Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 86 svečiai
Temos


Dieselboy: "Žmonės iš manęs turi tikėtis gražaus miksavimo ir pačių naujausių gabalų"

DieselboyDieselboy. Nevienam drum'n'bass fanui būtent šio DJ'aus vardas primena savo pirmą pažintį su būgnų ir bosų kultūra. Jau keturiolika metų grojantis amerikietis pagaliau pasirodys ir Lietuvoje. Atradęs laisvą minutę jis mielai sutiko atsakyti į keletą "Metro Promo" klausimų.

Savo karjerą pradėjai kaip radijo DJ'us. Kodėl pradėjai sukti plokšteles?
Nes aš myliu muziką. Groti pradėjau 1991 savo paties organizuotuose vakarėliuose ir pajaučiau, kad nei vienas kitas DJus mieste negrojo muzikos, kurią pirkdavau aš. Tuose vakarėliuose susipažinau su kitais radijo DJ'ais ir jie mane nusivedė į savo radijo stotį bei mokė derinti ritmą, bei miksuoti. Tiesiog grodamas norėjau leisti žmonėms išgirsti naują muziką.

Dauguma žmonių sako, kad tu esi geriausias ir techniškiausiai grojantis drum'n'bass DJ'us. Tai įgimta ar visa tai tu pasiekei sunkiu darbu?
O, kaip miela! Manau mano grojimo technikos pagrindai siekia tuos laikus, kai grodavau būgnais, šokau breiką, bei nagrinėjau kitų DJ'ų darbą. Ir praktika, praktika, praktika... Kita vertus aš groju jau keturiolika metų ir per tiek laiko tu atrandi tik sau būdingą stilių. Aš mėgstu ilgus, aiškius miksus ir bandau kelti renginio dvasią.

Sklando gandai, kad dauguma tavo miksų yra įrašyti iš pirmo karto (vadinamas "one shot mixing"). Ar tai tiesa?
Taip.

Dauguma garsių DJ'ų išleidžia ir daug plokštelių. Tu nesi tas prodiuseris, kuris leistų kalnus, bet vis tiek esi labai garsus. Kaip gali pakomentuoti šią situaciją?
Aš iškilau dėka savo, kaip DJ'aus, veiklos. Gabalų kūrimas yra tai, ką aš darau laisvu laiku. Jeigu tu dabar nori būti pastebėtas, tu privalai kurti muziką, tačiau man pavyko iškilti dar tada, kai ši taisyklė nebuvo tokia svarbi. Pastaruoju metu aš stengiuosi vis daugiau laiko skirti šiai veiklai, tačiau, kaip jau minėjau, aš bandau tai daryti laisvu metu.

Ar po visų kelionių, grojimų lieka laiko sau? Dieselboy
Kaip kada. Yra sunku derinti laisvalaikį ir darbą, bet kiekvieną laisvą minutę mielai paimu į rankas gerą knygą arba tiesiog išsidrėbiu prie TV.

Tu esi puikiai žinomas visame pasaulyje. Ar dėl to tu nejauti diskomforto asmeniniame gyvenime?

Žinai, susiklostė ganėtinai keista situacija. Kai aš esu namie, aš esu tiesiog aš. Damianas Higinsas iš Filadelfijos. Dieselboy'umi aš esu tik per savo pasirodymus. Mano asmeniniame gyvenime yra gana mažas gerų draugų ratas ir aš bandau, kad abu šie gyvenimai nesikirstų vienas su kitu.

Ką norėtum daryti po dešimties metų?
Dešimt metų yra pakankamai didelis laiko tarpas. Norėčiau būti susijęs su kūrybine veikla, galbūt groti, modeliuoti rūbus, gal rašyti... Ir daryti tai tol, kol ta veikla man teiks malonumą.

Ar yra vakarėlis, kurį tu prisiminsi ir po daugelio metų?
Jų yra daugybė! Turiu daugumos renginių kuriuose man teko groti skrajutes ir kai aš pasižiūriu į jas, aš prisimenu grojimus tuose vakarėliuose. Visa laimė, kad turiu gerą atmintį.

Labai daug keliauji. Ar yra įvykę kokių įdomių nutikimų?
Nieko tokio įspūdingo kaip kažkam gali pasirodyti. Pavyzdžiui praėjusį gruodį Čekijoje išeidamas iš klubo pasitempiau čiurną.

Pernai Lietuvoje grojo tokie DJ'ai kaip Technical Itch, Dylan, Wildchild, Robyn Chaos ir jų pasirodymai paliko puikius prisiminimus vakarėlių lankytojams. Ko jie gali tikėtis iš tavęs?
Manau, kad esu susikūręs pakankamai sunkiai grojančio DJ'aus reputaciją :) o ir šiaip groju gana įvairų drum'n'bass. Teko girdėti, jog Rytų Europoje yra mėgstamas sunkesnis drum'n'bass ir aš būtinai atkreipsiu dėmesį į publikos norus. Žmonės iš manęs turi tikėtis gražaus miksavimo ir pačių naujausių gabalų.

Ar yra skirtumas tarp vakarėlių JAV ir Europoje?
Netoks didelis kaip kažkas galėtų pagalvoti. Sąžiningai sakant jie yra pakankamai panašūs.

