Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 76 svečiai
Temos


Muzika - tai taisyklės, o "drum'n'bass" - viskas apie jų laužymą

Nūdiena žmonėms atšiauri ir kraupiai negailestinga. Juolab, kad net mūzos rankoms atsidavę, regis, atgaivos ir prieglobsčio ieškodami, būnam kraupiai nužudyti džergiančiom, į patį stuburo kanalą prasiskverbiančiom ir kutenančiom kaulų čiulpus melodijom, sutrypti, švelniai tariant, drambliškai banginiškais ritmais, ir dargi tokiais sulaužytai nesuklijuojamais, kaip porcelianinės taurės subtilus nusileidimas ant grindinio. Išsišiepę ir džiaugsmo kupini pateikiame savo taip saugotas gyvybes ant lėkštutės, kad jos būtų mėtomos, vėtomos, taškomos, gręžiamos, ir kitaip malamos į miltus. Ir ne bet kam, mat apsigynėm teisę budelius rinktis patys. Būtų melas sakyt, kad ja nesinaudojam.

Vienas geriausių tikinčių sielų kapotojų į smulkiausius gabalėlius, niekad neišnyrantis vyriokas, ne tik beriantis pamokslus kaip žirnius į sieną, bet ir kruopščiai sukiojantis juoduosius plastikinius diskus taip, jog spiegia ne tik publika, bet ir pačios sienos, lemtingą penktadienio vakarą koncertavo ir Vilniuje. Tai Kurtas Gluckas, a.k.a. SUBMERGED - bendraujantis taip pat lengvai ir paprastai, kaip piktų pikčiausiai prasibraunantis į pačius tamsiausius sielos užkaborius savo kuriama ir grojama muzika.

Iškart po Kurto pasirodymo pasinaudojau proga ir ežiškai atkakliai pristojau reikalaudamas interviu. Šnekus kaip niekas kitas, jis kaip mat pasidavė ir ypatingai noriai atsakinėjo į sudėtingus kaip labirintai klausimus.

Kodėl tu verti žmones tiek daug kentėti ir taip nepalankiam žmogiškai esybei pasauly? Žiūrėk, jie visi negyvi... (rodau pirštu į salę išvargusių žmogystų su šypsenomis veiduose)
(žvilgteli ir reikšmingai nusišypso) Žinau. Regis, man patinka tai daryti, juolab, kad žmonės tai mėgsta. Ir kaip tik dėl šito abipusio jausmo aš stengiuos nenuvilt publikos. Visad siekiu perduot maksimalų kiekį energijos - ir bendraudamas, o juo labiau grodamas. Ne visi gali pakelti tiek, kiek manosi galintys.

Kas gi labiau kaltas dėl tokio neatskiesto negailestingumo tavo kraujyje: prigimtis ar gyvenimas?
Mano galva daug ką man perdavė gamta - tiesiog jau toks esu, bet negaliu nekreipti dėmesio į gyvenimo vingius, stumtelėjusius mane "punkrock" link. Tai negailestinga muzika ir didelė dalis mano gyvenimo.

Kaip tik todėl dabar tu trokšti aukų ir mirties? Ypač užsieniečių, matyt.
Taip. Tokia jau komplikuota toji situacija - pats pamąstyk: aš atvažiuoju į svečią šalį, net neįsivaizduoju kur esu ir juo labiau kur grosiu ir, še tau, tėškia man į veidą, kad pasirodysiu bunkeryje, požeminėje slėptuvėje nuo bombų. Natūraliai, atmosfera priverčia mane atitinkamai elgtis ir aš pradedu kankinti žmones.

Ir labai gerai. Papasakok, kaip tau Lietuva. Tikiuosi, visgi, mėgsti?
Be jokių abejonių - taip. Viena priežastis - mano draugė yra iš Vilniaus, tad net progos, nors menką mažulytį truputėlį nekęst Lietuvos negaunu. Kaip ten bebūtų, tai tikrai nuostabi šalis. Tikrai norėčiau čia praleist daugiau laiko.

"Drum'n'Bass" čia visgi skamba puikiai.
Išties. Labai svarbu tai, kad "drum'n'bass" - progresyvi kultūra, o žmonės dievina skanų šviežumą.

