Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 167 svečiai
Temos


Jimmy Van M: "...idealų nebeliko, nes pinigai užėmė pirmą vietą ir užgožė tikrąsias vertybes." (specialiai Djscene.lt)

jimmy van mJimmy Van M nėra itin girdėtas vardas Lietuvos klubų mėgėjams, bet vaikinas turi kuo didžiuotis. Savo karjerą pradėjęs paskutiniame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje, jis gana greitai pelnė gerą vardą. Nors jo ir nėra geriausių pasaulio Dj'ų dešimtuke, Jimmy tapo svarbia figūra, svariai veikiančia JAV elektroninės muzikos raidą.

Iki devyniasdešimt šeštųjų Jimmy daugiausiai laiko leido grodamas įvairiose JAV vietose kartu su Sasha ir John Digweed, o vėliau pasinėrė į verslą ir kartu su kolega Chris Fortier įkūrė "Balance Promote Group Record Pool", kuris dabar jungia daugybę žinomų pasaulyje DJ'ų, pavyzdžiui, Sasha, John Digweed, Dieselboy, James Zabiela ir kitus. Dabar, neseniai vėl groti pradėjęs, Jimmy organizuoja patį didžiausią kada nors buvusį Dj turą JAV ir keliauja po Europą. Savo kelionių metu jis užsuko ir į Lietuvą, kur grojo klube Galaxy vykusiame Samsung mobile sessions: summer vakarėlyje.

Papasakok apie savo karjeros pradžią.
Tiksliai neprisimenu, bet groti pradėjau apie devyniasdešimt trečius. Gimiau Belgijoje, bet nors augau JAV, paaugęs grįžau į Belgiją ir čia atradau acid house bei kitą sunkią muziką. Vėliau apsigyvenau Orlande, kuriame buvo leidžiama muzika, panaši į grojamą Anglijoje ir Belgijoje - acid house. Tada kažkaip atsirado ryšių, o vėliau įsigijau patefonus.

Bet kodėl nusprendei, kad tau neužtenka būti eiliniu lankytoju ir nori daugiau?
Net nežinau, kas mane pastūmėjo siekti daugiau, manau, kad pamačiau kažką grojantį... Man patiko mintis, kad kai groji, nesi priklausomas nuo kito žmogaus darbo ir indėlio į visą muzikos kultūrą, o pats prie to prisidedi. Tik dėl to ir nenorėjau būti eiliniu klubų lankytoju. Jokių kitų tikslų, pavyzdžiui: pinigai, verslas, šlovė, pradėdamas groti neturėjau.

jimmy van mAr buvo kas nors, kas padėjo kol dar buvai nežinomas?
Taip - Dave Cannalte. Jis sugebėjo išlaikyti balansą grodamas ir underground'iniuose klubuose, ir populiariose vietose, kaip klubas Cage. Šiame klube pirmadienio naktimis jis grodavo visišką underground'ą, tad pradėjau vaikščioti ten reguliariai ir taip su juo susipažinau. Dave buvo labai geras Dj, puikus ir madingas.

Ar tik grojai, ar teko užsiimt ir vakarėlių organizavimu?
Nors pradžioje tik grojau, kuo toliau, tuo giliau lindau į visą tą klubinę veiklą, pradėjau mažiau groti, daugiau organizuoti. Patyriau visa, kas susiję su klubine muzika - buvau DJ'us, organizatorius, producer'is, turiu savo įmonę. Bet kai pradėjau užsiimti vien tik verslu: organizuoti vakarėlius ir kai kurių DJ'ų kelionių turus, vadovauti įmonei, rūpintis įrašų pardavimu, viso to persisotinau. Neseniai vėl pradėjau groti ir dabar mano tikslas yra gauti kuo daugiau malonumo - tai darau tik dėl savęs ir muzikos. Grojimas man - saviraiška, kuriai nėra ribų.

Bet galbūt DJ'aus darbas vis tik nėra toks teigiamas?
Visi mano kad DJ'aus darbas yra kerintis ir žavingas, bet kai visą laika esi kelionėje, supranti, kad taip nėra.

