mokslus nukėliau vėlesniam laikui.
Sv_Welniazz, 2007 Balandžio 09, 16:11

Komentarai

 • G_arlic
  G_arlic @ 2006 Gegužės 02, 04:44

  tikras respect'as siam ahujenam mokytojui#

  0  0
 • [Edgaras]
  [Edgaras] @ 2005 Rugsėjo 20, 04:12

  RE5PECT

  0  0
 • .eXitLabEL.
  .eXitLabEL. @ 2005 Rugsėjo 18, 05:30

  cia kalba mike :)

  respect snow
  respect bow

  linkejimai is anglijos

  mes nestovim vietoj.. turim kazhka naujo :D

  pasiilgom lietuvos

  0  0
 • Viktoras
  Viktoras @ 2005 Rugsėjo 14, 12:47

  Šie du vyrukai - nerealūs, būtent nuo jų pasrirodymo ir prasidėjo mano pažintis su elektronine muzika. Būtent jie privertė pasinerti į beatų bangų skleidžiamą euforiją. AČIŪ JUMS! P.S. Su malonumu atsimenu kaip jiems spaudžiau ranką ;)

  0  0
 • laura
  laura @ 2005 Rugsėjo 09, 03:27

  "klubines kulturos komunija":)

  0  0
 • hajah
  hajah @ 2005 Rugsėjo 07, 10:30

  RE5PECT

  0  0
 • Sigitas_K
  Sigitas_K @ 2005 Rugsėjo 04, 08:12

  pagarba

  0  0
 • Primavera Estate
  Primavera Estate @ 2005 Rugsėjo 04, 04:03

  RE5PECT! va zmogus, kuriam noreciau paspausti ranka ir pasakyt " maladec, taip ir toliau"

  0  0
 • SWIFT
  SWIFT @ 2005 Rugsėjo 04, 10:37

  Geri zmones - gera ir muzika.

  0  0
 • daredevil
  daredevil @ 2005 Rugpjūčio 31, 01:26

  linkejimai nuo exident
  peace :))

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.