Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 51 svečias
Temos


Xol Dog 400: "muzikos stilius, kurį aš kuriu, neturi jokios komercinės vertės..."

xol dog 400Savaitgalio "Vault" iškaba mirga nuo keistų raidžių ir skaičių derinio: "Xol Dog 400" - kas jis toks? Jau vien tai, kad svečias atvyksta į "Vault", reiškia, kad jis (o gal jie?) yra sunkesnės elektroninės muzikos atstovas.

Paieškos Internete suteikė šiek tiek daugiau žinių. "Xol Dod 400" - vienas iš Hardcore tėvų, savo veiklą pradėjęs dar gūdžiais 1991-iais. Tiesą sakant ir pats "Xol Dog 400" nepamena kada viskas prasidėjo, nes šis projektas mutavo iš kito - EBM grupės "Le Nokto Vezyn", kuri išleidusi vos vieną albumą "užsilenkė".

Viskas prasidėjo kasečių leidimu ir grojimu mažuose reivuose. Pats "Xol Dog 400" sako, kad jo kasetes jaunimas noriai pirko, o dabar jos laikomos kolekcinėmis. Paskatintas tokios "sėkmės", 1993 metais "Xol Dog 400" išleidžia pirmąjį savo CD - "Sons of T2". Šis diskas buvo įrašytas gyvų pasirodymų Berlyno klube "Bunker" (amžiną atilsį) metu. 1994 buvo išleistas dar vienas diskas - "Troxin", kuris, kaip ir pirmasis, buvo gyvo pasirodymo skaitmeninė kopija, po to sekė "John Peel Session" (1995), "Bunker One" (dviguba kompiliacija, 1996), o 1997 balandį ir trečiasis albumas - "Unstable Prototype". Netrukus po to pasirodė ir pirmoji "Xol Dog 400" plokštelė - "Hardplastik 4".

Be nuolatinės kūrybos, visą šį laiką "Xol Dog 400" intensyviai koncertavo ir grojo įvairiuose Europos underground klubuose ir, aišku, be jo pagalbos neapsėjo nei vienas "Fuck Parade" festivalis.

Visa ši informacija skirta tiems, kas "Xol Dog 400" vardą išgirdo pirmą kartą. Ištikimiausi Hardcore fanai turėtų pradėti nuo šios vietos, t.y. Eglės interviu...

Ką tau reiškia muzika? Ar tai tik hobis ar kas nors daugiau?
Apskritai muzika yra labai svarbi mano gyvenime; daug daugiau nei nuotraukos, piešimas, skulptūros ar kitokios meno formos. Muzikos kūrimas negali būti daugiau nei hobis, nes aš turiu gyventi ir uždirbti pinigus. Akivaizdu, muzikos stilius, kurį aš kuriu neturi jokios komercinės vertės ir iš to aš neuždirbu...

xol dog 400Kas įkvėpė kurti muziką?
Nežinau. Aš jau nuo ankstyvos vaikystės domėjausi muzika. Nebuvo jokio pavienio įvykio ar atsitikimo, kuris mane įkvėpė kurti.

Ar groji pats kokiu nors instrumentu?
Būgnais. Truputį.

Hardcore ir kitą sunkią elektroninę muziką pas mus klauso nedaugelis. Ką galėtumei papasakoti apie šią subkultūrą Vokietijoje?
Elektroninė muzika turi ilgą istoriją Vokietijoje, kai pagalvoji apie Kraftwerk, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Harmonia de Luxe, Cluster, Neu, La Duesseldorf ir kitus. Šios grupės ir projektai kūrė elektroninę muziką, kuri yra moderni net šiandien, ar po 25 metų. Paskutinis Kraftwerk CD tučtuojau tapo nr.1 Top 10-uke nors stiliumi jis nesiskiria nuo tokių albumų kaip "Trans Europe Express", kuris išleistas aštuntame dešimtmety.
Taip pat gothic ir EBM (Electronic Body Music) scena yra pakankamai didelė. Man didžiulę įtaką padarė daug klasikinės elektronikos, bei EBM grupių tokių kaip "Front 242", "Skinny Puppy" ir DAF. Jei tai liečia Hardcore Techno ir Gabber viskas yra kitaip: scena gana maža, turbūt apie 3000 žmonių. Pusę jų įnikę į olandišką Happy-Hardcore stilių, kiti į vokišką, prancūzišką, australietišką Hardcore, gabber ir speedcore ar panašius stilius. Ši scena yra visiškai maža ir tu gali matyti tuos žmones keliaujančius per visą Vokietiją ir lankančius vakarėlius nesvarbu kur jie bebūtų. Paskutiniais mėnesiais scena vėl pasidarė šiek tiek didesnė. Problema yra tokia: daugybė naujų Hardcore projektų skamba taip pat, kaip ir likusieji, atrasti savo stilių yra sunku. Tai padaro daugelį dabartinių gabalų nuobodžiais ir nenovatoriškais.

Kokie Hardcore meistrai padarė tau didžiausią įspūdį?
Oo.. Iš tikrųjų sunku pasakyti. Turbūt Laurent Ho.

Geriausias vakarėlis, kuriame teko dalyvauti?
Iš tikrųjų labai sunku pasakyti, buvo tiek daug gerų vakarėlių. Taip pat nepamirškit, kad aš groju vakarėliuose nuo 12 metų. Aš buvau šimtuose jų... aš paprasčiausiai negaliu atsakyti.

