Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 103 svečiai
Temos


David Brown (Swayzak): "...iki idealo, Lietuvoje tetrūko tik orgijų" (specialiai djscene.lt)

swayzakNe paslaptis, kad vasara nėra klubų klestėjimo metas, tad dauguma klubų apriboja veiklą, o vakarėlių organizatoriai iki rudens nutraukia savo renginių ciklus. Tad gegužės dvidešimt septintą dieną klube Gravity įvyko paskutinis Partyzanų organizuotas "L'Oreal Hot Spot" renginys, kuriame grojo daugelio garbinami ir ilgai laukti Swayzak.

Nors kalbėtasi buvo paryčiais, lengvai kauštelėję vaikinai atrodė nusiteikę gana draugiškai: vienas iš jų, įkišo man keletą itin estetiškų savo įmonės (www.airbagcraftworks.com) reklamėlių, murmtelėjo, kad dabar atėjo David eilė, ir nusimuilino. Su David Brown akimis palydėję už kampo dingstantį bičiulį ėmėme kalbėtis.

Kaip pradėjote dirbti kartu?
Tiesą sakant, su Lietuvon atvykusiu savo kolega mes grojome pirmą kartą. Swayzak įkūriau su visai kitu žmogumi. Swayzak - tai lyg kompanija iš kartkarčiais į ją įsijungiančių narių. Mano partneris su kuriuo kuriame muziką - James Taylor - niekada nevažinėja groti; kartu dirbame tik studijoje. Tad kai važiuoju groti, į Swayzak priimu savo draugus arba kokius nors kitus žmones ir klubuose pasirodau su jais. Taigi Swayzak yra tarsi klubas, kurį sudaro groti mėgstantys bičiuliai. O su James Taylor jau seniai buvom pažįstami ir kartą sugalvojome pabandyti juokais ką nors sukurti. Kai sukūrėme tą kūrinį, pastebėjome, kad mums tokia veikla prie širdies, todėl pradėjome dar labiau į ją gilintis, ir galų gale pradėjome užsiiminėti vien tik tuo.

Kokį muzikos stilių groji?
Na hard techno aš negroju. Mano fonotekoje galima rasti deep, electro, šiaip labai įvairių stilių kūrinių. Dažniausiai groju tai, ką klausau. Svarbiausia yra atmosfera, dar daina turėtų turėti užvedantį ritmą. O stilius nesvarbu. Be to, visuose mūsų pasirodymuose skamba vis kitokia muzika, nes nežinau ką turės mano kompanionas. Pavyzdžiui, šiandieniniame vakarėlyje dauguma mūsų turėtų įrašų sutapo, nes mums patinka panaši muzika. Paprastai naują įrašą perklausau tik vieną kartą ir jeigu jis iškart patraukia, perku.

swayzakKodėl paskutiniuoju metu pasirašote ne tik Swayzak, bet ir atskirais vardais, kaip vienoje iš praeitais metais išleistų plokštelių?
Aš sukūriau vieną plokštelės pusę, James'as kitą. Mes norėjome parodyti du Swayzak požiūrius, sukurti kažką naujo ir kitaip.

Kaip sekasi dirbti su kolega? Ar dirbant dviese nekyla nesutarimų?
Jis labai kūrybingas. Jis turi vienokių gebėjimų ir idėjų, aš kitokių, ir kartu mes puikiai jas įgyvendinam. Deja, jis nevažinėja kartu su manim groti klubuose, nes turi šeimą, jam reikia ja rūpintis.

Ar jauti konkurenciją ir ką apie tai manai?
Visada yra konkurencija, pavydas, kad kitiem prodiuseriams sekasi geriau, kad kažkas parduoda daugiau įrašų arba užsidirba daugiau pinigų. Bet aš jos nejaučiu, nes esu laimingas, kad galiu užsiimti tuo, ką mėgstu. Jei pasamdai kokį garsų DJ'ų kaip Ashley Beedley, jis gali net nepasirodyti klube, o Swayzak visada atvyksta, mes grojame nuoširdžiai ir siekiame sukurti gerą vakarėlį. Jei norėtume uždirbti pinigų, visų pirma kurtume ne kažką undergroundinio, o rokenrolą arba trance. Pradėti kurti muziką dėl pinigų yra prasta idėja.