Kodėl tavo nuomone kažkokia aukštesnioji galia, ar kas tai bebūtų, sukūrė Lietuvoje tokią puikią terpę "drum'n'bass" klestėti?
Dėl aplinkybių (oho). Ji davė pasauliui įrankius ir sąlygas būti piktam (gerąja prasme, be abejo). Lietuviai - žmonės, priėmę tuos įrankius. Tai kas gi daugiau lieka jei ne naudotis jais?

Aaaa... Turbūt nieko. Sakyk, bet tik tiesą ir nieko daugiau, ar tau bus bent kruopelytę liūdna ir/ar ilgu kai grįši atgal į Valstijas ir vis prisiminsi skerdynes Pabaltijyje?
Bus liūdna, nes čia tikrai gera. Myliu lietuvaičius. Kiekvienąkart aš stengiuos sugrįžt kaip įmanoma greičiau, ir tik tam, kad gročiau tikrai sunkų š*dą (miela priminti mieliems tautiečiams, kad š*das anglų kalbos kasdieninėje vartosenoje nebūtinai reiškia blogą/prastą/visiškai niekam tikusį dalyką. Originalo kalba Submerged bylojo, cituoju: "play some heavy sh*t". Aut. past.). Tai tikrai gerai sielai.

Neprieštarauju. Kaip bebūtų, tavo indėlis į "drum'n'bass" kultūrą milžiniškas, tad nesibaidydamas to žodžio, vadinu tave žvaigžde (kuo tikriausia įžymybe). Bet kodėl tu nesielgi taip, kaip pridera žvaigždei?
Ir niekad nesielgsiu. Aš į viską žiūriu labai paprastai ir mėgstu, kai žmonės elgiasi taip pat.

Liuks. Dabar apie bendriausius dalykus. Kada įsimylėjai "drum'n'bass"? Ar tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, ar verčiau sakyti, pirmo garso?
Tikrai taip. O įsimylėjau '95. Didžiausia įtaka - kūrinys, kurio paklausęs negalėjau likt abejingas - drum'n'bass remix of Scorn by PCM. Dievinu tą greitį (net akys sublizga jam betariant šiuos žodžius).

Ir tuomet pradėjai naudoti "drum'n'bass" kaip ginklą žmonių kraujui pralieti?
Neužilgo. Matai, kai žmonės laimingi, aš nė kiek ne mažiau.

Tavo muzikinis išsilavinimas?
Aš grojau pučiamaisiais, bosine gitara "punkrock" grupėje, tačiau daugiausia įtakos tam, ką darau dabar, turėjo grojimas būgnais. Muzika - tai taisyklės, o "drum'n'bass" - viskas apie jų laužymą.

Tau priklauso du leiblai - "Obliterati" ir "Ohm Resistance". Abu skamba pakankamai keistai.
Jie tikrai savotiški, bet ne tik vardais, o veikiau koncepcija. Jų sukūrimo esmė nėra pinigai, o žmonės, kurie jiems priklauso - visi nuostabios asmenybės be jokių ribų. Jų sukurta muzika yra brutali. Ji tiesiog privalo būti tokia šiuose leibluose.

Ir galiausiai apie tave patį. Blogos savybės? Hobiai nesusiję su muzika? Technical Itch viename interviu pripažino silpnybę greitiems automobiliams. Kokios tavosios?
Aš ypatingai aktyvus žmogus. Visada pastumiu save į komplikuotas situacijas ir tuomet jau stengiuos išvengti problemų. Bet ne, tikrai nejaučiu ypatingo potraukio greičiui. Aš paprastas vaikinas. Kadaise rimtai važinėjau "skeitu" ir netgi patekau į "MTV", bet blogiausia, kad neteko tuo didžiuotis: triukas nepavyko. Toks jau tas gyvenimas.

