Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 111 svečių
Temos


DJ Čempionato išvakarės. Istorija, pliusai, minusai, nuomonės

Jau rytoj, Klaipėdos klube "Dada", vyks "Lietuvos DJ'ų čempionatas". Vienas iš tų renginių, kurie susilaukė labai daug ir labai skirtingų nuomonių. Turbūt taip ir nepavyks visiems susitarti gerai ar blogai, kad šiemetiniame festivalyje dalyvaus tik "jaunimas" ir nematysime nei vieno "senio". DJ SCENE neapsiima vertinti, ginti ar peikti šio organizatorių sprendimo, todėl pakalbinome Martyną Tylą, Laurį Lee, Redman'ą, Pranzą ir vieną neprisistačiusį DJ'ų.

Martynas Tyla - Lietuvos DJ čempionato organizatorius, pirmosios Lietuvos DJ'ų agentūros įkūrėjas, grupės "SEL" vadybininkas, vadovavo ne vienam Lietuvos klubui, šiuo metu Klaipėdos klubo "Dada" direktorius.

Šiek tiek apie istoriją. Čempionatus pradėjai rengti dar '95 kartu su Rolandu Bražinsku, Henriku Ziziu bei Arnu Klivečka. Šiandien tu jau vienas. Kodėl taip yra? Kas tave skatina suktis šioje srityje ir kur dingo tavo kompanionai?
Na, visų pirma, šie kompanionai niekur nedingo, bet jų darbo sritys ir gyvenimas pasisuko biški kita kryptim. Arnas Klivečka dirba TV 4 ir daugiau politikuoja (beje, jį laikau vienu iš pagrindinių savo mokytojų šou versle), Henrikas organizuoja ir įgarsina įvairius renginius, Rolandas Brazinskas vadovauja radijo stočiai "VOX Maris" ir dar dirba "IKI" tinkle.
Na, vienu žodžiu, šis darbas su didžėjų čempionatais daugiau altruistinis. Žinoma, mano darbo sąlygos leido man pastoviai organizuoti šiuos čempionatus, tuo labiau, kad man dirbant tiek "NASA", "Indigo" ar "Dada" klubuose pasisekdavo šiuos renginius prafinansuoti be papildomų remėjų. Ne paslaptis, kad be jų yra sunkoka, o tokių renginių sąmata sudaro nuo 7000 iki 9000 litų ir tam pačiam klubui, tai yra begalo didelė suma šiais laikais.
Tad, manau, aišku darosi, kad kompanionai neturėdami iš to per didžiausios naudos paskiria save kitiems darbams. Nors mes kartais susitinkam ir pasišnekam apie esamus DJ ir jų nuveiktus darbus. Žinoma, jie apsilanko ir pačiuose čempionatuose, bet tik kaip žiūrovai arba komisijos nariai.

Ar galėtumei palyginti DJ'ų "kokybę" pirmuosiuose ir paskutiniuose čempionatuose. Ar jauti progresą kokybėje / kiekybėje? Turbūt daugelis skaitytojų niekada gyvenime negirdėjo DJ Crembo (pirmojo čempionato laimėtojas) ar Digital vardų, o tuo labiau jų setų. Papasakok kaip viskas vyko tada? Ką ir kaip jie grojo? Ar pasikeitė vertinimo sistema tada ir dabar?
Na, kas liečia kokybę tai aišku, kad ji auga, pamenu kai iš 30 DJ teisingai suvesti gabalus galėdavo kokie 6 - 8. Na, o prisimenant paskutinį čempionatą, tai tik vienas kitas klounas pasitaikydavo, kuris "arklius" darydavo. Mes savam rate net pajuokaujam, kad dabar jau visi didžėjai miksuoti moka. Manau, šie čempionatai nevienam DJ suteikė stimulą tobulėti. Labai gerai pamenu kaip DJ'ai naktimis ruošdavosi kiekvienam čempionatui, kad aplenkti savo artimiausią konkurentą iš praėjusio čempionato.
Kas liečia Crembo, tai drąsiai galiu teigti ir, manau, ne aš vienas, kad tai vienas geriausių DJ praeity ir net dabar. Aišku gaila, kad jis pasirinko truputį ne tą muzikinę darbo kryptį. Šis didžėjus turi tiesiog idealią klausą ir neįtikėtiną ritmo pojutį. Jis sugebėdavo iš netikėčiausių gabalų tiesiog idealiai kažką suklijuoti. Tas pats Digitalas ne ką mažiau atsilikdavo nuo Crembo, nes kaip bebūtų, jie dirbo kartu buvusiam Klaipėdos klube "Vox Maris". Na, o grodavo jie tų laikų klubinę muziką. Manau, dar ne vienas šio klubo lankytojas pamena tuos beprotiškus vakarus. Tad Crembo ir Digitalo duetą galima laikyti savotiškais Mindaugėlio ir Mariaus Ivanoff "protėviais" :)
Vertinimų kriterijai nepasikeitė, tik balų skaičiavimo sistema finale buvo pakeista iš balų į pliuso minuso sistemą.