Bendradarbiauji su Sasha, John Digweed, bet juos žino visi, o tavęs - ne. Ar nemanai, kad esi jų šešėlyje?
Aš niekada nepasieksiu tokios šlovės ir garbės kaip tie vaikinai, nes tokia yra tikrovė. Juk aš neįrašiau pirmo "Renaissance" kompakto, nepradėjau pirmasis groti "Twilo" klube, New Yorke. Daugybę dalykų pasauliniu mastu jie įvykdė pirmieji, o tai itin daug ką reiškia. Negaliu pasakyti: "Taip, reikėtų išnirti iš šešėlio", o ir nenoriu. Jie turi pionierių statusą, ir niekas to iš jų neatims. Net neturiu tokio tikslo tapti įžymiu ir pasiekti jų lygį. Šiaip mes draugai - bendravome dar tada, kai nė vienas iš mūsų negrojo ir nedalyvavo klubiniame gyvenime; susitikdavome, plepėdavome, kartu klausydavome įrašų. Jie labai puikūs žmonės, nuo tų laikų neišpuiko, nepasipūtė, išliko tokie pat šaunūs.

Kartu su jais organizuodavai vakarėlius "Twilo", kuo tas klubas toks ypatingas?
Manau, kad pagrindinis "Twilo" privalumas - jis įkūnijo visą klubinės kultūros esmę. Jokiame kitame klube nebuvo tokios aplinkos, atmosferos, nuotaikos...

jimmy van mAr teko organizuoti arba groti nelegaliuose vakarėliuose?
Aišku teko.. Vienintelis skirtumas tarp legalių ir nelegalių vakarėlių yra tas, kad visi dalyvaujantys nelegaliame vakarėlyje jaudinasi, ar neatvažiuos policija, o legaliame toks klausimas nė nekyla. Daugybę kartų teko groti nelegaliuose vakarėliuose, buvo pasitaikę ir taip, kad atvažiavusi policija juos nutraukia, bet viskas vyksta taikiai - tiesiog išeinama namo. Tačiau nelegalūs vakarėliai tuo ir smagūs, kad visada jaučiama maišto dvasia, jaudulys.

O kur vykdavo tokie vakarėliai?
Jų buvo tiek daug, ir jie vyko visoje Amerikoje, tad net negalėčiau pasakyti. Tačiau niekada neteko groti nelegaliame vakarėlyje Anglijoje, nors labai norėjau tai padaryti. O tokie vakarėliai vyksta visur - klube, kuris tuo metu turėtų būti uždarytas, sandėliuose, senuose uždarytuose fabrikuose... Itin daug nelegalių vakarėlių Filadelfijoje vyko gamyklose.

Ar muzika, kurią tu groji, pasikeitė per tuos 10 metų?
Iš tikrųjų muzika labai pasikeitė, nes pakito jos kūrimo technologijos. Šiuolaikiniai galingi kompiuteriai sugeba nukopijuoti ir palaikyti virtualius sintezatorius, kuriais kuriama muzika, taigi dabar nereikia daug vietos užimančių, ir tūkstančius kainuojančių studijų, kad galėtum ką nors padaryti. Manau buvo laikotarpis, kai muzikoje buvo daug aistros ir dėl to ji skambėjo šiltai ir gyvai, o tada atėjo periodas, kai trance ir progressive užvaldė viską ir muzika pasidarė vienoda bei nuobodi. Pasikeitus technologijoms muzika vėl skamba gyvai, nes kur kas daugiau žmonių gali ją kurti, tad didėja ir muzikos, ir jos stilių įvairovė.

Apibūdink savo grojamą muziką.
Ją sunku apibūdinti, bet ji dabar labiau funky ir groovy, lengvesnė, bet vis dar pakankamai sunki, svaiginanti, su patraukliu fonu.

O kas labiausiai pasikeitė pasaulio klubinėje kultūroje?
Apie tai galėčiau kalbėti valandų valandas, bet išskirsiu vieną dalyką. Kai prasidėjo klubinis judėjimas, dauguma žmonių dalyvavo jame, nes tikėjo tuo ir mylėjo muziką, o dabar tų idealų nebeliko, nes pinigai užėmė pirmą vietą ir užgožė tikrąsias vertybes.

