Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 85 svečiai
Temos


Judge Jules: "... nenorėčiau, kad mano sūnus taptų DJ'umi..." (specialiai djscene.lt)

judge julesAtėjęs imti interviu, išvystu, kad žymųjį anglą kankinsiu ne aš vienas - jį jau kamantinėja Marius Šmitas ("Power Hit Radio") ir Tango TV atstovai. Pažiūrėjęs į laikrodį suprantu, kad kai kurių klausimų teks atsisakyti. Įėjęs į kambarį išgirstu tradicinį "Hi, how's goin'?", į kurį nė nesitikima atsakymo, todėl pradedu...

Kaip pradėjai DJ karjerą?
Karjerą pradėjau organizuodamas vakarėlius (juose pats ir grojau) jauniems žmonėms, kurie buvo per jauni, kad galėtų eiti kur nors kitur. Man tuo metu buvo 16.

Taigi iš pradžių versle dalyvavai nelegaliai.
Na taip... Kai kurie dalykai buvo legalūs, kai kurie - ne. Buvo nelegalių vietų, kurių savininkai neturėjo jokių licenzijų rengti vakarėlius, prekiauti alkoholiu, ir tuo labiau aš neturėjau teisės ten daryti mokamus vakarėlius. Buvo ir legalių vietų, bet ir ten vakarėliai nebuvo visiškai legalūs, nes, visų pirma, aš pats buvau per jaunas ir mano buvimas juose pažeidinėjo įstatymus, o taip pat ne visada buvo viskas legalu su leidimais ir kitais popieriais.

Kokiam klube pirmą kartą grojai?
Galėčiau pasakyti, bet... Tai buvo "niekur viduryje". Patalpa be pavadinimo, kurią mes išsinuomavome vakarėliui.

Kodėl pasirinkai trance?
Manau ne aš pasirinkau trance, o trance pasirinko mane. Jei myli muziką, ji turi derėti su tuo, ko nori širdis, o ne protas.

Kokie buvo tavo tikslai pradėjus DJ'aus karjerą?
Kai pradėjau DJ'auti buvo nerealu tikėtis šlovės, pinigų. Tais laikais, mano karjeros pradžioje, 90% DJ'ų grojimas tebuvo hobi ar šalutinis darbas. Tai buvo privilegija mylėti muziką labiau nei kiti ir groti ją kitiems.

Koks buvo tavo pagrindinis darbas kai pradėjai groti, jei sakai, kad grojimas buvo šalutinė veikla?
Aš studijavau universitete, taigi aš nedirbau. Na, pačioje pradžioje lankiau mokyklą, iškart po to įstojau į universitetą, taigi nebuvo laiko ir sąlygų dirbti.

judge julesBuvai iš karto pastebėtas, ar turėjai ilgai ir sunkiai dirbti?
Manau, kad reikia labai daug dirbti, kad į tave atkreiptų dėmesį. Aš organizavau vakarėlius, dirbau radijuje, remiksavau kūrinius, pats kūriau muziką. Ir tik visų šių skirtingų veiksnių kombinacija lėmė tai, kad buvau pastebėtas.

Kiek ilgai grojai kol tapai pasauline žvaigžde?
Na... (ilga tyla) Aš nemanau, kad esu pasaulinė žvaigždė, kaip pasakei, bet prireikė kokių penkerių metų, kol aplankiau visus žemynus ir tapau žinomas.

Nemanai, kad esi žymus?
Aš nesu Tom Cruise, bet visgi žmonės mane atpažįsta, tiesa, labiausia Anglijoje. Kai aš einu vienas gatve, paskendęs savo mintyse, galvodamas apie šeimą, žmoną, žmonės tiesiog susistabdo mane pasikalbėti. Manau, kad, priešingai nei kiti DJ'ai, esu lengvai atpažįstamas iš akinių ir išvaizdos. Na, o bendraudamas su žmonėmis stengiuos būti tiek draugiškas, kiek tai įmanoma. Tikrai.

