Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 174 svečiai
Temos


Astralas: "Sieksiu, kad rimčiausių drum'n'bass žvaigždžių atvežimas į Lietuvą būtų siejamas būtent su Metro Promo..." (specialiai DJ.SCENE)

Astralas, 23 metų DJ, groti pradėjo 1997-aisiais ir iškart tapo gerai žinomu vakarėlius mėgstantiems žmonėms. Sparčiai einant tolyn, 2000-aisiais gimė kasmetinis festivalis "Metro", kuris vis labiau populiarėja ir pritraukia vis daugiau žmonių. 2001-iaisiais Astralas pradėjo organizuoti "Arka.Drum'n'Bass" renginių ciklą, kuris išsiskiria ypač jaukia nuotaika bei draugiška aplinka. Tais pačiais metais Astralas įkuria Metro Promo, po kuria dar sėkmingiau populiarina drum'n'bass atveždamas į Lietuvą ne vieną stiprų ir garsų svečią, kurių tarpe net pats ponas Technical Itch.

Paskutiniai metai Astralui klostosi ypač puikiai, jis vos ne kiekvieną savaitgalį sukioja vinilus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir svetur. Pastaruoju metu Astralas tampa ypač paklausiu ir, rodos, ne taip šiuo muzikos stiliumi besidominčiame Kaune.

Internete suradau tokį lietuvišką leiblą www.metro-records.tk, suprantama, su tavim tai neturi nieko bendro? Nebijai, kad vieną dieną būsi apvogtas. Kaip kažkada nutiko Ignui IV su neužregistruotu vardu Terminalas?
Kalbant apie vardą "Metro", tai jis yra užregistruotas. O šiaip pasaulyje tai yra toks leiblas "Metro Recordings", kuris leidžia būtent "drum'n'bass".

Provokuojantis klausimas. Jau kelintas mėnuo bandoma atidaryti www.drumanbass.lt, pats šio projekto sėkme (kaip supratau) abejoji, tai kodėl jis gimsta, nors iš anksto aišku, kad tikrai nepavyks išlaikyti jo sėkmingai besisukančio?
Portalo www.drumandbass.lt nepaleidimas sausio mėnesį (kaip buvo planuota) nėra susijęs su tavo minėtomis priežastimis. Kadangi drumandbass.lt komandoje susirinko gana skirtingi žmonės, tad iškart nepavyko pasiekti tos vieningos nuomonės tam tikrais klausimais, tačiau dabar visi reikalai išsisprendė ir saitas tikrai startuos nuo rugsėjo pirmos.

Kas tai bus? Kokie viso to siekiai?
www.drumandbass.lt bus informacinis portalas. Jame stengsimės pateikti kiek įmanoma daugiau informacijos apie drum'n'bass kultūrą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Bus naujų "relyzų" apžvalgos, straipsniai, interviu, forumas ir visa kita, kas mums pasirodys, kad yra įdomu.

Nesi perfekcionistas?
Nemanau.

Kiekvienas susijęs su renginių organizavimu turi savo galvoje tą, kurį labiausiai norėtų išgirsti ir jo palengva siekia? Tau juk tai buvo Technical Itch. Ar nemanai, kad per anksti išpildei savo svajonę, ar jau turi sukūręs kitą savo siekį.
Kitų siekių be abejo yra. Technical Itch labiausiai vertinu kaip drum'n'bass producerį. Man labai patinka jo muzikos išdirbimas, kokybė, idėjos. Jo kūriniai labai gerai skamba dabar, lygiai taip pat puikiai jie skambėjo ir 1996-aisiais. Dabar geidžiamiausias asmuo mano vakarėlyje yra vienas geriausių pasaulyje drum'n'bass DJų amerikietis Dieselboy. Tačiau atsivežti jį į Lietuvą yra sunku vien dėl to, kad jis gyvena Jungtinėse Valstijose.

