Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 85 svečiai
Temos


Paco Osuna: "Jeigu tu nesi išskirtinis, jokia pagalba tavęs neiškels" (specialiai DJ.SCENE)

Dar kartelį papilsim druskos ant gyjančių "techno" klausytojų žaizdų. Nežinia kada vėl turėsim galimybę išvysti tokį "techno" meistrą Lietuvoje, bet kokiu atveju - laimingi turi būti tie, kas ten buvo, matė ir girdėjo patį tikriausią Ispanijos berniuką - Paco Osuna. Turbūt daugeliui buvusių Paco pasirodyme, pirmą kartą gyvenime teko išvysti tikrąjį nuotaikos kūrimą ir kaip monotoniškas ir vienodas "techno" tampa pačiu nuotaikingiausiu, energija pulsuojančiu ir nuolatos besikeičiančiu šokio varikliu. Dar ir dar kartą pasikartosime, gaila, kad daugeliui iš jūsų, įspūdžiai apie Paco bus tik raidelės monitoriaus ekrane.

Kaip sekėsi kelionė? Ji buvo ganėtinai ilga...
Oh, viskas gerai. Keliavau čia penkias valandas.

Turėtumei būti pavargęs
Ne.

Jaudiniesi? :)
Ne. (juokiasi)...

Internete labai mažai informacijos apie tave. Tik tavo asmeninis puslapis ir įrašų parduotuvės su tavo plokštelėm. Kodėl? Tu nemėgsti pasakoti apie save, ar niekas tavęs nekalbina?
Nežinau ... manau Internete gali surasti labai daug dalykų apie mane. Aš dirbau Ibizoje 5 metus, aš priklausau Sven Vath agentūrai "Cocoon" ir t.t. gali rasti tikrai daug. Gal tu blogai ieškojai? (juokiasi)...

Pradėjai groti kaip "house" DJ'us, kas tave pastūmėjo prie "techno"?
Kaip minėjau, dirbau rezidentu Ibizoje penkis metus ir prieš du metus baigiau. Kai Sven Vath pirmadieniais pradėjo rengti vakarėlius "Cocoon Night", pirmajame vakarėlyje atmosfera buvo nereali, žmonės tiesiog ėjo iš proto, žiūrėjo į Sven'ą kaip į Dievą ir aš pagalvojau "ok, ir aš toks būsiu."

Bet tavo santykiai su "house" muzika nenutrūko?
Ne, man patinka "house", svarstau galimybę kurti "house" muziką kitu vardu. Kadangi Ispanijoje žmonės nesupranta, kaip galima groti abu stilius todėl turėjau pasirinkti vieną. Man tikrai patinka "house", bet groti noriu "techno", nes "techno" galiu groti su trimis plokštelių grotuvais, efektais, galiu kurti atmosferą, tuo tarpu grojant "house", privalai labiau gerbti muziką.

Ar sutinki, kad Sven Vath tave "iššovė" į viršūnę?
Na ... taip ir ne ... Sven'as man labai padėjo, bet jeigu tu nesi išskirtinis, jokia pagalba tavęs neiškels. Manau, kad mano kūryba labai stipriai man padėjo. Kūrybos dėka žmonės pradėjo mane pažinti kaip "techno" atlikėją, nes prieš tai, aš buvau žinomas kaip "house" muzikos DJ.

Esi dirbęs su daugeliu geriausių prodiuserių...
Taip, esu dirbęs su vienu iš geriausių savo draugų ir vienu iš geriausių prodiuserių Marco Carola, taip pat Gaetano Parisio...

Kuris bendradarbiavimas buvo įdomiausias ir naudingiausias?
Neabejotinai Marco Carola. Jis vienas iš geriausių mano draugų ir būtent jis mane mokė muzikos, kaip naudotis kompiuteriu. Jis ir Danilo Vigorito išmokė mane suprasti kompiuterius, nes iš pradžių buvau visiškai žalias tame reikale.