Daugiausia kalbina merginos?
Būdamas DJ'umi visada sulauki daug dėmesio iš merginų. Visi DJ'ai to sulaukia. Tačiau kiekvienas protingas DJ'us išauga iš to, nes tai labai... paviršutiniška.

Ką tėvai manė apie tavo DJ'aus karjerą?
Mano mama mirė seniai, o tėvas buvo aktorius, profesionalus aktorius, taigi jis turėjo supratimą apie pasirodymą scenoje; jo darbas buvo iš dalies panašus, ir jis suprato manąjį.

O kaip tavo šeimai patinka tavo darbas?
Mano sūnus... (Juge Jules sūnui beveik 6 metai - aut. pastaba) Kad aš dirbu radijuje jis nesupranta - kai jis girdi mane šnekantį, žiūri į kolonėles ir galvoja, kad aš kalbu telefonu. O šešių mėnesių dukrai dar tas pats ką aš darau. Mano žmonai kartais patinka, kartais ne.

Ar šeimai pakankama jai skiriamo laiko ir dėmesio?
Jei kalbėtume apie laiko kiekį, tai aš vidutiniškai pusę savaitės esu su šeima, o kitą pusę dirbu. Manau, praleidžiu su šeima ne mažiau laiko nei kiti dirbantys žmonės.

Kaip reaguotum, jei sūnus norėtų tapti DJ'umi? Ar mokytum jį?
Jei tik tai suteiktų jam laimės, bet vis dėlto nenorėčiau, kad jis taptų DJ'umi, nes jau aš esu DJ'us. Tačiau jeigu jis visgi taptų, manau, kad jo nemokyčiau - jis pats turėtų išmokti grojimo technikos.

judge julesEsi griežtas tėvas.
Na, aš griežtas, bet būnant DJ'umi tai labai sudėtinga. Kai manęs nebūna ilgiau namuose, sūnus išdyksta. Labai sunku grįžus būti griežtam, bet kai praleidžiu su juo kokias 3-4 dienas, tampu kur kas griežtesnis.

Tu groji jau 17 metų, kas pasikeitė klubinėje kultūroje per tą laiką?
Man pradėjus groti, visiem DJ'avimas buvo hobi, nes vien iš šokių muzikos pragyventi buvo neįmanoma, o dabar iš to jau galima užsidirbti. Mano nuomone, tai didžiausias pakitimas - muzika iš pomėgio tapo verslu ir gyvenimo būdu.

Ar bėgant laikui muzika netapo primityvesnė?
Aš tikrai nemanau, kad muzika prastėtų, kitaip mes juk pasiduotumėme. Nesakau, kad ji ypatingai pagerėjo, bet rutuliojasi ir evoliucija nenutrūksta.

Ar pasikeitė tavo grojama muzika per tą laiką?
Taip, pasikeitė: karjeros pradžioje grojau old school hip hop, tuo metu tokie stiliai kaip house dar neegzistavo, o kažką groti reikėjo.

Nedažnai rasi DJ'ų kuris groja taip ilgai, yra sukūręs šeimą ir vis dar DJ'auna. Kodėl vis dar groji ir ką ketini daryti, kai baigsi?
(Juokas) Na, aš be DJ'avimo užsiimu ir keliais kitais dalykais, bet džiaugiuosi savo, kaip DJ'aus darbu. Nepabundu ryte galvodamas: "Šūdas, šiandien baigiu groti, ką veikti rytoj?" Su DJ'avimu viskas einasi puikiai ir aš dėl to laimingas. O be DJ'avimo dar kuriu muziką, dirbu žurnalistu, turiu restoraną, madų kompaniją, taigi užsiimu ir kitokia veikla.

Kaip pasikeitė tavo požiūris į gyvenimą iki dabar?
Čia gilus ir sudėtingas klausimas. Mano mama mirė, kai man buvo 19, tad labiausiai mano požiūris pasikeitė kaip tik tada. Surimtėjau, kilo noras kažką pasiekti, palikti po savęs žymę. Turiu labai daug draugų, kurie anksti prarado tėvus ir šis vienintelis įvykis pakeitė visą jų požiūrį į gyvenimą.

