Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 92 svečiai
Temos


METRO 2004, nematoma pusė

Jeigu tradiciškai kasmetinis elektroninės muzikos festivalis "Metro" vyksta pirmąjį arba antrąjį gruodžio penktadienį, tai taip pat tradiciškai sekančio renginio planavimas prasideda to paties savaitgalio sekmadienį. Žinoma, minčių lygyje.

Ne išimtis buvo ir "Metro 2004". Tiesa, po to, kai pernai metų gruodį į Lietuvą neatvyko drum'n'bass žvaigždė Technical Itch, apsispręsti ar išvis daryti kitą renginį buvo tikrai labai sunku. Buvo daug minčių užrišti visą šitą reikalą visiems laikams. Kai sugriūna septynis metus kurtas pasitikėjimas pakilti iš dugno yra labai sunku.... Po "Metro 2003" buvo pasipylę įvairūs grasinimai, kaltinimai, o taip pat ir tos pačios underground scenos atstovų džiūgavimai dėl neatvykusio pagrindinio renginio DJaus. Visas toks elgesys yra mažų mažiausiai kvailas ir vaikiškas - dėl to yra blogiau visai kultūrai... Tačiau kai kovo mėnesį tas pats žmogus visgi pasirodė Vilniuje buvo nuspręsta, kad "Metro 2004" bus.

DJ line-up'as

Kovo gale prasidėjo DJų sąrašo sudarinėjimas bei patalpų paieška. Didžiausias favoritas į pagrindinę drum'n'bass salę buvo (greičiausiai) geriausias pasaulyje šio stiliaus DJ amerikietis Dieselboy. Tačiau viskas nėra taip paprasta: pradedant honoraro dydžiu bei kelione iš JAV ir baigiant jo grojimo tvarkaraščiu. Deja... Sekantis asmuo sąraše buvo senas Technical Itch kolega Decoder aka Kosheen DJ SET. Viskas buvo gerai, kol "Coda Agency" atlikėjų agentūra spalį nenutraukė kontrakto, nes "artist is not available to perform his act". Iki šiol neteko su tuo susidurti ir paskubomis teko ieškoti kito DJaus į drum'n'bass salę. Po itin skubių paieškų mano akys nukrypo į tuo metu Lietuvoje jau viešėjusį Dylaną iš Didžiosios Britanijos prie kurio buvo "prikabinta" Robyn Chaos.
"Elektrodienos", vykusios šių metų kovą, labai stipriai apkarpė garsių užsienio minimal atlikėjų pasirinkimą. NSG kompanija surinko beveik visus geriausius, pasikartosiu, beveik visus geriausius atlikėjus po vienu stogu, visus, išskyrus visišką minimal genijų graiką "Fluxion" :) Mes jo ieškojome ir mes jį radome. Paskelbus tuo metu galutinį "line-up'ą" greitai atsirado nuomonių, jog trūksta techno salės, tad teko paskambinti "Techstylism" komandai :)

Patalpos

Žymiai didesnė problema yra patalpos. Pabandykite sau mintyse surasti vietą, kurioje galėtų būti keturios veiksmo salės, kurioje būtų vieta rūbinei, barui, kurioje nebūtų kalno kaimynų ir itin pageidautina, kad visa tai būtų kuo arčiau Vilniaus senamiesčio. Gana sunku... Geriau pagalvojus liko du priimtini variantai: Šiuolaikinio Meno Centras (ŠMC) ir "Arkos" galerija. Abi patalpos turi savą žavesį ir savus trūkumus. Visų pirma ŠMC atbaidė kaina ir itin ribota galimybe organizuoti renginį tik iki 3 nakties. Savo ruoštu "Arka" netraukė savo neventiliacija, popikčiais policininkais lauke ir nevisai dėkingu salių išdėstymu. Teko rinkis antrąjį variantą, padaryti atskirus įėjimus ir išėjimus, tartis su "Soho" dėl tualetų. Liko dvi esminės bėdos, kurias išspręsti pakolkas yra sunku. Tai ventiliacija (kaip galerijai jos tikrai užtenka, bet tikrai ne kaip tūsui) bei didesnis ar mažesnis garso pjovimasis tarp kai kurių salių (kalti vinis į sienas ten negalima, tad įvairių garsą sugeriančių medžiagų kabinimas atkrenta)...

