Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 171 svečias
Temos


James Zabiela: "... man patinka jūsų bulvių rutuliai su mėsa viduje ..." (specialiai Djscene.lt)

james zabielaPenktadienis, trylikta, kelią perbėgo juoda katė ir išeidamas iš namų pažiūrėjai (o gal nepažiūrėjai?) į veidrodį... Na ir kas? Juk nūdien išsilavinę kluberiai netiki prietarais. Šitokių optimistinių minčių genamas keliavau link "Galaxy", kur netrukus turėjo prasidėti vakarėlis "Renaissance" su itin madingu Lietuvoje James Zabiela.

Kadangi į klubą atkeliauju anksti, grūsties prie durų dar nėra, o keli apsauginiai ramiai ilsisi prieš sunkią darbo naktį. Viduje jau groja Marius Ivanoff, o praėjus valandėlei žmonės po truputį pradeda trauktis nuo barų ir kilti nuo stalų - viskas taip, kaip ir turi būti. Šiek tiek pabuvęs, sulaukiu sutarto skambučio ir išvažiuoju į "Congress", kur tuo metu dar miega James'as.

Atvažiavę prie viešbučio, stumiame laiką mašinoje - Zabiela jau bunda, bet dar reikia lukterėti, kol jam bus atvežta tarptautinių kulinarijos šedevrų iš netoliese esančio McDonald'o. Paskui laukiame, kol jis paskanaus. Vėliau reikia dar kažko palaukti, bet mes neliūdim - prie laukimo, matyt, greitai įprantama.

Galų gale man leidžiama užeiti į viešbutį; pakylu liftu į penktą aukštą. Kambaryje mane pasitinka šiokia tokia betvarkė: nepaklota lova, keli besimėtantys kompaktai, dvi dėžės su plokštelėm; kambario gale užsiėmęs James'as manęs nė nepastebi, užtat pasisveikinti atskuba Mindaugėlis. Iš jo sužinau, kad teks dar šiek tiek palaukti, nes Zabiela jau kurį laiką nesėkmingai bando įrašyti kompaktą. Tad ir toliau laukiu. Kažkiek pastoviniavęs nueinu prie sofutės ir prisėdu. Belaukdamas James'o pradedu linksmai plepėti su esančiais kambaryje. Iš kažko juokiamės ir toliau laukiame (matyt, Godo). Ir kai jau mano viltys sulaukti pradeda blėsti, savo juoku galų gale atkreipiame James'o dėmesį.

james zabielaTu Lietuvoje jau ne pirmą ir ne antrą kartą.
Čia man labai patinka (sakai, nes interviu ima lietuvis?). Ne ne, Lietuvoje iš tikro puiku, pas jus labai entuziastingi ir energingi žmonės, jie labai gerai reaguoja į grojamą muziką, ir šiaip yra labai šilti.

Kas, be publikos, patinka Lietuvoje?
Maistas - vieną kartą valgiau tokią grybų sriubą duonos inde. Labai keistas, bet skanus patiekalas, taip pat man patinka jūsų mėsos rutuliai... ne, bulvių rutuliai, su mėsa viduje... cepelinai. Namuose, turiu pažįstamą lietuvę, Nataliją, kuri mane jais kartais pavaišina.

Kiek laiko praleidi Lietuvoje, kai čia lankaisi?
Labai mažai, šiaip po miestą pasivaikščioti netenka, nes paprastai jau kitą dieną vykstu groti kur nors kitur, tad dažniausiai maršrutas tebūna toks: oro uostas, viešbutis, klubas, viešbutis, oro uostas, o kitoje šalyje vėl tas pats.

Tai gal Lietuva patenka į sąrašą vietų, kur geriausia groti?
Taip. Labiausiai man patinka groti Lietuvoje, Lenkijoje ir Rumunijoje. Kitaip tariant, Rytų Europoje - šios šalys puikios pasirodymams dėl šiltos ir aktyvios publikos. Kokioje Australijoje ar netgi Italijoje žmonės kur kas santūresni. O Turkija... vieną kartą dėl blogos reklamos ir prastų renginio vadybininkų sugebėjimų teko groti keturiasdešimčiai žmonių, kurie, rodos, išvis kitokios muzikos tikėjosi.

