Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 176 svečiai
Temos


Lietuvos Kruder and Dorfmeister: "Kiekvienam po milijoną!"

.eXitLabeL. Ilgai brandintas ir kurtas skambesys dabar vis greičiau veržiasi į Lietuvos elektroninės muzikos sceną. Paskutiniai du diskai "Will-News Sounds" ir "Lost Wave Direction Promo" dar labiau išgarsino šį vilniečių duetą ir dabar jų kuriamo unikalaus skambesio klausosi visa Lietuva. Mike ir Snow jau uždirbo savo pirmąjį milijoną ir atsipūtę važinėjasi po dievinamą Vilnių ieškodami naujų idėjų.

Kodėl būtent toks pavadinimas - .eXitLabeL Kokia jo atsiradimo kilmė? Kaip atsirado šis jūsų projektas?
[snow]: .eXitLabeL. Pavadinimas, manau, atsirado dar sėdint tuometinėje westside studijoje pas Mike. Klausėm savo kurtą muziką, šnekėjome apie muzikos kūrimo perspektyvas ir nusprendėm, kad reikia pradėti muzikinę veiklą Lietuvoje, paleisti slaptą will-news manifestą per užkoduotą muziką. Kaip tik tuo metu Mike studijoje (kambaryje su kompiuteriu) ant lango pamatėm užklijuotą lipduką, kurį dažniausiai galima pamatyti prie išėjimo - EXIT žmogeliukas.

Žalias lipdukas su keliaujančiu žmogeliuku buvo tas minties blyksnis, kuris apšvietė tolimesnį mūsų muzikini kelią. .eXitLabeL. - taip skambės mūsų komandos, leiblo pavadinimas.

[mike]: Buvo "whitelabel". Po to buvo nieko. Pas Mike chatoj ant lango atsirado "išėjimas" lipdukas. Labai jau linksmas pasirodė. Taigi šovė idėja - išeidamas įeini kitur. Kitaip tariant, laikas bėga ir judesys į priekį tuo pat yra ėjimas į kažkur kur dar nebuvai. Nuolatos išeini, o kai grįžti, randi visai kitą. Į ta patį upės vandenį du kartus neįbrisi. Štai tau ir .eXitLabeL..


Jūsų kuriamos muzikos skambesys yra išskirtinis ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio trip-hop / down tempo kūrėjų tarpe. Kaip jis atsirado?
[snow]: .eXitLabeL. visą laiką stengėsi perteikti savo vizijas, mintis per muziką. .eXitLabeL. niekada nekūrė trip hop / down tempo. Aplinkiniai žmonės įvardijo mūsų grojamą muziką šiais stiliais. Mums, manau, lengviau ir aiškiau savo muziką vadinti will-news sounds (Vilniaus garsai).

[mike]: Kiekvienas žmogus yra individualus - tokia ir jo muzika. Kai susitinka du burbulai - gaunasi cielas aštuntukas.


Muzikinio išsilavinimo nei vienas iš jūsų aišku neturite. Ar tai netrukdo kurti?
[snow]: Baigiau muzikos mokyklą, triūbos klasę. Šeši metai ieškojimo klasikiniuose garsuose, koncertai su orkestrais, soliniai pasirodymai. Esu dėkingas visiems savo mokytojams, kurie mane palydėjo į muzikos pasaulį. Bet visa tai vyko iki atsirandant .eXitLabeL. O atsakymas į antrą klausimą būtų - tai netrukdo kurti :)

[mike]: Muzikinis išsilavinimas netrukdo kurti. Dūdavom kiekvienas personaliai :)


Pirmieji jūsų diskai .eXitLabeL taip neišgarsino kaip paskutinis "Lost Wave Direction Promo". Kodėl atsitiko būtent taip? Ar tai ką darėt anksčiau išties yra neverta dėmesio? :)
[snow]: Lost Wave Direction Promo diskas buvo paleistas į Lietuvos rinką tik tada kai muzikinė dirva buvo pakankamai išpurenta ir paruosta šiam žingsniui. Ši kompiliacija buvo sukurta per 3 mėnesius, kai tuo tarpu will-news sounds, ar steps kūrimas vyko kur kas vangiau. Kodėl atsitiko būtent taip? - klausimas neturintis atsakymo. Lost Wave Direction Promo tai dar vienas .eXitLabeL. žingsnis kuriant Vilniaus garsus (will-news sounds). Ir šis žingsnis, mano nuomone, tikrai nėra pats geriausias. - "Lost Wave Direction Promo" - pats pavadinimas pasufleruoja - prarastos muzikos krypties "promuškė" :)

