Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 57 svečiai
Temos


Tuomas Rantanen: "Šiandieninis muzikos perteklius lemia jos lėkštumą ir paviršutiniškumą"

Jau ne kartą įsitikinome "Techstylism" kviečiamų DJ'ų ir atlikėjų išskirtinumu. Priešingai nei daugelio promouterių vežamų DJ'ų, jų svečiai garsūs ir įspūdingi ne savo vardais, bet požiūriu į muziką, jos atlikimą ir supratimą. "Naujausias" svečias ne išimtis. Tuomas Rantanen - Suomijoje gimęs ir gyvenantis filosofijos mokslų magistras, techno muzikos kūrėjas ir propaguotojas. Teko nemažai paplušėti, kol pavyko jo išsakytas mintis išversti į lietuvių kalbą. Reikia pripažinti, kad Tuomas požiūris į muziką pavydėtinai gilus ir platus. Skanaus.

Kada susipažinai su techno muzika?
Techno domėtis pradėjau maždaug 90-ųjų viduryje, kai apleistoje gamykloje Tampere įkūrėme studiją "Suomen Trikoo". Tuo metu 202, "Juno 106" ir "Drumstation" pagalba kūriau labai minimalistinį ir monotonišką techno . Prieš tai studijavau klasikinę gitarą ir muzikos teoriją, po to papildomai pradėjau studijuoti klasikinę ir elektroninę muziką, bei įvairias jos reiškimo formas.

Kokie atlikėjai ir muzikantai tave labiausiai įtakojo?
Klausau daug jazz ir klasikinės muzikos. Klausau įvairiausias Johan Sebastian Bach interpretacijas, ypatingai patinka jo darbai skirti klavyrui ir cimbolams - "Die Kunst der Fuge", bei "Das Wohltemperierte Klavier". Labai mėgstu Keith Jarrett kūrybą. Jis nuostabus, o jo kuriama muzika - fantastiška. Jo kūryba neturi ribų: kas yra menas, o kas nėra, kas yra modernu, originalu, avangardiška, o kas tradiciška. Tai tikrai daug stipriau, tai muzika, kuri kaskart parodo kitokį pasaulį.
Tuomas RantanenŽinoma, klausau labai daug techno muzikos. Techno - universali kalba, galinti sukurti unikalų pasaulio ryšį. Tai kalba, galinti užduoti klausimus apie mus supančią aplinką, tradicijas ir naujas technologijas labai radikaliais būdais, klausimus apie mūsų buvimą pasaulyje.

Ar gali papasakoti apie naujo kūrinio sukūrimo procesą?
Savo muzikoje stengiuosi sukurti naujas ir radikalias įvairiausios muzikos ir kultūros interpretacijas. Mano nuomone, mąstysena yra labai susijusi su muzika. Kalbant apie techninius dalykus, labiau vertinu seną įrangą, nei naują. Manau, kad svarbiausia suprasti naujų technologijų panaudojimo reikšmę ir vaidmenį ir suprasti jų tinkamumą muzikos kūryboje.

Kaip tavo kuriama muzika pasikeitė per pastaruosius 5 metus?
Manau, kad neypatingai. Dažniausiai muzika turi savo kelią, taip ir turi būti. Gal būt šiandieną kuriu daugiau struktūriškai, nors vis dar labai mėgstu monotonišką muziką. Didžiausia problema yra balansavimas tarp monotonijos ir įvairovės.

Tuomas RantanenTavo studijoje dominuoja naujausia įranga, ar visgi daugiau analoginių ir minimalistinių žaisliukų?
Mano studija maža ir paprasta, bet veiksminga. Kai tik pradėjau kurti techno, turėjau krūvas įvairiausių instrumentų: analoginių sintezatorių, boso mašiną, ritmo mašiną. Tai buvo naudinga mokantis. Šiandien didžiąją dalį darbų nudirbu kompiuteriu ir įvairiomis "tracker" programomis.

Ką planuoji artimoje ateityje? Ar esi patenkintas dabartine techno padėtimi?
Sekanti mano plokštelė bus "Vanishing Land Ep", ją išleis Danilo Moton priklausantis "BC Records" leiblas. Taip pat "Maracas Records" netrukus turėtų išleisti keletą mano naujų kūrinių.
Tiesą sakant, esu patenkintas dabartiniu techno. Savo asmeninėje kūryboje siekiu kurti du skirtingus stilius ir tiltą tarp jų. Visų pirma noriu kurti griežtą perkusinį techno, kuris taptų bendru ir esminiu muzikos reiškimu. Kitas projektas pasižymi labiau atmosferiniais ir ambientiniais elementais, papildytais monotonišku, tamsiu bei industriniu ritmu.

Kokia muzika tave supo vaikystėje?
Pagrindinė muzika, supusi mane vaikystėje, buvo klasika. Mano tėvas yra pianistas, todėl klausydavau begales atlikėjų, tokių kaip Bill Evans, Art Tatum, Oscar Peterson, McCoy Tyner, Keith Jarrett ir daugelį kitų.