Ar prisimeni DJ'us, kurie pirmi sugrojo patefonais?
Kiek pamenu tai buvo DJ Sonic Boom Boy, DJ Digital ir, aišku, Crembo. Jei neklystu, tai buvo pirmas arba antras čempionatas ir kiekvienas DJ turėjo nedaugiau po 10 plokštelių :), o CD grotuvai buvo paprasti stacionarai + juostiniai, legendinės "ELFOS"

Pirmieji čempionatai vyko keletu etapų ir vis tiek finale dalyvaudavo apie 30 DJ'ų. Šiandien viskas vyksta per 2 dienas, prizai 100 kartų vertingesni, DJ'ų Lietuvoje, turbūt, irgi 100 kartų daugiau, bet norinčių dalyvauti - atrodo mažėja. Kaip manai, kas tai lemia?
Visiškai nesutinku, kad norinčių dalyvauti mažėja. Labai gerai pamenu kaip prieš 3-4 metus tekdavo skambinti didžėjams ir prašyti, kad gal sudalyvautų, o per šio čempionato registracijos laikotarpį mes sulaukėm net 47 norinčių dalyvauti, iš jų, pagal rekomendacijas, atrinkom 27, o jei domina kas davė tas rekomendacijas, tai Kunigas, Ignas i.v., Caschius ir kiti žinomi DJ, kurie anksčiau patys dalyvavo. Mano supratimu, mes jau turim augančią trečiąją DJ kartą :)

Per visus šiuos metus buvo bandyta surengti analogiškų festivalių, bet nei vienas taip ir nesugebėjo paveržti "oficialiojo" vardo. Kodėl? Kuo tavo organizuojamas festivalis pranašesnis už kitus?
Na, visų pirma visi tie festivaliai yra gerai, jie duoda papildomą stimulą didžėjams, bet kokiu atžvilgiu tai konkurencija, o tai jau gerai. Kas dėl "oficialiojo" vardo, tai taip jau susiklostė. Mano nuomone, tai visų pirma šio renginio istorija ir pastovumas, nors ir su mažom pertraukėlėm. Aišku pačio renginio kokybė, mes visą laiką stengdavomės, kad dalyvaujantiems DJ'ams čempionato metu būtų idealios darbo sąlygos. Na o netrukus, mes turėtume gauti "oficialiojo čempionato" vardo patentą.