Jei taip nerūpi pinigai,gaunami muzikuojant, tai gal turi kitų pajamų šaltinių?
Ne... Nors parduodu savo subinę gatvėje. Neturiu normalaus darbo jau septynerius metus. Apskritai neturiu to tradicinio gyvenimo būdo atributų - namo, mašinos. Žinai, koks yra tas ciklas - eini į mokyklą, paskui studijuoji universitete, sukuri šeimą, vėliau atsiranda namas, automobilis, vaikai, o tada miršti. Aš gyvenu šiek tiek kitaip, tiesiog stengiuos smagiai leisti laiką ir džiaugtis gyvenimu. Kartais pagalvoju - reikėtų normalios profesijos, bet kad jau per vėlu, be muzikos kūrimo aš nieko nemoku. Net nežinau kas bus, kai man sukaks penkiasdešimt, šešiasdešimt, kas pasikeis... Klubus dažniausia lanko jauni žmonės, neįsivaizduoju šešiasdešimtmečio, besilinksminančio klube.

swayzakKuo dar domiesi?
Nežinau... Perku įrašus, groju, kuriu muziką, cha cha. Perku drabužius, domiuosi dviračiais, futbolu. Futbolo jau nežaidžiau kokius du metus, bet smagu būtų pažaisti. Labai daug važinėju dviračiu. Manau, kad vyriausybės turėtų skatinti žmones iškeisti automobilius į dviračius. Per daug žmonių atiduoda pirmenybę mašinomis, nes jie bijo važinėti dviračiais dėl to, kad gatvėse per daug mašinų. Taigi žmogus, nevažinėjantis dviračiu dėl mašinų pertekliaus, pats perka mašiną ir tą perteklių didina. Amžinas ratas. Vis dėlto vyriausybės turėtų skatinti domėjimąsi dviračiais, patraukti žmones kokiomis nors lengvatomis, tiesti dviračių takelius, kaip Amsterdame. Važiavau į futbolo mačą Amsterdame, tai prie stadiono netgi įrengta dviračių aikštelė, kur tu gali jį pasistatyti.

Minėjai drabužius, kokius renkiesi?
Rinkdamasis drabužį atsižvelgiu į patogumą. Man visiškai neįdomu, kokios firmos tas drabužis, kur jis pagamintas - Italijoje ar dar kur nors. Svarbiausia, kad su drabužiu jaustumeisi laisvai. Manau, jog nereikia perdaug puoštis, kad ir einant į klubą, nes tada drabužiai šiek tiek sukausto ir esi priverstas elgtis vienaip ar kitaip. Kai buvau jaunas, norėjau atrodyti kaip pankas, nes klausiausi jų muzikos, bet tada pradėjau mąstyti, jog man patinka ir sunkusis metalas, vadinasi, turėčiau atrodyti ir kaip metalistas. O kaip tai suderinti su panko išvaizda? Be to, dar mėgau ir elektroninę muziką. Tad nereikia stengtis kažkaip ypatingai rengtis kaip progressive mėgėjui, kaip electro klausytojui arba kaip metalistui vien dėl to, kad kiti, klausantys tą muziką, taip rengiasi. Tai apriboja laisvę.

swayzakKą veiki laisvalaikiu?
Žiūriu filmus, dažniausiai nepriklausomą, pogrindinį kiną, na, kartais dar ir komedijas. Klausausi muziką, daugiausia tokios, kokią groju, bet nemažai ir ambient'o, ezoterinės, eksperimentinės muzikos, kurios tiesiog negali groti klube. Taip pat domiuosi liaudies muzika - aš esu iš Škotijos, kur paplitus "gaelic" kalba, ir man ypač patinka tradicinis dainavimas šia kalba.

Ar klausaisi radijo?
Taip Radio 2, Radio 3, Radio 5 ir dar kitus.Taip susipažįstu su tuo, kas populiaru. Pavyzdžiui, per Radio 1 grojama šokių muzika yra baisi, bet vis tiek aš kartais jos pasiklausau, nes visi esame veikiami populiariosios kultūros.

O kas labiausiai paveikė elektroninės muzikos raidą?
Kraftwerk. Tai labiausiai išsiskirianti, individualiausia grupė iš visų, kiek tik jų buvo. Kraftwerk susikūrė Vokietijoje dar tuo metu, kai klestėjo hipių muzika. Nors jie ir buvo paveikti šios muzikos, bet sugebėjo sukurti kažką naujo ir kitokio nei kiti. Jų muzikos įtaka galiausiai taip išsiplėtė, jog lig šiol veikia kitus kūrėjus. Dabar ji pasiekus tą tašką, kai kiekvienas elektroninės muzikos mėgėjas privalo juos mėgti, o jeigu nemėgsta, vadinasi, su juo kažkas negerai.

