Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 121 svečias
Temos


Yoji Biomehanika: "buvau paprastas punk-rock, new wave muzikantas..." (specialiai djscene.lt)

yoji biomehanikaBuvau ganėtinai nustebęs, kuomet sužinojau, kad į Lietuvą atvyks Yoji Biomehanika. Lietuvoje hard trance nėra įprastas ir populiarus stilius, tad tikrai nesitikėjau, kad į tokio stiliaus vakarėlį gali būti pakviestas Yoji Biomehanika, kuris yra ne tik geriausias Japonijos DJ'us, bet ir apskritai vienas iš geriausių hard trance muzikos prodiuserių bei DJ'ų. Nekantriai laukiau kovo 18 dienos, kad pamatyčiau kaip viskas vyks, kaip skamba tokia muzika vakarėlyje ir kaip į ją reaguos žmonės.

Šis interviu paruoštas remiantis Yoji, Mariaus Šmito ir mano pokalbiu, bei Yoji atsakymais, gautais el. paštu. Garsusis japonas viešnagės metu užtruko valgydamas, ir užbaigti gyvą interviu laiko pritrūko.

Kaip kelionė?
Kelianti stresą, bet... Aš skrendu verslo klase, taigi sėdi patogiai, geri gerą šampaną. Kas dvi savaites turiu skristi į Europą! (Yoji užtyla, o po to pradeda juoktis) Tai tikrai kelia stresą, užtat kelionės patogios. Kalbant atvirai, noriu būti namuose su savo mažyliu. Jam vieneri metai, taigi jam reikia dėmesio.

Tiesiog neįmanoma neatkreipti dėmesio į tavo stilių. Jis atrodo labai artimas pankų kultūrai, bet tu groji visai kitą muziką?
Aštuoniasdešimtaisiais aš buvau vienos iš visų laikų geriausiai Japonijoje parduodamos punk grupės narys!

Taip pat tu panašus į blogiuką iš anime filmų. Ar bandai atrodyti blogas?
Ne, tikrai ne.

Tai kas gi kuria tavo stilių?
Aš pats, juk tai mano stilius. Man patinka žiūrėti tuos filmus apie ateitį - "Matrix", "Blade runner", remdamasis tokiais filmais ir kuriu savo stilių. Dabar tokia išvaizda tapo mano simboliu klube. Man patinka bet kokie ekstravagantiški dalykai - spalvoti akių lęšiai, akiniai. Mėgstu maišyti visus tuos dalykus ir kurti dar labiau išsiskiriančią išvaizdą. Nesuprantu, kaip žmonėms pakanka apsirengti marškinėlius ir jaustis puikiais kluberiais. Juk klubas yra ta vieta, kur turėtume rengtis ypatingiau, išsiskirti ir atrodyti nekasdieniškai. Man tiesiog patinka išsiskirti.

yoji biomehanikaKaip prasidėjo tavo muzikinė karjera?
Tai ilga istorija. Iš pradžių buvau paprastas punk-rock, new wave muzikantas, o vėliau po truputį pradėjo keistis interesai. Taigi konkrečios ribos kada iš muzikanto tapau DJ'umi negalėčiau pasakyti, bet groti plokštelėmis pradėjau tuomet, kai man buvo 20 metų. Aš nesu tik DJ'us - svarbiausia man yra muzikos kūrimas. Sukurtą muziką reklamuoju ir platinu, kai DJ'jauju. Taigi, manau, muzikos kūrimas yra svarbiau nei DJ'avimas - tuo užsiimu tik tam, kad platinčiau savo muziką.

Kodėl pasirinkai tokius sunkius stilius kaip hard dance, nu nrg (new energy)?
Vieni tai vadina hard dance, kiti - hard trance, treti - nrg. Aš kuriu muziką nesirinkdamas stiliaus, negalvodamas apie tai. Tarkim, kai myliesi su mergina... Lovoje. Tu pradedi švelniai, arba pradedi energingai ir smarkiai (hard). Taigi aš pradedu... Smarkiai, cha cha cha, supranti, ką norėjau pasakyti? Cha cha cha, atsiprašau, čia buvo pokštas. Man patinka griežtesnė, aštresnė, kietesnė muzika. Pavyzdžiui, imant house, ritmas ten būna toks : umm umm umm umm. O man patinka griežtesnis ir aštresnis garsas - tšia tšia tšia tšia. Tai ir yra, ko visi taip bijo - hard. Aš groju įvairią sunkią muziką - trances, experimental techno, trance'n'melody, bet man patinka būtent tas aštrumas. Taigi renkuosi įvairias sunkesnes dainas, o visi sako hard house, hard trance, hard. Tegu sako.

yoji biomehanikaO gal galėtum papasakot apie klubinę kultūrą Japonijoje?
Na, šiaip tai - didžiulis muzikinis turgus. Galėtų būti antrasis turgus pasaulyje. Čia žmonės mėgsta muziką - klubinę muziką, džiazą, popsą ir visą kitą. Tačiau kalbant apie klubinę sceną, ji yra visiškai kitokia nei kitose šalyse. Nes eee... Ar žinai kokį japoną prodiuserį? Taip, taip, Satoshie Tomie, Takkyu Ishino, Ken Ishii. Galima išvardinti daugiausia 10 prodiuserių, taigi Japonija neturi klubinės scenos. Tai labai sunku apibūdinti. Anglijoje kiekvienas DJ'us turi ar priklauso vienam ar daugiau leiblų. Jie dirba, leidžia kūrinius, populiarina juos ir taip kuria klubinę kultūrą. Japonijoje tie leiblai egzistuoja tik muzikos parduotuvėse. Bet kuri populiarios naujausios muzikos rūšis parduotuvėje yra pasirenkama ir grojama. Nelaikau to tikra klubine kultūra.