Šiemetinis čempionatas išsiskiria iš ankstesnių. Peržiūrėjus dalyvių sąrašą, radau vos keletą girdėtų vardų. Šiemet neišvysime nei Mariaus, nei Mindaugėlio, nei Mamanios, nei Kunigo ... nei kitų lyderių. Kas privertė keisti koncepciją? Ar nebijai nudegti su nežinomais vardais... jau dabar netyla kalbos, kad tai "pasityčiojimas" iš čempionato...
Buvo laikas, kai Crembo, Digitalas, Boom Boy buvo nepasiekiami Mindaugėliui ir Mariui. Norint, kad viskas nestovėtų vietoje reikia kažką keisti. Tuo labiau, kad dar prieš čempionatą daug jaunų didžėjų šnekėjo, kad jei bus Mindaugėlis, Marius ir kiti senukai, nėra jokių šansų laimėti ir t. t. Ir apie dalyvavimą jie šnekėjo skeptiškai.
Man teko kalbėti su DJ Kunigu, kuris, tarp kitko, dalyvauja čempionatuose beveik nuo pat pradžių, jis sako: "Marta, gal jau užteks, duokim jaunimui pasirekšti." Manau, šie žodžiai viską pasako. Tas pats Crembo pasitraukė po septynių pergalių, nes, kai tik artėdavo čempionatas, visi jau būdavo susitaikę, kad jis laimės. Taip čempionatas prarasdavo intrigą, tad, manau, yra teisinga nuo nugalėtojo laiptelio nulipti nenugalėtam, o tie patys buvę nugalėtojai, Mamania, Mindaugėlis, jau atliks komisijos darbą ir tai yra natūralu. Netgi pasaulio DMC čempionatuose nugalėtojai po vieno - dviejų laimėjimų pasitraukia, nes jie jau laimėjo!
Tad koncepcijos keitimo nėra - yra rinka ir ji taip pat diktuoja sąlygas . O apie kalbas, tai labai gaila, kad dauguma po šiai dienai tik ir temoka kalbėti ... tas blogai, anas blogai. Skaitant Interneto forumus net bloga darosi nuo to lietuvių pavydo ir pykčio. Koks renginys bevyktų, vis kas nors ne taip. Kad ir skaitant apie paskutinį "Nokia Plug In", tai kažkam mažai garso, tai per daug "daigų", tai dar kas nors ne taip. Norėčiau tų nepatenkintų paklausti "gal jūs patys galit suorganizuoti tokį renginį?" ir tada jums viskas bus gerai. Mielieji, kas galėjo pagalvoti, kad Lietuvoje gros toks pulkas pasaulinio garso DJ'ų, į kuriuos mes anksčiau žvelgdavom tik kompaktiniuose diskuose. Aš gerai pamenu, kai 1994 į Lietuvą atvežėm kažkokį DJ iš Londono, kuris niekam nebuvo žinomas, ir salė buvo pilnut pilnutėlė... buvo galima daryti nors ir tris pasirodymus, vis tiek visi nebūtų tilpę, o nepatenkintų nebuvo, nes tada užteko vieno magiško žodžio "DJ FROM LONDON". Dabar tai tik kelia juoką. Būtų šaunu, jei pas mūsų klubinį jaunimą atsirastų daugiau pagarbos organizatoriams.

Ką norėtumei pasakyti tiems DJ'ams, kurie pasididžiavo arba pabijojo dalyvauti šiame čempionate?
Manau pasididžiavusių nėra, yra tik pabijojusių. O didžiuotis privalo tas, kuris šį čempionatą laimės ir nieko aš čia blogo nematau. Tai yra teigiamas reiškinys :) Na o pabijojusiems siūlyčiau nebijoti, nes net jeigu būsi paskutinis, niekas tavęs nenušaus :) ir tai tik pakels norą tobulėti. Pamenu, kai per vieną čempionatą, vienas žinomas DJ buvo beveik paskutinis, o per kitą laimėjo.

Jeigu būsi komisijoje, kuriam DJ skirsi aukščiausią įvertinimą? Kokie tavo asmeniniai vertinimo kriterijai?
Jei būsiu komisijoje, tai vertinsiu tiktai pagal atliktą darbą ir jokių simpatijų ar atipatijų. O asmeninių vertinimo kriterijų aš neturiu, jie yra išdėstyti čempionato reglamente.

* * * * * * * * * *

Lauris Lee - vienas iš "RyRalio" komandos / leiblo įkūrėjų. Puikiai žinomas visiems Lietuvos "house" muzikos gerbėjams ir vakarėlių lankytojams. Nesenai atšventęs savo aktyvaus DJ'avimo penkmetį...