Ko reikia, kad klubas būtų geras?
Klubus vertinti galima daugeliu požiūrių - interjero, garso sistemos ir pan. Man svarbiausia geras garsas, geras DJ pultas ir publika - ji gal net turi lemiamą reikšmę. O klubo interjeras - kas ten pripaišyta ant sienų ir kiti dalykai, - kai lankytojai šilti, nebetenka reikšmės.

james zabielaKaip atkreipei dėmesį į save?
Kai man buvo 19, klube šokdamas pirmoje eilėje daviau tuo metu grojusiam Lee Burridge savo miksuotus kompaktus. Kompaktai jam paliko įspūdį ir jis nusprendė man padėti. Išvis manau, kad svarbiausia nuolat tobulinti atlikimo techniką, taigi pasisekimo sulaukiau ne dėl talento, o sunkaus darbo. Miksuoti pradėjau, kai penkiolikos gavau pirmuosius patefonus "Sonno Lab dlp/R - Belt drives". Jų jau nebeturiu, nes jie buvo poprasčiai.

Tai sugadinai juos? Kiek iš viso esi sugadinęs technikos?
Dj technika ganėtinai brangiai kainuoja, be to, yra patvari, tad negali sugadinti po mikšerį per savaitę, bet yra pasitaikę... O jei kalbama apie klubus, tai neretai pasitaiko, kad perdega stiprintuvai ar kolonėlės, kai paduodi daugiau garso ar sunkesnį ritmą.

Kokią techniką naudoji?
Dažniausiai groju CD grotuvais ir Pioneer efektų bloku, bet taip pat naudoju ir patefonus, nes plokštelių palikt nuošalėje neketinu. Nors manau, kad anksčiau ar vėliau jos išnyks, nes CD grotuvai kur kas pranašesni. Be to, plokštelėms naudojamas plastikas labai teršia gamtą. Grodamas dar naudoju ir sampler'į, su kuriuo dainas paįvairinu savais garsais.

Padėjai Pioneer sukurti efektų bloką...
Iš tikrųjų tai ne aš pasirinkau Pioneer, bet jie mane, o kodėl - nežinau. Tą sužinojęs labai nustebau ir apsidžiaugiau. Dirbdamas su efektų bloku, mąsčiau, kaip ir kas turėtų būti, veikti, testavau jį klubuose - ir šitaip prisidėjau prie galutinio varianto sukūrimo.

Ar esi baigęs kokius nors mokslus?
Ne, nors trūko labai mažai, bet pradėjęs groti turėjau pastovų darbą, be to, dar pradėjau dirbti kaip dizaineris, ko iš tikrųjų ir mokiausi. Tačiau pradėjo trūkti laiko, tad dizaino mokslus, nors liko visai nedaug iki baigimo, mečiau. Dabar, jei nebūčiau Dj, tai tikrai užsiimčiau dizainu ir dirbčiau taip, kaip tas dizaineris, kuris mane supainiojo su Moby, cha cha cha.

james zabielaKą manai apie tave apšildantį ir po tavęs grojančius DJ'us?
Vaikinas, kuris groja dabar ir šiaip groja prieš mano pasirodymus, dirba labai gerai. Apšildančiojo DJ'aus setas turi būti pakankamai lengvas, kad neužgožtų žvaigždės ir kartu toks, kad salėje susirinktų žmonės. Kitur pasitaiko, kad apšildantysis DJ'us vis sunkina ir sunkina muziką, ir atėjus prie pulto nebėra kur kilti, tenka tik stengtis išlaikyti pasiektą intensyvumą, o tai yra labai blogai ir gadina pasirodymą. Su Mariumi Ivanoff taip nėra, jis puikiai numano, kaip turi groti apšildantysis DJ'us ir gerai atlieka savo darbą. DJ'us, grojantis po manęs...(pasižiūri į šalimais sėdintį Mindaugėlį) na, jis toks... Cha cha cha, juokauju, jis irgi puikiai groja ir pretenzijų jam neturiu.

Tavo ateities planai?
Ketinu išleisti pirmąjį savo vinilą, bei naują kompiliaciją. Anksčiau nesu išleidęs vinilo, nes niekada nebuvau iki galo patenkintas savo darbu. O šįkart tariau: "ai, manau, sueis", ir nusprendžiau išleisti plokštelę. Kompiliacija irgi bus neeilinė - ji susidės iš dviejų kompaktų. Ją kurdamas stengiausi panaudoti visas įmanomas technologijas, taigi pirmas kompaktas bus kurtas kompiuteriu, tokiomis programomis kaip "Abbleton", o antrasis yra įrašytas per vieną mano pasirodymą klube.