Prieš porą metų grojai "Sonar" festivalyje. Damian Lazarus sakė, kad šis festivalis anksčiau buvo pats "undergroundiškiausias" muzikine prasme, tačiau dabar virsta komerciniu festivaliu, kaip ir visi kiti. Ar sutinki su tuo?
Ne, tikrai nemanau. Vienintelė "Sonar" problema tai, kad jie nuolatos kviečiasi tas pačias ryškiausias žvaigždes. Kiekvienais metais ten groja Jeff Mills, Carl Cox ir Richie Hawtin. Kasmet. Man atrodo, tai vienintelis minusas. Kas dėl komercijos, žinoma, kad ne, kadangi "Sonar" festivalyje dieną tu gali klausytis pačios įvairiausios muzikos. Lyginant su kitais dideliais renginiais kaip "Love Parade", "Nature One" ir t.t., "Sonar" vienintelį galima pavadinti festivaliu, visi kiti - dideli vakarėliai. "Sonar" turi dieną ("Day") ir naktį ("Night"). Naktis yra vakarėlis su DJ'ais, bet ne komerciniais, ten nebūna "progressive" arba komercinio "house" - tik elektroninė muzika. Šio festivalio koncepcija visiškai priešinga kitiems renginiams.

Ką tu manai apie "techno" muzikos ėjimą į mases? Tarkim "Love Parade", kuriame tu grojai. Ar tai yra gerai?
"Techno" neturi būti "underground", tai turi būti populiaru. Asmeniškai man, "Love Parade", yra tarp komercijos ir "underground" (susimąsto) ... nors ... jeigu būti atviram, tai ten visiškai nėra "underground'o" - tik komercija (juokiasi). "Love Parade" privalumas - vakarėliai, vykstantys mieste festivalio metu. Prieš porą metų grojau "Love Parade", bet vakarą prieš tai, grojau "Cocoon Night" vakarėlyje viename iš Berlyno klubų. Kartu grojo Marco Carola, Ricardo Villalobos, Pascal FEOS, Stewart Walker ir manau būtent tokie vakarėliai yra tikroji "Love Parade" dvasia.

Ar muzika kurią tu groji komerciniuose vakarėliuose skiriasi nuo tos, kurią groji "underground" renginiuose?
Mano grojama muzika skiriasi. Man labai patinka groti "minimal techno", tokį kaip Ricardo Villalobos ar Luciano, man taip pat patinka groti sunkiai, kaip Chris (Liebing) ar "pumping", kaip Marco (Carola). Žinoma, dabar man visiškai nesinori veltis į komerciją, nes aš grojau komercinę muziką prieš keletą metų Ibizoje. Po to aš nusprendžiau daugiau to nedaryti. Aš groju "house", bet patį gryniausią "underground house", daugeliui "techno" - tai sunku, o "house" - tai "happy", tai nėra tiesa, nes "techno" gali būti "happy". Man pasakojo, kad čia atvažiuoja Dave Seaman ar Sander Kleinenberg, šie DJ'ai, man, negroja "house", jie groja ... hm... nežinau kaip tai pavadinti...

Komercinis šlamštas?
Ne, ne šlamštas, nes aš gerbiu visus muzikos stilius. Bet negalima sakyti, kad jie groja "progressive house", nes "house" yra "house", o "techno" yra "techno", o tai ką jie groja yra šių stilių mišinys. Man teko su jais abiem groti Ibizoje, ten kiekvieną savaitę vykdavo angliški vakarėliai ir man teko groti tiek su Dave Seaman, tiek su Paul Van Dyk, tiek su Tiesto ir jie sakydavo, kad groja "progressive house" arba tiesiog "house", bet man asmeniškai, jie groja "progressive trance".

Ar manai, kad jų grojama muzika yra pigi ir neturinti ateities?
Na, ji turi ateitį, nes visi minėti DJ'ai labai geri verslininkai. Jų promoucija labai stipri. Man teko groti daugelyje pasaulio šalių ir visur žmonės žino jų vardus, nes jie tikrai puikūs promouteriai.

Groji naudodamas krūvą papildomos įrangos. Tarkim Pagalvė, groja su dviem patefonais ir jis groja puikiai. Kam tau reikia visos papildomos įrangos?
Kaip jau minėjau anksčiau, nuo "house" prie "techno" perėjau dėl to, kad "techno" galėjau groti naudodamas tris plokštelių grotuvus, efektus ir t.t. Daugelis "techno" kūrinių yra tarsi "loop'ai", kur penkias minutes groja praktiškai tas pats, ir groti tik du kūrinius vienu metu... mmm ... nepakanka. Ir visa ta papildoma įranga padeda sukurti kitokią aplinką.

Ar galėtumei pravesti trumpą pamokėlę, kaip reikia groti su trimis patefonais?
kaip kaip? (juokiasi) ... na ... grojama lygiai taip pat kaip su dviem, tik su trim (juokiasi).

O ar gali groti su keturiais?
Aha, kartais groju...

O...
Ne, su penkiais negroju (juokiasi)... galbūt sekančiais metais paruošiu specialų setą su šešiais plokštelių grotuvais ir dviem mikšeriais ir grosiu kartu su kitu vaikinu.