Ką manai apie DJ čempionatus, jų svarbą ir reikšmę DJ'ams? Ar "house" muzika grojantis DJ'us gali parodyti ką jis moka per 10 minučių?
Mano asmeniniu įsitikinimu, DJ čempionatai tinkami tik DMC kategorijos diskžokėjams. Šios kategorijos atstovams būdingi miksavimo triukai, scrach'o valdymas ir parodomosios programos. Taip vadinama beat mixing kategorija truputį juokinga, ji turėtų vadintis ne beat mixing, bet megamix making...:) Nemanau, kad gali būti įdomu klausytis ar groti pvz. deep house paskubomis, neatskleidžiant muzikos esmės. Norint DJ prisitatyti ir pateikti muziką tinkamai, reikalingas pilnas setas, muzikos parinkimas, seto dinamika ir ryšio su publika užmezgimui tikrai nepakanka nei 10, nei 30 minučių. Be to, ar galima išrinkti geriausią? Jei man patinka house man niekada drum'n'bass DJ nebus geriausias, o techno mylėtojui niekada nepatiks hip hop DJ. Vertinti profesionalumą? Gal... Bet kas yra profesionalumas? Tai labai abstrakti sąvoka... Vienam tai grojimas vinilais, o kitam idealus ritmų suvedimas, trečiam - svarbu tik muzika.

Kaip vertini šių metų sprendimą neleisti dalyvauti "žvaigždėms", o surengti jaunų / mažai girdėtų / negirdėtų DJ'ų čempionatą?
Nežinau čempionato darbinių užkulisių, tačiau pirmą kartą girdžiu, kad čempionatas nėra atviras. Iki šiol maniau, kad jame gali dalyvauti visi norintys. Man daug panašiau į tai, jog nei vienas sistemingai dirbantis Lietuvos didžėjus nepareiškė noro dalyvauti. Tačiau tai tik mano spėjimas.
Čempionatas daug labiau traukia klubų samdomus rezidentus ar jaunus didžėjus, nei sistemingai dirbančius ir vietą po saule užsitikrinusius atlikėjus. Iš esmės, čempionatas ir turėtų būti naujų talentų paieška ir vieta kur susitinka DJ, o naujieji veidai scenoje prisistato publikai ir promouteriams. Tačiau ar galimas prisistatymas per 10 minučių - gerokai abejoju :). Patarčiau visiems dalyviams įrašyti 50 kopijų demo mikso ir išdalinti juos DJ čempionato metu. Tai bus 10 kartų naudingiau nei tas megamix making.

Ar dalyvavai / dalyvausi kokiame nors dj konkurse?
Labai labai senai esu dalyvavęs DJ čempionate tame pačiame klube Klaipėdoje, tik jis tada dėvėjo kitą pavadinimą. Nesenai, Vilniaus klube "Tango arena", vyko DJ čempionatas, kurio reklaminėje kampanijoje buvo naudojamas ir mano vardas. Niekada nedaviau sutikimo dalyvauti tame renginyje, ko nedarė ir daugelis mano kolegų, kurių vardai sukosi reklamoje. Tačiau visai nepykstu ant organizatorių, man jie tiesiog apgailėtini...

Jeigu būtumei komisijoje, kokie būtų tavo pagrindiniai vertinimo kriterijai?
Tikrai ne DJ įvaizdis:) Tai pati absurdiškiausia vertinimo kategorija. Koks kieno sušiktas reikalas kaip aš susišukavęs ar apsirengęs. "Music is the answer!" Juk ne į madų šou ir ne į kastingą susirenka dalyviai.
Turbūt svarbiausia tai, kaip DJ pristato savo pasirinktą muzikos kryptį, kaip ją perteikia žmonėms ir kodėl tai daro. Tai įvertinti labai sunku, ypač per 10 minučių:)

* * * * * * * * * *

Redman - iš Šiaulių kilęs, šiuo metu gyvenantis Vilniuje "drum'n'bass" grojantis DJ'us. Dalyvavo 2001 ir 2002 metų čempionatuose. Atitinkamai užėmė 21 ir 9 vietas.