Gal klausai taip pat ir kitą muziką, be Hardcore-Techno?
O taip. Beveik viską: Alternative Rock, New Wave, daug Industrial, truputį Gothic, New Metal, Punk, kai ką iš klasikos, Straight forward Hardrock, viską, kas yra elektroniškai prodiusuota, labai daug Ambient Noise ir Ambient (aš turiu taip pat savo ambientinį projektą "Antizycle", leidžiu CD tuo vardu) bei daugybę kitokio šūdo, per daug, kad įvardinčiau.

xol dog 400Daug žmonių klausančių elektroninę muziką vartoja narkotikus (tai didelė problema pas mus). Ką apie tai manai?
Taip, nelaimei, tai didelė bėda ir čia. Aš esu visiškai prieš narkotikus. Aš visada buvau ir visada būsiu. Aš netgi nerūkau ir negeriu. Aš negaliu suprasti kodėl kažkas nori apsiblausti savo smegenis. Mano protas yra VIENINTELIS dalykas kuo aš galiu pasikliauti šiame pasaulyje. Kam jį bukinti? Aš paprasčiausiai nesuprantu. Mane erzina kalbėtis su žmonėmis, kurie yra apsvaigę nuo narkotikų, jie visi kalba nesąmones, nors galvoja, kad sako suprantamus ar netgi svarbius dalykus. Labai apmaudu. Taigi daugybė mano fanų vartoja narkotikus ar aš turiu gyventi su tuo, negaliu to
pakeisti.

Kodėl uždarė "Bunker'į"?
Visiškai paprasta: jis buvo netoli naujos vyriausybės srities Berlyne, o Hardcore fanai ir Gaberiai paprastai nėra patrauklus vaizdas politikams. Todėl ta sritis turėjo būti "išvalyta". O tai buvo nesunku padaryti, kadangi Bunkeris buvo visiškai nelegalus, neturėjo leidimo, neturėjo tikrų avarinių išėjimų, pakankamai tualetų ir t.t. Taigi viena Berlyno valdžios dalis sakė: jums reikia avarinių išėjimų, aukštesnių lubų, pakankamai tualetų ir t.t., tada jūs galite laikyti bunkerį atidarytu, o kita valdžios dalis, kuri duoda leidimą rekonstrukcijoms, sakė: o ne, jums neleidžiama daryti rekonstrukcinių darbų bunkeryje. Baigta. Nėra kelio atgal. Taigi bunkeris turėjo užsidaryti. Bet pripažinkim: geri bunkerio laikai šiaip ar taip jau buvo praėję.
Eglė, 2007 Balandžio 09, 16:17

Komentarai

 • speedraw
  speedraw @ 2005 Gegužės 24, 12:57

  del draksu tai maladec senis
  issake svaria ir stipria nuomone, su kuria nepasigincysi
  kitaip ziuri i gyvenima
  bet kas teisus? kas pasakys?
  :-]]

  0  0
 • loreta
  loreta @ 2005 Gegužės 22, 10:00

  Jei ka foto forume (: (:

  0  0
 • bbz
  bbz @ 2005 Gegužės 22, 09:52

  Xol Dog'as 400 geriausiai besitaskantis "atlikejas" kuri teko matyt. Nzn is kur pas ji tiek energijos vakareliu n ir taip taskytis ypac iskaitant ta fakta kad jis "nevartoja" %. Kita vertus taip ir turetu buti music turi "kalbasinti" be jokiu papildomu priemoniu kas negeba atsipalaiduoti bei megautis gero vakarelio atmosfera be % tas muset esti viso labo mazas pilkas kompleksuotas zmogeliukas. Zodziu music-%.Vienas is geriausiu vakareliu nuosirdziausias dekui Xol Dog'ui 400 bei Vault'ui.

  0  0
 • loreta
  loreta @ 2005 Gegužės 21, 01:09

  Nu va (: Buvau Error ir galiu pasakyt, kad jis tai TAAAAASSSSSKOOOOO !! (: (: (: (: (: (: (: Supah! (: (: (:

  0  0
 • Jointy
  Jointy @ 2005 Gegužės 20, 05:00

  man ir pasirode kad jau skaiciau, bet gal del to kad tipo jis atvyxta? ar jis neatvyxta.. siaip nieko nesupratau

  0  0
 • loreta
  loreta @ 2005 Gegužės 20, 04:34

  Aš esu visiškai prieš narkotikus. Aš visada buvau ir visada būsiu. Aš netgi nerūkau ir negeriu. Aš negaliu suprasti kodėl kažkas nori apsiblausti savo smegenis. Mano protas yra VIENINTELIS dalykas kuo aš galiu pasikliauti šiame pasaulyje. Kam jį bukinti? Aš paprasčiausiai nesuprantu. Mane erzina kalbėtis su žmonėmis, kurie yra apsvaigę nuo narkotikų, jie visi kalba nesąmones, nors galvoja, kad sako suprantamus ar netgi svarbius dalykus. Labai apmaudu. Taigi daugybė mano fanų vartoja narkotikus ar aš turiu gyventi su tuo, negaliu to
  pakeisti.


  Respect (: (: (:

  0  0
 • shn
  shn @ 2005 Gegužės 19, 10:18

  kam kisti simto metu senumo interva?

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.