O tu tai darai dėl pinigų ar idėjų?
Ką aš padariau - tai sukūriau verslą, bet dabar esu dalinai iš jo pasitraukęs. Grodamas pabėgu nuo visų tų kasdienių rūpesčių.

jimmy van mAr nemanai, kad viskas, kas įmanoma, yra sukurta ir naujos dainos kartoja senas?
Ne, manau, kad naujos dainos senųjų nekartoja. Tokie eksperimentai kaip hip-hop ir country arba rock ir electronic stilių jungimas bei bendri skirtingų atlikėjų projektai netgi stumia muziką pirmyn, ji plėtojasi ir taip atsiranda naujovių.

Kompaktai ar plokštelės?
Groju beveik vien kompaktais, nes taip patogiau - kartu su savimi galiu pasiimti kur kas daugiau muzikos. Vis dar perku plokšteles, bet visada jas persirašau į kompaktus; jas dedu ant patefono, kai klausausi muzikos. Manau, kad kompaktai, kompiuteriai turėtu pakeisti plokšteles, bet tam trukdo viena plokštelių savybė - jomis grojant apima nepaprastas jausmas. Pats tas plokštelės laikymas, adatų nuleidimas, plastiko jutimas - tai ta tikroji DJ'avimo išraiška.

Ką manai apie klasikinę muziką?
Aš jos daug klausausi, bet, deja, nerenku. Mano tėvas mėgsta klasikinę muziką, taip pat ir brolis, ir dalis artimiausių draugų. Kai būnam kartu, dažniausiai skamba kaip tik tokia muzika. Ji man patinka, bet pats neperku kompaktų ir nesiklausau būdamas vienas.

Ką manai apie narkotikų ir klubinės muzikos santykį?
Aš pirmiausia panirau į tą elektroninę muziką be jokių narkotikų, o kai į visa tai įsijaučiau man jų jau nebereikėjo. Tikrai yra įmanoma mėgautis klubais nevartojant narkotikų. Blogiausia yra tuomet, kai žmogus išbando narkotikus, kai pirmą kartą eina į vakarėlį, ir po to karto nebegali įsivaizduoti, kad juose galima linksmintis ir be narkotikų.

Dar Jimmy papasakojo, kad mėgsta komedijas, nepakenčia pusfabrikačių, genetiškai modifikuoto ir sintetinio maisto bei McDonalds, jog skaito psichologines knygas ir nepripažįsta romanų, mano, kad per mažai laiko praleidžia šalyse, kuriose groja, mėgsta ilsėtis Urugvajuje, vakarinėje Amerikos pakrantėje ir Meksikoje.
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:16

Komentarai

 • paul.K
  paul.K @ 2005 Liepos 29, 02:39

  saunu

  0  0
 • vinipuh
  vinipuh @ 2005 Gegužės 24, 04:58

  aciprasau kad niftemu bet man tokio patarimo prireike. planuooju pirkti kompa kuri naudociau kaip equalizeri ir virtual djinimui gal zinot koki gamintoja kuris specializuojasi kompiuteriuose skirtuose muzikai. gal galit duoti linka buciau dekinga.

  0  0
 • mapijozas
  mapijozas @ 2005 Gegužės 24, 02:57

  "Jimmy Van M nėra itin girdėtas vardas Lietuvos klubų mėgėjams..."

  nesamone, kurie domisi muzika ir klubiniu gyvenimu tikrai zino jimmy, jo mixai yra vieni geriausiu, muzikos parinkimas ir ne ka prastesnis

  0  0
 • 888
  888 @ 2005 Gegužės 24, 11:53

  Jo jis teisingai sneka:)
  tikiu, kad ir Lietuvoj yra taip mastanciu:)
  labai gerai.

  0  0
 • Jaxx 303
  Jaxx 303 @ 2005 Gegužės 24, 02:48

  "(...) o tada atėjo periodas, kai trance ir progressive užvaldė viską ir muzika pasidarė vienoda bei nuobodi." Stai kur taiklus pastebejimas. :}

  0  0
 • Chris
  Chris @ 2005 Gegužės 23, 11:40

  super interviu! Velnie nemirk!

  0  0
 • Goozhe
  Goozhe @ 2005 Gegužės 23, 09:27

  !!!! :) bliam koks jis maladec... tik gaila, kad i Lt greit negrish... bet tuselis buvo kul.. :)

  0  0
 • laura
  laura @ 2005 Gegužės 23, 11:49

  na JAV jo nesugadino.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.