Kokį įspūdį tau paliko užpernai metų čempionatas? Bendras vaizdas, dalyviai, tiek DJ'ų, tiek ir paties renginio kokybė?
Labai nepatiko grojamų stilių ir grojimo iš CD ir vinilų suplakimas. Šiaip buvo aišku kas laimės, bet bendras vaizdas gana nieko. Dabar sunku kažką prisimint, nes tai senai buvo :)

Turbūt girdėjai, kad šiemet nebus jokių žvaigždžių. Ką apie tai galvoji ?
Girdėtas bus Astralas... galvoju, gal ir nieko, kad atsiras kiek naujų žmonių DJ'ų scenoje, bet nemanau, kad gerai leisti tokius žmones, kuriuos tiek aš, tiek daugelis kitų girdi pirmą kartą. Gal kiek ir apmaudu, kodėl čempionatuose negroja tokie kaip Genys, Tadeu Nice, Soulus ir pan. garsūs ir visiems gerai žinomi DJ'ai. Ir jei, tarkim, DJ Pacan laimės pirmą vietą, tai jis bus garsesnis ir labiau nusipelnęs už tuos senuosius, kurie savo rankom uždirbo populiarumą.

Ar tada važiuodamas į čempionatą tikėjaisi laimėti prizinę vietą?
Aš tada važiuodamas nesitikėjau net į finalą papulti, tad buvau paruošęs tik vieną setą, o finalinį setą grojau iš visų turimų plokštelių nesipraktikavęs. Finalas buvo nelauktas ir netikėtas, gerai, kad buvau pasiėmęs kažką papildomai :)

Ar nemanai, kad tada važiuodamas buvai būtent tas pats DJ Pacan, tik grojantis "drum'ą" ?
Važiavau parodyt, kad ir "drum'n'bass" galima miksuoti. Buvau šiek tiek girdėtas :). Tuomet per 10 minučių sumiksavau 6 gabalus ir ganėtinai gražiai, manau :), bet DJ'ai buvo nevienodo lygio, buvo kurie "arkliavosi", buvo kurie gerai grojo. DJ Alphunia suvarė per 10 min. 11 gabalų, bet nebuvo nei vieno gražaus jungimo ir tai meistriškumo nerodo, manau. Neįdomu varžytis, kai nėra atrankos. Nugalėtojas buvo vertas šio titulo, visgi jis sugebėjo vienu metu groti iš 4 grotuvų :)

Ar tau pačiam tai buvo naudinga? Patirtis, vardas, praktika?
Buvo labai gera, sugrojus savo setą nusipirkti bokalą alaus ir giliai atsidusus atsisėsti, nes įtampa yra didelė, kai per 10 min. turi parodyt viską ką moki, ką taip ilgai aiškinaisi ir praktikavaisi ir suklysti nevalia! Čia ne paprastas "tūsas", kai padarai klaidelę ir žinai, kad retas kas pastebėjo, nes visiems kitkas galvoj, o suklydus, tai jau pačiam labai nefaina būtų nes atgrojus eini nuo scenos ir žmonių žvilgsniai daug ką pasako - tu jiems patikai ar ne. Pamačius gan šiltus žvilgsnius, tokia palaima užlieja, kad padarei savo.
Kažkokių komercinių pasiūlymu ar šlovės ... tas pats prieš čempionatą ir po jo, tik tiek, kad vardas buvo paminėtas ir DJ.SCENE, ir kažkokiam laikrašty, ir "Dada" tinklapyje nuotrauka įdėta :) Tik pirmos 3 vietos ir šlovės duos ir pats geriau jausiesi, bet aš nors tiek džiaugiuosi, kad oficialiai esu geriausias "drum'o" DJ'us. Kas "drum'ą" grojo, tai aukščiau nebuvo prasibrovęs.

