Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 111 svečių
Temos


Adatos. Kas yra kas?

Dar viena apžvalga apie techniką, kuri bus įdomi bei aktuali tiek pradedantiems, tiek jau senai grojantiems DJams. Šį kartą pakalbėsime apie adatas, kurios dažniausiai prisukamos prie patefonų. Bandymui paėmėme piršto formos mėlynąjį Ortofon Concorde DJ, skrečiarių mėgstamą Shure M44-7, naujausią ir jau spėjusį paplisti tos pačios kompanijos produktą Shure Whitelabel, o taip pat naująjį Stanton Groovemaster Pro bei vieną žymiausių bei geriausių Stanton gaminių: 680HP.

Rinkdami geriausią DJ adatą rėmėmės dviemis pagrindiniais kriterijais: tai garso kokybė ir adatos "laikymasis" ant plokštelės. Nustatydami svorio ir antiskeitingo parametrus vadovavomės gamintojų nurodymais, o visos adatos buvo prisuktos ant Technics SL-1200MK5 patefono, bei garso kokybė buvo lyginama naudojant high-end klasės Audio Note Conqueror Stereo Amplifier lempinį stiprintuvą, Audio Note an/e-d kolonėles bei specialų phono korektorių. Tad pradėkime!

Ortofon Concorde DJ S

Ši mėlyna adata yra bene labiausiai paplitusi tarp visų DJų ir užsitarnavusi gerą vardą. Tai tiesiog paprasta gera adata. Didžiausias jos privalumas yra tai, kad ji labai gerai stovi ant plokštelės. Ortofon Concorde dizaineriai sukūrė labai gerą adatos dizainą (arba nuvogė nuo Concorde oro lainerių :-), o dėžutė, kurioje įdėtas šis puikumynas, jau tapo standartu plokštelėms nešioti skirtiems krepšiams (record bag'ams). Vienintelis mėlynojo DJ S trūkumas yra sausas, lėkštas ir skurdokas skambesys. Viduriniai ir aukšti dažniai skamba neišraiškingai ir visai nemielai, nors boso linija tikrai nebloga.


Kaina: 257 Lt.
Privalumai: standartinė adata;
Trūkumai: prasta garso kokybė;


Shure M44-7

Labai mielai skambanti adata, kurią labai pamėgo DMC (skrečuojantys) kategorijos DJ. M44-7'as Shure'as puikiai atkuria boso liniją, tiesa ausims truputėlį užkliūna vos nešvarūs viduriai ir vos per aštriai skambantys aukšti dažniai, bet visumoje jos atkuriamas garsas yra labai geras ir sodrus. Adata labai gerai laikosi ant plokštelės takelio ir, nors atrodo gan neišvaizdžiai (kaip ir abu Stanton'ai), tačiau pasižiūrėjus į kainą tenka pripažinti, jog M44-7 yra labai geras produktas.

Kaina: 150 Lt.
Privalumai: itin maža kaina ir gera kokybė;
Trūkumai: nėra;
Shure Whitelabel


Naujausias, tačiau tikrai negeriausias Shure produktas. Į Whitelabel reklamą buvo įkištas visas kalnas pinigų ir ji turėjo atimti dalį Ortofon Concorde rinkos. Tai yra pirmoji piršto formos Shure adata, tačiau tai tikrai nėra geriausias kompanijos gaminys. Taip, ji atrodo labai gerai, jos dėžutė yra labai daili, tačiau pats skambesys yra neišbaigtas, neturintis savito charakterio ir kažkuo blogu primena Ortofon Concorde DJ.

Kaina: 280 Lt.
Privalumai: geras dizainas;
Trūkumai: prastoka garso kokybė;
Stanton 680HP


Naujausia 680-to modelio versija. Sąžiningai, šis Stanton'as man yra viena geriausių, jeigu ne pati geriausia DJ adata. Ši HP versija skamba labai gerai, labai tiksliai, labai aiškiai ir labai tvarkingai. Įskaitant puikų garsą, prisiminus, kad tradiciškai visos Stanton adatos tarnauja itin ilgai ir nėra linkusios šokinėti, visumoje jūs gaunate puikų produktą.