Paranoja

Kai yra pasirašytos visos sutartys, paleista reklama, o flajeriai pasiekia žmonių rankas belieka vienintelis dalykas, kuris sukelia didžiausią nerimą. O tiksliau axuj**ną parkę, kuri atsirado po to, kai Technical Itch neatvažiavo į "Metro 2003". Atvyks DJus ar ne? Nors kai kurie promoteriai jau pradeda juoktis iš šitos mano paranojos, tačiau naktis prieš kiekvieną didesnį renginį bei keleivių laukimas nusileidus lėktuvui kainuoja daugiausiai nervų. Padažnėja pulsas, širdis plaka vis stipriau, o tu pats vis labiau pariniesi kaip čia bus, ar išvis nieko nebus. Tuo metu į vieną tave dominantį dalyką susikoncentruoji tiek, jog matai tik atvykimo salės duris. Ir jeigu šalia stovintis draugas tau trinkteli per nugarą ir sako, jog "viskas bus gerai ir tu nesiparink", jūs tikrai galite gauti gerą šoką. RedManai, nedaryk taip daugiau :)

Žvaigždės

Kai pamatai juos ateinančius link tavęs, tu pajauti nerealų palengvėjimą, "viskas, jie jau čia, dabar viskas bus labai gerai". Tai yra itin neapsakomas jausmas, kai tu sėdi su jais vienoje mašinoje, kai tu pasiimi į rankas mobilų telefoną ir išsiunti apie 30 SMS, vien tik tam jog praneštum, kad viskas tvarkoje ir jie visi atvyko... Tai yra kažkas tokio...
Dažniausiai paskui seka vakarienė, renginys bei kitą dieną pristatymas į oro uostą. Žiūrint iš šono visi tie DJ gali atrodyti pasikėlę ir neprieinami. Technical Itch buvo totalus flegmatikas, Wild Child "ištiškusi" mergiotė, "Future Prophecies" šalti ir uždari skandinavai, tačiau tiek Dylan, tiek Robyn Chaos papirko savo paprastumu. "Hi hunny, how are you?", "Hi man, nice to see you again". Galų gale jie lieka itin patenkinti vakarėliu (pasak jų Lietuvoje yra žymiau geriau negu Anglijoje), tūso lankytojais ir viskuo kitu.. Pagaliau sekmadienio naktį tavo elektroninio pašto dėžutę pasiekia toks emailas: "Thank you very much!! As I said had a blast and anytime you want either of us again it's all good and will stay 2 days" (Robyn Chaos).

Ir tada tu pradedi galvoti apie "Metro 2005"...

Ačiū

Jenty už palaikymą, Sleeperiui ir RedManui už pagalbą, Walkmanui ir JaZzy (patys žinote už ką), Šnekiui ir Marlou už paslaugas (o kaip mes be jūsų), Dylan, Robyn Chaos ir Fluxion už tai kad atvyko ir puikiai pagrojo, Orūnei iš "Arkos" už supratingumą, Andriui iš "Sapnų Salos" už viską, o taip pat Dariui ir Martynui iš "Skateshop'o", visiems DJams, baro padavėjoms, "Arkos" galerijai (kad tokia yra) ir, beabejo, visiems jums atėjusiems, NES BE JŪSŲ NEBŪTŲ MŪSŲ!
Astralas, 2007 Balandžio 09, 16:41

Komentarai

 • loreta
  loreta @ 2005 Balandžio 08, 11:58

  laukiam metro 2005 ;]]]]]]]]]]]]]]]]

  0  0
 • SINUSAS
  SINUSAS @ 2004 Gruodžio 14, 09:40

  viskas tikraj buvo geraj, taciau esu nusivyles kad lietuvoje TECHNO visiskai apleista;(
  va del sito dalyko gaila;/
  galejo nors kaip ir praeitas metasi sven vikend'as atvaryt:)

  0  0
 • Gnomasz
  Gnomasz @ 2004 Gruodžio 10, 06:17

  Aciu aciu labai didelis aciu uz nuostabu laika ir aplamai aciu kad stengetes pouseleti ir kelti se kultura lietuvoje :>

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2004 Gruodžio 10, 01:53

  deivi, tu dar ne senis, nenurashyk taip saves ;), mane juk prizhiurejei ;) o as tvarka...

  0  0
 • deivysas
  deivysas @ 2004 Gruodžio 09, 11:55

  nors tuso nemaciau :o) bet dekui astralui uz ji ;o) netusofscikas jau as :o/

  0  0
 • snowball
  snowball @ 2004 Gruodžio 08, 03:21

  Galetu kitakart EZ Rollers ar koki Hype ar Zinc atwezt, nes jau sitas zhstacius zajibala

  0  0
 • CRm
  CRm @ 2004 Gruodžio 08, 02:47

  man tai ir dbr kojas tebeskauda ... paliubomu
  ;]]

  0  0
 • braindance
  braindance @ 2004 Gruodžio 08, 12:58

  Idomus straipsnelis, o toosas buvo sveriskas!=]

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Gruodžio 08, 02:04

  1. kaimyninių šalių DJ jau lankėsi ne kartą;
  2. tolimesni ir garsūs Metro šiai dienai yra neįkandami.

  Padaryk tūsą tu :)

  0  0
 • skraidanti
  skraidanti @ 2004 Gruodžio 07, 10:10

  nice ;> laukiam METRO 2005

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.