Dar kartą apie šių metų ... ar nemanai, kad būtent žvaigždžių nedalyvavimas sulygina visų galimybes ...
Manau, žvaigždžių nedalyvavimas, tai arba renginio nuvertinimas arba.. nežinau kitos priežasties... arba tos žvaigždės jau jaučiasi labai gerai. Net negaliu pasakyt ar lygios jėgos bus ar ne, mano manymu, tai visiškai lygios, nes nežinau aš jų :) ...a Virus J esu girdėjęs, su Mic'u grojau 2002, manau dominuosiantis stilius bus "progressive". Būtų visai juokinga jei dar ir gabalai sutaptų, kaip kad 2002 metais kažkam buvo.

Kaip manai, ar tikėtina, kad tokiu būdu atsiras vienas kitas tikrai talentingas DJ'us ?
Tikrai talentingas, gabus ir ambicingas DJ'us jau būtų buvęs pastebėtas, nebent jis nesenai atsirado ir pirmasis žingsnis yra DJ čempionatas

Kokie būtų tavo pagrindiniai vertinimo kriterijai, jeigu būtumei komisijoje ?
Miksavimo technika, be abejonės, bet kažkaip daryčiau kitaip. Kovą su CD grotuvais ir kovą su patefonais, nes tai labai skirtinga. Su CD gali nulinius greičius pasidaryt su kompiuteriu ir "išsikept", be to muziką lengva gauti. Buvo vienas DJ'us, kuris miksavo "beat mixing" kategorijoje be ausinių, tik spaudinėdamas "PLAY". Miksavimo technika, tai netik "beat'o" suderinimas, bet ir mokėjimas juo variuoti, "prikolų" darymas, kad jie būtų išbaigti ir malonūs ausiai. O bendravimas su publika, žvilgsnis, šypsena publikai - gerai, bet kalbėjimas į mikrofoną, kad tas gabalas merginoms ir t.t. - mokyklos DJ'ų lygis. Plojimas rankomis grojant, plokštelės mėtymas, gal kiek ir yra bendravimas su publika, bet labai jau "alphuniška" :), man asmeniškai ne prie širdies, žinoma prie pulto susisukus būt irgi nekas. Geriausiai su publika bendrauja, mano manymu, 2Fresh'as, jis toks natūralus.
Kriterijai: miksavimo technika (žaidimai su "beat'u" ir "nesiarkliavimai") ir bendravimas su publika (ne
"alphuniškas") ir gal kiek sceninis įvaizdis (treningai tik "tech itch'ui" tinka) :)

* * * * * * * * *

Pranza - vienas iš komandos "Astraliniai Maumai" įkūrėjų, grojęs tiek radijo stotyse, tiek ir daugybėje renginių. Groja "drum'n'bass", "trip-hop" ir eksperimentinę elektroninę muziką. Čempionate dalyvavo 2001, užėmė 13 vietą.

Gal gali papasakoti, savo įspūdžius sudalyvavus čempionate ? Ar jis tau buvo naudingas, kokia ta nauda?
Įdomu buvo, grojau ekspromtu, galima sakyt, nes prieš išvažiuodamas susigrojau kartą, susirašiau ant lapuko, tada paatostogavau savaitę ir tiesiai į čempionatą. Į susigrojimus nebespėjau. Buvo baisu :). Ant sienos ekranas stambiu planu rodo, transliuoja radijas, šviesų kaip niekad į akis, monitorinio garso į nugarą per daug, visi skuba, laikas ribotas, klubas nematytas ir t.t. Buvau 13-as iš 26 dalyvių.

Ar manai, kad buvai vertas geresnės vietos ?
Viskas OK, bet, kad trejetukas neteisingas, tai tiksliai. Mindaugėlis net grotuvą aktyvų sustabdė, "arklius" darė ir šūdą grojo, gal net iš kompaktų, neatsimenu. Su kompaktais daug veikėjų buvo, CDR'ais, turbūt su iš anksto suderintu tempu. Tiem, kurie aukštesnes vietas užėmė, padavinėjo plokšteles, o aš lysdavau pasirausti po tašę. 13-ta gerai pagal bendrą vaizdą, nes nieko ten nepadariau stebuklingo. Jei dabar dalyvaučiau, tai, visų pirma pasiruoščiau, bet apsieičiau be padavinėtojo.