Trumpam nukreipiu dėmesį į nelabai norintį veikti diktofoną, o Zabiela atsiprašo ir nubėga pažiūrėti, kaip vyksta kompakto įrašymo procesas. Kad ir kaip būtų liūdna, procesas nevyksta, tad James'as pasiguodžia, kad neturės iš ko groti šįvakar. Jau ketinu apkaltinti jį piratavimu, bet Zabiela pats papasakoja, jog perka dainas, kurias visad perkelia į savo nešiojamą kompiuterį, ir dažnai kiekvienam vakarėliui parengia vis naujus kompaktus.

Pasižiūriu, kiek valandų ir nusprendžiu James'o nebegaišinti, mat jam laikas groti, o su savo kompiuteriu, nenorinčiu įrašinėti kompaktų, pastebėjau, jis nelabai sutaria. Taigi atsisveikinu su kambaryje esančiais DJ'ais ir keliauju atgal į mašiną.

"Galaxy" mane pasitinka su kur kas daugiau žmonių koridoriuje ir neįtikėtina kamšatimi viduje. Patraukiu link baro, iš kur dar kartą nužvelgiu salę: madingas DJ'us yra madingas DJ'us, ir mažiau žmonių tikėtis neverta. O šalimais atsiradęs jaunuolis jau klausia, ar aš nežinau, kada James'as aplankys mus kitą kartą...
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:17

Komentarai

 • Ektoplazma
  Ektoplazma @ 2011 Gruodžio 05, 05:10

  James Zabiela Best Dj !!!!

  0  0
 • D ♫
  D ♫ @ 2009 Balandžio 11, 09:55

  "man patinka jūsų bulvių rutuliai su mėsa viduje " geras sitas :D

  0  0
 • šėlsmė
  šėlsmė @ 2007 Birželio 24, 05:49

  myliu james zabiela

  0  0
 • kristis
  kristis @ 2005 Gegužės 20, 08:04

  jo muzonas gliucina kaip nuo markiu :)

  0  0
 • genys
  genys @ 2005 Gegužės 19, 08:19

  WiliuxD rase:
  "CD skamba kur kas geriau nei plokštelės".

  is kur istraukej tokia nesamone ?

  0  0
 • TIMIS
  TIMIS @ 2005 Gegužės 19, 01:38

  tssss

  0  0
 • WiliuxD
  WiliuxD @ 2005 Gegužės 18, 02:17

  Liolek, kaip pats turbut zinai CD skamba kur kas geriau nei plokštelės, be to ploksteles nusidevi, su CD gali ishgaut geresnius efektus. Daug DJ 70-80 % (Deep Dish, Kleinenberg) laiko groja su CD. Ploksteles del ju nenovatoriskumo pamazu traukiasi. Pliusas aisq, kad ties reikiama vieta gali nuleisti adata kur tau reikia.

  0  0
 • The_F
  The_F @ 2005 Gegužės 18, 10:22

  visishkai pritariu amenuj ;) pradzioj tikraj pagalvojau, kad jei jis taip grost toleu, tai mirsiu nuo dehidratacijos, bet po to kazhkaip viskas pasidare labeu boring ;) anyway, grojo grazhej ;)

  0  0
 • AllesKlar
  AllesKlar @ 2005 Gegužės 18, 08:03

  marlou: Jeigu jis butu grojes "lengviau",tai man nebutu teke nusileisti i sokiu sale ;))) Krc jo tie nuleidimai per ilgi.. ;) Ir pradejo lievai..t.y. pirmi 3 gabalai buvo geri (labai geri),nes juos tikejausi isgirsti,bet nermaniau,kad sugros juos pradzioje..Visus..Viena po kito..Po 3 gabalu,kai publika uzvede ziauriai..Is kart numete..Negalima taip ir ilgai sh male.. ;) Visi svyruoja,kaip medziai.. ;)) Bet ne soka.. ;) Na,tada po trputi vel pakilo etc.. ;) Per daug banguotai.. ;)
  Sakau - ziema buvo geriau..
  Bet ir si karta buvo geru vietu..Tikrai :)

  0  0
 • Bledzia
  Bledzia @ 2005 Gegužės 17, 09:32

  sitas zabielos pasirodymas is visu 3 kurie vyko galaxy buvo pats geriausias ir muzika buvo tikrai sunkoka,bet manau visiems nuo to buvo tik linksmiau:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.