Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 109 svečiai
Temos


Luis Paris: "Niekas negali pranokti jausmo, kai stovi prie pulto ir matai minią patenkintų žmonių..." (specialiai Djscene.lt)

luis parisLuis Paris, grojantis daugiau kaip 13 metų, yra vienas iš dažniausiai besilankančių DJ'jų Lietuvoje - birželio 25 dieną klube "Global" jis lankėsi jau šeštą kartą. Be "Global" jis nuolat groja garsiajame Londono klube "The Cross", geriausiuose Rusijos, Niu Jorko, Argentinos ir kitų šalių klubuose. Nepaisydamas įtempto DJ'aus grafiko Luis randa laiko ir kūrybai, jo plokštelės išleistos daugiau nei penkiuose leibluose, o jo kūrinys "Blue" susilaukė milžiniško populiarumo - jis nuolat skambėjo Sasha, Danny Howells, Pete Tong setuose. Be visos šios veiklos, Luis yra įkūręs nuosavą įrašų kompaniją "Orient Recordings".

Kada susidomėjai muzika?
Pradėjau domėtis muzika, kada buvau mažas berniukas, penkiolikos. Groti pradėjau vėliau, kai trise, su draugais nusipirkome visą DJ'inę įrangą iš kažkokių vaikinų ir pradėjome organizuoti vakarėlius ir juose groti, o devyniasdešimtaisiais pirmą kartą grojau klube. Grodavome disco, soul, funk. Kai devyniasdešimt aštuntaisiais atsirado house, aš pasinėriau į jį.

Pradėjai groti nelegaliai?
Na taip. Mūsų vakarėliai buvo nelegalūs, dėl to kelis kartus buvo nutraukti. Atvykusi policija sakydavo: "Turite dešimt minučių vakarėliui baigti , kitaip mes patys jį užbaigsim". Nelikdavo nieko kito, kaip tai padaryti, nes tokiu atveju policija paprastai neskiria jokių baudų ir leidžia visiems ramiai išsiskirstyti.

Kodėl išvis įsivėlei į tokią veiklą?
Aš mėgau kolekcionuoti įrašus. Buvau pamišęs dėl vinilų. Beliko juos panaudoti grojant. Taip nuo kolekcionavimo perėjau prie grojimo.

Ar niekas nekliudė to mokytis?
Kai pradėjau rimtai gilintis į grojimą, turėjau darbą - dirbau architektu. Tačiau vėliau darbą mečiau. Taip pat mokiausi architektūros universitete, bet tai labai netrukdė, nes mokiausi pagal tokią programą, kai į paskaitas reikėdavo eiti vieną ar dvi dienas per savaitę. Vienintelis minusas - taip besimokant mokslai trunka aštuonerius metus.

luis parisPradėjęs groti tikėjais būti garsenybe?
Ne, pradėjau groti ne dėl to, o dėl žmonių, kurie tai vertina ir domisi muzika, bei dėl pačios muzikos. Niekas negali pranokti jausmo, kai stovi prie pulto ir matai minią patenkintų žmonių, šokančių pagal tai, ką groji. Pinigai ir šlovė nėra pagrindinis dalykas... Aišku, turi kažkaip išgyventi, nes pinigų reikia visur, bet šlovė ir kita tai tikrai atkrinta.

Ką darytum, jei dabar baigtum groti?
Nemanau, kad vėl tapčiau architektu, nes, technologijos smarkiai patobulėjo, taigi daug ko tektų mokytis iš naujo. Manau, metęs groti, vis tiek likčiau muzikos versle: turiu savo įrašų studiją "Orient Recordings", tad kažką daryčiau su ja.

Kokių konkrečių planų turi ateičiai?
Šiuo metu mano tikslas - galutinai sukurti normalią grupę, kuri kurtų house muziką. Šiuo metu dirbu su viena dainininke ir kitu prodiuseriu - tikimės netrukus išleisti albumą, todėl ruošiuosi mažiau dėmesio skirti grojimui ir daugiau laiko praleisti kuriant muziką studijoje. Kai galų gale parengsime albumą, ko gero išleisime jį mano leible, bet galbūt bandysiu ir kituose.