Ką manai apie šių metų festivalį, kai neliko didžiųjų vardų, o dalyvaus jauni, daugeliui negirdėti DJ'ai ?
Kad nežinau kas dalyvaus, šiaip gerai, kad jauni ir nežinomi, gal teisingiau vietas paskirstys, o ne tai, kad šimtą metų buvęs rezidentas, iš dalies pats organizatorius, pamala šūdą ir pasiima pirmą vietą :). Sakau, mane įvertino teisingai, bet topas tada buvo tikrai keistas. Marius Ivanoff geriau pavarė tada.

Jeigu tu būtumei komisijoje, kokie būtų tavo vertinimo kriterijai?
Visų pirma, laikytis taisyklių, nes tada nei vieno nediskvalifikavo, nors tikrai turėjo :). Antra, filmuoti kiekvieną pasirodymą iš viršaus ir jei matosi kas įtartino, pvz. groja neįkišęs ausinių į mikšerį ir/ar per visą setą nepajudina "pitcho", pasiaiškint ar nesukčiauja. O šiaip, tai nurodyti gi kriterijai, ten viskas gerai :) Technika, publika ir t.t. yra pakankami, kad būtų galima įvertinti.

Ar pritari tiems, kas šių metų festivalį vadina "pasityčiojimu iš DJ'ų čempionato", nes dalyvauja vien nežinomi , negirdėti vardai ?
Tai pamatysim kaip jie gros, o, kad nedalyvauja žinomi, tai čia jų reikalas gi, niekas netrukdo berods :). Gal tiesiog mano, kad dalyvavimas čempionate nieko gero neduos, bet jeigu tai organizatorių sumanymas neleisti "žvaigždžių", tegu vadinasi "jaunųjų didžėjų čempionatas". Žinau, kad loterijose, kur reikia pusiausvyra laikyt ir laimėti kažką, jei pamato, kad esi akrobatas ir renki prizus vieną po kito, tai nebeleidžia daugiau dalyvauti :).
Pas mus, spėju, objektyviai top'o vis tiek nesudarys, nes visi pažystami arba nepažystami, tai į viršų sulips pažystami. Kaip, blemba, draugui balų neduosi.

* * * * * * * * * *

Incognito - neprisistatęs DJ'us dalyvavęs viename iš ankstesnių čempionatų.

Gal galėtumei papasakoti savo įspūdžius apie čempionatą. Renginio, DJ'ų kokybę...
Klube stovėjo labai geras garsas, taip pat puikus monitoringas, galėjau aiškiai viską girdėti be jokių priekaištų. Tikslūs ir "nesutrinti" grotuvai. Iš organizatorių, bendravau tik su Mindaugėliu, jis man pasirodė tikrai puikiai nusimanantis ir geranoriškas vaikinukas. Prie mano akių, likus gal 10 min. iki renginio pradžios, dėl menkos detalės, labai nežymiai streikavo "start/stop" mygtukas, pakeitė viena patefoną, šaunuolis Dar norėčiau pabrėžti, kad visas renginys pasižymėjo labai draugiška atmosfera.
Visi į pirmą 10-ą patekę DJ'ai, miksavimo prasme, pasirodė gerai ir buvo to verti. Tiesa, sunkoka pasakyti kokia jų dalis iš tikrųjų turi įgūdžius ir kokia pasirodė gerai tik išankstinio pasiruošimo dėka... turiu omenyje kompaktais grojusia "chebrytę"... kurių didžioji dalis, įtariu, turėjo iš anksto paruoštas "balvankes" su vienodais greičiais...
Mano nuomonė apie muzikinę jų pasirodymų vertę yra nekokia, bet visgi nebloga, maniau, kad bus žymiai blogiau, taigi sumoje likau maloniai nustebintas, buvo pakankamai nedaug visiško "estradinio" šlamšto. Visi nepatekę į dešimtuką buvo prasti, vieni daugiau, kiti mažiau, buvo ir visai tragiškų personažų. Bendras įspūdis apie renginį iš esmės liko labai teigiamas.