Ar pasiekei bent kelis savo gyvenimo tikslus, kurių užsibrėžei, kai buvai jaunuolis?
Na taip - savo ambicijas tikrai įvykdžiau. Norėjau patekti į Radio One, taip pat į hitų top 10, o dabar aš jau visą tai pasiekęs.

Ar liko neįvykdytų tikslų?
Taip, aš dabar pradėjau naują veiklą su madų kompanija, ketinu tuo labai rimtai užsiimti, ir tai - tas likęs tikslas.

judge julesO kiek laiko dar ketini DJ'auti?
Na negrosiu iki tol, kol tapsiu seneliu, bet negaliu pasakyti, kiek laiko dar DJ'ausiu. Nesu numatęs, kada turėčiau liautis, grosiu tol, kol manysiu, kad elgiuos teisingai ir kol man širdis lieps tai daryti. O mano širdis kol kas neketina liepti nutraukti šios veiklos.

Kur labiau patinka dirbti: radijuje ar klube?
Čia tas pat, kaip klausti aktoriaus, kur jam labiau patinka vaidinti - teatre ar kine. Teatre tu matai publiką, tu matai jų reakciją, bet žiūrovų mažai. Televizijoje visiškai nematai žiūrovų ir nežinai, kaip jie reaguoja, bet tave stebi kur kas daugiau žmonių. Taigi panašumai prasideda ir baigiasi čia.

Kokios muzikos klausai namuose?
Tai priklauso nuo dienos laiko: pop, chill-out, šiek tiek hip hop, ir daug tos muzikos, kurią aš pats groju. Mano sūnui irgi patinka mano grojama muzika, o žmonai - kai kurios iš tų baisingųjų pop radijo stočių, tad namuose skamba įvairi muzika.

Ar mėgsti žiūrėti filmus? Kokius?
Visus, kurie nėra sugadinti Holivudo. Mano nuomonė apie Holivudą nėra jau tokia neigiama, nes ten pastatyta tikrai gerų filmų. Tačiau aš nemėgstu, kai pražiūrėjus du trečdalius filmo kyla mintis: "Čia rašytojo darbas baigėsi", kai matai, kad likęs trečdalis sukurtas remiantis ne rašytoju, o masių skonio tyrimais.

Ką veiki laisvalaikiu?
Stengiuos kuo daugiau jo praleisti su šeima, dar vaikštau į sporto klubą. Tačiau dėl DJ'avimo ir visos kitos mano veiklos laisvo laiko nedaug telieka.

Mėgsti sportą?
Taip, labai mėgstu futbolą. Dabar jo nežaidžiu, žaidžiau, kai buvau jaunas, bet mėgstu žiūrėti. Štai ir vakar nuėjau į futbolo rungtynes.

Mėgstamiausia komanda?
"Walsall".

Kai lankaisi kokioje nors šalyje, kiek laiko joje praleidi? Ar ja domiesi?
Būna įvairiai. Paprastai nenoriu užtrukti, nes skubu kuo greičiau grįžti pas šeimą. Bet šiaip domiuosi šalimis į kurias vykstu.

Tai ką nors žinai apie Lietuvą?
Apie Lietuvą labai daug informacijos suteikia "Lietuvos Avialinijų" žurnalas. Tai nuostabu, jis - didžiulė reklama šaliai. Žinau, kad Lietuvoje 3,4 milijono gyventojų, Vilniuje gyvena 514 000 žmonių, jūsų sienos ribojasi su Baltarusija, Lenkija, Latvija, taip pat žinau, kad vasarą čia būna 19 20 laipsnių šilumos, kad jūs turit išėjimą prie Baltijos jūros, kad jūs tapot nepriklausomi 1990 m., prisijungėte prie ES 2004-ųjų gegužę ir įvesit eurą 2006 metais.

Koks pirmasis įspūdis išlipus iš lėktuvo?
Kaip čia suknistai šalta! Sunku susidaryti kokią nors nuomonę naktį, rytoj tikiuosi daugiau įspūdžių.

Koks tavo išsilavinimas?
Esu teisės bakalauras.