DieselboyPastaruosius pora metų visoje Europoje jaučiamas didžiulis drum'n'bass kultūros pakilimas. Kokia yra situacija JAV?
Tai kyla, tai leidžiasi. Kai kuriuose miestuose (pavyzdžiui Los Andžele arba Sietle) susidomėjimas drum'n'bass kyla metai iš metų, o kažkur kitur tai nėra taip įdomu. Bendrai visoje šalyje žmonės kiek mažiau domisi elektronine muzika, tačiau drum'n'bass išlaiko pastovias pozicijas.

Ką patartum žmogui norinčiam pradėti DJ'aus karjerą?
Praktikuotis, praktikuotis, praktikuotis. Išlikti pastoviam. Na, dar jie gali apsilankyti svetainėje www.djdieselboy.com ir paskaityti mano parašytą straipsnį "Ar aš galiu būti liudininku" ("Can I Get Witness"). Aš ten aprašiau viską, ką aš galėčiau patarti pradedančiajam.

Dauguma DJ'ų savo pasirodymuose dar išsiverčia be MC. Kaip manai, kodėl susiklostė tokia situacija?
Nesu tikras. Galbūt tam, kad pasirodymai kainuotų mažiau? Aš visada keliauju su MC Messinian ir manau, kad mes sudarome puikią komandą. Jis žino kada jam reikia įsiterpti, o kada leisti kalbėti muzikai.

Kaip jūs susipažinote?
Filadelfijoje aš darydavau savaitinius drum'n'bass vakarėlius "
"Platinum" ir James'as (MC Messinian) buvo dažnas tu renginių lankytojas. Jis labai dažnai manęs prašydavo leisti prieiti prie mikrofono. Mums patiko kaip jis dirba ir galop mes jam kartas nuo karto leisdavome parodyti ką jis sugeba. Vaikinas pasirodė labai neblogai ir kai antrame "Planet Of The Drums" ture mūsų MC Rage negavo kažkurios valstybės vizos, mes paskutinę minutę pasikvietėme Messinian. Nuo tada jis tapo mano ilgalaikiu MC.

Na ir paskutinis klausimas. Tavo ateities planai.
Sunkiai dirbti. Sunkiai groti.
astralas, 2007 Balandžio 09, 16:28

Komentarai

 • astralas
  astralas @ 2005 Vasario 14, 04:41

  d_eeelaila: na stengiausi :)

  0  0
 • JoSe [UB]
  JoSe [UB] @ 2005 Vasario 14, 12:30

  RSPKTA. Super ranginys! Manau pagaliau LT pajuto, kad smagiai galima pasiausti ne tik pagal 4x4.

  0  0
 • JoSe [UB]
  JoSe [UB] @ 2005 Vasario 14, 12:30

  RSPKTA. Super ranginys! Manau pagaliau LT pajuto, kad smagiai galima pasiausti ne tik pagal 4x4.

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2005 Vasario 14, 12:43

  Visada yra ko siekt. Ačiū atėjusiems, yra labai malonu matyt tiek iškeltų rankų ir tokius garsius vardus Lietuvoje, kurie sako kad visada čia atvažiuos any time, any place :)

  0  0
 • Puppis
  Puppis @ 2005 Vasario 12, 06:02

  joa pac toosas axujenas tik kad va pinigine su 130-150 lt pavoge ir dar draugo pasas buvo viduj ;\ visko boona ....

  0  0
 • Pagreitis_2015
  Pagreitis_2015 @ 2005 Vasario 12, 05:56

  na kas ash megstantis pamiegoti, ka tik atsikleliau po dsl, po shito tuso mano renginiu skale pasikeite dabar rocketshopas II vietoje;]]]] kas pirmoje manau nereikia aishqkinti;]]
  ka pasakyti apie dsl? - na matosi kad zhmones yra savo dalyko profesionalai, dirba kad net prakaitas varva, jau nekalbu apie messian be kurio ten ne taip butu, bl smagus vyrukas, renginio vieta pachiai renginio koncepsijai tikrai nesutrukde nors ir labai norejosi ug. bl smagu dabar kaip kazhkas sake shvino uzhkrauta iki prodigy;]]]
  peace people....

  p.s. kada galima tiketis filmuotos medzhiagos ir nuotrauku?

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2005 Vasario 12, 04:11

  jenty ;)))

  0  0
 • GiEdRiUkS
  GiEdRiUkS @ 2005 Vasario 12, 01:41

  Nu ka ash galiu pasakyti... Kazkaip gal net ir kvaila butu kazka kalbet ir pasakot tiems kurie to nemate ir nepatyre patys. As asmenishkai zodzhiais nesugebu papasakot to, kas ten vyko. Vakarelis buvo tikrai superinis ir viskas ka ash jauciu yra didziule pagarba Astralui ir zmoniems, kurie Lietuvai padovanojo ahujiena svecia!!!
  Na o DIESELBOY savo ruostu visiems i uzhpakalius tiek svino privare, kad vargu ar pavyks ji ishbarstyt iki balandzio 5d.

  aciu!

  0  0
 • teibaz
  teibaz @ 2005 Vasario 12, 01:13

  Nesu buves - for sure - nesu buvęs geresniam dramso tūse.. buvau technical itch, dylan.. bet DIESELBOY.. ištaškė visus.. Astralas irgi super sugrojo.. žodžiu - tūsas - 10/10. Šaunuolis Astralas!

  0  0
 • sMatis
  sMatis @ 2005 Vasario 12, 12:35

  buvo nerealu :@~*~@*~@*~@**~@*

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.