Daug kur po nesėkmingo pirmo Technical Itch koncerto, kuomet jis eilinį sykį, perspjovė organizatorius ir neatvažiavo, lietuviai tau užkabino skandalisto etiketę, lygino su pačiu nepalyginamuoju R.Paksu? Kaip jauteisi tomis dienomis?
Tiesą sakant nelabai kaip. Buvo labai daug kaltinimų, kad siekiau užsidirbti pinigų ir panašiai, bet tikrai nemanau, kad kelių metų darbas vertas poros litų. Po "Metro" buvo labai daug žmonių iš tos pačios drum'n'bass scenos, kurie džiaugėsi šita nesėkme. Tačiau tai buvo dar vieną priežastis pabandyti atsivežti Technical Itch dar kartą.

Ir nemanai, kad tas įvykis privertė apie tave išgirsti daugiau žmonių? Pasaulyje antireklama, skandalai, tai atskira šaka, kuri neša dar didesnius pinigus ir ji seniausiai pavirtusi reklama. Ką manai apie tai pats?
Visiškai tam pritariu. Svarbu jog apie tave kalba, gerai ar blogai, bet kalba. O diskusijos "atvažiuos ar neatvažiuos" savaime kėlė susidomėjimą renginiu. Jis atvažiavo, žmonės atėjo, o tie, kurie pylė ant manęs pamazgas dėl Marco neatvažiavimo gruodį užtilo, ir viskas baigėsi lyg ir neblogai.

Ar buvo labai skaudu, kuomet tavo paties sukurtas muzikinis dievas (Technical Itch) tau pačiam pateikia tokį rafinuotą smūgį. Juk nusivylei juo? Ar vidiniai konfliktai gali pakeist požiūrį į jo talentą?
Buvo pikta, bet dėl to, kad jis neatvažiavo jo kuriama muzika tikrai nepasidarė prastesnė, o bendraujant su juo kovą labai greitai suradau bendrą kalbą. Paprastas ir kiek lėtas žmogus.

Koks pats sėkmingiausias suorganizuotas vakaras?
Dar nebuvo vakarėlio, kuris man būtų patikęs 100%, bet labai mielai dar kartą atsidurčiau pirmame "Metro" arba pernai sausio mėnesį vykusiame "Arka.drum'n'bass.2003.pt1".

Papasakok apie tavo būsimus planus? Gruodį žadamas masinis Metro? Gandai jau sklinda...
Visada nori padaryti geriau ir kokybiškiau. Su "Metro" jau "dirbama" ir manau, kad tiek "drum'n'bass", tiek "minimal" gerbėjai tikrai bus maloniai nudžiuginti.

Astralai, tu esi vienas ilgiausiai "drum'n'bass" scenoje išsilaikiusių DJ'ų. Gauni vis daugiau ir daugiau užsakymų, kyla alga, kas matyt turėtų atskleisti, kad šis muzikos stilius kopia taip pat aukštyn, bet... Kaip yra iš tiesų.
Ne visada kyla DJ honoraras. Kaip bebūtų keista, grodamas Vilniuje nebūtinai gausi daugiau pinigų, negu nuvykęs į kitą Lietuvos miestą. Šiemet labai padaugėjo drum'n'bass renginių, tik gaila, kad gana dažnai žiūrima ne į kokybę, o kiekybę, tad tas kilimas nėra toks, kokį norėčiau matyti. Jeigu sumokėjęs už įėjimą į renginį penkis litus gauni dešimt DJ ir pora MC, tai kokia kalba gali eiti apie kokybę? Manau geriau kartą į du mėnesius atsivežti aukščiausios klasės DJ ir sumokėti už įėjimą 20 litų.

"Drum'n'bass" prieš kelis metus išgyveno atgimimą, tačiau labai greitai jis užgeso ir dabar viskas pastebimai grimzta atgal į požemius. Kodėl taip įvyko?
Galbūt atsibodo, pvz. dabar techno nebėra taip įdomu kaip buvo prieš metus ar du.