Ar jis buvo tau naudingas? Kokia ta nauda?
Man jis buvo naudingas tik patirties prasme. Dėl vietos teisingumo sunku pasakyti, ne viską girdėjau ir nesiimsiu spręsti.

Ką manai apie organizatorių sprendimą šiemet leisti dalyvauti tik jauniems, nepatyrusiems DJ'ams?
Manau, labai blogai. O tiesiai šviesiai pasakius, visiškas šūdas. Renginys laikomas LT DJ čempionatu, vadinasi turėtų dalyvauti geriausi DJ'ai, tačiau jų, apart vieno, ten daugiau nėra. Viskas būtų gerai, jeigu renginys vadintųsi "pradedančiųjų", "juniors", ar dar kaip nors, čempionatu, panašiai kaip roko festivalis "blogiukai". Dabar gi gaunasi taip, kad dalyvaujantys yra geriausi Lietuvoje, o juk tai juokinga!

Pritari tiems, kas šių metų čempionatą vadina pasityčiojimu tiek iš Lietuvos DJ'ų, tiek ir pačio čempionato?
Taip, visiškai pritariu.

Kokie būtų tavo vertinimo kriterijai, jeigu būtumei komisijos narys?
Sugebėjimas sukurti unikalią "nuotaiką" ir energija miksavimo metu yra pagrindinis tikslas, vertybė. Tai pasiekti leidžia grojimo technika susidedanti iš daugybės sudėtinių dalių: suvedimo tikslumas, preciziškumas; muzikos ir patefonų (gali būti ir cd grotuvų) jutimas, mikšerio valdymas; muzikos suderinamumas, netikėtų sąskambių išgavimas, kūrybiškumas; bendras elgesio intuityvumas. Trumpai tariant, įgūdžiai, kaip ir grojant bet kuriuo muzikos instrumentu.

* * * * * * * * * *

DJ SCENE
Manome po renginio viskas paaiškės. Gal būt patys organizatoriai nusivils šiuo bandymu ir kitąmet visi Lietuvos DJ'ai galės bandyti nuversti Mindaugėlį ar Marių Ivanoff, gal būt visi kurie šaukė : "tai pasityčiojimas" nuleidę galvas atsiprašinės... Laukti liko tikrai nedaug. Mes savo ruožtu pažadame išsamų reportažą su nuotraukomis ...
dj.scene, 2007 Balandžio 09, 16:48

Komentarai

 • ArasZ
  ArasZ @ 2004 Lapkričio 12, 04:00

  respect for DJ MAMANIA !!!

  0  0
 • Arbuzas
  Arbuzas @ 2004 Rugpjūčio 03, 09:17

  kai kuriems ir tu 10 minuciu buvo per daug :) ... tiksliau ju klausytis ilgiau butu buve sunku :)

  0  0
 • Funk
  Funk @ 2004 Liepos 22, 07:29

  heh

  0  0
 • donis
  donis @ 2004 Liepos 14, 07:55

  butent

  0  0
 • Funk
  Funk @ 2004 Liepos 14, 06:03

  Kad jame dar nieko nera :)

  0  0
 • donis
  donis @ 2004 Liepos 14, 06:57

  rengini geriausiai apibendrina oficialusis websaitas.

  0  0
 • Funk
  Funk @ 2004 Liepos 08, 02:22

  laukiu nesulaukiu sekancio LT DJC !!! :)

  0  0
 • Funk
  Funk @ 2004 Liepos 08, 12:59

  @eilinis

  visiskai sutinku su tavim :)

  0  0
 • donis
  donis @ 2004 Liepos 06, 05:17

  ziuresim koks bus reportazas, ishamus su nuotraukom.

  0  0
 • Arbuzas
  Arbuzas @ 2004 Liepos 06, 02:38

  Tas "Pranza", tai DJ Breeze :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.