Kas maloniau, groti ar prodiusuoti?
Groti. Nes sulauki atsako iš minios. Žinoma, malonu, kai kas nors groja tavo kūrinius, bet kur kas smagiau, kai pats groji, nes tada iškart sulauki savo darbo įvertinimo. O dar ta šėlstanti minia... Aišku, kai pirmą kartą išgirdau savo kūrinį skambant per kito DJ'aus setą taip pat nuostabiai jaučiausi, bet šiuo metu man labiau patinka pačiam groti.

luis parisKą galėtum patarti pradedantiesiems DJ'ams?
Na, dabar viskas kur kas paprasčiau, nes nebūtina pirkti vinilų, o gali tiesiog siųstis muziką internetu. Tiesiog reikia daug groti ir pasirinkti muzikos stilių, kurį norėtum populiarinti, kad galėtum kryptingai veikti. O jei nori būti pastebėtas, reikia nuolat įrašinėti promo miksus, siuntinėti juos į klubus ir žymesniems DJ'ams. Vien tik techniško grojimo nepakanka, reikia mokėti ir kitiems parodyti, ką gali.

Ar svarbu jaunam DJ'ui pačiam kurti muziką?
Jei nori tik groti ir grojimas tėra laisvalaikis, tuomet tai nėra svarbu. Tačiau jei nori būti įžymus, tapti žvaigžde, gauti daug darbo, pragyventi iš grojimo ir sieji savo ateitį su muzika, tada muzikos kūrimas labai svarbus. Dabar labai sunku prasimušti kaip DJ'ui tik grojant. Tiesiog privalu kurti muziką, leisti įrašus savo vardu, nes groti sugeba labai daug kas - konkurencija yra labai didelė.

O vakarėlių organizavimas?
Aš esu organizavęs labai daug vakarėlių, ne itin didelių, bet kai tuo pat metu groji ir kuri muziką, vakarėlius organizuoti labai sudėtinga. Yra daug rizikos, organizacija suryja labai daug laiko, be to, ir konkurentų daug. Nors vis dėl to galima organizuoti vakarėlius, bet tai reikia pradėti, kol esi labai jaunas ir turi daug draugų, vaikštančių į vakarėlius. Tuomet gali bandyti organizuoti vakarėlius draugams nuo 50 iki 100 žmonių, nes kol žmonės jauni, jie visi mėgsta linksmintis. Vėliau draugų mažėja, laisvalaikį atima kiti reikalai, pomėgiai, tad jei nori tai daryti, pradėk, kol esi jaunas.

luis parisNa, o dabar apie laisvalaikį, pvz., ar žiūri televizorių?
Žiūriu labai daug televizijos laidų, nes dirbu įrašų parduotuvėje - esu "Plastic Fantastic" vadybininkas, taigi tenka klausyti muzikos visą dieną, visą savaitę, muzika supa mane visur. Todėl grįžęs namo noriu nuo to pailsėti ir žiūriu televizorių, tai - būdas pailsėti. Nors, tiesą sakant, žiūriu visišką šlamštą.

O sportas?
Futbolas. Esu didelis futbolo fanas, seniau jį žaisdavau, bet dabar tik žiūriu. Mano mėgstamiausia komanda - "Chelsea". "Chelsea"!!!

Klubai?
Nors klubus nuolat lankau darbo reikalais, mėgstu kartais juose leisti laiką, ypač tokiuose puikiuose Londono klubuose kaip "Fabric", "The End", "The Cross", kuriuose groja daug mano draugų . "The End" mėgstu labiausiai. Steve Lawler jame organizuoja "Harlem Nights", kuriuose groja vienas mano draugas - Oliver MacGregor, tad mes su kompanija niekada nepraleidžiam progos ten užsukti jo palaikyti, juolab, kad tie vakarėliai visada būna įspūdingi.