Ar manai, kad net ir DJ'ui labai svarbu baigti universitetą?
Jeigu pradėjai, tai reikia ir pabaigti, o jei neįstojai, tai niekaip jo nebaigsi (juokas). Tačiau bet kam, kas dirba darbą, kuriame labai didelę įtaką turi laimė ir atsitiktinumas, pavyzdžiui, su menu susijusius darbus - aktoriams, menininkams, dailininkams, DJ'ams, yra ypatingai svarbu gauti universitetinį išsilavinimą, nes jei jų darbas susiknis, jie dar nebus žlugę ir turės į ką atsiremti.

judge julesKą manai apie klubus ir narkotikus?
Ką aš manau apie klubus ir narkotikus? Narkotikai egzistuoja klubuose. Aš pats praėjau tą etapą. O dabar aš mąstau, aš esu tėvas, aš jaučiuosi esąs atsakingas netgi tada, kai kalbama apie alkoholį. Manau, kad pats svarbiausias dalykas kalbant apie narkotikus yra protingas vyriausybių ir prevencinių įstaigų požiūris. Šiaip ar taip narkotikų vartojimas yra fazė, kurią praeina dažnas jaunas žmogus. Jei vartoji - vartok protingai. Nereiktų elgtis kaip tie politikai, kurie įkiša galvas į žemę ir tesako: "Nevartokit narkotikų". Žmonės vis tiek vartos, taigi juos reikia šviesti, kad jeigu jie vartoja, tai tegu elgiasi protingai, geria vandenį, nemaišo. Taip galima tikėtis, kad jie, praėję narkotikų vartojimo etapą, liks gyvi ir patirs mažiausią žalą, nes bus elgęsi kur kas protingiau. Reikia... Jūs žinot ką reiškia žodis binge? (Per didelis įsismaginimas - aut. pastaba.) Pas mus žiniasklaidoje labai populiaru skelbti, kad mes gyvenam Anglijoje, mes esam binge kultūra, kad jei žmogus gali išgerti ir vartoti narkotikus, tai neva jis turėtų išgerti 10 kartų daugiau alkoholio ir suvartoti 10 kartų daugiau narkotikų. Mano galva, čia ir yra pagrindinė problema. O šitaip esti dėl švietimo stokos. Nesiruošiu raginti - pulkit vartoti narkotikus, bet vyriausybė turėtų atsižvelgti į tai, kad, nepaisant visų prevencinių programų, vis viena atsiras žmonių, kurie vartos. Ir jeigu tu liepsi jiems sustoti, tuo jiems nepagelbėsi, nes jie nė nemanys klausyti..

Čia įsiterpia Marius Šmitas, ligi tol klausęsis pokalbio
Daugelis mano, kad progressive, trance muzikos stiliai egzistuoja vien dėl narkotikų.
Tai visiška nesąmonė. Tai sakau remdamasis Anglijos pavyzdžiu: nueik į bet kokį roko arba šokių muzikos renginį, kuriame būtų pilna žmonių nuo 18 iki 25 metų. Didžiuma bus apsvaigę nuo narkotikų, jie gali ir nekęst šokių muzikos, bet jie vis tiek vartos. Tai susiję ne su muzika, o su tam tikru žmogaus brandos tarpsniu.

Ar manai, kad egzistuoja veiksmingas prevencinis planas?
Na.. Nežinau kiek politiškai teisinga taip sakyti Lietuvoje, bet, man rodos, kad vienintelis veiksmingas planas - narkotikų legalizavimas. Vos tik legalizavus, 50% žmonių nustotų juos vartoti jau kitą dieną vien dėl to, kad tai nebebūtų nelegalu ir "kieta", o kiti 50% tiesiog atrodytų kvailai.

Čia baigiu interviu, nes Judge Jules ir taip valandą vėluoja pradėti savo pasirodymą. Nors pokalbis baigtas, Jules toliau dėsto savo nuomone apie narkotikus.