Ar tu manai, kad esi idealus DJ? Ką norėtumei pagerinti savo grojime?
Aš ?! Ne ... Aš manau, man reikia išmokti dar labai labai daug dalykų. Mano nuomone, geriausiai grojimo techniką įvaldę du vyrukai: pirmas tai Marco Carola, nes kai jis groja su trimis grotuvais, tu negali suprasti kada jis miksuoja, ir antras - Richie Hawtin. Jis negroja su trimis grotuvais, jis groja su dviem, bet atmosfera, kurią jis sukuria - nepakartojama.

Papasakok šiek tiek apie "Shake Records"
Na, "Shake Records" yra mano asmeninis leiblas.

Taip, aš žinau
Tu, žinai? Ačiū labai (juokiasi), nes Pagalvė žinojo visus leiblus kuriuose aš leidžiuosi, bet tik ne mano nuosavą. Sukūrėme jį prieš pusantrų metų. Anksčiau dirbome su "Intergroove Distribution", bet dabar perėjome pas "CPL", tai ex "Prime". "Prime" užsidarė prieš pusmetį ir dabar, keletas vaikinų iš "Prime", bei Chris Liebing įkūrė "CPL". Kadangi su Chris esame geri draugai, be to aš buvau nepatenkintas "Intergroove" darbu, nusprendžiau pereiti į "CPL". #1 relyzas buvo "Various Artists", tai buvo Davide Squillace, Toni Rios, Henze ir aš, #2 - Marcantonio ir aš. Manau, šis relyzas yra pats populiariausias, #3 - vienas mano kūrinys ir vienas Davide Squillace, #4 relyzas - aš ir Davide Squillace kartu, #5 - viena mano pusė ir viena Danilo Vigorito ir #6 - aš ir Marco Carola remiksas.

Kokia leiblo koncepcija? Ar tik leisti savo kūrybą ar kas nors daugiau?
Man labai įdomu atrasti naujus atlikėjus. Kalbėjau su Pagalve apie tai. Kai aš pradėjau kurti "house" muziką, vaikinas iš įrašų kompanijos nuolatos man sakė ką turėčiau daryti. Mano pirmojo "house" įrašo remiksą siūlėsi padaryti Danny Tenaglia, kitos žvaigždės. Tą kūrinį sukūriau niekieno neverčiamas ir tai buvo visiškai nuoširdu, todėl sekantys kūriniai jau nebebuvo tokie kaip pirmasis. Tuo tarpu įrašų kompanija mane spaudė sakydama "ne, tu turi sukurti tokį pat kaip pirmasis... bla bla bla". O aš galvojau "Ne. Jeigu aš kuriu muziką, aš kuriu savo muziką. Aš visiškai nenoriu, kad kas nors sakytų ką ir kaip aš turiu daryti". Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl sukūriau nuosavą leiblą- kad būčiau laisvas ir tokią pat laisvę suteikčiau kitiems, savo leiblo, atlikėjams. Niekada nesakysiu jiems ką ir kaip daryti, jeigu man patinka ką tu darai - išleisiu, jeigu ne - ne, bet niekada nesakysiu - daryk taip ar kitaip.

Ar esi patenkintas "techno" muzikos scena Ispanijoje?
Taip, šiuo metu, Ispanijoje, jaučiamas "techno" pakilimas. Tarkim prieš mėnesį, buvo savaitgalis kai į Ispaniją suvažiavo visos pasaulinio lygio "techno" žvaigždės. Buvo ir Sven Vath, ir Richie Hawtin, ir Carl Cox, ir Jeff Mills, ir Laurien Garnier, visi didieji atlikėjai per vieną savaitgalį. Buvo nerealu, nes negalėjai apsispręsti kuris vakarėlis geresnis. Žinoma, "house" taip pat turi labai stiprią poziciją, bet "house" klubų koncepcija yra visai kitokia. Į "house" klubus žmonės eina praleisti laiko, bet ne pasiklausyti DJ'aus. Jiems svarbiau pasišnekučiuoti, išgerti, pakabinti paną, žinoma, kai atvažiuoja Roger Sanchez ar Danny Tenaglia būna išimtis, tuo tarpu su "techno" viskas kitaip. Geras klubas yra tas, kuriame groja geras DJ.

Teko ką nors girdėti apie Lietuvą prieš tai?
Taip, pažystu merginą iš Lietuvos (juokiasi). Kai dirbau Ibizoje, ten dirbo mergina iš Lietuvos, ji buvo šokėja ir mudu labai stipriai susibičiuliavome. Deja, nieko daugiau negaliu pasakoti (juokiasi).