[mike]: Kiekvienas diskelis prisidėjo prie to kas dabar yra. "Steps" buvo tik 3 kopijos.. Sekantis albumėlis, taip ir liko mūsų uždarame rate. Manau, kad "Will-News Sounds - Smokers Hi-Fi" buvo būtent tas albumas, kuris davė rimtą pradžią. Po to sekė dar daug įvairių projektų. Remixai Atlantai, Tajai ir panašūs dalykai tokie kaip "Jointen Feeva - promo UK", "Set_up" (specialiai pasirodymui klube "Vault"), "Dedicated To Will-News", "East-West Coast Conversation" (pristatytas klube "Intro" 2003.11.16) - toliau ir nežingsniavo. Taip atsitiko tik dėl mūsų pačių sprendimo. Egzistuoja dar ir "Manhattan Project - Enola Gay" - 20'ies minučių trukmės kūrinys, apie tai, kaip .egziliabel. meta bombą... Niekam šio kūrinio neįrašinėjame. Tikrai ne todėl, kad jis būtų nevertas dėmesio. Reikia paminėti ir tai, kad būtent 14'ta "Manhattan Project" minutė sukėlė drugelio efektą.. Rezultatas - "will-news sounds". Nejaugi vien čia išvardinti 8 projektai visiškai nublanksta prieš "Lost Wave Direction Promo"? Kad būtų dar linksmiau - nuo 2004.04.08 "Lost Wave Direction Promo" pristatymo praėjo bene 8 mėnesiai. Yra gimę 'paslaptingi' projektai, kurie skamba mūsų pasirodymų metu. Tai jau nebe "Lost Wave Direction Promo".


Darotės vis populiaresni Lietuvoje, vis dažniau grojate. Ar daug merginų kabinasi jums ant kaklo?
[snow]: Menas reikalauja aukų :) arba - mes jus mylim visas :)

[mike]: Jeigu merginų skaičius ant kaklo nusako populiarumą - esame absoliučiai nepopuliarūs :) o gal labai negražūs?


Kaip atrodo jūsų tradicinė darbotvarkė?
[snow]: Tokio dalyko nebuvo, nėra ir sunku patikėti kad bus :)

[mike]: Kas tai yra?


Iš kur traukiate tekstus su senais lietuviškais pokalbiais?
[snow]: Tai slapta .eXitLabeL. informacija perduota nežemišku būtybių mums, kad... Manau tai sužinosite išgirdę naujus .eXitLabeL. muzikos spektaklius :)

[mike]: Iš senovės :)


Ar yra Lietuvoje atlikėjų su kuriuo norėtumėte įgyvendinti bendrą projektą? Galbūt jau kažkas yra daroma?

[snow]: Prigavote ne laiku ir labai ne vietoj :)

[mike]: Pastaruoju metu dirbam su reperiais is ZSU-Kanalo. Mezgėsi kontaktas su Vaiperiu, bet viskas baigėsi ties keletu įrašu. Ir jis, ir mes užsikasę savo darbais. Ateis laikas ir manau pajudinsim garso bangeles teisinga kryptimi.


Kaip manote ar daug Lietuvoje "subrendusių" jūsų kuriamai muzikai?
[snow]: 8%

[mike]: Aštuoni iš šimto.


Šį kovą jūs grojote su drum'n'bass žvaigžde Technical Itch renginyje "Arka", gruodį dalyvausite kasmetiniame festivalyje "Metro", kuriame bus neviena žvaigždė. Kodėl, jūsų nuomone, jus kviečia?
[snow]: Atsimenu kai uždaviau šį klausimą "Metro" judėjimo vadui, "Arkos" renginių organizatoriui, jis nepasimetęs atsake - nes jūs faini ir grojate fainą muziką. Atsimenu ir tai, kai 2004-ųjų sausio mėnesį sutikome tą patį žmogų "Vault" klube ir visi linksmai pasidalijome pozityviomis mintimis apie mums palankius metus įgyvendinti senas svajones. Atsimenu to paties žmogaus žodžius po 2004 "Arkos" grojimo. Kaip galiu pamiršti pasitikintį savimi žmogų, kuris sako - gera muzika, man ji patinka.

