Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 139 svečiai
Temos


Chris Liebing: "...noriu, kad mano mėgstamą muziką išgirstų kaip galima daugiau žmonių." (specialiai dj scene.lt)

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, pirmą kartą pakalbinome Vokietijos techno monstrą Chris Liebing. Tą kartą pagrindinė pokalbio tema buvo debiutinis Chris albumas "Evolution". Daugiau kaip po metų, vėl sulaukėme Chris Liebing skambučio. Šį kartą kalbėjome apie praėjusius metus ir, žinoma, "Stigmata" CD kompiliaciją, bei ateities planus. Prieš atsidarydami šį interviu, įsijunkite garsą ir pasigarsinkite kolonėles - Chris Liebing nori jums kažką pasakyti...

Sveikas, Chris, kaip sekasi?
Viskas labai gerai. Gyvenimas puikus, ir aš ką tik grįžau namo po tris mėnesius trukusios vasaros beprotybės.

Kiek interviu jau davei šiandien?
Tiesą sakant, tu ketvirtas. Ne, penktas. Ne, ketvirtas, taip, tu ketvirtas.

vau, daugoka...
Ne, viskas gerai. Aš neprieštarauju. Kai pradedu kalbėti, visada kalbu daug ir stengiuosi viską išaiškinti kuo tiksliau, todėl gaunasi nemaži interviu.

Nicole ("Cl-Rec" PR) pasakojo, kad buvai išvykęs į JAV.
Taip. Iš valstijų grįžau vos prieš keletą savaičių.

Visada maniau, kad JAV žmonės klauso tik hip-hop ir J. Lo.
Tai galioja daugeliui amerikiečių, tačiau ten yra ir elektroninės muzikos scena, kuri kaskart ten nuvykus mane stebina. Tiesą sakant, niekada nenoriu ten vykti, nes pradedu galvoti apie tokius dalykus kaip "draudimas vartoti alkoholį iki 21 metų yra kvailas, jų politikai yra kvaili", tačiau kaskart ten nuvykęs, pajuntu elektroninės muzikos atmosferą. Visada stebiuosi ir žaviuosi jos grožiu ir kokybe. Aplankiau tiek Kanadą, tiek ir Valstijas, ir abejose šalyse tikrai labai smagi elektroninės muzikos scena ir smagūs žmonės.

Ar turi ten fanų?
Taip. Juokinga, nes kartais tenka groti klubuose, kur daugiau negu pusė klubo lankytojų gyvenime nėra manęs girdėję, matę, arba net nežino mano vardo, tačiau aš sugroju gerą techno setą, ir visi lieka labai patenkinti. Toks jausmas, kad kuriuosi savo vardą didesniuose klubuose.

Chris LiebingPrimena karjeros pradžią?
Šiek tiek. Na, taip, galima ir taip pasakyti. Žinoma, Europoje mane daug geriau žino, bet, pavyzdžiui, pirmą kartą grojau viename dideliame klube, kur įprastai groja tik didžiausios trance žvaigždės, ir buvo tikrai nuostabus vakaras. Tai nustebino ne tik mane, bet ir klubo savininkus, kurie sakė: "Vau, kaip vadinasi muzika, kurią tu groji?". Taigi tai šiek tiek panašu į DJ'aus karjeros pradžią, kai sugrojus gerą setą tave kviečiasi dar kartą. Taip, tai galima lyginti su karjeros pradžia.

Ar yra skirtumas tarp JAV ir Europos kluberių?
Taip, yra. Muzika, kurią groju aš, kartais būna nežinoma Amerikos kluberiams. Grojant Europoje, žmonės žino ko iš manęs tikėtis, ir tai yra gerai bendrai vakarėlio atmosferai. Kai žmonės supranta, ką aš groju, aš tai jaučiu, ir gaunasi geras vakaras tiek man, tiek ir susirinkusiai publikai. Kalbant apie JAV, žmonės ne visada žino ko tikėtis, ir tai turi savų privalumų, nes tada aš galiu juos nustebinti. Po vakarėlių JAV, išeidami iš klubo sako: "Uau, visą laiką klausiau trance, ir tai, ką girdėjau šį vakarą - puiki patirtis. Tiesą sakant, pažinau kitą elektroninės muzikos pusę".

Ar tai buvo tavo vieno turas, ar keliavai su kuo nors drauge?
Daugelyje vakarėlių grojau vienas, o paskutiniame, Toronto klube "Government", grojau kartu su Gaetano Parisio ir Mauro Piccoto. Tai buvo tikrai nuostabus vakarėlis... Palauk minutę, Nicole skambina...

Chris vokiškai kalba su Nicole. Nieko nesuprantu...