Esi pripažintas už darbus, kurių daugelis atlikėjų gali tik pavydėti. Ar toks pripažinimas ir 'šlovė' įtakojo, ar pakeitė tavo kaip atlikėjo ir profesionalo siekius ir tikslus?
Labai smagu, kai tavo kūrybą išleidžia. Tai tampa bendravimo su kitais atlikėjais dalimi ir tuo pačiu įtakoja tolimesnę kūrybą. Labai smagu gauti teigiamus atsiliepimus.

Tuomas RantanenKaip vartotojai ir klientai, mes naudojame naujausias technologijas, kurios leidžia apjungti visą mūsų muzikinę istoriją į vientisą muzikinę srovę. MP3 ir globalaus failų dalijimosi dėka turime priėjimą prie neaprėpiamų įvairiausios muzikos klodų. Kaip šie pramogų technologijų pokyčiai įtakoja muzikos supratimą ir kūrimą?
Manau, kad didžioji muzikos dalis nepakito ir ji vis dar reiškia tuos pačius dalykus kaip ir anksčiau. Šiandieninis muzikos perteklius ir komerciškumas kartais lemia jos lėkštumą ir paviršutiniškumą. Kaip bebūtų, džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių gali kurti muziką tiesiog namuose. Tai suteikia gyvumo muzikos pramonei.

Kokią muziką klausai namuose?
Labai daug techno, taip pat klasikinės ir jazz muzikos. Taip pat klausau įvairiausią nepriklausomą ir underground muziką, tokią kaip gothic, punk ir psychobilly. Labai dažnai save pagaunu klausantis vis tuos pačius įrašus. Tarkim Charles Lloyd Quartet įrašai yra vieni iš mano mėgstamiausių.

Kaip manai, ką veiksi po dešimties metų?
Iš esmės tą patį, manau - kursiu techno ir filosofuosiu. Galbūt dėstysiu Heidegger, grosiu ir kursiu techno. Tikiuosi, kad turėsiu nuosavą techno leiblą. Turiu svajonę įkurti techno leiblą, kuris leistų sunkų ir griežtą perkusinį techno tiesiai iš tamsaus ir šalto, bet nuostabiausio Tampere.

Ką žinai apie Lietuvą ir Lietuvos elektroninės muzikos sceną?
Lietuviai yra labai sena tauta, virš 1000 metų, manau. Nuo 1940 metų Lietuva buvo Rusijos dalis, bet jau beveik 15 metų, kaip ji nepriklausoma. Lietuvių kalba priklauso Rytų-Baltų kalbų grupei ir yra tiek graži, tiek ir keista, bent jau man. Lietuvių žmonės yra draugiški, o Lietuvos kultūra labai įdomi ir viliojanti. Siaubingai nekantrauju aplankyti šią šalį. Dar "Techstylism" puikiai vysto muzikinę sceną.
dj scene.lt, 2007 Balandžio 09, 16:29

Komentarai

 • marlou
  marlou @ 2005 Kovo 02, 07:57

  nieko tokio, gyveni ir mokais..

  sekmes ;)

  0  0
 • BadAss
  BadAss @ 2005 Kovo 02, 07:07

  oops.. stupid me :)) thanks anyways

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2005 Kovo 01, 11:12

  2 BadAss: yra tokia skiltis Galerijos, o joje yra toks daiktas vadina rubrika Skrajutes, prasom

  iki malonaus

  0  0
 • BadAss
  BadAss @ 2005 Kovo 01, 06:28

  ei gal dar kas turit flyeri sio renginio ?? atsiuskit plz :)

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2005 Vasario 03, 07:30

  aga 3.14

  0  0
 • Arbuzas
  Arbuzas @ 2005 Vasario 01, 07:54

  Jenty, skaityk naujienas :P

  0  0
 • Jointy
  Jointy @ 2005 Sausio 31, 09:05

  nu tai kodel as balsavau uzh sia svetaine kaip nr.1 ? todel kad ateinu ir randu ko reikia - neieskodamas dar kazhkur ;-) linka idet nera taip sunku kaip atrodo :-p

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2005 Sausio 31, 07:14

  Jenty pasiieskok ;) neissipisinejes ;)

  0  0
 • Jointy
  Jointy @ 2005 Sausio 31, 05:52

  siaip tai visai fun butu jei kokiu samplu djscynas idetu.. otai jau pradeda pabost skaityt review ir vistiek nesuprast kas ten ka groja :/

  0  0
 • vogue
  vogue @ 2005 Sausio 31, 09:38

  tixliai, geros foto. Atrodo, kad ne techno kuria, o bavarams pritaria klapu... nors zmogus gal ir talentingas, bet sorry, atrodo ... Uztat kiek apie Lietuva zino..:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.