swayzakKą manai apie electro invaziją į kitus muzikos stilius?
Evoliucija. Electro egzistuoja jau labai seniai, juk tai Kraftwerk, kurie pradėjo ją kurti... O jei kalbėtume apie electro invaziją į kitus stilius, tai mes ir šiandien grojome dainų, kurias sukūrė progressive prodiuseriai, tokie kaip Mathew Jonson, Nathan Fake, bet tos jų dainos jau apibūdinamos kaip deep, minimal, electro. Riba tarp šių įvairių stilių yra tokia plonytė, kad jos pastebėti beveik neįmanoma. Net tokių žymių DJ'ų kaip Sasha setuose galima rasti electro elementų, o jie renkasi tai ne dėl to, kad electro madinga, o dėl to, kad tai gera muzika, kuri tinka tam tikrose jų setų vietose. Svarbiausia, kad tai gera muzika.

Kodėl taip keičiasi Swayzak kūryba? Pradžioje buvo tech-house, po to minimal, dabar electro.
Svarbiausia yra kurti tai, kas patinka. Yra žmonių, kuriems muzika tėra tik būdas uždirbti. Jei ši veikla neteikia malonumo, kokia tada jos prasmė? Aš nekuriu muzikos dėl pinigų, kurti vieną stilių man taip pat nuobodu. Užsiimu kūryba dėl malonumo, dėl galimybės eksperimentuoti. Man pačiam tie stiliai neturi jokios prasmės, vis tiek visa ko pagrindas yra tas pat ritmas, tik prie jo pridedami skirtingi efektai.

Kiek laiko praleidi lankomoje šalyje?
Pakankamai, bet tai priklauso nuo šalies. Yra šalių, kur tas pakankamai reiškia kelias dienas, o kai kur - tik keletą valandų. Buvimo laikas priklauso nuo to, ar yra ką veikti, ar yra pažįstamų ir pan. Labai keista, kai, pagrojęs klube, kitą dieną neturi su kuo būti ir tau paskiria žmones, kurie tave turi prižiūrėti O gal jie visai nenori to daryti ir tik ketina tave kuo greičiau išsiųsti? Tai nėra malonu, todėl geriau keliauti dviese.

O kaip patinka Lietuvoje?
Lietuvoje viskas buvo gerai. Yra tokių vietų, kur publika nesupranta mūsų grojamos muzikos, tikisi visai kitokių stilių. Tačiau čia publika smagi, klubas puikus, jame radome viską - šiltą atmosferą, gerą garso sistemą, gražių merginų, iki idealo tetrūko tik orgijų. Lietuvoje tikrai puiku ir ji patenka į sąrašą tų šalių, į kurias norėtume sugrįžti.
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:15

Komentarai

 • 66z
  66z @ 2009 Liepos 25, 11:42

  DOH! -- english?

  0  0
 • Gedas-Shimka
  Gedas-Shimka @ 2005 Rugpjūčio 30, 11:54

  pasirodo lietuviai supranta minimal, keist=}

  0  0
 • TIMIS
  TIMIS @ 2005 Birželio 19, 10:38

  skaudi tema :D

  0  0
 • shn
  shn @ 2005 Birželio 11, 03:26

  tegu tik buna toks progressive, kaip m.jonsson ar g.ananda - nuo tik geriau;]
  va paklausius Robag Wruhme - Wuzzelbud "KK" cd - tikrai neramu darosi..

  0  0
 • lina
  lina @ 2005 Birželio 09, 07:29

  heh,

  nustebino, ir tiek:)

  0  0
 • Arbuzas
  Arbuzas @ 2005 Birželio 09, 06:41

  bijot pripažinti, kad progressive klausot? ;)

  0  0
 • shn
  shn @ 2005 Birželio 09, 04:08

  ne per kuria, lina;]
  nors galima "iziureti"
  prog-tech-elek-min
  misinuka..

  0  0
 • lina
  lina @ 2005 Birželio 08, 05:02

  progressive prodiuseriai, tokie kaip Mathew Jonson,

  nu per kuria vieta jonsonas progressive??

  0  0
 • JBounce
  JBounce @ 2005 Birželio 08, 09:37

  "Dabar ji pasiekus tą tašką, kai kiekvienas elektroninės muzikos mėgėjas privalo juos mėgti, o jeigu nemėgsta, vadinasi, su juo kažkas negerai. "

  cha teisingai cia:D

  0  0
 • nasca
  nasca @ 2005 Gegužės 30, 04:40

  super!ispradziuy biski gruzino.bet apie 2-3 isivaziavo.buvo puiku

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.