Daug keliauji. Ar buvo nutikę kokių nors nemalonių ar įspūdingų įvykių?
Tiesą sakant, man tai nutinka nedažnai. Žinoma, ne kartą esu praradęs savo plokšteles ar įrangą (keliauju su gausybe papildomos įrangos). Kelionėse į JAV visada būna šiek tiek juokinga, ypač keliaujant su papildoma įranga. Apsauga labai įtartinai į ją žiūri. Jie galvoja, kad visa ši įranga skirta ne muzikos kūrimui, o kažkam piktam.

Vienas tikrai baisus įvykis nutiko šeštadienį, grojant Dominikos Respublikoje. Prasidėjo uraganas ir vakarėlį teko užbaigti labai greitai ir netikėtai. Man sugrojus dvi valandas, prasidėjo toks lietus, kokio gyvenime nesu matęs. Ten buvo open-air vakarėlis, todėl visi staigiai išsilakstė, elektra dingo, o aš tik spėjau susirinkti visą savo įrangą ir padėti ją į saugesnę vietą. Mano mikšeris, kurį laikiau su savim, buvo pilnas vandens. Dabar jis guli taisykloje. Nors viskas įvyko labai staigiai, niekas labai nenukentėjo. Audra tuo metu ten įprastas reiškinys. Man atrodo, tai buvo šeštas uraganas per visą sezoną.

Oho, nebloga patirtis!
Žinai, daug keliaujant visko gali nutikti. Jeigu pražiopsai lėktuvą, viskas priklauso nuo to, kaip į tai sureaguosi. Gali dėl to pykti ir nervuotis arba gali atsisėsti, paskaityti knygą ir sulaukti sekančio skrydžio.

Chris LiebingGerai. Pakalbam apie "Stigmata". Tiesą sakant, nežinau kito tokio leiblo kaip "Stigmata", kuris gyvuotų daugiau kaip penkis metus ir taip puikiai išlaikytų savo koncepciją ir skambesį. Kaip jums tai pavyksta?
Mane patį tai stebina (juokiasi). Neįsivaizduoju kaip, bet aš pats pajaučiau tai, apie ką tu kalbėjai, ypač kai pradėjau ruošti CD, kuris apibendrino visą "Stigmata" kūrybą, visas 10 plokštelių, visus 44 kūrinius. Supratau, kad mes sugebėjome išlaikyti tą pačią atmosferą visus penkerius metus. Manau tai buvo stipriai įtakota pirminės leiblo idėjos - išleisti keturių kūrinių plokštelę su loopy dance floor techno vibe, visi kūriniai neturėtų būti per daug išsišokantys, bet ir ne nuobodūs. Mums pavyko sukurti kūrinius, kurie turėtų tą pačią idėją, bet tuo pačiu buvo vis tobulesni už savo pirmtakus. Miksuodamas kompiliaciją pastebėjau, kad pirmų kūrinių garsas yra paprastesnis už vėliau sukurtų, tačiau jie visi puikiai dera tarpusavyje. Tai mane nustebino. Klausydamas galutinį kompiliacijos variantą, supratau, kad tarp visų kūrinių yra labai daug bendro, tačiau tai tikrai nebuvo numatyta iš pradžių. To neplanavau, todėl išties malonu matyti, kad tai įvyko natūraliai.

Kodėl išvis nusprendei išleisti šią kompiliaciją?
Kai tik sugalvojome leisti "Stigmata" seriją, pasirodžius pirmai plokštelei, mes pasakėme, kad šis skyrius bus iš dešimties plokštelių. Tiesą sakant, mes sakėme, kad bus dešimt plokštelių ir viskas. Taigi, šiandien jau turim 10 plokštelių ir "Stigmata" serija visiems laikams liks 10 plokštelių.

Šiuo metu dirbame su antruoju "Stigmata" skyriumi, kuris turės jau kitą koncepciją, kurią šiuo metu mes ir kuriame. Baigiant dešimtą plokštelę, kuri buvo dviguba, aš galvojau: "ok, mums reikia skyriaus apibendrinimo, reikia leiblo kompiliacijos." Įprastai leiblo kompiliacijai pasirenkami geriausi leiblo išleisti kūriniai ir sudedami į vieną diską. Aš pagalvojau, kad logiškiau bus panaudoti visus 44 kūrinius, nes niekada negalvojau, kuris "Stigmata" kūrinys yra geriausias, o kuris blogiausias. Tokio dalyko išvis nėra, kadangi tai nebuvo numatyta. Neįsivaizdavau, kaip visa tai skambės, tačiau eilinį kartą buvau nustebintas, kadangi gavosi visiškai harmoningas produktas, turintis savą kibirkštėlę. Esu labai patenkintas šiuo disku. Žmonės, puikiai žinantys visus "Stigmata" relyzus, pirmą kartą besiklausydami šio CD stebėjosi, kad apjungus gerai žinomus kūrinius gavosi kažkas naujo, negirdėto.

