Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 118 svečių
Temos


Asambai: "Ritmas yra katalizatorius, jis keičia viską, nuo nuotaikos iki kvėpavimo tempo..." (specialiai djscene.lt)

asambaiSavo karjerą pradėjęs gimtosios Jamaikos bažnyčiose, perkusijos virtuozas Asambai šiandien groja su garsiausiai pasaulio DJ'ais ir atlikėjais. Jį galima išvysti garsiausiuose pasaulio klubuose, muzikiniuose teatruose ar MTV. Ritmo ir perkusijos apsėstas atlikėjas turi unikalų požiūrį į muziką. Jo nevaržo jokie muzikiniai stiliai, kryptys ar mados, todėl jį noriai į pagalbą kviečiasi tiek Danny Rampling, tiek Sonique, tiek ir Sven Vath. Trečią kartą Lietuvoje besilankantis perkusininkas sutiko duoti išskirtinį interviu djscene.lt

Kokio amžiaus pradėjai groti?
Pradėjau groti labai jaunas. Mat gimiau antros kartos dvasininko šeimoje, taigi man teko pradėti groti būgnais bažnyčioje. Tai buvo labai seniai.

Tai jūs Jamaikoje grojat būgnais bažnyčioje?
Taip. Mūsų religijai Penticoso tai yra įprasta. Šios religijos pagrindas yra krikščionybė. Tai gal net jos atmaina, mes irgi krikštijame vandeniu, bet... Šiaip bažnyčia Jamaikoje labai skiriasi nuo bažnyčios Europoje. Žmonės čia puikia praleidžia laiką, o muzika yra ypatingai svarbi bažnyčios dalis.

Jamaika gana dažnai siejama su Voodoo.
Visų pirma, Voodoo ne religija, tai - kelias. Tačiau Jamaikoje Voodoo nėra labai populiarus, tai kur kas labiau išplitę kitose Karibų salose, pavyzdžiui, Haityje ar Kuboje; bet ir Jamaikoje egzistuoja Voodoo atmaina, taip pat atėjusi iš Afrikos. Ji vadinama Obeah. Šis kelias siejasi su tamsiąja puse.

Nori pasakyti Obeah yra tamsioji pusė, o Penticoso šviesioji?
Šviesioji, Tamsioji... Energija yra energija, viskas priklauso nuo to, kaip ją naudoji. Gali naudoti ją gėriui, o gali ir... Na, pavadinkime tai blogiu, bet nemėgstu žodžių gėris, blogis, nes aš krikščionis... Tačiau energija yra energija.

asambaiVis dėlto grįžkim prie grojimo būgnais, ar tai populiaru Jamaikoje?
Grojimas būgnais yra labai populiarus, nes tai neatsiejama Jamaikos gyvenimo dalis. Jamaika net turi savitą ritmą Niyabinghi, grojamą trim būgnais; šio ritmo tempas yra toks, kaip širdies plakimo. Niyabinghi pagrindai taip pat atėjo iš Afrikos, kur jis buvo naudojamas nuotaikai, savijautai ir energijai keisti: būgnininkai grodavo visą dieną, kol galų gale pasikeisdavo jų širdies ritmas ir visos aplinkos ritmas, tada gyvūnai ateidavo ir nesipriešindami atiduodavo savo gyvybę žmonėms.

Tai veikė?
Ritmas veikia visus ir visada. Pažiūrėk, kas vyksta salėje, kur skamba tribal ritmas, dabar. Ritmas yra katalizatorius, jis keičia viską, nuo nuotaikos iki kvėpavimo tempo. Nesvarbu, koks tai ritmas - techno, progressive, drum'n'bass. Visas gyvenimas grindžiamas ritmu, pažiūrėk: mūsų kalbėjimas, kvėpavimas, akių mirksėjimas, širdies plakimas, judėjimas, Mėnulis, žvaigždės, menstruacijos, gimimas, mirtis - visko pagrindas yra ritmas.

Pradėjai groti būgnais dėl to, kad tau tai patiko, ar reikėjo padėti tėvui bažnyčioje?
Pradėjau groti būgnais, nes gimiau tam - būdamas aštuonerių ar devynerių jau mušiau ritmą visur: rankomis ant stalo, lazdelėmis ant dėžių ir kitur. Tėvai ir mane supantys žmonės įžvelgė, kad turiu tam talentą ir nukreipė mane šiuo keliu.