Ta optimistiška gaida ir atsisveikinam. Lauksim vyrioko sugrįžtant kaip bumerango - dar didesnei kančiai, ausų lankstymuisi, lapnojimui, ir nuodėmingam kūnų sekinimui. Lietuvaičiai nusipelnė mirti.
Nervas, 2007 Balandžio 09, 19:05

Komentarai

 • Matrix
  Matrix @ 2004 Gegužės 18, 10:45

  bardakas, o ne intervas

  0  0
 • Intakz
  Intakz @ 2004 Gegužės 07, 01:11

  2 Bunny> ka tu vadini kolegomis???

  0  0
 • kowas
  kowas @ 2004 Gegužės 07, 11:19

  as pritariu gaf, nes is dalies zinau kaip elgiasi straipsnio autorius.isties idomi ir protinga asmenybe. buvo labai smagu ir vertinga skaityti si darba.toks jausmas kad skaityciau simo interpretacija duota kokiai tai galinauskienei.sawnuolis nervas,respekt.

  0  0
 • Intakz
  Intakz @ 2004 Gegužės 04, 07:44

  O Dievie kokie gi genialus vertninimai dar geniales-new zhmoniu. Del straipsnio poetikos zhvelgiant ish filologines puses galima izhvelgt shiuokiu tokiu stilistiniu klaideliu, bet jos shitame Nervo reishkinyje nedaro nieko blogo. Taigi shiuo straipsnio esme buvo INFORMACIJA, o ne kazhkokio naujo literaturinio shedevro formavimas. O kas kazhka ne taip supranta arba visai nesuprato, tegul paskaito Aristotelio "Poetika" arba Donelaichio "Metus" arba kokio kito gashlaus autoreus veikala.

  0  0
 • Nervas
  Nervas @ 2004 Gegužės 01, 08:34

  skatinu reikshti pazhiuras forumuose be tokiu stipriu ir, deja, nieko nesakanchiu epitetu kaip gaidys ir panashiai

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Gegužės 01, 11:59

  Ir ačiū Dievui....

  0  0
 • Tokiku
  Tokiku @ 2004 Balandžio 29, 10:22

  gal interviu nera super, bet Submerged parodytas jame tox koks yra paprasta zmogus. O kritikuoti visi sugeba. Nevisada isheina tai ko tikiesi. Ideliu dalyku siam pasauly nera ir nebus

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Balandžio 29, 08:45

  Nervai, drum'n'bass istorija, slėpkis, pirmasis jo relyzas Europoje, kur beje jeigu nežinojai ir formavosi ši kultūra pasirodė pernai lapkritį Subtitles Rec... No comments at all!

  0  0
 • Zydrute
  Zydrute @ 2004 Balandžio 28, 08:05

  na turi tas straipsnis trukumu, turi
  bet koks nuosirdus ir atviras :))

  noriu vistik del to pagirti Nerva - kad nepabijojes tokios kritikos (itariu vistik numate ja, gal ne tokio masto, bet...) ipyne tiek, kad ir netobulo, zmoniskumo

  0  0
 • Nervas
  Nervas @ 2004 Balandžio 28, 02:40

  arski, tikra tiesa sakai;)
  nu tikrai paskutinis mano komentaras, kurio ishties jau lyg ir neturetu buti, bet nuliudino mane tea.
  ash tikrai nuo senu laiku sutemas siejau su inteligentishkais, romantishkais ir tikrai net pernelyg
  zhmogishkais zhmonem, juolab, kad asmenys, santykiaujantys su sutemom, tikrai padare man ispudi.
  ir dabar tebesieju, todel kazhi kaip zhema atrodo, kai prisirasho prie komentaro zhodi sutemos ne tik
  kad nepildantis savitarpio supratimo, bet ir velgi ataka koncentruojantis tiesiai i nerva, ne i jo darbus,
  zhmogus. net detektyvini mastyma ijungia;)tai tavo nuomone tea. neklijuok jos prie viso leiblo, nes
  nukenchia ypatingai shaunus zhmones. bent jau savishkiu gailek.

  arski, dar viena remarka. jau tikrai ne del straipsnio diskusijos laisvos liejasi, o del kazhi kieno
  principu. traukiuos ish kovos kovoti nepradejes. viska pasakiau savo ilgajame komentare. arba tea. neisiskaite
  arba nesuprato minties, arba tiesiog nenorejo suprasti.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.