Chris LiebingTu nori pasakyti, kad daugiau nebus "Stigmata"? O kaip antras skyrius?
Ne, "Stigmata" bus. Šiek tiek pasikeis garsas, nenoriu kartoti to, ką mes jau padarėme pirmoje dalyje. Pirmojoje dalyje pagrinde naudojom "Access Virus" sintezatorių. Tai buvo sintezatorius, su kuriuo kūrėme pagrindinius pirmos dalies garsus. Antrojoje dalyje, žinoma, hard techno išliks, tačiau gal būt dėsim tris, o ne keturis kūrinius, be to keisim plokštelių dizainą. Planuojame kiekvienai plokštelei sukurti po demoną. Taigi plokštelės bus ne numeruojamos, bet turės vardus, tai bus "Stigmata" ir konkretus vardas bei veidas. Stengsimės, kad muzika atspindėtų plokštelės demoną. Taigi, per ateinančius keturis metus norime sukurti dešimt demonų.

Ar tai reiškia, kad po keleto metų išleisi antro skyriaus CD rinkinuką?
Gal būt po keturių ar penkių metų galima tikėtis ir demonų kompiliacijos, o tada gal būt pradėsim leisti trečią skyrių. Kas gali žinoti.

Kada pasirodys pirmasis demonas?
Tiesą sakant, antrosios dalies pirmąją plokštelę darome jau beveik metus. Tačiau dėl "Stigmata" kompiliacijos, bei įtempto mano DJ tvarkaraščio, ilgą laiką nebuvau užsukęs į studiją. Taip pat vasara Ibiza sutrukdė, tačiau ateinančius tris ar keturis mėnesius planuoju praleisti studijoje. Taigi antros dalies pirmosios "Stigmata" plokštelės galima tikėtis 2005 pradžioje.

Pernai su tavim kalbėjom po "Evolution" pasirodymo. Panašu, kad metai po "Evolution" tau buvo ypač sėkmingi...
Ir taip, ir ne. Po albumo pasirodymo padariau nemažai remiksų, tačiau neišleidau nei vienos savo plokštelės. Išėjo daug mano prodiusuotų kūrinių, dalyvavau įvairiuose projektuose, dirbau su Speedy J, tačiau pasigedau darbo studijoje su savo kūryba, tai planuoju padaryti dabar.

Kaip pats vertini "Evolution" šiandien?
Turiu prisipažinti, kad esu labai patenkintas, nes matau, kad žmonės vis dar apie jį kalba ir pasakoja man, kaip šis albumas pakeitė jų muzikinį skonį. Taip pat malonu matyti, kad albumas, kuris pasirodė prieš pusantrų metų, vis dar yra įdomus. Taigi, esu labai juo patenkintas.

Chris LiebingAr jau galvojai apie naują albumą? :)
Žinoma (juokiasi). Tiesą sakant, tą pačią dieną kai "Evolution" pasirodė CD ir plokštelėje, pradėjau galvoti apie sekantį albumą. Kurti albumą yra neapsakomai smagu. Tai buvo mano debiutinis albumas, ir nuo tos dienos aš kaupiu idėjas ir garsus naujam darbui. Nemanau, kad antrojo albumo teks laukti taip ilgai, kaip "Evolution", nes dabar turiu daugiau patirties. Tikiu, kad kitais metais, panašiu metu, mes jau galėsim kalbėti apie mano antrąjį albumą.

Žinai, "CPL Distribution" puslapyje radau pranešimą, kad tu padarei Paul Van Dyk remiksą. Niekaip nepavyko surasti tos plokštelės, bet įtariu, kai tai buvo vienas iš "Reflections" remiksų.
Taip, tai remiksas Paul Van Dyk, kurį išleido jo leiblas "Vandit". Paul labai domisi mano muzika ir savo setuose groja nemažai mano kūrybos. Pavyzdžiui, "American Madness" ilgą laiką buvo viena iš grojamiausių Paul plokštelių.