Lietuvoje klubai ir bažnyčia yra visiškos priešingybės, tai - kaip juoda ir balta, o tu nuo bažnyčios priėjai prie grojimo su dj'ais.
Bažnyčia man suteikė pirmą galimybę groti, nes aš gimiau jos šešėlyje - mano tėvas ir senelis buvo dvasininkai. Kitur išėjau, kai atėjo laikas tobulėti kaip muzikantui, taigi pradėjau bendradarbiauti su regio ir kitokiomis grupėmis. Kadangi neturėjau jokio muzikinio išsilavinimo, tai stebėjau kitus ir mokiausi.

Tai ar teko ragauti mokslų?
Taip. Palikęs Jamaiką išvykau į Angliją, kur vėl grojau su įvairiomis grupėmis. Tada kibau į mokslus. Anksčiau norėjau būti aktoriumi, tad stojau į vaidybą. Vėliau mokiausi ir muzikos, bet ne konkrečiai perkusijos. Bet kažkaip Visata lėmė, kad turiu tapti perkusistu, taigi ir pasukau šiuo keliu.

Kaip tavo šeima žiūri į grojimą klubuose? Vis dėlto tėvas - dvasininkas.
Aš turiu labai kietą šeimą. Manau, kad jiems svarbiausia, kad aš būčiau laimingas, taigi jie mane palaiko. Tai jau nebe religijos ir mano, o mano laimės reikalas.

Kitaip nei kiti atlikėjai, groji ne tik scenoje, bet ir tarp publikos, kodėl?
Kaip sakiau prieš tai, man pasirodymuose labai svarbi yra energija. Aš save apibūdinčiau ne kaip perkusistą ar būgnininką, bet labiau kaip ritualų atlikėją. Manau, labai svarbu būti arti žmonių, juos liesti. Salė ir scena atskiria mane nuo žmonių. Geras vakarėlis būna tik tada, kai tarp atlikėjo ir publikos, atsiranda ne tik ypatingas santykis, bet ir intymumas, o šis įmanomas, kai nėra didelių atstumų.

asambaiKą dar veiki be grojimo klubuose?
Aš esu "Foundation of percussion" muzikinis direktorius, asmeniškai įkūriau perkusijos fondą Madride. Mes stengiamės kaupti viską, kas susiję su perkusija visame pasaulyje: renkame instrumentus, kaupiame įvairius ritmus ir stengiamės supažindinti su visu tuo įvairius žmones. Aišku, specializuojamės tribal stiliaus muzikoje, nes ji yra natūraliausia. Turim vienus geriausių pasaulio perkusistų iš Afrikos, Brazilijos, Senegalo, Centrinės Amerikos. Be to, dar dalyvauju dviejų grupių veikloje: eclectic-etno-funk grupėje, kur aš groju ir dainuoju, ir kitoje, rytietiškoje ambient grupėje. Jos vadinasi Aysha ir Mix-Pogoda.

Ką veiki laisvalaikiu?
Kad aš visada dirbu ir groju. Bet ką iš tikro veikiu laisvu laiku? Na, turiu didžiulę japonišką lovą, kurią man kai kas padovanojo. Mėgstu joje gulėti ir apie nieką negalvoti, žiūrėti filmus, skaityti knygas.

Kokias knygas skaitai?
Bet kokias. Aš mėgstu informaciją. Mėgstu keliauti, o itin gerai yra keliauti, kai guli lovoje. Taigi vos tik kokia knyga patenka man į rankas, ją ir skaitau.

O filmai?
Stengiuosi likti atokiau nuo klasikinių Holivudo filmų. Yra labai daug gerų ne Holivudinių filmų. Aš galiu žiūrėti tą patį filmą daug kartų: man patinka stebėti, kaip vaidina geras aktorius, jei aš jį mėgstu, apžiūrėti jų rūbus, gilintis ne į pagrindinį veiksmą, bet į tai, kas vyksta fone. Man apskritai patinka stebėti.