[mike]: Nes nori V.I.P.'ą padaryti :) Kaip aš dažnai juokdamasis sakau - jaučia jėgą.. Beje, "Lost Wave Direction Promo" viršelio krašte galime įžiūrėti tą patį Technical Itch siluetą.. Įdomus sutapimas, tame pačiame "Lost Wave Direction Promo" viršelyje galime įžiūrėti ir dar daugiau..


Geriausias renginys kuriame teko dalyvauti ir kodėl.
[snow]: Visi jie nepakartojami.

[mike]: Tokių geriausių renginių galiu vardyti nesustodamas.. Kodėl? Todėl, kad jų tikrai buvo daug.. Sunku kažką išskirti.. Na labai jau pasistengus galima paminėti - B.O. barą, Arka-V.I.P., Šiaulių "Art Gallery", "Pasaka" pristatymą Vilniuje, Electronics portalo atidarymo šventėje ir t.t.


Kas yra jūsų įkvėpimo šaltinis? Draugai, tūsai, narkotikai, alkoholis?
[snow]: Pagrindinis muzikos įkvėpimo šaltinis - will-news. Užtenka tik išeiti į will-news gatves, parkus, klubus, kavines ir grįžus į muzikos šventyklą iškart sėdi prie garso mašinos ieškodamas kaip perteikti vieną ar kitą nuotaiką, mintį.

Sutinku, kad yra .eXitLabeL. kūryboje kūriniai, kurie inspiruoti draugų, artimų žmonių. Bet narkotikai bei alkoholis tikrai negali įkvėpti muzikinės idėjos, šie elementai kartais padeda tik atsipalaiduoti. Dar yra ne narkotikai. Tai gamtos dovanos, kurios suteikia džiaugsmo ne tik kūnui, bet ir dvasiai. Toks atsipalaidavimo būdas kur kas priimtinesnis, negu drugs, beer or vodka. U know what i mean :)

[mike]: Vilnietiškas gyvenimas.. Niekada nežinai kokia mintis tuoj prasisuks galvoje. Kartais tuščioje galvoje ima skambėti break'sai ir nieko daugiau nepasilieka kaip tuos breiksus pagarsinti.


Kada numatomas pirmasis uždirbtas milijonas? Ar pasidalinsite juo su draugais?
[snow]: Jei neklystu jau prieš metus pradėjom šnekėti ne apie milijoną, o apie 10 milijonų. Taigi šnekėti kada uždirbsim milijoną manau jau per vėlu :) .eXitLabeL. jau dabar milijonieriai, draugams ir ne tik dalinantys savo vienintelį turtą - muziką. Jei tarp jūsų yra nuskriaustųjų kuriems reikia milijonų, kreipkitės i .eXitLabeL. pašalpų kontorą ir gausite dalį mūsų turto :)

[mike]: KIEKVIENAM PO MILIJONĄ! Ar tas kuris prašo dar vieno CD su geros muzikos įrašu yra draugas? Dažnai žmonės galvoja, kad jie vieninteliai domisi šiuo reikalu ir mes jam privalom duot cd. Vieną kartą vos į kailį negavau. Kažkokio marozo pana įsigeidė kompaktuko. Pasiuntė savo bachurą - o aš jam sakau, vsio nebėra :( Jis man rodo i mano cd keisiuką ir sako - va, čia jų daug, duok vieną! Ir kaip jam paaiškinti, kad tas "daug CD" yra mano wave blasteriai? :)


Ką dar veikiat be muzikos kūrimo?
[snow]: Važinėju po gimtąjį miestą ieškodamas to vienintelio nepakartojamo garso.

[mike]: Gyvenam :) susiduriam su tuo pačiu kaip ir visi.


