Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 118 svečių
Temos


Technical Itch: "Tikroji mano meilė - muzika" (specialiai DJ.SCENE)

"Technical Itch - Lietuvoje". Ši frazė skambėjo visų lūpose jau nuo lapkričio mėnesio. Jau 10 metų diktuojantis drum'n'bass madas visame pasaulyje, Mark Caro pagaliau atvyko į Lietuvą. Po vakarėlio važiuodamas namo džiaugiausi, kad dabar DJ.SCENE susilauks dar daugiau lankytojų ir visi įdėmiau skaitys straipsnius, nes dėl sprogusių ausų būgnelių negalės vaikščioti į vakarėlius bent pusę metų. Sunku patikėti kad šis "žudikas", kuriantis agresyvų ir negailestingą drum'n'bass, klausantis "Korn", vairuojantis 340 "arklių" "Subaru Impreza" yra kuklus, ramus ir tylus vyrukas. Visi girdėję ką groja Technical Itch, dabar paskaitykite, ką jis kalba.

Tu esi dviejų leiblų savininkas - "Tech Itch" ir "Penetration". Koks skirtumas tarp šių leiblų ir koks tikslas turėti du leiblus?
Na, "Tech Itch Recordings" - leiblas kurį sukūrėme ir dabar tebedirbame su Darren Decoder, viskas prasidėjo dar 1995. Šį leiblą apsiėmė globoti "SRD Distribution Company", o mano draugelis Dylan, dirbo kitai kompanijai - "Alpha Magic", jie ieškojo naujų leiblų, taigi jis man pasiūlė sukurti naują leiblą.

Ir tai viskas?
Jo, aš sukūriau.

Bet "Penetration" leidžiama tik tavo paties muzika. Ar ne?
Na taip. "Tech Itch" leidžia mano ir kitų žmonių kūrybą, "Penetration", šiuo metu, tik mano kūryba ir remiksai.

Kuriam iš jų sekasi geriau?
"SRD" daug didesnė kompanija, taigi jie leidžia daug daugiau įrašų. "Alpha Magic" šiek tiek mažesnė, "Penetration" yra vienas iš didžiausių jų leiblų.

O kuris tau pačiam mielesnis?
Sunku pasakyti. "Tech Itch Recordings" gyvuoja ilgiau. Na, žinai, su juo dirbame beveik 10 metų.

"Tech Itch Recordings" pilna žvaigzdžių. Ar tai reiškia, kad "nežvaigždė" negali būti jūsų komandoje?
Ne, tikrai ne. Tarkim "Subwave" - vaikinukai iš Rusijos, Magadano. Jie tiesiog atsiuntė man savo CD. Jie gyvena Rusijoje, atsiuntė man CD ir man jų kūryba patiko, taigi nusprendžiau išleisti jų įrašus. Išleidau dvi jų plokšteles ir dar dvi su kitais atlikėjais, remiksus. Šiuo metu jie studijuoja, todėl labai neturi laiko muzikai.

Ar turi kokį nors išsilavinimą?
Šiokį tokį. Studijavau "Kompiuterius ir elektroniką" koledže ir planavau stoti į universitetą, bet gavau redaktoriaus pavaduotojo darbą vietiniame žurnale apie kompiuterius. Nesuprantu kaip tą darbą gavau, nes niekada nesu dirbęs žurnalistinio darbo. Gavau darbą, po to pasinėriau į muziką ir tada nusprendžiau, kad šis darbas nėra tai, ką iš tiesų noriu veikti ir, kad aš noriu kurti muziką.

Iš muzikos uždirbi pakankamai?
Taip, užtenka. Iš pradžių sunku, turi sunkiai dirbti, ypač jei nori kurti "drum'n'bass". Bet tai labiau ne darbas, bet promoga.

Ar turi kitų pomėgių nesusijusių su muzika?
Praktiškai ne, tik automobilių "tiuningas", ypač greitų automobilių. Taip pat domiuosi naujomis technologijomis, internetu ir panašiais dalykais.