Oho!
Tai nustebino ir mane patį. Išgirdęs šią naujieną reagavau lygiai taip pat: "tikrai?". Jis pasiūlė padaryti remiksą jo leiblui, o aš esu visada atviras muzikiniams pasiūlymams. Niekada nebuvau tas, kuris kovoja už techno undergroundiškumo teises, nes aš noriu, kad mano mėgstamą muziką išgirstų kaip galima daugiau žmonių. Taip pat noriu, kad apie mano muziką sužinotų ten, kur aš niekada nesu buvęs. Paul pasiūlius remiksuoti kūrinį jo leiblui, aš pagalvojau: "Taip, aš galiu padaryti remiksą, ir gal būt mano muziką išgirs žmonės, niekada gyvenime manęs negirdėję". Man patinka idėja, kad mane išgirs dar daugiau žmonių, ir tai buvo puiki proga. Esu labai patenkintas tuo remiksu. Jeigu tai būtų buvęs visiškai komerciškas ir pigus gabalas, nebūčiau su juo prasidėjęs. Tas kūrinys turėjo tikrai puikių elementų, kuriuos panaudojau savo remikse.

Visą vasarą praleidai Ibizoje. Kaip ten sekėsi? Ar žmonėms patinka techno?
Pirmą kartą Ibizoje grojau prieš penkis metus "Cocoon" vakarėlyje, ir tada žmonės man sakė, kad techno Ibizai netinka, kad Ibizai reikia trancy, happy sound, o aš visada prieštaravau tam. Nuolatos sakiau: "netikiu!". Muzika, kurią aš groju skirta geram vakarėliui, o Ibiza puiki sala geram vakarėliui, taigi nematau kas čia negerai. Kiekvienas vakaras Ibizoje, tiek kartu su Carl Cox, tiek su "Cocoon", buvo nuostabūs, ir aš sakiau: "nesuprantu, apie ką žmonės kalba, tačiau techno TINKA Ibizai."

Buvau labai patenkintas, kad šiemet tai galėjau įrodyt kiekvieną trečiadienį - ir mums tai pavyko. Vasara buvo nepakartojama ir pranoko visus lūkesčius. Susirinkdavo puiki publika. Ispanams patinka techno. Dažniausiai Ibiza lyginama su trance ir progressive muzika dėl čia atvykstančios publikos, bei DJ'ų iš Anglijos. Jeigu save laikyčiau visišku underground, sakyčiau: "ne, nevažiuosiu į Ibizą, ten renkasi trance publika". Tačiau taip pasielgęs, negalėčiau skųstis, kad Ibizoje nėra techno. Nenorėdamas skųstis, nuvažiavau ten ir grojau techno. Buvo nepakartojama matyti daugybę techno mylinčių poilsiautojų. Esu tikras, mūsų vakarėliai buvo vieni iš šauniausių visoje saloje.

Chris LiebingGirdėjau, kad Ibizos valdžia uždarinėja mažuosius klubus ir prisigalvoja visokiausių taisyklių?
Taip, šiek tiek liūdina šių metų Ibizos valdžios nutarimai ir taisyklės. Pagrindinis nutarimas, uždraudęs pliažuose garsiai leisti muziką, pasirodė rugpjūčio pabaigoje. Tai liūdina, kadangi tai nėra gerai bendrai Ibizos atmosferai, kai norisi tiesiog gulėti prie jūros ir klausytis mėgstamos muzikos. Tikiuosi, kad kitais metais šis nutarimas bus atšauktas.

Tai iš esmės neįtakojo mūsų renginių, kadangi mūsų trečiadienio vakarėliai vyko ganėtinai dideliame klube, tačiau kartais norėjosi paplūdimyje surengti after-hours, o to padaryti jau negalėjome.

Ar kitais metais vėl vyksi į Ibizą?
Taip, be abejonės. Šie metai buvo tokie sėkmingi, kad būtų kvaila to nepakartoti. Tai buvo pirmieji mūsų metai. Įprastai gero vardo sukūrimas užtrunka dvejus ar trejus metus, o mes sugebėjome tai padaryti per vienerius metus. Taigi atrodo, kad sekantys metai bus dar geresni.

Ką planuoji ateinantiems metams? Ar nesiruoši susituokti ir pasinerti į šeimyninį gyvenimą?... :)
Ne! Ne! (juokiasi). Esu labai patenkintas savo dabartiniais santykiais ir asmeniniu gyvenimu. Muzika yra mano asmeninis gyvenimas ir jeigu tai nebūtų mano profesija, nešanti pinigus - tai būtų mano hobis. Kiekvieną minutę praleidžiu kurdamas muziką arba darydamas kažką, kas susiję su muzika. Taigi myliu savo darbą, ir tol kol jį mylėsiu - dirbsiu. Dabar, po trijų mėnesių klajonių, jaučiuosi labai laimingas sugrįžęs į studiją ir ruošiuosi praleisti čia labai daug laiko kurdamas naujus gabalus ir ruošdamas naują albumą. Esu kupinas ryžto.
dj scene.lt, 2007 Balandžio 09, 16:31

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.