Kaip galvoji, kas dėl to kaltas?
Galbūt dėl to, kad gana didelė žmonių dalis muziką vertina kaip madą. Nebemadinga - neklausau, pernai metų kolekcijos rūbas - išmetu. Galime paprašyti bet kurio žmogaus, atėjusio į "drum'n'bass" vakarėlį, išvardinti 10 - 20 atlikėjų.. Daugelis pačiu geriausiu atveju jums pasakys tris - keturis.

Tave nors nedrąsiai bet priskirsiu prie senosios DJ kartos, ką galėtum pasakyt apie naująją kartą?
Labai gerai, kad atsiranda nauji DJ ir jeigu jie groja kokybiškai ir turi daugiau negu dešimt senų vinilų, tai išvis nuostabu.

Net ir tave labai mėgstantys klausytojai, pastebi, kad arba nemėgsti naujovių, arba tiesiog neatnaujini savo kolekcijos, nes dažnai tenka išgirsti jau seniausiai klasika tapusius drum'n'bass kūrinius?
Hm, šiaip yra tokia situacija, kad jeigu aš vieną dieną groju Vilniuje, kitą Kaune, o už savaitės Klaipėdoje tai nereiškia, kad sugrosiu tris visiškai skirtingus setus. O tai kad kiekvienas DJ turi savo itin mylimas plokšteles, kurias pagroja, pripažinkim kartais per dažnai, yra natūralu.

Ką apskritai galvoji apie klausytojų norą girdėti tik pačią naujausią muziką?
Logiškas noras, juk jie moka pinigus už renginį, bet yra keletas faktorių, kas neleidžia kiekvieną kartą savo fonotekos atnaujinti 100%. Visų pirma nėra išleidžiama tiek geros muzikos, kad kiekvienas DJ kiekvieną kartą galėtų sugroti vis naujausias plokšteles. Galbūt vieną mėnesį tu nusipirksi 15 naujų vinilų, o kitą tik penkis.

Esi kelis metus www.ore.lt apklausoje nominuojamas vienu geriausiu DJ. Ar tai yra svarbu tau pačiam?
Visada malonu matyti savo pseudonimą tokiame sąraše. Juk tai tam tikras tavo darbo įvertinimas.

Į Lietuvą dažnai plūsta trečiarūšiai, ketvirtarūšiai DJ savo lygiu nusileidžiantys Lietuvos DJ'ams (kalbu čia apie visus muzikinius stilius). Kodėl mes juos perkam, o jie mūsų ne? Su mažomis išimtimis.
Na tai reiktų taip daryti, kad to nebūtų. Kolkas mes nesame tiek įdomūs, kad kiekvieną mėnesį važiuotume groti į "The End" ar "Fabrik". Manau, pagrindinė priežastis yra tai, kad Lietuvoje yra dar per mažai žmonių kuriančių muziką, o dar mažiau tikrai gerą muziką. Jeigu nori, kad tave pastebėtų pasaulyje, neužtenka būti tik geru DJ. Kažkas galbūt sakys, kad mūsų niekas neišleidžia, tačiau užsieniečiai nėra tokie kvaili, kad pro akis praleistų tikrai gerą produktą.

Anksčiau priklausei"AM" kolektyvui, iš jo išėjęs įkūrei Metro ir nuo to laiko esi vienas. Tau patinka dirbti vienam ir nuo nieko nepriklausyti?
Jau taip gavosi, kad vienas galėjau padaryti daugiau negu su AM kompanija. Tačiau prisiminkime tikrai sėkmingai besitęsiantį bendradarbiavimą su "Techstylism", "RyRalio", "DJ Scene" komandomis. Rugsėjo pradžioje vyks renginys, kurį organizuos jungtinė "Metro Promo", "Techstylism", "Rotten Shit" bei "DJ Scene" grupė.