Kokia dabar populiari klubinė muzika Japonijoje?
Panašiai kaip ir Europoje - populiariausia yra trance. Ypač populiarus olandiškas trance, pavyzdžiui, Ferry Corsten. Iš Undergroundo populiariausia yra techno muzika. Pavyzdžiui, kaip aš esu vienas iš įtakingiausių hard-dance skleidėjų, taip Japonijos techno scena priklauso Takkyu Ishino, jis aktyviai populiarina techno muziką ir yra Dievas toje srityje. Taigi undergrounde klesti techno.

Kas yra muzika tau?
Kraujas. Neįsivaizduoju gyvenimo be muzikos.

Ką veiki tuomet, kai negroji?
Šiaip man patinka manga, tai norėčiau tapti manga kūrėju. Aaa... Ką veikiu laisvalaikiu? Na aš žaidžiu su savo mažyliu. Jis keliasi kiekvieną rytą kaip armijoje - pusę septynių, pribėga ir sako "tėti, tėti, kelkis". O tada, man atsikėlus, tiesiog žaidžiam šešias ar septynias valandas kiekvieną dieną. Dar gaminu valgyti ir kitaip rūpinuosi šeima.

Gal gali trumpai papasakoti apie savo šeimą?
Mes laimingi.. (tyla) Na juk užteks? Cha cha cha! Turiu sūnų.

Kaip tavo nuomone klubinė kultūra pasikeis per artimiausius penkerius metus?
Visam pasaulyje? Na Anglijoje hard-house mirs. Olandijoje... Ten daug gerų trance prodiuserių, tai viskas bus gerai. O Japonijoje... Kas bus ten, man nerūpi. Cha cha cha.

yoji biomehanikaKaip tau patiko Lietuvos publika?
Publika buvo nuostabi, tikrai puiki publika. Mane nustebino jūsų energingumas, ypač po to, kai man pasakė, kad trance stilius Lietuvoje nėra populiarus. Aš grojau ganėtinai sunkų trance ir bent man atrodė, kad publika yra daugiau nei pasiruošusi tokiam stiliui.

Pasibaigus pokalbiui, nuėjau į klubą, kur kiekvienam lankytojui į akis krito neaiškios paskirties lovys tarp scenos ir salės. Nugirdau, jog čia vardan saugumo, kad nieks nebandytų užsilipti pas Yoji, virš lovio buvo pakabintas dar ir vamzdis. Vėliau paaiškėjo, kad vamzdis skirtas sudaryti vandens sienai, ant kurios lazeriais, esančiais už scenos, buvo paišomi įvairūs ornamentai. Ir mintis, ir jos įgyvendinimas nusipelnė didžiausių aplodismentų (žr. foto galeriją).

Nors Yoji setas buvo kur kas lengvesnis, nei tikėjausi išgirdęs žodžius nu nrg, hard trance. Tačiau setas buvo puikus - sumiksuota profesionaliai, Yoji nepamiršdavo energingai mataruoti rankomis, mojuoti publikai ir net išbėgti iš už DJ'aus pulto pasirodyti visu savo gražumu publikai.
Unknown, 2007 Balandžio 09, 16:24

Komentarai

 • drioo
  drioo @ 2005 Balandžio 12, 02:29

  biomehanika - hardcore dj :D

  0  0
 • kowas
  kowas @ 2005 Balandžio 03, 08:06

  nejuokinkit...puse is jusu cia noretu paziureti kaip sis dj'us zaidzia su savo vaiku.koks perdetas suzavejimas...wow!

  0  0
 • Blakė su šaliku
  Blakė su šaliku @ 2005 Kovo 30, 04:40

  Atvaziavo, popsa parojo, pasimaive ir isvaziavo - asas blyn..
  Nors xaliavai tai ir zjbs :)

  0  0
 • sonny_w
  sonny_w @ 2005 Kovo 29, 01:32

  ai jo... :]

  0  0
 • Arski
  Arski @ 2005 Kovo 29, 11:35

  Jis gi japonas. :)

  0  0
 • sonny_w
  sonny_w @ 2005 Kovo 29, 10:59

  Nelabai suprantu, Dieselboy per savo interviu sake, kad sunku ispopuliareti nekuriant muzikos, taciau jam pavyko tai padaryt dar tada kai nebuvo taip svarbu daryt gabalus, o Biomehanika sako, kad DJ'auja tik tam kad populiarintu savo gabalus, nes vien kuriant muzika neispopuliaresi, kazkaip keisatai cia man... :/

  0  0
 • doom
  doom @ 2005 Kovo 28, 12:23

  isvis kazkaip keista kad kazkas tokius zmones i lietuva pakviecia.nelabai kas lt tokia muzika klauso.teko londone klausyti jo.ten tai nemazai hard dance gerbeju

  0  0
 • Keeeper
  Keeeper @ 2005 Kovo 26, 04:34

  bet ish tikruju nemacew negirdejaw nezhinaw

  0  0
 • Keeeper
  Keeeper @ 2005 Kovo 26, 04:32

  man jo akiniai nepatinka :DD

  0  0
 • Rokandroller
  Rokandroller @ 2005 Kovo 26, 12:25

  na uzteks apie ta Yoji buvo kas spejo pamate kas ne tegul grauziasi ir jis greit neatvaziuos

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.