Su visais atsisveikinęs patraukiu į salę, kur susirinkusi tikrai nemaža minia. Nusprendžiu, jog kaip tik dabar geriausia būtų į ją įsilieti. Ignas I.V. taip įšildo vakaro žvaigždės belaukiančius tusovčikus, kad keli veikėjai nebeišlaikę tempo patraukia prie savo stalų. Jie dar bando stotis pamatę pulto link einantį Judge Jules, bet, sakyčiau, jiems tai padaryti nelabai sekasi.

Kitaip nei tikėjausi, Jules negroja lengvo ir saldaus epic trance, tuo nustebindamas ne tik mane, bet ir didžiąją dalį vakaro dalyvių. Jis sparčiai imasi darbo, ir jau po kelių pradinių dainų skamba kažkas sunkaus ir energingo. Jo grojama trance muzika kur kas artimesnė tek-house ir techno stiliams nei populiariajam epic trance. Mintyse pagarbiai nusilenkiu progresyviajam anglui.
Sv. Velnias, 2007 Balandžio 09, 16:25

Komentarai

 • drioo
  drioo @ 2005 Balandžio 12, 02:34

  Ne kad sunus taptu DJ, o kad netaptu RATAMANU :)

  0  0
 • dar2M
  dar2M @ 2005 Kovo 22, 10:04

  jai tik parashau kanors tai ir tau butinaj reik kazka pridurt ane :) Nu nzn! nenoriu ash taves! atstok!

  0  0
 • dar2M
  dar2M @ 2005 Kovo 22, 10:03

  man atrodo kad tik tave ash suzhavejau :)

  0  0
 • AllesKlar
  AllesKlar @ 2005 Kovo 21, 03:20

  Tu jam uztat patinki (ir ne tik jam),nes suzavejai mus visus savo IQ ;)

  0  0
 • dar2M
  dar2M @ 2005 Kovo 18, 02:48

  man tas julius kotais nepatinka :)) balbiesas kokstais :))) a jumi kaip ?

  0  0
 • AndY LynX_2611
  AndY LynX_2611 @ 2005 Kovo 17, 01:13

  na, tiek tas zmogus ir myli muzika, jei be narkotiku jos nesupranta... Kaip pasake kazkas labai seniai" "Muzika- tai geriausias narkotikas..."

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2005 Kovo 16, 10:57

  baudazmogi, na, ash pac tai newartoju, bet ir waraw ant wartotoju nebent gilia nakti depresijos apimtas :D bet shejp tu pazhek, ypach prie tusu komentaru, kiek yra tokiu stebuklu kaip: ooo zjbs tusas, ipisau ratuku viena du zjbs, kas newartoja gaidzhej tokios muzikos nesupras, zjbs buvo, o shejp arba waro nevartojantys ir netolerantishki, kuriem pavartojusiu vaizdas kelia naturalia agresija, arba varo vartojantys, kurie nori, kad kiti pamatytu juos varanchius ant kitu vartojanchiu ir galvotu, kad jie nevartoja. Arba dar pasitaike yra tokiu atveju, kad ratu uzhvalge piliechiai man pasakojo kokie narkomanai yra tie ir tie kurie ima pvz, ne ratus, o amfa... o shejp wartoja klubuose tikrai ne visi, yra daug zhmoniu kurie ir be viso to sugeba tusintis.
  P.S. kiek supratau lengvaisiais narkotikais vadinai klubinius - xtc ir amfetamina, taj wat jie nera lengvieji. Oficialiuose sarashuose xtc ir amfetaminas yra irashyti prie sunkiuju narkotiku.

  0  0
 • SMorGUN
  SMorGUN @ 2005 Kovo 16, 10:38

  Lengvas ir malonus skaitalas, neveltui buvo atsisakyta kai kuriu klausimu. Palikti kaip tik tie, kuriu ir reikia :)

  0  0
 • Kondencuotas_Pienas
  Kondencuotas_Pienas @ 2005 Kovo 16, 07:26

  o man visuomet patiko JJ :]

  beje, tikrai greitai persiskaite interviuvas. neuzknis, kitaip sakant ;)

  0  0
 • delonge
  delonge @ 2005 Kovo 16, 05:17

  Geras interviu, man patiko..:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.