Kaip manai, ar dar ilgai teks laukti tos akimirkos, kai grodamas į rankas pasiimsi lietuvišką drum'n'bass LP?
Tikėkimės, kad neteks laukti ilgai. Manau kitais metais jau būtų realu kažko tikėtis.

Visai neseniai susidraugavai su "RyRalio", grojai keliuose jų vakarėliuose, vėliau juos pasikvietei į Vilnių, į Technical Itch gigą. Įdomu kuo visa ši draugystė gali baigtis?
Manau, kad šis bendradarbiavimas nesibaigs ir "Metro Promo" bei "RyRalio" bendradarbiavimas sėkmingai tęsis toliau.

Esi grojęs Rusijoje, Latvijoje, Estijoje. Koks drum'n'bass lygis pas mūsų kaimynus?
Neskaitant drum'n'bass vinilų neleidybos, manau kad esame bent puse žingsnio priekyje.

Ar kada nors atsiras koks nors gabalas, kuris aplenks tavo mėgstamiausią ir jau vizitine kortele spėjusį tapti Shimon and Andy C "Body Rock"?
Tokie gabalai kaip "Body Rock" yra sukuriami labai retai, pavyzdžiui šis buvo išleistas 2001-iais. Manau, kad kada nors atsiras.
Sutemos, 2007 Balandžio 09, 18:55

Komentarai

 • DEEJAY SAVAS
  DEEJAY SAVAS @ 2012 Rugpjūčio 25, 11:33
 • DEEJAY SAVAS
  DEEJAY SAVAS @ 2012 Rugpjūčio 25, 11:33
 • rulia69
  rulia69 @ 2007 Lapkričio 24, 10:23

  girdejau kaskas romantikoi bus visai ne romantiska

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Gruodžio 23, 01:35

  Stengsimės :)

  0  0
 • [kolja]n
  [kolja]n @ 2004 Gruodžio 23, 06:04

  Sveikas ASTRALAI!
  Tiesa pasakius labai nustebau kai suzynuojau kad tu DJ is Lietuvos!!!!

  Muzika tikrai labai gera! Geriausias gabalas-"EXTREME EN........... FYNAL"!

  Grok taip toliau! Ir leisk kad daugiau zmoniu galietu tave isgirsti! Juk "DRUM"-as Lietuvoje beveik nieko nereiskia!
  / respect=)

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Spalio 21, 12:16

  Būsim pirmi drumanbdass.lt TAŠKAS. PHP variklis buvo vakar įdėtas, liko dizaino sukarpymai ir info krovimas, kuo dabar ir užsiimame...

  0  0
 • JaZzy
  JaZzy @ 2004 Spalio 20, 09:33

  mes specialiai stabdom drumandbass.lt, kad butu didesne intriga, hahahahah.
  o siaip vasara atostogu metas ir tiek. be to tusinames daugiau nei dirbam va taip ir gaunasi tada :-).

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Spalio 17, 08:21

  Mielas Tomai,

  yra kaip yra, pažadai yra tam kad juos laužyt, o savo ruoštu tave aš mielai kviečiu prisijungti prie saito kūrimo, gi bus greičiau. Rašyk į info@drumandbass.lt, siūųk straipsnius, review, viską...

  Labai ačiū dėmesį

  0  0
 • JaZzy
  JaZzy @ 2004 Spalio 15, 01:47

  SLF rašė:
  astralaj bus drumandbass.lt skiltis dubplates???
  kajp yra LV puslapyje.

  galiu ash atsakyti ;).
  nebus. bo ant LT nera daug tokiu, kuriu darbus verta kisht i www. o jei prades rastis tikrai geros dubles is ivairiu zmogeliu tai galesim ka nors priburti su dublates skiltim.

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Birželio 30, 12:18

  Jeigu kas nors išleis dubplate, tai informacija apie tai bus pateikta, sakykim taip :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.