Kaina: 138 Lt.
Privalumai: puikus skambesys, ilgaamžiškumas;
Trūkumai: nėra;
Stanton Groovemaster Pro


Pirmoji DJams adata pagaminta, kuri buvo gaminama rankomis. Ši gana pošlykščiai atrodanti galva (kaip ir kiekvienas Stanton produktas) skamba kiek per kietai. Kaip trumpai ir teisingai pasakė DJ prAnza: "tai yra kirvukas". Piktas bosas, nešvarūs kapojantys viduriniai ir aukšti dažniai puikiai tinka DJui, grojančiam piktą drum'n'bass, techno ar hardcore, tačiau ramesnei muzikai tai yra netinkamas produktas.


Kaina:
515 Lt. už dvi
Privalumai: rankų darbo adata, ilgaamžiškumas;
Trūkumai: nešvarus skambesys;

Išvados

Tarp penkių bandytų adatų geriausiai pasirodė Stanton 680HP ir Shure M44-7. Nors Ortofon Concorde myli gana daug Lietuvos DJ (nes čia yra "konkordas"), tačiau visgi jie skamba nepergeriausiai, o jų atsarginiai antgaliai kainuoja per daug ir lūžta per dažnai. Kainos / kokybės / patikimumo požiūriu žymiai geriau yra M44-7 arba 680HP. Jos abi yra tikrai puikios, ir jeigu jūs kiek labiau esatę linkęs link DMC - imkite M44-7, jeigu labiau orientuojatės į beat-mixingą - 680HP bus kaip tik jums. Tačiau, jeigu jūs galite sau leisti, tai įsigykite jas abi!
Astralas, 2007 Balandžio 09, 14:32

Komentarai

 • Mka^
  Mka^ @ 2005 Vasario 14, 05:19

  reikia cardrigo ortofon night club

  0  0
 • Mka^
  Mka^ @ 2005 Vasario 14, 05:19

  reikia cardrigo ortofon night club

  0  0
 • vinipuh
  vinipuh @ 2005 Vasario 04, 07:51

  jo astralai butu cool tokis review nes truksta objektyvios info apie pafus.

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2005 Vasario 03, 11:29

  Na nujaučiu kad reiks parašyt review apie pafus ir bus ramu. pvz Technics SL-1200MK5 vs Vestax PDX 2300MKII

  0  0
 • vinipuh
  vinipuh @ 2005 Vasario 02, 10:06

  beje dar pasakyk man tikslu to 'idealaus' modelio pavadinima arba linka su jo foto ir duomenim ir jei kalbant tiksliau tai kalbam ne apie vestaxus bendrai o apie tavo idealaus modelio ir vestax pdx 2300 mkII pro skirtumus. buciau l dekingas jei apsviestum

  0  0
 • vinipuh
  vinipuh @ 2005 Vasario 02, 10:00

  o gali man neismaneliui paaiskinti kuo tie technics tokie idealus. nes dizainas nelabai skiriasi manau kokybe irgi nelabai bet yra vestaxo keli pliusai tai joistikas ir displejus kuriame rodo tikslius pitshus beje kodel vestax dvigubai brangesni? ir man kelia abejuniu tai kad vestaxai gamina tik dj equipmenta o technics tera panasonic padalinys. prasau atsakyk astralai nes man labai neaisku
  aciu
  domas

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2005 Vasario 01, 08:24

  Technics padarė įdealų pafą, o kai padarai kažką idealiai, geriau pavaryt būna praktiškai neįmanoma. O visi bandymai padaryt geriau ir duodą kokį kosminį variantą. Tai čia apie pafus.

  Adatos Vestax'o irgi nėra itin vykusios, tegul sau gamina mikšerius ir bus gerai.

  0  0
 • vinipuh
  vinipuh @ 2005 Vasario 01, 07:20

  tai ziekit tai kodel vestax nepopuliarus? del ivaizdzio ar texnines savybes blogesnes

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2005 Sausio 31, 10:56

  Smulkūs dėl to, kad DMC nėra ko daug dažnius sukinėt, čia ne beat mixingas :>

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2005 Sausio 30, 04:34

  Netrumpi jie, normalūs, kabinimo eiga trumpa, vos vos reikia pastumt, kad garsas atsirastų :>

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.