Kokią muziką klausai?
Lengviausia būtų pasakyti, kad klausausi radijo, bet aš niekada jo nesiklausau. Kadangi dirbu su "Foundation of percussion" tai tenka girdėti labai daug įvairios muzikos iš viso pasaulio. Galiu klausyti visko nuo dub reggae iki drum'n'bass ar... Man priimtina gera muzika, nes kiekviename gerai atliktame kūrinyje galima šį tą rasti, svarbu, kad tai būtų atlikta nuoširdžiai.

Ką manai apie pop muziką?
Popsas yra popsas - tai tiesiog formulė, sukurta tam, kad patrauktų tą visuomenės dalį, kuri nemėgsta galvoti ir rinktis, bet kuri mėgsta, kad jiems kaip McDonald'e būtų viskas paduota ant lėkštutės. Taigi ką aš galvoju apie pop muziką? Aš apie ją išvis negalvoju. Che che.

Tu vedęs?
Ne.

Gal gali papasakot apie Jamaiką?
Visų pirma reiktų pasakyti, kad aš jau seniai negyvenu Jamaikoje. Aš gyvenu... pasaulyje. Bet Jamaika labai graži šalis, ten gyvena protingi ir gilūs žmonės. Ten labai svarbu yra šeima ir bendruomenė - kas labai svarbu ir man.

Jamaika siejama su marihuana...
Betgi marihuana nėra blogai. Tačiau aš nesu marihuanos įgaliotinis. Che che. Jau daug metų kaip nesu jos rūkęs. Aišku kiekvienas turi savo požiūrį. Yra tiek daug skirtingų požiūrių į vieną dalyką, pavyzdžiui, ką aš manau apie Lietuvą? Tu to nenori žinoti. Cha cha cha.

asambaiCha cha taigi, kad noriu žinoti.
Lietuva, mano nuomone, yra labai graži šalis. Kiekvieną kartą, kai čia atvykstu, labai gerai praleidžiu laiką. Turbūt man pasisekė susipažinti su gerais žmonėmis. Žmonėmis, kurie man viską aprodo. Klubinė kultūra čia auga, žmonės susidomėję ir nori kažko naujo. Kai pirmą kartą atvykau į Lietuvą, galvojau: "Wow, kas čia per velnias", o pasirodo klubinė kultūra čia labai pažengusi. O moterys pas jus..(kažkas greitai ir įmantriai pasakoma nesuprantama kalba Aut. pastaba). Cha cha cha.

Kiek laiko praleidi Lietuvoje, kai čia groji?
Labai mažai. Atvykstu likus dienai iki pasirodymo, o išvykstu dar po dienos, taigi praleidžiu apie tris dienas. Bet viešbutyje nesėdžiu: šiandien pasivaikščiojom mieste, buvom ir kaimo vietovėse, šiandien netgi žvejojau - komplimentai mielajai ledi Kristinai.

Koks buvo pirmas įspūdis išlipus iš lėktuvo ir kaip jis pasikeitė?
Tai gana asmeniška, nes kontaktai su Lietuva prasidėjo el. paštu, mes taip bendravome beveik devynis mėnesius. Ooo, galėjau turėti sūnų per tiek laiko. Taigi pradėjom kalbėti, bet žmonės pasikeitė ir kontaktai nutrūko. Tada pradėjau bendrauti su Kristina, iš pradžių tai vyko el. paštu, po to perėjome prie pokalbių telefonu. Taip atsirado šis tas artimesnio nei pora žodžių internete. Taigi vienas iš svarbiausių dalykų buvo noras išvysti to balso savininkę, nes buvo wooou, supranti eejjj, tai va. Ir buvau labai maloniai nustebęs, na, manau, išsirutuliojo labai malonūs santykiai. Profesionalūs, jei galiu taip sakyti.