Tavo muzika yra agresyvi, pašėlusi ir pikta. Ar ji atspindi tavo paties asmenybę?
Ne, aš esu labai ramus. Man patinka greita ir triukšminga muzika, bet mane supykdyti labai sunku.

Tai kaip tau pavyksta sukurti tokią muziką? Ar prieš kurdamas kūrinį apgalvoji kaip jis turi skambėti, ar viskas vyksta "gal taip, o gal taip" būdu?
Kartais žinau, bet daugiausia laiko praleidžiu bandydamas įvairius dalykus, įvairią programinę įrangą nors kartais tiksliai žinau ko noriu. Nuo tada kai pradėjau DJ'auti, daug kūrinių darau galvodamas apie DJ, kuris jį gros. Man patinka kurti gabalus, kurie varo žmones iš proto, nematau tame nieko blogo, kad minia šėlsta nuo tavo kūrybos.

Ar įmanoma būti populiariu tik grojant kaip DJ arba tik kuriant muziką?
Labai sunku būti tik DJ. Turėtumei būti tikrai ypatingas, kaip DJ Craze, kuris tris kartus iš eilės laimėjo DMC pasaulio čempionatą. Tai tikras DJ talentas. Būti tik prodiuseriu, jokių problemų, aš pats daugiau kuriu negu groju, o groju tik todėl, kad kuriu ir žmonės nori girdėti mano grojimą. Štai kodėl aš groju, tai automatiškai ateina iš kūrybos.

Taigi groji daugiau savo paties kūryba. Ar ne?
Jo, savo paties ir žmonių darančių panašią muziką kūrybą. Žinai, groju, praktiškai, savo draugelių muziką. Visada stengiuosi groti naujausią muziką. Jeigu gaunu naujos muzikos, tarkim šią savaitę, būtinai ją perrašau į CD ir groju vakarėlyje. Vakar, Dylan'as gavo naujos muzikėlės, šiandien aš ją turiu savo tašėje ir būtinai pagrosiu.

Prieš mėnesį kalbėjome su Wild Child ir ji sakė, jog Majamyje ji bus tavo vergė. Kaip ji? :)
Cha cha cha :) Be komentarų :) ... ouh ... mes tiesiog geri draugai.

Ar turi merginą? Kaip ji reaguoja į tokį tavo gyvenimo būdą?
Na, kažką panašaus. Tai sritis, kuri šiuo metu nėra tobula. Labai sunku turėti artimus santykius gyvenant taip kaip aš. Ji turi normalų darbą, jos savaitgaliai laisvi, o aš visada išvykęs. Taigi mūsų santykiai nėra ypač geri. Tai labai sunku.

Esi patenkintas tokia situacija?
Na, viskas gerai. Tai tik santykiai, tikroji mano meilė - muzika. Jeigu reiktų rinktis muzika ar mergina, be jokių abejonių - MUZIKA.

Daugelio tavo kūrinių, ypač išleistų "Penetration", pavadinti "Soldiers", "Pressure Drop". Skamba agresyviai. Kodėl? Tik dėl muzikos?
Spėju, kad tai geriausiai tinka mano muzikai. Ties pavadinimu galvos nesuku ... "Soldiers" kūrinyje panaudojau MC Jakes semplą ... "Pressure Drop" - šiaip sau.

Nieko ypatingo. Maniau, kad taip tu išreiški savo politines pažiūras. Ar domiesi politika?
Ne, ne. Man tai visiškai neįdomu.

Kokį CD nusipirkai paskutinį?
Paskutinis CD kurį pirkau, buvo "The Korn". Man patinka "The Korn", nes jie yra pikti ir agresyvūs ir kokybė tikrai gera.

Kai dar gyvavo MP3.com, ten buvo galima rasti tavo neišleistų kūrinių. Kodėl jie nebuvo išleisti?
Nežinau, tiesiog taip gaunasi. Tai muzika, kuri nebuvo pilnai užbaigta arba kartais esi nepatenkintas galutiniu variantu, arba darbo pabaiga užsitęsia, atsiranda nauji kūriniai... Mes ateityje vėl planuojame tokiu kūrinius paviešinti, kad ir "iTunes" ar koks kitas internetinis projektas - tai yra ateitis.