Žalingi įpročiai?
Na... (Alkoholis) Myliu jį, cha cha cha. (Rūkymas) Labai daug rūkau, cha cha. (Narkotikai) Jų nevartoju.

Lietuva?
Cha cha cha. Aš ją myliu.. Nes čia sutikau daug gerų žmonių, susiradau draugų, čia gražios merginos, ir apie visus vakarėlius lieka tik teigiami atsiminimai. Kiekvienąkart išvykus norisi vėl sugrįžti, nes vakarėliai čia ypač smagūs.
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:13

Komentarai

 • ^vilius^
  ^vilius^ @ 2006 Vasario 14, 06:21

  Is kur gaut ta gabala kur jis grojo Trakuose :D

  0  0
 • SCI-FI
  SCI-FI @ 2006 Sausio 05, 02:28

  Per velai jau cia rasau,bet gluee tu grybas esi jei taip manai!tu pasiek nors 10%kiek jis padares yra tai apsisiksi is laimes:)))netau kritikuot tokius zmones!

  0  0
 • [Edgaras]
  [Edgaras] @ 2005 Rugsėjo 20, 05:16

  Palyginus su kitais garsiais Dj`s, siek tiek velokai pradejo groti :)

  0  0
 • Bledzia
  Bledzia @ 2005 Liepos 24, 07:52

  kai buvau paskutini karta global tai mindaugelis uz ji 100kartu geriau pagrojo

  0  0
 • Vykce
  Vykce @ 2005 Liepos 22, 12:00

  Jis Londone Plastic Fantastic leible pardaveju-konsultantu dirbo =)) man tai nieko ispudingo, pritariu kad lietuvoj kaikurie Dj'ai zhymiai grazhiau ir idomiau prigroja, o Luis man kazkaip biski eilinis...

  0  0
 • sMatis
  sMatis @ 2005 Liepos 18, 08:46

  gluee: ...visiska nepagarba tiems kas kuria ta muzika. ...
  :)))))))
  tai ne kurimas o ripinimas ir sharinimas inete tu mp3 ... o jei kuri su reasonu pvz ar kokiu ten magix music maker ar panasiai tai kur daugiau sharint .. ftp'uskese aisku ir tose emulese soulseekuose ....

  0  0
 • manchini
  manchini @ 2005 Liepos 18, 05:56

  Gluee esi labai arogantiska asmenybe, biski nusileisk ant zemes. Jei pats nieko nesupranti, tai kam kisti savo komentarus - tam kad kazka parasyti?!? cia kaipmat 'balu' uz tai neduoda ;)

  0  0
 • CK.
  CK. @ 2005 Liepos 18, 05:34

  Gerai yra tureti savo nuomone, blogai yra ja reiksti garsiai kai to visiskai nereikia.Ar ne taip gluee ?Gal tikiesi kad dabar Luis'as tave isgirdo ir uzsikrove del tavo post'o ? O gal cia kokia mada banda uzveist ir siulai niekam slsk'o nenaudot? Tai yra naturalus reiskinys ( turiu omenyje slsk'ai,emules,kazos ir t.t. ) Tai buvo ir bus.

  0  0
 • Funk
  Funk @ 2005 Liepos 18, 04:23

  Luis super djus ir super asmenybe. Myliu tai ka jis groja ir kuria!

  Puikus interviu Velnias :)

  0  0
 • gluee
  gluee @ 2005 Liepos 18, 03:18

  BiZARR3: as kalbu ne apie kompaktus o apie visokius SLSK ir t.t. visiska nepagarba tiems kas kuria ta muzika. o kas liecia Luis Paris, mano nuomone: jo grojimo technika 5 is 10 (groja be klaidu, sivedineja galus ir tiek, nuobodu. lietuviai pavaro 100kart linksmiau ;)), jo grojama muzika good, patinka :) tai va ;)

  Manchini: po simta kartu neaiskinsiu bet jei perskaicius mano atsakyma BiZARR3'ui tu vis dar nesupratai tai abejoju ar kas tau padetu ;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.