Viso pokalbio metu atrodai labai energingas, prisiminiau net laikrašty rašė "jam 45, o jis itin energingai groja būgnais"...
Cha cha. Jo? Na, nežinau... O tu turi sesių? (taip, turiu) Hmm... na šitas mano klausimas čia ne į temą. Kokia yra paslaptis? Manau nėra jokios paslapties. Visų pirma, aš vegetaras, bet manau, kad svarbiausia yra sąmonės būsena. Mirtis pradeda grėsti, kai turi su ja reikalų. Kaip buvo pasakyta Korane ar Biblijoje, leiskime gyvenimui užsiimti gyvenimu, o mirčiai - mirtimi. Aš jaučiuosi labai gyvas ir ištroškęs kažko naujo. Jaučiuosi, kaip gyvatė vinguriuojanti ir vis kažko ieškanti. Aš džiaugiuosi, pabundu ryte ir džiaugiuosi, ir ieškau kažko naujo. Prisimenu, kai man buvo 19. Tada galvojau: "Jėga man tuoj bus dvidešimt, kažkas pasikeis, jausiuos kaip dvidešimtmetis", o tada buf ir nieko neįvyko. Tada ėmiau galvoti: "Va, dabar man bus trisdešimt, tada tai nepasikeitė niekas, bet dabar, dabar jau viskas bus kitaip", ir buf - nieko neįvyko. Keturiasdešimt - nieko. Niekas nesikeičia. Esi kas esi. Žmonės leidžia, kad jiems kažkas atsitiktų. Jie sako: "Man trisdešimt, elgsiuos kaip trisdešimties". O kaip elgiasi trisdešimtmetis? Pradeda auginti pilvą, žiūrėti televizorių, gerti alų ir pavydžiai žvelgti į jaunas merginas? Ne, svarbiausia yra sveika sąmonės būsena ir mokėjimas prisitaikyti prie pokyčių.

Koks įvykis tave labiausiai pakeitė?
Mano pirmo vaiko gimimas.

Pala, tu gi nevedęs?
Cha cha cha, ką bendro turi vedybos ir vaikai? Grįžtame prie bažnyčios? Aš turiu du vaikus. Žinai, labai lengva tapti tėvu. Bet kas, kad ir tu labai lengvai gali juo tapti. Kitas reikalas yra prisiimti atsakomybę. Aš ją prisiimu.

Gal gali papasakot apie savo vaikus?
Sūnui šešiolika, jis gražus jaunas vaikinas, reperis - domisi muzika, galvojau, kad gros būgnais, bet... Turiu gražią dukrą itin ilgomis kojomis. Turbūt ji iš kažkur turi lietuviško kraujo. Cha cha, mano dukra gyvena Bali, Indonezijoje, o sūnus lanko mokyklą Anglijoje. Myliu vaikus, beje.

Taigi kaip ir viskas
Viskas? Na, labai ačiū už pokalbį.

Tai tau ačiū.
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:22

Komentarai

 • bambukas
  bambukas @ 2005 Balandžio 08, 09:25

  geras interviu :) sv_Welniazz shaunuolis :)

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2005 Balandžio 07, 05:27

  :DDDD

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2005 Balandžio 07, 01:06

  man tai gereusias atsakymas apie filmus ;) as irgi taip darau ;))

  sveikinu autoriu su prabegusiu gimtadieniu, pasenai metais ir klausimai nuo geju link vaiku pakripo =)))

  "Taigi ką aš galvoju apie pop muziką? Aš apie ją išvis negalvoju. Che che."

  0  0
 • laura
  laura @ 2005 Balandžio 07, 08:04

  liuks,visokios info pilna.pakalbeta apie viska.Pasnekovas l geras, ir interwas

  0  0
 • Blakė su šaliku
  Blakė su šaliku @ 2005 Balandžio 06, 11:17

  Krutas chiuvas ir grot moka.. Gerbiu..
  Bet DJ prie pulto man labiau patiko :))
  Beja vienas geriausiu tavo inteview welniau, o gal net geriausias...

  0  0
 • gizmmo
  gizmmo @ 2005 Balandžio 06, 06:17

  Gal kur photo yra is to tooso ? atsiuskit nuoroda i gizmmo@scooter.lt

  0  0
 • sonny_w
  sonny_w @ 2005 Balandžio 06, 05:55

  joa, interviu labai idomus. restcpa welniau. zole nera blogai!!!

  0  0
 • Rokandroller
  Rokandroller @ 2005 Balandžio 06, 04:34

  Ir as ten buvau alu midu geriau :) Rimtai jo bugneliai kartu su sirdim groja :)

  0  0
 • Audrius
  Audrius @ 2005 Balandžio 06, 03:03

  Geras interviu
  Pagarba sv_Welniazz

  0  0
 • Arbuzas
  Arbuzas @ 2005 Balandžio 06, 02:56

  persiprasom. taisom. aciu :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.