Ar pameni blogiausią vakarėlį kuriame teko groti?
Jų buvo labai daug... (įdomu ar kai to paties paklaus koks kitas žurnalistas, jis paminės Lietuvą? Aut. pastaba). Žinai, juokinga, bet kartais nutinka taip, kad prieš vakarėlį susidaro įspūdis, kad tai bus vienas iš blogiausių vakarėlių gyvenime, bet po to paaiškėja, kad tai buvo vienas iš šauniausių ir atvirkščiai. Tarkim, kai teko groti Egipte, oro uoste mane pasitiko organizatorius ir aš jo paklausiau "ar tu žinai, kas yra Jeff Mills", o jis "oj ne, ne, ne", "bet tu žinai kokią muziką aš groju", tada paaiškėja, kad jis klausė vieną iš mano CD iš Ibiza, bet Ibizoje aš grojau "house". Jam tai nesvarbu, jis man aiškina, kad žmonės manęs laukia ir viskas. Nepatikėsi, bet tai buvo vienas iš geriausių mano vakarėlių. Žmonės pirmą kartą išgirdo "techno" ir jie buvo sužavėti. Egipte planavau praleisti penkias dienas ir turėti vieną vakarėlį, bet teko groti visas penkias dienas. Galiausiai žmonės gatvėje šaukdavo "Hey, Paco...".

Kada nors esi suvaręs savo pasirodymą, nes prisigėrei ar apsivalgei?
Ne. Niekada. Kai aš groju, niekada negeriu ir nevartoju narkotikų, niekada. Kai aš groju, visą savo dėmesį sutelkiu į muziką, negalvoju apie nieką daugiau, tik apie muziką ir apie žmones. Muzika yra geriausias narkotikas.

Na ir pabaigai tavo ateities planai?
Oh... apie naujus relyzus būtų labai sudėtinga kalbėti. Šiuo metu kuriu EP Umek leiblui "Recycled Loops", taip pat turiu keletą remiksų "Primate", darau DK8 "Murder Was The Bass" remiksą ir dar daug daug įvairiausių dalykų. Esu tikrai labai užimtas. Labai. Taip pat dar bus mano miksuotas "Amnesia Underground vol. 4". Šiemet taip pat grosiu Ibizoje, bus 4 mano pasirodymai : atidarymas Birželį, Liepą grosiu kartu su Marco Carola "Cocoon Night" vakarėlyje, rugpjūtį vienas ir uždarymas - rugsėjį.

Puiku. Dėkui už sugaištą laiką ;)
dj.scene, 2007 Balandžio 09, 18:52

Komentarai

 • Notorious
  Notorious @ 2004 Birželio 01, 11:08

  Ar man vienam taip atrodo, ar ta ciuveli korespondentas 'warte' kas antra zodi :-)))))
  Juokinga skaityt ;-)

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Gegužės 25, 03:22

  tu palygink sakau savo leibla garsumu su cocoon ar zenit, tada komentaru nebus :)

  100% pagalvinis, užskautom :-)

  0  0
 • Pagalvė
  Pagalvė @ 2004 Gegužės 25, 03:04

  paco klause kodel ant flaico neuzdejai mano leiblo shake? nezinai tokio?

  ne nezinau sakau :))) tu palygink sakau savo leibla garsumu su cocoon ar zenit, tada komentaru nebus :) sakau nu ir kas kad as zinau bet tusovscikams lietuvoj tavo shake nieko nesako :)

  tai ciuvas susiparino biski ir papizdel :)

  0  0
 • donis
  donis @ 2004 Gegužės 25, 02:29

  kazkoks keistas jausmas perskaichius shi interva. Viskas butu gerai, bet viskas jau buvo pasakyta, berods.

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Gegužės 25, 01:53

  Šiaip patikėjau :)

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Gegužės 25, 12:48

  Tu, žinai? Ačiū labai (juokiasi), nes Pagalvė žinojo visus leiblus kuriuose aš leidžiuosi, bet tik ne mano nuosavą

  hahahahahaha, pagalvini, gerai varai :)

  Čia praktiškai būtų tas pats, jeigu aš nežinočiau Tech Itch Recordings :-D

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2004 Gegužės 25, 12:28

  (įdomu ar kai to paties paklaus koks kitas žurnalistas, jis paminės Lietuvą? Aut. pastaba).

  manau ne, tiesiog sakis: baltic states, latviai juk indeli irgi idejo!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.