Su kuo, kaip ir kur dažniausiai svaiginatės?
[snow]: Sunku prisiminti, viskas tarsi per miglą :)

[mike]: Dažniausiai svaiginamės su svaigalais. Uždarame rate žmonių, su kuriais gali jaustis puikiai.


Kur jums geriausia praleisti laiką Vilniuje?
[snow]: Ten kur šilta, malonu, jauku, ten kur fone groja truly-chilli breakz, ten galiu sutikti visus draugus, persimesti su jais idėjomis, išgerti kartais alaus, arba pasimėgauti gardžiu herbal kvapu. Velnias pamiršau kaip vadinasi ta vieta :)

[mike]: Jei imsime minėti, gal net nereikalingą reklamą padarysim? :) būna dienų, kai visam mieste negali rasti vietos.. Tada tenka pabėgti į užmiesti. Būna ir taip, kad visur gerai. Tai geriausia leisti laiką ten, kur yra gerai :)


Kada gausiu VIP kortelę į .eXitLabeL. pasirodymus visuose renginiuose?
[snow]: Beveik kiekvieno renginio metu daliname .eXitLabeL. V.I.P. korteles (CD pavidalu) ir jeigu tu dar neturi will-news sounds... Laukiam tavęs mūsų renginiuose.

[mike]: Kai "užpildysi šūsnį anketų" :)

P.S. Mūsų nuomone, mus žino koks vienas tūkstantis ir vienas žmogus.
Drumandbass.lt, 2007 Balandžio 09, 16:35

Komentarai

 • .eXitLabEL.
  .eXitLabEL. @ 2004 Lapkričio 24, 07:05

  www.exitlabel.tk

  skiltele DOWNOAD

  kisam daug muzikos...

  ikisim dar daugiau...

  0  0
 • sick
  sick @ 2004 Lapkričio 16, 11:38

  na, o ar negaletumet patalpint irc mazdaug kaip efnetas ar y ftp koky...
  nu supraskit mane, noriu paklausyt, bet gaut negaliu. ir nevienas as tox ;]]]

  0  0
 • random.lt
  random.lt @ 2004 Lapkričio 16, 09:27

  svarbiausia - nesustot :)

  0  0
 • .eXitLabEL.
  .eXitLabEL. @ 2004 Lapkričio 16, 12:51

  anksciau ar veliau..

  mes visi pateksim i svajoniu sali

  :)

  0  0
 • Mantenis
  Mantenis @ 2004 Lapkričio 14, 06:40

  Ash irgi kada nors tox yzymus boosiu kaip ir jie ir uzdirbsiu daug daug... :]]]]]

  Respect 4 U

  0  0
 • donis
  donis @ 2004 Lapkričio 13, 10:25

  Teigiamas reishkinys visom prasmem. Ziuresim, lauksim. Gal visgi ateis ir i LT prodiusavimo ir distribucijos mados.

  O intervo vinis tai Astralo klausimas "Muzikinio išsilavinimo nei vienas iš jūsų aišku neturite. Ar tai netrukdo kurti?"

  Kam "aishku" o kam ir nelabai...

  0  0
 • sick
  sick @ 2004 Lapkričio 13, 03:51

  exitlabel
  o ar negaletumet, padaryt kaip buvo su astralo, pagalves projektais. kai galima buvo ju setu nusipirkt intro ir stereo 45. aisku as nepirkau, bet jusu tai mielai nusipirkciau ir manau ne vienas as ;]

  0  0
 • Arski
  Arski @ 2004 Lapkričio 13, 09:19

  Jeigu sakai, kad turi produkta, o kai interesantas klausia ir tu jo neturi, naturalu, kad kyla nepasitenkinimas... Norint isvengti tokiu nesklandumu, siulyciau sugrieztint pateikima ir nesiulyt savo darbo bet kur bei kartu klientui-klausytojui suteikti informacija apie prekes tiraza ir isigijimo salygas.

  0  0
 • sick
  sick @ 2004 Lapkričio 12, 10:04

  exitlabel, kur galima ysigyt jusu kurybos? =[
  parsykit

  0  0
 • sonik303
  sonik303 @ 2004 Lapkričio 12, 01:52

  yeye..

  keep it up..

  sOnik

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.