Kaip manai, ar internetas padeda muzikos kūrėjams, DJ'ams, prodiuseriams?
Labai gerai. Pats naudoju Internetą tam, kad nusiųsčiau muziką žmonėms, DJ'ams. Pavyzdžiui, nusiunčiau savo naują kūrinį Dieselboy į Ameriką, jis įrašė žmonių reakciją grojant mano kūriniui, suspaudė mpeg'ą ir sekančią dieną atsiuntė man. Tai puikus pavyzdys kaip interneto pagalba viskas greitai vyksta. Pastaruoju metu, Internetu bendrauju daugiau negu telefonu.

O mp3 keitimasis?
Na, tai negerai, nes mažina muzikos pardavimus. Iš kitos pusės gerai, nes daugiau žmonių gali tave išgirsti. Žmonės turi suprasti, kad jie turi remti atlikėjus, nes jeigu jie tik siųsis nemokamą muziką ir nieko nepirks, atlikėjas nebekurs.

Ką manai apie bylą, kurią Madonna iškėlė MP3 "sharing'o" kompanijoms?
Ah... tai sudėtinga. Jeigu žmonės gali gauti muziką nemokamai, jie ją gaus. Tai labai sudėtinga situacija. Manau dideliems leiblams tai skausmingiau negu mums, nes mes parduodame vos 3 - 4 tūkstančius kopijų. Gal būt reiktų iš to daryti pinigus, nes žmonės pirktų MP3. Jeigu kiekvienas, iš 15 - 20 tūkstančių klausytojų, nusipirktų po vieną MP3 už 1 svarą, tai atneštų daugiau pinigų negu, kad dabar gauname pardavę 10 "relyzų". Reikia visą šį reikalą padaryti patraukliu, kad žmonės suprastų to naudą. Jeigu siuntiesi muziką iš "Napster" arba "Soulseek", negali būti tikras, kad gausi pilną albumą, kad kokybė bus gera, kad kūriniai neapkarpyti ir t.t. Jeigu žmonės galėtų pirkti MP3, jie būtų tikri, kad gaus geriausios kokybės, pilną ir teisingą kūrinį, viršelį ir t.t. Manau žmonės tikrai pirktų, bent aš tai tikrai.

Na ir pabaigai, ar pažadi dar kartą atvykti į Lietuvą, vasarą?
Jo, žinoma. Pažadu.
Arbuzas, 2007 Balandžio 09, 19:11

Komentarai

 • Matrix
  Matrix @ 2004 Gegužės 18, 10:43

  O kas tas Submerged?

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Balandžio 27, 01:59

  Reikia mokėti prieit prie žmogaus, kai su juo elgiesi kaip su bet kokiu savo draugu, tai ir tos pačios žvaigždės pradeda į tave normaliai žiūrėti..

  0  0
 • Intakz
  Intakz @ 2004 Balandžio 22, 08:53

  Kaip produceris tai genijus, bet ish staripsnio galima suprasti, kad bukas + neidomus anglishkas snobas. Kaip galima 2ometis tik D&B ir automobiliu tiuningu???... :/

  0  0
 • Mo'Fire
  Mo'Fire @ 2004 Balandžio 15, 10:02

  Nice guy..;)

  0  0
 • kofas
  kofas @ 2004 Balandžio 15, 12:10

  lauxim taves seni vasara :) prisizadejai!!!

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Balandžio 15, 10:26

  Geriausias klausimas tai buvo apie Wild Child: gerai jo flegmatiškas "veidelis" persikreipė :))

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Balandžio 14, 01:05

  :)

  0  0
 • babilan
  babilan @ 2004 Balandžio 14, 12:52

  na ka galiu pasakyti...

  peaceful diedukas :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.